banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 26 Dec 2013, 08:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Ja sam Operu koristio godinama, pa i Firefox. U zadnje vrijeme sam najviše na Chrome-u, mada na njemu stvarno fale neke opcije. Ali, brz je i jednostavan.
Firefox sam odavno precrtao, a Operu i dalje povremeno koristim, mada mi nije to to, i stalno nešto baguje.
Dakle, biram Chrome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 27 Dec 2013, 07:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
points je napisao:
Ja sam Operu koristio godinama, pa i Firefox. U zadnje vrijeme sam najviše na Chrome-u, mada na njemu stvarno fale neke opcije. Ali, brz je i jednostavan.
Firefox sam odavno precrtao, a Operu i dalje povremeno koristim, mada mi nije to to, i stalno nešto baguje.
Dakle, biram Chrome...


sta to radis pa da baguje??? meni zabaguje jednom u pola godine, to zaista nije nista....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 30 Dec 2013, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Ništa, ali uvijek imam otvoreno dosta tabova.
I nešto me zeza i Youtube, otvara u max 480p kvaliteti po nekad. Kratko prijavi i neki error gdje uspijem pročitati samo "html5", ali nemam vremena da se bakćem s tim trenutno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 12 Jan 2014, 17:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
dadotb je napisao:
epek je napisao:
Nova Opera je sranje, jedini razlog zasto je stara verzija 12.16 na prestu sporija ili nestabilna na nekim sajtovima je zato sto je out of date, inace stara Opera je ko svicarski noz i vecinu svog postojanja je bila neuporedivo brza od bilo cega sto je bilo na trzistu browsera... kao sto rekoh - opera R.I.P.



apsolutno netacno, ko bi normalan izbacio nesto sto je sporije od prethodne verzije??? a kamoli Opera koja je ozbiljan browser...svasta se moze ovde procitati...radi ko munja... :confused2:

Nisam ni rekao da je opera na webkitu sporija od one na prestu.... da malo temeljitije citas mozda bi nesto pametno i procitao :)
Naravno da je webkit brzi od presta. Zasto je brzi/stabilniji i u krajnjoj liniji bolji - upravo zato sto na njemu neko radi, tj. nije mrtav kao presto. Opera je presla sa presta na webkit zato da bi pridobila mobilne korisnike, narocito one koji koriste iUredjaje jer Apple zabranjuje koriscenje bilo kog drugog engine-a na njegovim uredjajima osim webkita (Safari jelte) :) Znaci to je cisto poslovni potez jer im se nije isplatilo razvijati dvije verzije browsera, jednu na prestu a drugu za mobilnu platformu na webkitu pa su objedinili to sve pod jednim krovom koristeci webkit u obe verzije browsera. Troskovi razvoja posebnog engine-a koji bi radio na desktop i nekim mobilnim platformama kosta vise nego koristenje open source engine-a, osim toga veliki dio mobilnog trzista koji drzi Apple bi im ostao nedostupan.
Zasto je Opera na webkitu sranje u odnosu na onu na prestu? Jednostavno zato sto to vise nije ona stara Opera. Umjesto da prilagode webkit operi oni su napravili kopiju chrome-a/chromiuma a izbacili su sve one dobre opcije po kojima se opera izdvajala od ostalih browsera. Stabilnost je drugi problem koji ce se ispeglati s vremenom ali ako ovako nastave stare opere vise nema :( tako da Opera R.I.P. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 20 Jan 2014, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Na koji nacin da prebacim bookmarke iz Opere 12.16 u Safari na iPadu?
Da li je to uopste moguce?

I na koji nacin u novoj Operi da editujem broj kolona/redova u speed dialu
Mogu li ja podesiti koliko hocu da bude unosa u redu
Sad ih je 5 (pa moram skrolovati da bih dosao do nekih na dnu), a posto je 1920x1080 rezolucija, moglo bi ih stati dosta vise

Hvala
:D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 20 Jan 2014, 22:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Iz opere na racunaru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 20 Jan 2014, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Da, iz Opere na racunaru

+

Je l' postoji neki nacin promjene background podloge na speed dial u 18 a da nije instaliranje onih glupih tema koje se nude preko same Opere? :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 20 Jan 2014, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Skini Safari za Windows (ako ima ) i onda:

Opera -> File menu -> Import and Export -> Export bookmarks as HTML...

then as before with Safari (File menu -> Import Bookmarks...)

Onda sinhronizujes dva Safaria preko iClouda (taj na racunaru i onaj na iPadu) i imaces sve poredano kao i na racunaru... Meni je Safari sinhronizovan na svim uredjajima na taj nacin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 20 Jan 2014, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
:thumbup:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 23 Jan 2014, 00:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Onda sinhronizujes dva Safaria preko iClouda (taj na racunaru i onaj na iPadu) i imaces sve poredano kao i na racunaru... Meni je Safari sinhronizovan na svim uredjajima na taj nacin


Samo za win korisnike sinhronizovati IE i Safari sa iPada
iCloud vise ne daje podrsku za Safari sa windowsa

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opera
PostPoslato: 23 Jan 2014, 08:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jos lakse :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs