banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 355  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Maj 2023, 19:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
The_new_Statesman je napisao:
Da se ja pitam, tu bi bio jedan fini auto plac 8)

I to samo auta sa zadnjom vučom.

munja.alex je napisao:
Pa bolje i da stari poravnaju i dignu neku Zepter kulu u stilu tog projektovanog novog dijela. Mada gledam i po svijetu ima takvih slučaja i situacija staro/novo, pa gdje Turci tu i mali Mujo...

Nisi upućen, mali Mujo ne želi da bude diskrimisan, on ima svoja prava kao i svi silni LGBTNJDNJDNJNJANJNJN??"W=I)"I()U('"$Y'$Y''&$&"$

chils je napisao:
Kad zadrma jedan od 6 po rihteru pa kad bude stakla do hanista milina jedna
Plus na 40 stepeni kad klima povuce ima odma da izbaci delibasino selo i grab sa mreze a mozda i kosancicev vijenac

Otpadaju sa Grand Trejda prozori redovni bez zemljotresa...
A da ne pričam o onima iz call centra sa 10tog što bacaju opuške odozgo.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2023, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
The_new_Statesman je napisao:
Da se ja pitam, tu bi bio jedan fini auto plac 8)
Obavezno instalirati punjace jer je Tesla buducnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2023, 10:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:45
Postovi: 108
Projekat je... S jedne strane, ajde ako bog da barem nesto da se uradi. Projekat odudara sa svih aspekata, ali objektivno - estetika i BL su se davno razisle.

S druge strane, kao sto je vec pisano, infrastruktura grada je katastroficna. Od puteva i saobracaja, gradskog prevoza koji i dalje sav ide kroz centar i totalno je neefikasan i nepraktican (plus skup), do toga da cijela BL da prostite direkt kad povuce vodu u WC-u ubaci to u Vrbas... Kolektor sa preciscavanje otpadnih voda bi trebao biti projekat vijeka i poboljsanje transportne infrastukture.

Ovaj projekat, ako se zavrsi, ce biti od koristi za tih par stotina ljudi koji ce raditi u njemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2023, 10:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 171
Dok se to zavrsi ovde ce dominirati radnici iz Turske, Bangladesa i slicnih zemalja
Prica o radnim mjestima je smjesna, sad ne radi samo onaj ko nece


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2023, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Dok provincijska zaba dize nogu da se potkiva, odusevljeni stanari naselja oslonjenih na uzi centar grada skacu na balkonima od srece & radosti. Naime i ovog ljeta ce svakog vikenda uzivati u raznobojnoj buci koja dolazi iz Centra. Ali ne samo u tome, imace jos posebnu privilegiju da vikendom uzivaju u pojacanoj buci automobilskog saobracaja.

Brao majstori! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 08:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Ima li Draleta gdje, jel još jaše ...

Javno preduzeće „Akvana“ u maju prošle godine steklo je pravo svojine i u zemljišnim knjigama upisano kao vlasnik nad više od 38 dunuma zemljišta u najužem gradskom jezgru na kojem se prostiru vodeni park, restoran i ostali sadržaji „Akvane“, otkriva CAPITAL


Citiraj:
Pošto se Grad Banjaluka nije žalio na rješenje Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove RS od 20. maja prošle godine kojim se pravo upravljanja i raspolaganja „Akvane“ nad gradskim građevinskim zemljištem u društvenoj svojini pretvara u pravo svojine, atraktivno zemljište upisano je kao svojina „Akvane“.

Prema tumačenjima pravnika, time je praktično napravljen ozbiljan korak ka scenariju prema kojem bi to zemljište ako Grad Banjaluka do 30. juna ne isplati više od četiri miliona duga koji „Akvana“ ima prema „Novoteksu“, moglo da završi u rukama ovog preduzeća u vlasništvu Novaka Milakovića.

Podsjećamo, „Novoteks“ na osnovu izvršne sudske presude poslije 30. juna može da stavi šapu i traži upis prava svojine nad zemljištem na kojem je izgrađena „Akvana“ vrijednom više od 20 miliona KM.


Citiraj:
„Skupština grada u septembru 2020. godine na praktično posljednjoj sjednici pred izbore na kojima je Stanivuković pobijedio Radojičića dala je saglasnost „Akvani“ na kreditno zaduženje od 3,2 miliona maraka kojima su se trebali sanirati dugovi tog preduzeće. Godinu dana kasnije, gradska skupština je na prijedlog novog gradonačelnika Draška Stanivukovića stavila van snage tu saglasnost „Akvani“, objašnjava naš sagovornik.


Citiraj:
Stanivuković je u avgustu prošle godine nakon što je raskinut ugovor između “Akvane” i “Novoteksa” govorio o motivima „Novoteksa“ zbog kojih je raskinut ugovor.

“Oni su raskinuli ugovor, jer ne vide interes da im se povećavaju dugovi. Oni su planirali da te dugove naplate tako što će uzeti zemljište vodenog parka, ali kada su shvatili da to nije moguće oni su raskinuli ugovor”, kazao je Stanivuković.

Interesantno je da je on tada rekao da je „zemljište u Boriku, čija vrijednost se procenjuje na nekoliko desetina miliona maraka, uknjiženo kao imovina Grada Banjaluka, a da je “Aquana” samo korisnik“, iako to nije tačno o čemu svjedoči dokumentacija u čijem posjedu je CAPITAL.


https://www.capital.ba/grad-prepustio-a ... -novoteks/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 08:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Sad Drale timari konja vranca i okiva mač, ipak dolazi ljeto, CG primorje, žurke, jetski ludorije i zgodni mladi preplanuli momci.

Možda napokon sruše Akvanu pa naprave neke mega cool pametne zgrade. Banjaluci treba zgrada sada više nego ikad.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Karbo je napisao:
Sad Drale timari konja vranca i okiva mač, ipak dolazi ljeto, CG primorje, žurke, jetski ludorije i zgodni mladi preplanuli momci.

Možda napokon sruše Akvanu pa naprave neke mega cool pametne zgrade. Banjaluci treba zgrada sada više nego ikad.


Kad se o-pozicione ruke slože, sve se može, sve se može. A Vukan neka laje, i onako nije ni za šta drugo, pih.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 10:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Eee, kad je meni jedan kolega (na početku mandata našeg gradonačelnika) objašnjavao kako će tu nići zgrade, ja mislio on budala.
Kako vrijeme odmiče - obistinjuje se sve, baš onako kako je rekao. A znam da nije vidovit.

Karbo je napisao:
Sad Drale timari konja vranca i okiva mač, ipak dolazi ljeto, CG primorje, žurke, jetski ludorije i zgodni mladi preplanuli momci.

Možda se priprema za Sinjsku alku :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 10:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Sve sadržaje ukinuti u BL, samo spavaonica (stanovi) i šoping/usluzno/poslovni prostori.
Nikakvi sportsko/kulturno/društveni objekti i infrastruktura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 11:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Rivaldinho je napisao:
Karbo je napisao:
Sad Drale timari konja vranca i okiva mač, ipak dolazi ljeto, CG primorje, žurke, jetski ludorije i zgodni mladi preplanuli momci.

Možda napokon sruše Akvanu pa naprave neke mega cool pametne zgrade. Banjaluci treba zgrada sada više nego ikad.


Kad se o-pozicione ruke slože, sve se može, sve se može. A Vukan neka laje, i onako nije ni za šta drugo, pih.

Valja mi zasukat rukave pa od banke do banke da vidim ko nudi bolje kredite.
Svi pokupovase stanove samo ja kokuz da ostanem na jednom stanu, e neš' ga majci.
Pa makar i unučad odplaćivala moj kredit.

<Enter_name> je napisao:
Eee, kad je meni jedan kolega (na početku mandata našeg gradonačelnika) objašnjavao kako će tu nići zgrade, ja mislio on budala.
Kako vrijeme odmiče - obistinjuje se sve, baš onako kako je rekao. A znam da nije vidovit.

A baš se sve fino uklopilo, na vrijeme.
Akvana riješena, gradska rupa (kad se Kaja otvorio) riješena, malo zamazati sirotinji oči sa gradskim plažama uz aromatične mirise kanalizacije i sad će Dovla ___________ da uleti kao heroj na tenku i spasi grad. Ima
:whax:


<Enter_name> je napisao:
Karbo je napisao:
Sad Drale timari konja vranca i okiva mač, ipak dolazi ljeto, CG primorje, žurke, jetski ludorije i zgodni mladi preplanuli momci.

Možda se priprema za Sinjsku alku :D

Biće veselo. :3some: :pottytrain1:
Kao da gledam osvanut će opet neki privatni snimak da se ubrza gore započeti proces. Možda se i smorio na mjestu prvog čove grada na Vrbasu, pa će sad da pređe na nešto novo...

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 13:49 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
A jest covjek pljujete..to je za ne povjerovati sta se desava :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 17:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zasto se iznova i iznova citav grad maltretira ovakvim stvarima?

https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... elu/777513


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 17:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
wizzy_bl je napisao:
A jest covjek pljujete..to je za ne povjerovati sta se desava :/
Izvini molim te, evo predlažem da se sruši Banova bista i napravi Draskiceva 10x10 sa pozlatom, bez majice samo u kratkom šorcu na dajaku...

Nije ni čudo što nemaš asfalta u 2023. godini... Ćuti, ne talasaj dok nisu struju isključili.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
The_new_Statesman je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... elu/777513


Meni su daleko veće maltretiranje (polu)maratoni koji bukvalno parališu grad. Ođe imaš bajkere koji gledaju svoja posla, čak ne bude ni nekog divljanja, to je uvijek bilo rezervisano za lokalce sa Jamahama.

Citiraj:
Mlade rokenrol snage Banjaluke, grupa "Crni opal" iz Muzičkog ateljea "Rock simfonije", otvoriće program, a muzički program će uokviriti sad već tradicionalni koncert "Rock simfonije" na Banjalučkoj motorijadi, zatim fenomenalno "Belo Kopče", "Bijelo dugme Tribute Band", kao i KOB, "Fjužna pruga" i "Stringsi".


Koliko manji budžet od ove SNSD motorijade što je prošla...

Citiraj:
Akvana riješena, gradska rupa (kad se Kaja otvorio) riješena, malo zamazati sirotinji oči sa gradskim plažama uz aromatične mirise kanalizacije i sad će Dovla ___________ da uleti kao heroj na tenku i spasi grad.


:-? Đajić za gradonačelnika? Znači Breskvica "ovo je svjetski događaj" (by V.Đ.) dobije svoju koncertnu halu u Banjaluci (mala dvorana, do 18 godina, velika 18+)? Pa da onda kažu ljudi da nema ulaganja u kulturu i omladinu!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 18:36 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Karbo je napisao:
wizzy_bl je napisao:
A jest covjek pljujete..to je za ne povjerovati sta se desava :/
Izvini molim te, evo predlažem da se sruši Banova bista i napravi Draskiceva 10x10 sa pozlatom, bez majice samo u kratkom šorcu na dajaku...

Nije ni čudo što nemaš asfalta u 2023. godini... Ćuti, ne talasaj dok nisu struju isključili.
Nema veze sa samim Draksom, vec sa forumasima koji su u njega gledali kao u Boga, a sad kao nesto razocarani i pljuju.Birali ste, uzivajte...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 18:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Rivaldinho je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... elu/777513


Meni su daleko veće maltretiranje (polu)maratoni koji bukvalno parališu grad. Ođe imaš bajkere koji gledaju svoja posla, čak ne bude ni nekog divljanja, to je uvijek bilo rezervisano za lokalce sa Jamahama.


Tako je, oni maratoni su zločin koji traje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2023, 22:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
wizzy_bl je napisao:
Nema veze sa samim Draksom, vec sa forumasima koji su u njega gledali kao u Boga, a sad kao nesto razocarani i pljuju.Birali ste, uzivajte...


Ja nisam glasao za Draška, a nisam ni izašao na te izbore, ali znam da je gomila ljudi, glasala ne za Draška kao dobrog kandidata, već kao kaznu tvom SNSD-u i Voždu. Što i čitav grad zna. Toliko o tome. A za Draška znam i kada i kako je došao u PDP. A oni koji su se nadali da će egocentrični razmaženko, bez dana radnog staža, pružiti možda nešto više, pa jbg, zajebu se ljudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2023, 07:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Не знам јел било говора већ о овоме...

https://www.gradnja.rs/gradski-park-ban ... alist-doo/

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2023, 07:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
The_new_Statesman je napisao:
Zasto se iznova i iznova citav grad maltretira ovakvim stvarima?

https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... elu/777513


Jel znas ko je strastveni bajker i organizator motorijade?

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 355  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs