banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Feb 2012, 13:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Zašto?

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
dtkbl je napisao:
Sve mi izgleda da bi ove 2012. stvarno moglo biti nekog pičvajza.

Slažem se! At boga, uzeše nam megaupload, filesonic, fileserve, a i btjunkie podvio rep. Još koji mjesec se nahapajte čega i koliko možete, nećete uskoro moći više.
Slažem se i sa Muškobre, krađa je krađa. A proizvod je proizvod, što je sad neko napravio jedan koji se višestruko isplati, ko je kriv drugom što nije i on tako nešto smislio.

dukicas je napisao:
kao da si ušao u nečije dvorište i popio čašu vode sa bunara vlasnika tog bunara, a u bunaru vode k'o u priči. :wink:

A kad povežeš malo priču dukicas i Muškobre, vidiš ko nije u pravu.
Dukicas, onda bi ovo tvoje bilo kao da si otišao u banku i podigao platu jednog od MS-ovih programera.

Ne kažem da sam ja taj koji ne koristi pirateriju, al opet nismo ni mi u pravu što imamo terabajte nelegalnog sadržaja u svojim elektronskim bibliotekama.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 02:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Evo vam ljubiteljima borbe protiv piraterije pa malo povezujete i kontajte:
Evo detaljno o AKTA sumraku:
http://www.youtube.com/watch?v=okFSN0My ... re=related

Ju, ju, juuu meniii, sad će da me 'apse što širim Anti-ACTA informacije. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
nece, jos nismo u EU!!! :D 8) :fadein: :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2012, 00:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Gospodu koja opravdava pirateriju, pitao bih, kako bi se osjecali da su muzicari, i da odrzavaju koncert, i da se karte placaju. I fino, prodaju 10 karata, a na koncertu 3000 ljudi. I onda da im neko kaze :"Pa sta ima veze, vi svejedno nista ne gubite, vama je zakup dvorane fixna cijena, bez obzira koliko ljudi platilo kartu, iznajmljivanje ozvucenja/rasvjete vam je fixno, bez obzira koliko ljudi je platilo kartu."

To bi vama bilo normalno i opravdano?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2012, 12:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Daj čovječe pusti ta pitanja šta bi bilo kad bi bilo. Mi sad možemo ovdje na osnovu toga da se uvjeravamo do beskonačnosti, dovoljno bi bilo samo to da ja počnem priču kako bi ulaznica na moj koncert koštala marku - dve. Ljudi bi kupovali ulaznicu, isto tako kad bi ja proizvodio softver.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2012, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Slika

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 23:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
MuskoBre je napisao:
Gospodu koja opravdava pirateriju, pitao bih, kako bi se osjecali da su muzicari, i da odrzavaju koncert, i da se karte placaju. I fino, prodaju 10 karata, a na koncertu 3000 ljudi. I onda da im neko kaze :"Pa sta ima veze, vi svejedno nista ne gubite, vama je zakup dvorane fixna cijena, bez obzira koliko ljudi platilo kartu, iznajmljivanje ozvucenja/rasvjete vam je fixno, bez obzira koliko ljudi je platilo kartu."

To bi vama bilo normalno i opravdano?

Мислим да сам ово исто писао у једној другој дискусији на форуму, али идемо поново. Да се сав софтвер, укључујући и опертативни систем, МОРА ДА СЕ ПЛАТИ, вјероватно 95% ако не и више људи овде (бивша Југа) не би никад ни видјели Пи-Си ни интернет нити на истом ишта корисно урадили. Тако да манимо се шупље... Уосталом, свијет није заносван на праву и правди - "гет овер ит", што би рекли лАмери.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 23:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
sinip je napisao:
Тако да манимо се шупље... Уосталом, свијет није заносван на праву и правди - "гет овер ит", што би рекли лАмери.


Jedini razlog zbog koje i ti (vjerovatno) i tebi slicni koriste piratizovan softver, je taj sto manje vise znate da necete zaglaviti tvorziju. Ako se vec furas na to kako svijet nije zasnovan na pravu i pravdi, sto ne krades auta? Sto ne pljackas banke? Zato sto znas sta bi bilo kad bi ti plava braca zakucala na vrata. Da ti prve komsije sutra zaglave robiju jer koriste piratizovan Photoshop, jel bi se ti i dalje busao u prsa kako si ti pametan sto koristis piratizovan softver, a mi koji to ne zelimo, smo budale? Da ti sutra bane policija zbog toga, ti bi im rekao - Уосталом, свијет није заносван на праву и правди - "гет овер ит", i zalupio vrata? Yeah, right.

Svi mi volimo i pare, i dobra auta. Ali, neki od nas ne zele nesto sto im ne pripada, po ovoj ili onoj osnovi. To sto mozemo doci do necega, a da pritome bas i ne postoji mnogo velika vjerovatnoca zatvora ili necega slicnog, ne znaci da na to imamo i pravo.

Meni da neko treci da kljuc necije kuce, pune zlata-nakita-vrijednih slika, i da me uvjeri-da napismeno-kako god, da mogu iznijeti sta god hocu i da necu zaglaviti robiju zbog toga, ja to ne bih uradio. To nije moje, i to meni ne pripada. Ako zelim neku vrijednu sliku, kupicu je ako mogu da si priustim. Ako ne mogu, necu je imati, ali necu ni krasti.

A vi i dalje potkradajte.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Интересантно да ми ниси "А" рекао за први дио моје поруке... :D И да, није ми падало на памет да крадем аута, не знам да возим, џебат га. Банке јесте, али никако да саставим екипу. :) Ш'аш свашта ти падне на памет кад 4+ године немаш посла... Што се свега осталог тиче, код нас мурија има малко пречиих послова од гањања пиратерије по кућама, као прво, и као друго, имам 2 лиценце за "Виндоуз 2000" то што ни једну нисам платио је други пар опанака. :) Иначе, не поткрадам домаће ауторе, а лАмери могу да ме пољубе тамо ђе сунце не с'ја... Не мислим скоро да аплицирам за визу до тамо.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 00:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne vidim kakve veze ima prvi dio poruke, i sta on opravdava. Ajmo sad svi krasti Bugatti Veyrona, jer ih nema u bivsoj YU, generalno smo presiromasni za tako nesto, u zapadnoj Evropi ih ima dovoljno? Jel to ta teorija?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 00:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Одустајем. :) Ако ти не видиш проблем у твојој логици, ко сам ја да ти то објашњавам.

Па да се сви фино вратимо на "дигитроне", абакус и таблу са кредом. Ко је редар данас?!? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 00:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Mogu ti reci da sam presretan sto vidim problem u logici "za sve sto zelim, a manje vise sam siguran da necu dopasti robije, ukrascu". Nadam se da ce me takvo razmisljanje zaobilaziti i u narednih 50 godina.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 00:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
MuskoBre je napisao:
Mogu ti reci da sam presretan sto vidim problem u logici "za sve sto zelim, a manje vise sam siguran da necu dopasti robije, ukrascu". Nadam se da ce me takvo razmisljanje zaobilaziti i u narednih 50 godina.

"Growing old is mandatory, growing up is optional", рекоше лАмери...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Питање:
Ако ја посудим свој лични (и персонални) ДВД, оригинал, уредно плаћен и све како ваља и требује, колеги да погледа, а он га кући нареже, па посуди другом који га исто тако нареже и за цца. мјесец дана кружења около прође кроз још 15 руку (и још исто толико резача) док се јаро сјети да ми га врати, а ја о томе ништа не знам... јесам ли и ја "пират"? Јел ме сљедују букагије на робији?

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 00:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne. Ne mozes ti biti odgovoran za saobracajku koju je neko napravio tvojim autom, a ti bio 100 kilometara odatle.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 01:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
А, ако је на том ДВД-у софтвер? Сигурно га не би тражио "само да мало погледа"... ;)

Него, мени ту никако није јасно око тих ауторских, изадавачких и осталих права - ја могу посуђивати около коме хоћу, цијелом насељу, граду, планети... и ником ништа, али ако одлучим да процедуру своје "великодушности" поједноставим тако што нећу ићи ја около, већ ће други мени долазити - тад крадем!? А радим исто, само обрнутим редослиједом.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 01:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Kako mogu da stavim muskobre na ignore listu da ne mogu čitati njegove postove na forumu?

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 01:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Nikako, ne mozes moderatora staiviti na ignore listu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 01:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Lijepo. Ja ne znam da li nas lik loži ili je to toliko naivan lik da mi ga je, prosto rečeno, žao.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs