banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Feb 2012, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
meni se svidja princip kao kod teamviewer-a. free for personal use, xxx $ for comercial
smatram da je to izuzetno dobar pristup...

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
MuskoBre би прво требао да схвати разлику између материјалних и нематеријалних добара или на енглеском tangible and intangible goods/assets па да онда прави поређења. :) Што се тиче пљачке банака, и новац у њима је нематеријално добро док је год на рачуну/има. Лично, кад бих могао да хакнем било коју банку и пребацим једно пар до десет+ милиона на офшор рачун на Кајманским острвима, не бих се двоумио ни микросекунде. Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
sinip je napisao:
MuskoBre би прво требао да схвати разлику између материјалних и нематеријалних добара или на енглеском tangible and intangible goods/assets па да онда прави поређења. :) Што се тиче пљачке банака, и новац у њима је нематеријално добро док је год на рачуну/има. Лично, кад бих могао да хакнем било коју банку и пребацим једно пар до десет+ милиона на офшор рачун на Кајманским острвима, не бих се двоумио ни микросекунде. Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)


Isuse Boze. Pa sto onda lijepo ne uvedemo da npr. profesori rade za dzaba. Necemo ih time ni za sta ostetiti, njihov rad je ionako nesto sto nema tezinu/volumen/zapreminu/povrsinu/vrijednost na berzama, dakle nematerijalna vrijednost. Divna ideja, zar ne?

Ko si ti da odredjujes koliko je nekome dovoljno plusa, pa da postoji moralan osnov da bude potkraden? U kakvom god da si ti materijalno-finansijskom stanju, uvijek ima neko ko je siromasniji od tebe. I tebi je ok da taj neko ima pravo tebe da orobi, jer ti imas vise od njega, i da za to ne odgovara?

Evil_Dead, bojim se da su sanse da upratim tvoju poentu, sve manje i manje.

Bilo koji poslodavac koji krsi kolektivni ugovor/ugovor o radu/nesto trece/, time krsi i zakon. I sta sa tim? Ne znam sta pokusavas reci. Da uzimanje zakona u sopstvene ruke/krsenje istog postoji u vise zivotnih sfera, ili da ako vec postoji u nekim drugim sferama, onda to opravdava da to radi svako, i u svakoj prilici?

Ovo prvo je jasno djeci u predskolskoj, a ovo drugo je na granici suludog i totalno suludog.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Stvarno MuškoBre je u pravu miješate neuporedivo zaštita intelektualne svojine je neuporediva stvar od npr zaštite auta Zederom protiv krađe i šta znam...
E sad kad je već pomenuo gore za česmovaču: Ako je kupim za milion dolara i podijelim sa rajom istu, a oni proslijede dalje besplatno drugima po čemu sam ja kradljivac? Jedino ako sam mlatnuo pajserom vlasnika iste i oteo mu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Zakoni su tu da bi se kršili, neki bi rekli... realno, dok se ti zakoni ne sprovode, većina se neće ni obazirati na njih. Da je nekog odvelo u zatvor zbog nelegalnog djeljenja muzike, vidio bih šta bi onda pisali....

@nepokoreni: nije u pitanju trošenje nečeg što je plaćeno, već neovlašteno pravljene kopija. Ajde ti počni proizvoditi Pepsi bez licence, pa da vidimo dokle ćeš dogurati... a kupiti flašu i popiti s nekim drugim nije kažnjivo zakonom (koliko ja znam).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Zakoni su tu i da bi se mijenjali, dopunjavali i prilagodili postojećem stanju u društvu...malo je glupo da me oĆeraju u aps zbog nelegalne kopije Frenka Sinatre koji se već odavno oladio u ilovači, jerbo se nekom producentu ne sviđa što ne može na blagopočivšem klepati lovu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
How long does Copyright last?

In the UK, copyright generally lasts for a period of 70 years from the end of the calendar year in which the author dies. If the music originates from outside the European Economic Area (EEA), the copyright lasts for as long as the music is protected by copyright in its country of origin, provided that the length of time does not exceed 70 years.

View the international terms of copyright protection.

_________________
Slika


Poslednji put menjao <Enter_name> dana 18 Feb 2012, 18:49, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
nepokoreni je napisao:
Zakoni su tu i da bi se mijenjali, dopunjavali i prilagodili postojećem stanju u društvu...malo je glupo da me oĆeraju u aps zbog nelegalne kopije Frenka Sinatre koji se već odavno oladio u ilovači, jerbo se nekom producentu ne sviđa što ne može na blagopočivšem klepati lovu.


Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8[/youtube]


@MuskoBre
Trebao si se ipak držati rečenog i povući se iz rasprave, ne vrijedi, mogli bi u nedogled :-D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Prije 70 godina gramofon je bio svemirska tehnologija, žene nisu imale pravo glasa, a automobil su mogli imati samo bogataši, upala pluća se nije mogla izliječiti.... a šta će biti za idućih pa sad skontaj....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
nepokoreni je napisao:
Prije 70 godina gramofon je bio svemirska tehnologija, a šta će biti za idućih pa sad skontaj....


Polako... Pročitaj sve!
Citiraj:
...If the music originates from outside the European Economic Area (EEA), the copyright lasts for as long as the music is protected by copyright in its country of origin, provided that the length of time does not exceed 70 years.

70 godina u UK. Uvedeš red u svojoj državi i kažeš npr. 10 godina i onda kažeš Ostrvljanima da ti ga se napuše :lol: :lol: :lol:

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:55 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Za Bosnu piše da je 70 godina... volio bih da neko nađe dokument koji u našoj državi reguliše ovakve stvari.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
MuskoBre je napisao:
sinip je napisao:
MuskoBre би прво требао да схвати разлику између материјалних и нематеријалних добара или на енглеском tangible and intangible goods/assets па да онда прави поређења. :) Што се тиче пљачке банака, и новац у њима је нематеријално добро док је год на рачуну/има. Лично, кад бих могао да хакнем било коју банку и пребацим једно пар до десет+ милиона на офшор рачун на Кајманским острвима, не бих се двоумио ни микросекунде. Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)


Isuse Boze. Pa sto onda lijepo ne uvedemo da npr. profesori rade za dzaba. Necemo ih time ni za sta ostetiti, njihov rad je ionako nesto sto nema tezinu/volumen/zapreminu/povrsinu/vrijednost na berzama, dakle nematerijalna vrijednost. Divna ideja, zar ne?

Ko si ti da odredjujes koliko je nekome dovoljno plusa, pa da postoji moralan osnov da bude potkraden? U kakvom god da si ti materijalno-finansijskom stanju, uvijek ima neko ko je siromasniji od tebe. I tebi je ok da taj neko ima pravo tebe da orobi, jer ti imas vise od njega, i da za to ne odgovara?

Вау, па с тобом дискутовати је јако близу разговора са зидом. Ја ти причам о једном, а ти ми причаш о другом. Зашто увијек ствари покушаваш да спустиш на лични/индивидуални ниво, никад ми неће бити јасно.
Професор НИЈЕ = Банка. Банка је ФИРМА, школа је ФИРМА. Де ми сад објасни ако ја хакнем банку и оладим је за паре, ко ће ЛИЧНО да наџебе због тога (осим мене ако ме ухвате)? Софтверски стручњак који брине о безбједности? КО?
И гдје сам ја ОДРЕЂИВАО било шта? И гдје сам ја рекао да је то морално? Јел може цитат? То што се теби привиђају ствари које ја нисам написао је заиста само твој проблем...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 19:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
dtb_pro je napisao:
nepokoreni je napisao:
Prije 70 godina gramofon je bio svemirska tehnologija, a šta će biti za idućih pa sad skontaj....


Polako... Pročitaj sve!
Citiraj:
...If the music originates from outside the European Economic Area (EEA), the copyright lasts for as long as the music is protected by copyright in its country of origin, provided that the length of time does not exceed 70 years.

70 godina u UK. Uvedeš red u svojoj državi i kažeš npr. 10 godina i onda kažeš Ostrvljanima da ti ga se napuše :lol: :lol: :lol:

Jeste. Ali samo za muziku "proizvedenu" u tvojoj zemlji....Koju na Ostrvu i onako niko i ne sluša :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 19:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
A ionako sva skoro popularna muzika dolazi iz producentskih kuća Njemačke, Englaske i SAD....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
<Enter_name> je napisao:
Za Bosnu piše da je 70 godina... volio bih da neko nađe dokument koji u našoj državi reguliše ovakve stvari.


Ovaj, a koja je to "naša država"? :-D

Šalim se... Ako sam dobro razumio, za neko autorsko djelo mjerodavan je zakon koji to decidno određuje u zemlji iz koje potiče autor djela.
Dakle, ako se recimo radi o Bitlsima, onda su njihove pjesme "zaštićene" zakonom na period od 70 godina od isteka kalendarske godine u kojoj su prestali da postoje kao bend, jer taj zakon je na snazi u UK.
Ako se radi o Halidu Bešliću onad bi to trebali gledati vjerovatno kroz prizmu troglave aždaje, preko entitetskih parlamenata do nivoa kantonalne pomoćnice sekretarice od zamjenika potpredsjednika nečega...
70 godina i u ovom slučaju zvuči realno :-D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 19:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ako neko nije uočio link na kraju tog posta, evo ponovo: View the international terms of copyright protection. Da li je ovo stvarno tačno? Ajmo pravnici...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 19:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Najbolje da ubijemo Halida Bešlića... :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Najbolje da ubijemo Halida Bešlića... :lol:


Da na vrijeme doživimo pravo na pirateriju... Mislim bar neki od nas :-D

@<Enter_name>
Jesam vidio sam link, zato sam i prokomentarisao da je 70 godina vjerovatno realno i kod nas iako me baš zanima kada i ko je taj zakon sročio.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
sinip je napisao:
Spoiler:
MuskoBre би прво требао да схвати разлику између материјалних и нематеријалних добара или на енглеском tangible and intangible goods/assets па да онда прави поређења. :) Што се тиче пљачке банака, и новац у њима је нематеријално добро док је год на рачуну/има. Лично, кад бих могао да хакнем било коју банку и пребацим једно пар до десет+ милиона на офшор рачун на Кајманским острвима, не бих се двоумио ни микросекунде. Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)

Чини ми се да и ти не разумијеш те принципе о којима говориш, тј. не разумијеш принцип новца, какве везе има да ли је новац на рачунима или га држиш у кешу у руци? (уосталом готов новац чини релативно мали удио у укупној новчаној маси једне привреде).
А те изјаве да би опљачкао/хакнуо банку јер то никоме не би причинило штету, не знам како би коментарисао. То те не чини пиратом/племенитим хакером како то себи покушаваш представити, већ чистим лоповом који успут не разумије у потпуности привредне и економске односе.

Мислим да мало погрешно схватате ште МушкоБре жели рећи (мада је мало и сам крив за то, чудним наступом у неким својим постовима). Човјек се залаже за легализам, другим ријечима да није на појединцу да према својим нормама одређује које ће законе у држави у којој живи поштовати а које не, сматрајући да закони који су по њему лоши немају на њега дејство. Ако кршим/о (а користим и сам пиратерију, прије него што неко постави питање) неки закон онда морамо бити и спремни да сносимо казне које тај закон прописује, и то је то. Ако су закони у тој области лоши (а јесу) онда требамо стварати атмосферу да се они промијене.

Неко је споменуо у претходним постовима TeamViewer. То је и по мени принцип који има шансу за успјех. Значи бесплатна (или прилично ниска цијена) за кућне кориснике, а пуна за комерцијалну употребу. У суштини тиме би само престало лицемерје које користе многи велики произвођачи софтвера, који у суштини зависе од продаје комерцијалним корисницима, а очигледна пиратска употреба тог истог софтвера код кућних корисника им служи да осигурају монопол свог софтвера, јер кад радници већ користе кући тај софтвер и стекли су неку вјештину, гураће тај исти софтвер и у својим предузећима. А појединци који крену професионално бавити се неком облашћу ће логично купити софтвер који су већ на пиратски начин користили (по мени се подразумијева да ако већ почнеш директно зарађивати на неком софтверу да га и купиш, ма какав закон био).

Код аудио/видео производа је мало другачија прича. Ту по мени само широка доступност квалитетних сервиса по приступачним цијенама може значајно утицати на смањење пиратерије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Forty Two je napisao:
sinip je napisao:
Spoiler:
MuskoBre би прво требао да схвати разлику између материјалних и нематеријалних добара или на енглеском tangible and intangible goods/assets па да онда прави поређења. :) Што се тиче пљачке банака, и новац у њима је нематеријално добро док је год на рачуну/има. Лично, кад бих могао да хакнем било коју банку и пребацим једно пар до десет+ милиона на офшор рачун на Кајманским острвима, не бих се двоумио ни микросекунде. Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)

Чини ми се да и ти не разумијеш те принципе о којима говориш, тј. не разумијеш принцип новца, какве везе има да ли је новац на рачунима или га држиш у кешу у руци? (уосталом готов новац чини релативно мали удио у укупној новчаној маси једне привреде).
А те изјаве да би опљачкао/хакнуо банку јер то никоме не би причинило штету, не знам како би коментарисао. То те не чини пиратом/племенитим хакером како то себи покушаваш представити, већ чистим лоповом који успут не разумије у потпуности привредне и економске односе.

Па ево ја још увијек чекам да ми неко објасни КОМЕ би била причињена ШТЕТА. :) Овај горе мој примјер има везе утолико што је MuskoBre инсистирао на поређењу пиратерије и крађе, било новчане било материјалне, и онда ја питам, ако ја украдем новац из банке, који не припада никоме појединачно ВЕЋ БАНЦИ, а тај новац ће да буде намирен без да ико (скоро) буде оштећен, у чему је разлика. :) А НИГДЈЕ нисам тврдио да ме то чини племенитим хакером. Јел вам не би било тешко да почнете да ЧИТАТЕ оно што пише на екрану, а? ;)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs