banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 13 Dec 2020, 14:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Znam, dosadan sam. Opet mala Tea Kovačević

http://mojagradiska.com/tea-kovacevic-s ... u10-i-u11/
Citiraj:
Briljantnom pobjedom nad vršnjakinjom Isabelom Johri iz Velike Britanije od 2:0, sa oba dobijena seta po 6:0, Tea Kovačević osvojila je prvo mjesto na ovogodišnjem turniru “Rafa Nadal Academiy ten-pro global” u kategoriji U10.


Citiraj:
Nakon pravog veleobrta Tea je osvojila i U11 kategoriju

Tri najbolje  djevojčice su se borile za prvo  mjesto i odigrale svaka sa svakom. Zbog izjednačenog set količnika (0-0-0) i iznenađujućeg gem količnika koji je završio +3 za Teu, u odnosu na druge dvije takmičarke Tea nosi kući dvije  pobjedničke titule (U10 i U11).Time je naša šampionka ušla u istoriju jer je prva teniserkakoja je trijumfovala u dvije kategorije.



Možda je vrijeme da se sa podrškom priključi i Republika, a ne samo grad Gradiška!


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 13 Dec 2020, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Super je curica, svu sreću joj želim. Nadam se samo da ona želi da trenira toliko i da je njen otac ne forsira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 08 Mar 2021, 03:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Malena Sofija Markuljević trenutno je na liječenju Spinalne mišićne atrofije u SAD.
Njeni roditelji su se javili iz Los Anđelesa i saopštili predivne vijesti, da se Sofija bolje osjeća.

– Pozdrav dragi ljudi! I dalje se javljamo iz Los Anđelesa. Sofijini rezultati su mnogo bolji,tako da sada dobija znatno manje količine steroida. Sole napreduje iz dana u dan, doktori su jako zadovoljni, a nama je srce puno kada gledamo svakog dana kako usvaja nove pokrete i vještine – naveli su roditelji ove hrabre djevojčice.

– Hvala dobri ljudi,što ste nam ovo omogućili i dali Sofiji šansu da se bori za bolji život – dodali su.

Pozdrav dragi ljudi!I dalje se javljamo iz LA.Sofijini rezultati su mnogo bolji,tako da sada dobija znatno manje količine steroida.Sole napreduje iz dana u dan,doktori su jako zadovoljni,a nama je srce puno kada gledamo svakog dana kako usvaja nove pokrete i veštine...

Oni su skrenuli pažnju na još jedno bolesno dijete kome je potrebna pomoć, a u pitanju je petomjesečni Gavrilo koji boluje od iste bolesti.

– Sada je pomoć potrebna i našem drugu Gavrilu koji se takođe bori protiv ove strašne bolesti. Molimo vas da ako ste u mogućnosti uplatite donaciju, pošaljete sms 973 na 3030.

– Pozovite prijatelje da se priključe njegovoj borbi. Mi znamo koliko je teško, a sigurni smo da će Gavrilo uz pomoć vas uspjeti – zaključili su, pišu Novosti.


https://twitter.com/797na3030/status/13 ... 8168934401

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 09 Mar 2021, 02:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://www.banjaluka.com/drustvo/na-ra ... -u-boriku/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 09 Mar 2021, 03:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Gdje dođe ovo igralište za omladinu, preko puta Takanika?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 09 Mar 2021, 04:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Odmah ispred ulaza u nekdašnju bezveznu diskoteku MAX.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 10 Mar 2021, 10:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Ili ti ispred velikog Mog marketa u Boriku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 21 Mar 2021, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prije Despota!
Tooooooooo!
Slika
Citiraj:
Tenisko čudo od djeteta Tea Kovačević po drugi put uzastopno osvojila je prestižni turnir “Rafa Nadal Tournament Ten-Pro Global” u svojoj U-11 kategoriji. Teniserka iz Gradiške još jednom je oduševila svijet, te na Majorci pokazala da je trenutno najtalentovanija djevojčica na svijetu.

Tea koja je dobila specijalnu pozivnicu za ovaj turnir nakon što je prošle godine ispisala istoriju ovog turnira osvojivši dva pehara (U-10, U-11) u finalu je savladala Farah Jansen koja je članica akademije Kim Klajster, proslavljene belgijske teniserke. Slavila je sa ubjedljivih 6:2, 6:0 i tako odbranila naslov u sportskom kompleksu Rafine akademije. Ovu pobjedu posvetila je djeci sa daunovim sindromom, a posebnu zahvalnost uputila je gradonačelniku Gradiške, kao i predsjednici Republike Srpske Željki Cvijanović i srpskom članu Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku.

Zanimljivo je da je Tea istu protivnicu pobijedila prošle godine u finalu turnira “Paris Bowl”. U finale je ušla nakon trijumfa nad Indijkom Albinaj Belaji (6:2, 7:6).

Tea Kovačević je zahvaljujući sjajnim igrama u Parizu i na Majorki 2020. završila na prvom mjestu rang-liste (10, 11) Ten-Pro Global juniorske konkurencije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 29 Jan 2022, 00:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kolika je ljudeskara ovaj Memedović, stvarno vanserijska ljudina!
Svaka čast, kapa dole!
Kamo sreće da i mi ovdje imamo nekog takvog…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 18 Mar 2022, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Gloria je prije dvije godine inicirala projekt Pokrenimo promjenu koja je rezultirala odlukom Vlade RH o smanjenju PDV-a na uloške i tampone s 25 na 13 posto. Naime, možda niste znali, ali čak je trećina žena u Hrvatskoj primorana štediti na ulošcima i tamponima, pa je Gloria održala i panel pod nazivom Menstruacija nije luksuz koji su podržali domaći političari, liječnici, psiholozi, ali i brojne zvijezde.

https://www.gloria.hr/gl/video/video-do ... u-15168655

10% žena sebi ne može priuštiti uloške.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 19 Mar 2022, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Fikija za forumašicu godine!

Eto i to je pozitivno! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 30 Jun 2022, 08:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Citiraj:
BANJALUKA - Želim da, kada završim studij socijalnog rada, pomažem ugroženim porodicama, kao i bolesnoj djeci i djeci s poteškoćama u razvoju, drugim riječima, želim da se bavim jednim humanim poslom.


Rekao je ovo u razgovoru za "Nezavisne novine" Miloš Kojić, budući student socijalnog rada na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Banjaluci, koji je, iako slijep od rođenja, na prijemnom ispitu na fakultetu ostvario najbolje rezultate, te se našao na samom vrhu rang-liste studenata primljenih na ovaj studijski program.

Kako kaže ovaj devetnaestogodišnjak iz mjesta Caparde, kod Zvornika, nije očekivao ovako dobar rezultat na prijemnom ispitu, te da je bio iznenađen kada su mu sa svih strana počele stizati čestitke.

"Nisam vjerovao da ću biti prvi na rang-listi, ali kada su me obavijestili da sam prvi, bio sam presrećan. Počele su da mi stižu razne poruke od mojih profesora iz Dervente i mojih drugara, rodbine. Zbog toga sam kasnije bio malo zbunjen, jer su me svi zvali kao da sam postao neka slavna zvijezda", iskren je Kojić, koji naglašava da mu je u svemu tome najveću podršku davala porodica, koja je uz njega bila na svakom koraku njegovog puta ka ostvarenju sna da postane socijalni radnik.

"Pored porodice, ne smijem da zaboravim ni svoje profesore iz Centra za djecu i omladinu sa smetnjama u razvoju 'Budućnost' iz Dervente, ali i socijalnu radnicu iz škole, koja me motivisala da poželim da se bavim ovom profesijom", kazao je Kojić, koji ističe da će tokom studija u Banjaluci živjeti u studentskom domu.

"Možda će mi to biti malo izazovno, jer sam stalno do sada bio uz svoju porodicu, ali Bože moj, u životu se stalno dešavaju promjene, tako da mora nekada i to da se desi", naveo je Kojić.

Njegova majka Dragana Kojić ne krije ponos što je njen sin ostvario zaista izuzetne rezultate na primjenom ispitu, te navodi da je prije prijemnog ispita strepio.

"Mislio je da će testovi biti ištampani na Brajevom pismu, ali umjesto toga je imao asistenta na prijemnom. Bez obzira na to, kada je krenuo da odgovara na pitanja, ubrzo je shvatio da mu dobro ide i test je završio za nekih 20 minuta", kazala je Kojićeva, navodeći da je Miloš rođen prijevremeno, te da je u inkubatoru proveo dva mjeseca, a zbog nedostatka kiseonika oštećen mu je vid.

Bez obzira na to, Miloš ima velike snove, završio je srednju školu za fizioterapeuta, ali se oduvijek htio baviti humanim radom.

"Premišljao se između toga da li da upiše pravo ili socijalni rad, ali on je i inače veliki humanista i borac za pravdu. Želja mu je da djeca s poteškoćama u razvoju budu ravnopravna sa ostalom djecom. Takav je po prirodi. Sanja o savršenom svijetu, gdje smo svi jednaki", navela je Kojićeva, dodajući da još nisu u potpunosti upoznati s tim kako će izgledati studij za njenog sina.

"Njegov razredni starješina iz srednje škole je išao na fakultet i sve mu je obezbijedio za prijemni ispit. Asistent na fakultetu je rekao da će angažovati vjerovatno još dva mladića da mu pomognu, makar na početku, jer Miloš planira da stanuje u studentskom domu", navela je Kojićeva, ističući da će vjerovatno Miloš svu potrebnu literaturu dobijati elektronskim putem.

Borislav Vukojević, viši asistent na Fakultetu političkih nauka u Banjaluci, koji je Milošu asistirao prilikom prijemnog ispita, kazao je da Miloš nije prvi student sa oštećenjem vida na ovom fakultetu.

"Profesori i asistenti koji budu njemu predavali dobiće uputstvo, prema kojem bi svoja predavanja trebalo da snimaju u audio-formatu i to da mu kasnije proslijede. Takođe sve Word, PDF dokumente i PowerPoint prezentacije dostavljaće njemu, jer on ima softver koji mu omogućava automatsko čitanje tekstualnog formata", pojasnio je Vukojević, dodajući da Milošu nisu pravili ustupke u smislu da mu bude jednostavnije.

"Bio sam mu asistent da mu čitam pitanja i zaokružujem odgovore koje on daje, ali ne želimo da nekoga diskriminišemo u smislu da mu gledamo kroz prste. On će imati iste uslove kao i svi drugi studenti", kazao je Vukojević.


https://www.nezavisne.com/zivot-stil/zi ... itu/724982

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 28 Okt 2022, 07:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Respekt!

https://youtu.be/xODfAHQ17kE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 13 Maj 2023, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://srpskainfo.com/tenisko-cudo-od- ... lbaniji11/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs