Ево једног интересантног текста.
Има још на
http://www.srpski.narod.ru/.
__________________________________________________
БОРИС АЛЕКСИЋ
ВЕЛИКИ БРАТ ПОСМАТРА И ЖИГОШЕ
__________________________________________________
Данас када се говори највише о демократији и грађанским правима стичемо утисак да неко о свему томе заиста брине, а да ли је то баш тако?
Уколико оставимо приче о људским и грађанским правима са стране и уколико обратимо пажњу на учињено заледиће нам се крв у жилама. Орвелова ”1984”, Кафкин ”Процес” и Велики инквизитор Фјодора Достојевског као да се одигравају пред нашим очима, на позорници званој Свет.
Ограничавања људских права и личних слобода су све већа, она чак попримају размере описане у Библији.
Дезинформације
Након догађаја од 11. септембра, Пентагон је створио орвеловски Биро за стратешки утицај (БСУ), задужен да шири лажне вести ради ”тровања” међународне штампе и утицаја на јавно мњење и водеће политичаре не само непријатељских, већ и пријатељских земаља! (International Herald Tribune, 20 фебруар 2002.)
Контрола телефона
Бил Макхроун у часопису ”ПЦ Магазин” 14. јуна 1994 године пише да влада САД кажњава са 10 000 долара по дану сваку телефонску компанију која им онемогућује да контролишу разговоре грађана. ”Клипер-чип” технологија омогућује тајну контролу готово свих телефонских разговора на територији САД.
Контрола кретања
14. маја 1994. ”Лос Анђелес Тајмс” пише како се грађани прате од јутра до вечери.
На ауто-путевима је постављен систем видео камера које свуда прате возаче
Приликом доласка на посао, камера бележи паркирање и путнике у колима
На радном месту путем контроле компјутера и видео надзора прати се рад и понашање запослених
За време ручка, кредитна картица којом се плаћа, преноси компјутеру податке о рачуну и ресторану који је посећен
После радног времена, приликом куповине кредитном картицом, компјутер се снабдева подацима о месту куповине и врсти купљене робе
При повратку кући скенери и камере прате возача поново
”Политика” је јула 1996 године објавила вест о потписаном споразуму између једне београдске фирме и чувеног јеврејског НЕКСНЕТ-а о увођењу у Србију новог система компјутерског надзирања људи, првој земљи изван САД и Аустралије.
Праћење радника
1994 године, 8. августа ”US and World Report” коментарише извештај Међународне организације рада, која твриди да се 80% запослених у САД стално прати. На овом пројекту сарађују послодавци и влада САД.
Контрола потем мобилних телефона
Августа, 2001 године француски часопис ” Le Monde Diplomatique” пише да је захваљујући технологији МПС (Mobile Positioning System) која се убрзано развија могуће одредити положај корисника мобилног телефона у сваком тренутку. Иако је у Француској тај метод дозвољен само у оквиру судских истрага он ће ускоро (након убиства префекта Корзике) прећи и у свакодневну употребу.
Праћење деце
Исти лист наводи да ”Сименс” усавршава контролу деце преко сателита. За време демонстрација против глобализације одржаних у Прагу, Милану и Ници полиција је сличним системом локализовала вође протеста и настојала да ограничи њихово поле деловања.
Тако је говорио Били
Часопис ”New America” од 25. јула 1994 пише о обећању председника Клинтона, по којем ће до 2015 године национална информациона мрежа повезати сваку кућу, радно место, библиотеку и учионицу. Све те информације ће моћи да користе држава и полиција.
”Метронет”
”Метронет” је име за компјутерски обрађене податке о 111 милиона људи и 80 милиона домова у САД и могу га користити како влада и други државни органи тако и приватна предузећа. Између осталог, на овај начин је могуће добити до 30 имена комшија, траженог, као и велики број личних подата.
”Ешалон”
Англоамерички војни систем ”Ешалон” је нов систем планетарног надгледња како пише већ поменути ” Le Monde Diplomatique”. Уз помоћ сателита тајне службе су у стању да несметано пресрећу телефонске разговоре, факс поруке и електронску пошту. ”Ешалон” може да обради више од 2 милиона разговора у минуту. Новинар Данкан Кемпел је први објавио његово постојање.
”Звер”
”Звер” је највећи супер-компјутер на свету, смештен у Бриселу. У њему би требало да буду похрањени подаци о свим житељима планете! По речима његових твораца,”Звер” ће уз помоћ система бар-кода 666 моћи да предочи личну карту сваког човека на планети. (Бројна ознака 666 се налази на многим документима граћана, нарочито на Западу. Њу срећемо на личним (идентификационим) картицама, пасошима, кредитним картицама, у банкарском промету, у информативним системима и компјутерској обради података. Да ли случајно?). Три шестице се још чешће појављују у пракси појединих банака и финансијских институција. Он се налази на кредитним картицама банака у САД, Аустралијске националне банке, банке у Бомбају, у канцеларијама познате куће ”Оливети” итд. (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора- Цетиње, 2000, стр. 380.)
Идентификациона картица
На пројекту идентификационе картице у САД се ради већ дуго. Ради се о картици која ће по савременој технологији садржати податке од ”рођења па до омиљене забаве” и коју ће МОРАТИ сваки грађанин да има. Она је развијана почев од магнетне траке, преко ”Smart Card”, фирме ”АТ & Т” који садржи чип велике меморије, до ткз. био-чипа. Био чип је почео да се развија зарад кућних љубимаца. Он се ињекцијом убризгава у животињу и након тога њу је лако лоцирати. Био-чип даље треба да се развија на деци!
Шенгенски споразум
Споразум је закључен 14. јула 1985. године, у луксембуршком граду Шенген. Потписан је тајно. Потписале су га следеће земље: Француска, Немачка, Луксембург, Холандија, затим Италија, Шпанија, Португалија, Грчка, Данска и Аустрија (као посматрач). Због противљења јавности у Грчкој је споразум ратификован са великим закашњењем, у марту 1997. године.
Овај споразум регулише и процес контроле кретања грађана. Овим путем се прикупљају подаци искључиво личног карактера . Информативни систем је повезан са националним филијалама и главним компјутером који се налази у Стразбуру. На овај начин се могу проверити и упоредити подаци о грађанима поменутих земаља из апсолутно свих извора (школа, полиције, поликлиника, болница итд.). (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора- Цетиње, 2000, стр. 380, 381.)
Психотронска дејства
(Чему пуцати - боље утицати, академик Ернест Андријанкин)
24. септембра 1990. године потписан је споразум број 174-90/16 између САД и СССР-а о заједничкој контроли психотронике. Психотроника улази у склоп ткз. неокортикалне сфере, уоквиру које је могуће утицати на психу, вољу, осећања и машту људи, или остварити утицај на пољу емотивног, менталног и духовног (види: Неокортикални рат, др Светозар Радишић, Војноиздавачки завод-Београд, 1999.) Колика је моћ психотронских дејатава нека посведочи и тајни документ упућен председнику Врховног Совјета Руске Федерације, Хасбулатову Р. И. 26. јануара 1993 године. Документ носи ознаку поверљиво.” ...У САД, за последњих 15 година у различитим друштвеним организацијама је обучен велики број психо-физичких секти. 15 милиона људи је прошло обуку из првог и другог курса медитације (психоаутотренинга). У Европи око једна десетина одраслог становништва. У азијатским земљама до 80 % становништва по обавезном школском програму. У Русији су само кришнаисти од 1987-1992. обавили више од 500 000 ”медицинских” курсева. На тај начин у Русији и другим земљама , формира се посебан међу-друштвени слој, најосетљивији на употребу психотронског наоружања...” (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 372, 373)
Осамнаестог августа 1991. године у рејону Варне пристао је амерички брод ”Белкап”. Апаратура, причвршћена на његовој палуби није личила на обично наоружање. Недуго пре тога она је била испитана у Персијском заливу... Са појавом загонетног брода у заливу, са армијом Ирака почеле су се догађати чудновате ствари. Припаднике војске Садама Хусеина, прекаљене у вишегодишњем рату са Ираном, захватио је страх! Испочетка су се предавали на десетине, а затим - на хиљаде.
Био је то први психотронски рат у историји човечанства.
САД су тај рат добиле за време председника Џорџа Буша, који је још док је био шеф ЦИА, лично надгледао одељење које се бавило психо – истраживањима.
...Деветнаестог августа (1990.) зомби – генератори на броду ”Белкап” поново су активирани. Управљени су на посебан режим рада: уместо ужаса емитована је еуфорија. Невидљиви зрак је уперен на Москву.
У престоници се његово дејство кориговало. Специјална техника је укључена на шестом спрату америчког посланства. Она је такође већ испробана. Међутим, машина се запалила. Руским ватрогасцима је било строго забрањено да гасе пожар.
У августу 1991. године све је радило како треба. Зрак је фокусиран на Парламент... У мозгу људи који су се сакупили на Црвеном Тргу стари обрасци (из 1905. године) стекли су нови лексички фон: ”Доле партократија!” ”Живела демократија”. Затим је реч узео Јељцин...
Хиљаде људи који су постали био – роботи тискали су се, на тргу крај Парламента. Ускоро ће трг назвати Тргом слободе.
Одмах након првог психотронског рата догодила се прва психотронска револуција.
О свему томе (из свог угла) је у стампи говорио и председник Калмикије Кирсан Иљумжинов. ”Одједном ми постаде тешко... Када сам изашао на улицу, глава ми је бучала. Мислио сам: шта се то догађа?... Испоставило се да се у згради насупрот хотела налазила апаратура за високе фреквенције. Она је прожимала читаву зграду. Руцкој је имао апарат који му је поклонио Бараников. Апарат је ловио те високе фреквенције..."
Да, ”ноосферу” је захватила бура.
(Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 290 – 292)
Компелкс зграда америчке амбасаде у Београду је по тврђењу појединих стручњака, након 5. октобра 2000. године инсталирао сличну, али и напреднију опрему од оне која је испробана у Москви. Са којим циљем?
Тависток Институт за људске односе-Лондон, се већ дуже времена бави контролом људске психе. Творци су пројекта под називом ”Шокови будућности”. Они се описују као низ догађаја који наилазе тако брзо да мозак не може да их обради.Они се преносе путем ТВ-а, радиа, подсвесних порука, музике, филма, других мас-медиа и сл. Као последица шокова, циљана ПОПУЛАЦИЈА постаје апатична без воље да доноси одлуке (губи политичку свест итд.) и лако се контролише. Тависток је у сарадњи са Станфорд институтом направио пројекат ”Програм за пословну шпијунажу”. Преко 600 предузећа у САД и другим земљама су њихови претплатници. Још један пројекат под називом ”Мењање слике човека” ова два института, односи се на контроли људске психе. Пројекат је написан на 319 страна од стране тима од 14 стручњака и под контролом 23 надзорника Тавистока. Ради се о својеврсној хипнози становништва и његовом навикавању да прихвата сваке промене (тј. да не доводи потезе елите у питање).
Бар-код
Ради се о елекртонској ознаци која се налази на готово свим производима света, личним картама грађана ЕУ и за коју је предвиђено да се ради лакшег рада утисне у будућности на руку или чело људи. У њој постоји шест пари кратких и три пара дугих линија. Дуге линије су ткз. граничне линије и њихова вредност увек износи 6. Има их три. Значи, број који очитава компјутер сваки пут је 666. Уз помоћ овог система трговина и новчане трансакције, будућности ће једино бити могуће.
”И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове да им даду жиг на десној руци њиховој или на челима њиховим, да нико неможе ни купити ни продати, осим ко има жиг или име звери, или број имена њезина. Овде је мудрост. Ко има ум нека изр