Još jedan primjer
Selektivne Pravde , privatizovane države i organa koji ne vide šumu (stotine prijava za kriminal) od jednog drveta (je l voda iz Vrbasa ili je iz vodovoda i to za jezero u parku).
Citiraj:
Obrt u slučaju jezera kod Delte: Za punjenje se ipak koristi voda za piće?
Nakon što je juče objavljeno da voda koja se koristi za punjenje jezera u parku kod tržnog centra Delta u Banjaluci nije za piće, iz Inspektorata Republike Srpske danas potpuno drugačija informacija. Tako iz Inspektorata sada kažu da su jučerašnje informacije bile pogrešne i nepotpune, dodajući da su nalazi povrdili da se za punjenje jezera djelimično koristi i voda gradskog vodovoda, odnosno voda za piće.
“Juče je od strane službe za informisanje Republičkog inspektorata objavljena pogrešna i nepotpuna informacija koja se tiče analize vode sa 12 cijevi koje pune vještačko jezero kod TC Delta. Informacija koja je juče objavljena nije dovoljno jasno izložila ozbiljnost utvrđenih činjenica, što je dovelo do pogrešne interpretacije”, navodi se u saopštenju Republičke uprave za inspekcijske poslove.
Zbog velikog značaja za građane Banjaluke koji, kako kažu iz Inspektorata, imaju problema sa vodosnabdijevanjem, smatraju da je neophodno upoznati javnost sa kompletnim rezultatima kontrole.
Iz Inspektorata Srpske poručili: Jezero kod “Delte” se ne puni vodom za piće
“Prema zvaničnim nalazima Instituta za javno zdravstvo sa kojima raspolažemo, jasno se vidi da je sedam uzoraka sa cijevi koje pune jezero ispravno za piće, dok pet uzoraka uzetih sa cijevi koje pune jezero nije ispravno za piće. Navedene činjenice osnovano bude sumnju o porijeklu vode kojom se jezero puni, jer se postavlja pitanje kako je moguće da uzorci daju različite rezultate ako se pune iz istog izvora”, navodi se u saopštenju.
Zbog toga smatraju da postoji opravdana sumnja da je jezero prošle godine napunjeno gradskom vodom, a i da se sada rezervoar djelimično puni iz gradskog vodovoda i djelimično iz bunara.
“Takođe, utvrđena je i sumnja da postoje određena neslaganja izvedenih radova na vodovodnoj mreži u odnosu na projektnu dokumentaciju. Neophodno je utvrditi da li postoje cijevi gradskog vodovoda koje se ne nalaze u glavnom projektu jezera”, naglašavaju iz Inspektorata.
Kada je riječ o prisustvu hlora u vodi, objašnjavaju da taj podatak treba uzeti sa rezervom, jer u vodovodu postoji sredstvo natrijum-tiosulfat, kojim se određuje koncentracija hlora pa i isti neutrališe.
“Ono što posebno budi sumnju je šaht koji se nalazi između Delte i jezera u kojem postoji vodomjer registrovan na Grad Banjaluku, a na kojem je stanje potrošnje vode 6234 kubika, čija količina odgovara kapacitetu jezera, što potkrepljuje sumnju da je jezero prošle godine napunjeno preko njega”, upozorili su u Inspektoratu.
Da ne pričam koliko sumnjivo djeluju i bude sumnju ove priče kako "nije bilo potpuno saopštenje" itd. Za sve ovo a i pobrojane stvari iznad kriv je glas koji košta 100 KM.