banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 19:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 131  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jul 2016, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Zanimljiva ova mapa. Sto je drzava religioznija to je zaostalija i manje razvijena, a cesto je i rat u njoj. Sve suprotno od onog sto religija propovijeda u praksi kod religioznjaka znaci. Jos jedan dokaz da su religioznjaci licemjeri, a popovi su samo jos jedan primjer pored ove karte.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2016, 23:15 
Citiraj:
Sto je drzava religioznija to je zaostalija i manje razvijena, a cesto je i rat u njoj


Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jul 2016, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vatikan je miroljubiva zemlja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2016, 05:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://imgur.com/yBPt1mp

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2016, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
filozof sa vrbasa je napisao:
Vatikan je miroljubiva zemlja.


Vatikan je "napredna" religiozna zemlja a imas nasuprot tome "nazadne" religiozne zemje. :lol:

Fiki malo sarkazma ne steti a. :)

Tj treba shvati da postoje razlike tj imas napredne i dobre religije onako kulturne, prosvetiteljske tj civilizacijske i imas lose nazadne, mracne religije.
Je li tako nekako?
Ocemo opet na ispiranje mozga. O dobrim i losim kulturama, dobrim i losim narodima, religijama, oblicima, obliku lobanja i velicini korteksa.
Zvakali smo ovdje vec Renana, Rozenberga i sl... :roll: :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2016, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vrijeme je za novo izdanje Biblije i Kur ana! Čitaš li Bože forum!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2016, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Naravno Fiki, koje pitanje.
Ja samo vjerujem forumu. :)

U komparacijama vjerovanja postoji novo pravilo : Religiozan, Religiozniji i Forumski ovisnik. :D :D

Vidim kako neki tumace da sto si vise religiozniji to si vise sklon svakom smecu,podlosti i ratu.


Citam ja sve ne samo Kuran , Bibliju i slusam sta se prezentuje od zapada do Istoka.

Medjutim gdje god se okrenem kad se razgrne ozbiljno za ratove nigdje ne krive religiju vec nesto drugo svi oni koji su u toku zbivanja.
Ali nekima je religija jos uvijek dobar bekap i izvoriste sveg zla.

Ja u to ne vjerujem, ali postujem svacije pravo da ima svoje misljenje.
Pa tako i ova prica o terorizmu se ne razlikuje od prije 20, 30, 50, 80 godina.

Za stolom sjedi ista ekipa, iste mrvice istine padaju na pod i ista raja kupi sa poda iste!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2016, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Vatikan je miroljubiva zemlja.


Da, samo su spalili na lomaci hiljade ljudi, drzali po tamnicama, podrzavali krstaske ratove, izvlacili fasiste iz ndh i drugih drzava, licemjerno sakrivali zlocinacke popove... Inace da nije toga i jos drugih stvari, vrlo su "miroljubivi".

Brale001 je napisao:

Vatikan je "napredna" religiozna zemlja a imas nasuprot tome "nazadne" religiozne zemje. :lol:

Fiki malo sarkazma ne steti a. :)

Tj treba shvati da postoje razlike tj imas napredne i dobre religije onako kulturne, prosvetiteljske tj civilizacijske i imas lose nazadne, mracne religije.
Je li tako nekako?


Sve su nazadne. Napisao sam gore "filozofu" objasnjenje pa procitaj i ti. Popovi su tu samo da ti uzmu pare i prodaju maglu. Ko hoce da vjeruje u pravog Boga ne trebaju mu ni popovi, ni hodze, ni religije, ni crkve. Vec vjeruje sam za sebe, cini dobra djela, pokazuje na primjeru svog zivota svoju vjeru, i suti. Popovi samo blebecu i trpaju pare u dzepove, a rade sve suprotno od onog sto blebecu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2016, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
:)
Jelly ima dosta toga sto bi se slozio stobom. Pogotovo o moralnim vrijednostima "duhovni lica" ali to je dugacka tema.

Sve su nazadne kazes.

Dobro, ako se ne slazemo samo u tome da su sve nazadne to je vec veliki korak naprijed. :)


Opet se vracamo na to.
Definisi "Nazadno" ili "Napredno"!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2016, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pa nema tu sta definisati, ako kazem sve, znaci sve bez izuzetka. Nema naprednih religija tako da ih ne mogu definisati :) Uglavnom, sve bez izuzetka su napravile vise stete nego koristi, mada su mnoge uradile i neke korisne stvari, ali uvijek bez izuzetka vise stete.
Sad ces vjerovatno upotrijebiti stari "argument" religioznjaka, pa reci "u Sovjetskom Savezu" je bio "ateizam" pa su ljudi opet ugnjetavani. Na to cu ti odgovoriti samo da je komunizam, kao i fasizam isto "religija". U komunizmu je Bog covjek, a posto u vecini komunistickih zemalja imas i kult licnosti, tako su pored "boga covjeka" komunisti u SSSR imali Staljina koji je bio predmet obozavanja, u Kubi Kastra, u Rumuniji Causeskuog, u Sjevernoj Koreji Kim Sunga, u Kini Mao Ce Tunga, u Albaniji Envera Hodzu, a imali su i svoje "svece" to su visi clanovi komunisticke partije.
Ono sto je vazno za vjeru da bi to trebala biti privatna, individualna stvar. Ja ako vjerujem u nesto meni ne treba pop da mu placam da mi govori nesto sto ni sam ne drzi. Ja ako vjerujem drzacu to i bez njega. Ako ne vjerujem iskreno onda necu drzati ni pored 100 popova i 20 crkava. On ce me samo jos vise odvratiti od vjere ako vidim kako se ponasa. Niti mi treba crkva. Koji je smisao crkve. Nikakav. Ko vjeruje neka vjeruje za sebe, ko ne vjeruje neka isto ne vjeruje za sebe.
Prave sekularne drzave su ti skandinavske zemlje gdje zivi najmanji postotak vjernika, a koje su najnaprednija drustva u svijetu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2016, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Ne mislim da te ubjedjujem daleko od toga.

Jelly ne znam zasto si se okomio na religije kao osnovne izvore svega zla.
Pa ni krstaski - ucili nas da su to bili "vjerski" ratovi nisu vodjeni zbog religije vec pljacke, to svako zna. Uvijek je bila poluga i dobar izgovor rijetko izvor i uzrok. Ima dosta loseg sto joj se moze pripisat u tome se slazem stobom ali ne skidati odgovornost sa glavnog igraca. :wink: :wink:

Btw, komunizam, socijalizam, kapitalizam nisu ideologije i nisu ista kategorija kao religija.
Ne znam gde si cuo, ucio ili slusao da je komunizam postojao, kazes u "komunistickim zemljama" takvo nesto ne postoji niti je ikad postojalo. Sorry.

Dalje ta pogresna direktna korelacija koju prejudiciras izmedju religioznosti i razvijenosti.
Imas vrlo religiozni zemalja kao sto su Katar, Saudijska A. koje su daleko razvijenije od recimo Turske ili nekih drugih manje religiozni zemalja.
Recimo nasa BiH Federacija nije radikalna kao Saudijska Arabija ili Kuvajt (mada kako stvari idu sve je moguce) sto bi trebalo onda da znaci da je Federacija razvijenija, medjutim nije. Katar je mislim po GDP ispred skandinavaca ako se ne varam.

Tako da ne stoji direktna koreleacija izmedju razvijenosti ili nerazvijenosti i stepena religioznosti u zemlji.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2016, 05:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Brale njihov gdp je direktno vezan za naftu, tako da arape ne bih zvao razvijenima a pogotovo ne u glavu, znajući šerijat saudijaca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2016, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Zasto god da je vezan GDP, naftu,rude ili industriju, novu tehnologiju bogati su i plivaju u lovi po svim mjerilima i parametrima danas priznatim. Razvijeni su i ne samo oni.
Sorry tako je.

Slazem se sa tobom.
Vidis tu su kako ti kazes u "glavu nazadni" a Kuba je napreda i moderna al nemaju sta jesti. :wink:
Ovi jedni su razvijeni i grcaju u kesovini ovi drugi nerazvijeni.
U sustini religija nema ni sa jednim ni sa drugim stanjem nista! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2016, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Brale001 je napisao:
U sustini religija nema ni sa jednim ni sa drugim stanjem nista! :)


Ne namjeravam da te razuvjeravam, misli sta zelis, ali to apsolutno nije tacno. Kad je bila Evropa u srednjem vijeku, kad je religija zauzimala dominantno mjesto, kao sada sto je slucaj u islamskim zemljama, Evropa je bila daleko nerazvijenija nego tadasnje arapske zemlje kojima je nauka bila na prvom mjestu pa tek onda religija. U tim arapskim zemljama se tad (i ranije, prije 1000 godine) desio veliki procvat nauke i umjetnosti i one su bile daleko razvijenije po svim pitanjima od tad religiozne Evrope. Otkrivene su mnoge stvari bez kojih napredak nauke nebi bio moguc.
Negdje oko 1700 godine se mijenja stanje, Evropa postaje manje religiozna i dolazi do naucnog i tehnoloskog napretka, a arapske zemlje sve vise preferiraju religiju iznad nauke i dolazi do nazadovanja. To je jednostavno cinjenica, prirodni zakon, ali kao i u svemu ima izuzetaka. Ovdje ti govorim o opstem pravilu koje vazi u 80% slucajeva i sto je eksperimentalno dokazano u istoriji. Ne postoji gotovo nista u prirodi ili drustvu sto vazi u 100% slucajeva, ali kao i u mnogim stvarima vazi odnos 80% prema 20% ili 4:1, sto govori valjda nesto.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2016, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Komunizam u tih 20%?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2016, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Mislim da se ovdje mjesa naprednost i zaostalost sa razvijenoscu i nerazvijenoscu.
Te se uvodi religija kao kjucna premisa u taj lose postavljeni socio-ekonomski silogizam.

Niko ne spori Jelly da je religija bila kocnica u razvoju nauke.

"Bolje" ili "losije" drustvo ako ih poistovjetimo a mislim da se to radi kao naprednijim i nazadnim drustvom ne kvalifikuje naucno tehnoloska razvijenost.
Sorry ali je tako.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
danijell je napisao:
Komunizam u tih 20%?


Procitaj moje gornje postove. Komunizam, kao i fasizam su isto vrste religije samo sa malo drugacijim shvatanjem "bozanstva". Ali imaju odlike slicne kao i religije. Kao i u vrijeme srednjeg vijeka i u komunizmu i fasizmu je bilo nekih inovacija i naucnih otkrica, ali je daleko vise bilo losih stvari.

Brale001 je napisao:
Niko ne spori Jelly da je religija bila kocnica u razvoju nauke.
"Bolje" ili "losije" drustvo ako ih poistovjetimo a mislim da se to radi kao naprednijim i nazadnim drustvom ne kvalifikuje naucno tehnoloska razvijenost.
Sorry ali je tako.


Konacno da se slazemo u necemu. Naravno da tehnoloska razvijenost ne odredjuje da li je neko drustvo napredno. Konkretno, Amerika je tehnoloski i ekonomski superiornija od nekih evropskih zemalja, ali je drustveno i socijalno daleko ispod njih.
Npr. u Americi postoji smrtna kazna sto je ostatak srednjeg vijeka i varvarstva, dok u Evropi ne postoji. Ili u Americi ako si siromasan i nemas sta jesti ili bolestan i nemas za lijecenje mozes crknuti na ulici, sto u vecini evropskih zemalja nije slucaj jer imas socijalnu pomoc i lijecenje.
Tako, da se slazem sa tim da tehnoloska i ekonomska superiornost nuzno ne odredjuje drustveno socijalnu komponentu. Uostalom, Amerika spada u religiozne zemlje kao i Bliski Istok, sta drugo ocekivati od njih nego licemjerje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
[video]https://www.youtube.com/watch?v=BKmvjU7DOQo[/video]

Slika

Kakva je ovo budala jebote. Podsjeća na books of knjige, samo što su se oni zajebavali


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
У чему је проблем, ако занемаримо "демонски" дио?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2016, 17:05 
Ljudi, ovo je onaj isti lik "heroin je los, nikakav"... :lol: :lol: :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=e_atkBhk5XI


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 131  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs