banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 05:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Forty Two je napisao:
sinip je napisao:
Spoiler:
MuskoBre би прво требао да схвати разлику између материјалних и нематеријалних добара или на енглеском tangible and intangible goods/assets па да онда прави поређења. :) Што се тиче пљачке банака, и новац у њима је нематеријално добро док је год на рачуну/има. Лично, кад бих могао да хакнем било коју банку и пребацим једно пар до десет+ милиона на офшор рачун на Кајманским острвима, не бих се двоумио ни микросекунде. Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)

Чини ми се да и ти не разумијеш те принципе о којима говориш, тј. не разумијеш принцип новца, какве везе има да ли је новац на рачунима или га држиш у кешу у руци? (уосталом готов новац чини релативно мали удио у укупној новчаној маси једне привреде).
А те изјаве да би опљачкао/хакнуо банку јер то никоме не би причинило штету, не знам како би коментарисао. То те не чини пиратом/племенитим хакером како то себи покушаваш представити, већ чистим лоповом који успут не разумије у потпуности привредне и економске односе.

Мислим да мало погрешно схватате ште МушкоБре жели рећи (мада је мало и сам крив за то, чудним наступом у неким својим постовима). Човјек се залаже за легализам, другим ријечима да није на појединцу да према својим нормама одређује које ће законе у држави у којој живи поштовати а које не, сматрајући да закони који су по њему лоши немају на њега дејство. Ако кршим/о (а користим и сам пиратерију, прије него што неко постави питање) неки закон онда морамо бити и спремни да сносимо казне које тај закон прописује, и то је то. Ако су закони у тој области лоши (а јесу) онда требамо стварати атмосферу да се они промијене.

Неко је споменуо у претходним постовима TeamViewer. То је и по мени принцип који има шансу за успјех. Значи бесплатна (или прилично ниска цијена) за кућне кориснике, а пуна за комерцијалну употребу. У суштини тиме би само престало лицемерје које користе многи велики произвођачи софтвера, који у суштини зависе од продаје комерцијалним корисницима, а очигледна пиратска употреба тог истог софтвера код кућних корисника им служи да осигурају монопол свог софтвера, јер кад радници већ користе кући тај софтвер и стекли су неку вјештину, гураће тај исти софтвер и у својим предузећима. А појединци који крену професионално бавити се неком облашћу ће логично купити софтвер који су већ на пиратски начин користили (по мени се подразумијева да ако већ почнеш директно зарађивати на неком софтверу да га и купиш, ма какав закон био).

Код аудио/видео производа је мало другачија прича. Ту по мени само широка доступност квалитетних сервиса по приступачним цијенама може значајно утицати на смањење пиратерије.


Potpis. Od rijeci do rijeci.

sinip je napisao:
И гдје сам ја ОДРЕЂИВАО било шта? И гдје сам ја рекао да је то морално? Јел може цитат? То што се теби привиђају ствари које ја нисам написао је заиста само твој проблем...


Ok, mozda ne MORALNO, ali ispravno, opravdano, i svrsihodno. S tim, sto normalan um u ogromnom broju slucajeva moze, a mozda i treba, da poistovjeti moralnost nekog postupka sa ove 3 pobrojane kategorije.

A ako tebi ovo:

sinip je napisao:
Ем су СВЕ банке код нас СТРАНЕ БАНКЕ, ем је новац банака осигуран, тако да и кад украдете паре од банке, ви га у ствари нисте украли од банке него од осигуравајућег друштва. :) А то исто осигуравајуће друштво је обично у плусу што се тиче зараде од банака само тако. :)


ne mirise kao opravdanje/legitimitet za ispravnost EVENTUALNIH postupaka u tome smjeru, onda stvarno ne znam...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
sinip je napisao:
Па ево ја још увијек чекам да ми неко објасни КОМЕ би била причињена ШТЕТА. :) Овај горе мој примјер има везе утолико што је MuskoBre инсистирао на поређењу пиратерије и крађе, било новчане било материјалне, и онда ја питам, ако ја украдем новац из банке, који не припада никоме појединачно ВЕЋ БАНЦИ, а тај новац ће да буде намирен без да ико (скоро) буде оштећен, у чему је разлика. :) А НИГДЈЕ нисам тврдио да ме то чини племенитим хакером. Јел вам не би било тешко да почнете да ЧИТАТЕ оно што пише на екрану, а? ;)


Bice osteceno osiguravajuce drustvo. Ti ako tako ne mislis, osiguraj 10 auta kod jedne osiguravajuce kuce, fingiraj 10 nesreca/nestanaka na 10 auta, pa vidi sta ce ti gospoda iz osiguranja reci, jel to moze tako, ili ne.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
MuskoBre je napisao:
sinip je napisao:
Па ево ја још увијек чекам да ми неко објасни КОМЕ би била причињена ШТЕТА. :) Овај горе мој примјер има везе утолико што је MuskoBre инсистирао на поређењу пиратерије и крађе, било новчане било материјалне, и онда ја питам, ако ја украдем новац из банке, који не припада никоме појединачно ВЕЋ БАНЦИ, а тај новац ће да буде намирен без да ико (скоро) буде оштећен, у чему је разлика. :) А НИГДЈЕ нисам тврдио да ме то чини племенитим хакером. Јел вам не би било тешко да почнете да ЧИТАТЕ оно што пише на екрану, а? ;)


Bice osteceno osiguravajuce drustvo. Ti ako tako ne mislis, osiguraj 10 auta kod jedne osiguravajuce kuce, fingiraj 10 nesreca/nestanaka na 10 auta, pa vidi sta ce ti gospoda iz osiguranja reci, jel to moze tako, ili ne.

Опет ниси пазио на часу. :) Биће оштећено осигуравајуће друштво уколико је у току године осигурало банку па нису стигли да зараде на осигурању, али ако се након икс-ипсилон година деси једна пљачка већих размјера, до тад је то исто друштво већ у фином профиту (цијеним) од те исте банке. А осигуравајуће ће и онако да се намири од реосигуравајућег... :) И тако редом до штампарије пара, било на Топчидеру, или било гдје се већ у ЕУ / САД штампају паре...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
MuskoBre je napisao:
Evil_Dead, bojim se da su sanse da upratim tvoju poentu, sve manje i manje.

Bilo koji poslodavac koji krsi kolektivni ugovor/ugovor o radu/nesto trece/, time krsi i zakon. I sta sa tim? Ne znam sta pokusavas reci. Da uzimanje zakona u sopstvene ruke/krsenje istog postoji u vise zivotnih sfera, ili da ako vec postoji u nekim drugim sferama, onda to opravdava da to radi svako, i u svakoj prilici?

Ovo prvo je jasno djeci u predskolskoj, a ovo drugo je na granici suludog i totalno suludog.

Не, оно што покушавам да кажем је да је тешко очекивати од неког кога краду (радни људи и грађани, самоуправљачи :) ) да им буде стало до закона који њима забрањује да краду.
Значи, ја се генерално слажем с тобом, али мислим да би твоја одбрана принципа легалности морала или да иде до краја - сви има да поштују закон (газда да плати радника, радник од плате купи легалан софтвер) или да дигнеш руке и од ове једне коју заступаш, те да све оде у хелаћ, гдје уосталом и јесте (газда отима од радника, радник отима од на другој страни).

Значи, нек буде све по закону без обзира на "објективне околности", сиромаштво, идеализам... Fiat iustitia et pereat mundus! :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
sinip je napisao:
MuskoBre je napisao:
sinip je napisao:
Па ево ја још увијек чекам да ми неко објасни КОМЕ би била причињена ШТЕТА. :) Овај горе мој примјер има везе утолико што је MuskoBre инсистирао на поређењу пиратерије и крађе, било новчане било материјалне, и онда ја питам, ако ја украдем новац из банке, који не припада никоме појединачно ВЕЋ БАНЦИ, а тај новац ће да буде намирен без да ико (скоро) буде оштећен, у чему је разлика. :) А НИГДЈЕ нисам тврдио да ме то чини племенитим хакером. Јел вам не би било тешко да почнете да ЧИТАТЕ оно што пише на екрану, а? ;)


Bice osteceno osiguravajuce drustvo. Ti ako tako ne mislis, osiguraj 10 auta kod jedne osiguravajuce kuce, fingiraj 10 nesreca/nestanaka na 10 auta, pa vidi sta ce ti gospoda iz osiguranja reci, jel to moze tako, ili ne.

Опет ниси пазио на часу. :) Биће оштећено осигуравајуће друштво уколико је у току године осигурало банку па нису стигли да зараде на осигурању, али ако се након икс-ипсилон година деси једна пљачка већих размјера, до тад је то исто друштво већ у фином профиту (цијеним) од те исте банке. А осигуравајуће ће и онако да се намири од реосигуравајућег... :) И тако редом до штампарије пара, било на Топчидеру, или било гдје се већ у ЕУ / САД штампају паре...


Dakle ti ako radis kao izvodjacas radova na autoputu, dogovoris posao koji ce tebe uplusati 100 miliona, ali ti ne isplate sve kao sto je dogovoreno, nego samo 80% dogovorenog, i ti budes u plusu umjesto 100 milona, samo 80 miliona, ti nisi ostecen? ..Na stranu sto si ti mozda u dugovima preko 100 milona po nekim drugim osnovama, ti nisi ostecen u ovom poslu?

Radis kao instruktor matematike, dajes casove djaku, odrzis mu 100 casova, on ti plati za 40 casova, ti nisi ostecen, fino si se uplusao na njemu ionako?

Kad vec spominjes casove, jesi bio redovan na istim iz predmeta Logika?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Evil_Dead je napisao:
MuskoBre je napisao:
Evil_Dead, bojim se da su sanse da upratim tvoju poentu, sve manje i manje.

Bilo koji poslodavac koji krsi kolektivni ugovor/ugovor o radu/nesto trece/, time krsi i zakon. I sta sa tim? Ne znam sta pokusavas reci. Da uzimanje zakona u sopstvene ruke/krsenje istog postoji u vise zivotnih sfera, ili da ako vec postoji u nekim drugim sferama, onda to opravdava da to radi svako, i u svakoj prilici?

Ovo prvo je jasno djeci u predskolskoj, a ovo drugo je na granici suludog i totalno suludog.

Не, оно што покушавам да кажем је да је тешко очекивати од неког кога краду (радни људи и грађани, самоуправљачи :) ) да им буде стало до закона који њима забрањује да краду.
Значи, ја се генерално слажем с тобом, али мислим да би твоја одбрана принципа легалности морала или да иде до краја - сви има да поштују закон (газда да плати радника, радник од плате купи легалан софтвер) или да дигнеш руке и од ове једне коју заступаш, те да све оде у хелаћ, гдје уосталом и јесте (газда отима од радника, радник отима од на другој страни).

Значи, нек буде све по закону без обзира на "објективне околности", сиромаштво, идеализам... Fiat iustitia et pereat mundus! :)


Jos samo budi dovoljno dobar, pa mi citiraj post, ili dio posta, u kome sam ja tvrdio/pozivao da neki zakon, ili dio zakona, ne treba da bude postovan? Moguce je da jesam, samo ne mogu da se sjetim, podsjeti me.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Dajte da sumiramo ovo i pokrenemo raspravu o autorskim pravima.

Piraterija je protivzakonita. Ko ne poštuje zakon, krši ga i treba da snosi posljedice bio on prosjak ili najbogatiji i najuticajniji čovjek.

Mnogo konstruktivnija tema bi bila ona o autorskim pravima jer bi se ona trebala (možda, to treba raspraviti) mijenjati.

Edit: MuskoBre, Evil, Forty two i ja smo došli do istog mišljenja ako se ne varam...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
MuskoBre je napisao:
Jos samo budi dovoljno dobar, pa mi citiraj post, ili dio posta, u kome sam ja tvrdio/pozivao da neki zakon, ili dio zakona, ne treba da bude postovan? Moguce je da jesam, samo ne mogu da se sjetim, podsjeti me.

Није ствар у томе јеси ли ти рекао да се неки други закон треба или не треба поштовати, већ у досљедној одбрани принципа.

Ево рецимо - ако ти газда каже да треба радиш неплаћени прековремени ти би требао да након 8 сати лијепо устанеш и одеш кући, у складу са законом, и да газди кажеш да те живо заболе за његове финансије и рентабилност, ти поштујеш закон и не пада ти на памет да га кршиш.
Ако ти ујна/стрина/тетка која ради у општини понуди да ти среди неке папире, ти ладно одбијеш, јер си легалиста.
Да никад не прелазиш улицу мимо зебре, нити аутом кроз жуто.
Да не носиш кинеску тренерку са фалшованим адидас/најк/капа знаком.
Да пријавиш сваког полицајца којег видиш да пије у кафани са све пиштољем и униформом и који је очигледно "на дужности".
Да никад не идеш у кафане у којима конобари нису пријављени и које не издају фискални рачун.
Да не купујеш цигарете од препродаваца на пијаци које немају акцизне маркице.
Да не преносиш кило младог кајмака преко границе за родбину у Аустрији.
Да не копираш књиге које ти требају за испит.
Да пријавиш свако кршење закона од стране других и над другима.
Да увијек браниш свако право сваког појединца на сваком мјесту у свако доба без обзира на своју корист или штету.
Да никад не прекршиш ниједан закон.

То значи бити легалиста и бити досљедан у његовој одбрани. Све остало је гањање власитог интереса.
Наравно, све напријед речено се односи и на мене. :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Poslednji put menjao Evil_Dead dana 18 Feb 2012, 22:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Sargas je napisao:
Mnogo konstruktivnija tema bi bila ona o autorskim pravima jer bi se ona trebala (možda, to treba raspraviti) mijenjati.

Edit: MuskoBre, Evil, Forty two i ja smo došli do istog mišljenja ako se ne varam...

Слажем се.
Дајте да видимо у чему је проблем на свим "зараћеним" странама, па да видимо има ли каквог "паметног" рјешења. :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
@Sinip
Na taj način možeš pokušati racionalizovati svaku materijalnu krađu: "ko će biti oštećen". U tako ogromnim sistemima kao što su banke nije moguće identifikovati pojedinačnu žrtvu, ali to ne znači da niko neće biti oštećen.
Dalje, prouči malo odnos premija osiguranja i osigurane sume koju daje osiguravajuća kuća. Nemoguće je da osiguravajuća kuća za godinu (pa i par godina) od premija koje je uplaćivala jedna banka ostvari toliki profit da može pokriti čitavu osiguranu sumu. Pojednostavljeno osiguranje se zasniva na principu da će veliki broj osiguranika uplaćivati relativno male premije osiguranja i da će tako prikupljena sredstva biti dovoljna da namiri gubitke kod statistički predvidljivog broja osiguranika. A imam osjećaj da kad bi već imao pristup računima banke ne bi se zaustavio na uzimanju par stotina KM, tako da bi vjerovatno i osiguravajuće društvo bilo oštećeno u nekoj mjeri. Ali sad već odosmo u debeli off.
Opet ponavljam (baš iz ovih razloga) ne treba stavljati jednakost između materijalne krađe i digitalne piraterije.
I da, nisi nigdje bukvalno rekao da smatraš opravdanim tu vrstu krađe, ali se iz smisla tvojih postova to da zaključiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
MuskoBre je napisao:
Dakle ti ako radis kao izvodjacas radova na autoputu, dogovoris posao koji ce tebe uplusati 100 miliona, ali ti ne isplate sve kao sto je dogovoreno, nego samo 80% dogovorenog, i ti budes u plusu umjesto 100 milona, samo 80 miliona, ti nisi ostecen? ..Na stranu sto si ti mozda u dugovima preko 100 milona po nekim drugim osnovama, ti nisi ostecen u ovom poslu?

Radis kao instruktor matematike, dajes casove djaku, odrzis mu 100 casova, on ti plati za 40 casova, ti nisi ostecen, fino si se uplusao na njemu ionako?

Kad vec spominjes casove, jesi bio redovan na istim iz predmeta Logika?

Ово бих ја тебе могао да питам јер смо опет са нематеријалних добара дошли до материајлних добара, и ако чујеш да нешто пуца (како рече један други форумаш неколико порука изнад) то мени живо пуца qрац за поређења из сфере нематеријалног са сфером материјалног. :) И да одговорим на питање, не, нисам био редован на предмету Логика, јер исти нисам ни имао, ономад... Док сам још ишао у школу, у прошлом вијеку.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 22:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sinip nama pokusava reci kako je u danasnjem drustvu/sistemu/zakonodavstvu moguce da 10 miliona dolara protivzakonito promjeni vlasnika, i da niko ne bude ostecen.

Meni to vuce na alhemiju.

P.S Kako smo dosli sa nematerijalnih dobara na materijalne? Dajem ti primjer instruktora matematike. Otkad je njegovo djelovanje/rad materijalno dobro?

@Evil_Dead, sam sebi skaces u usta. Kvotas SAMO MOJ POST, pricas kako MOJA odbrana legalnosti treba, mora da ide do kraja, kad te zamolim da mi citiras suprotno, ti opalis nesto trinaesto :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
MuskoBre je napisao:
@Evil_Dead, sam sebi skaces u usta. Kvotas SAMO MOJ POST, pricas kako MOJA odbrana legalnosti treba, mora da ide do kraja, kad te zamolim da mi citiras suprotno, ti opalis nesto trinaesto :lol:

Па, толико инсистираш на томе да је пиратизовање софтвера крађа (што је истина), да осјећам потребу да те подсјетим да је свако кршење закона - кршење закона. И твоје испијање кафе/пива/лозе у кафани у којој ради непријављен конобар је исто што доунлоуд нелегалног софтвера - учествовање у противзаконитој активности. И као што се онај који скида пиратски софтвер тјеши тиме да није он тај који је мазнуо програм и аплоудовао га и да нема ништа с тим, тако се и ти можеш тјешити да ниси саучесник у "случају кафана" и да немаш ништа с тим конобаром и његовим газдом.

Поента: и сам учествујеш у кршењу закона, стога буди мало флексибилнији. Заштити друге - други ће те штити. Или реци да немаш ништа с другима и њиховим правима и други ће ти рећи да немају ништа с тобом и твојим правима.

Од радикалних ставова који се тичу само нас и нашег властитог интереса нема ништа. Ни права, ни правде, нит ког бога јокиног...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Evil_Dead je napisao:
MuskoBre je napisao:
@Evil_Dead, sam sebi skaces u usta. Kvotas SAMO MOJ POST, pricas kako MOJA odbrana legalnosti treba, mora da ide do kraja, kad te zamolim da mi citiras suprotno, ti opalis nesto trinaesto :lol:

Па, толико инсистираш на томе да је пиратизовање софтвера крађа (што је истина), да осјећам потребу да те подсјетим да је свако кршење закона - кршење закона. И твоје испијање кафе/пива/лозе у кафани у којој ради непријављен конобар је исто што доунлоуд нелегалног софтвера - учествовање у противзаконитој активности. И као што се онај који скида пиратски софтвер тјеши тиме да није он тај који је мазнуо програм и аплоудовао га и да нема ништа с тим, тако се и ти можеш тјешити да ниси саучесник у "случају кафана" и да немаш ништа с тим конобаром и његовим газдом.

Поента: и сам учествујеш у кршењу закона, стога буди мало флексибилнији. Заштити друге - други ће те штити. Или реци да немаш ништа с другима и њиховим правима и други ће ти рећи да немају ништа с тобом и твојим правима.

Од радикалних ставова који се тичу само нас и нашег властитог интереса нема ништа. Ни права, ни правде, нит ког бога јокиног...


Pricas stvari koje nemaju veze sa istinom. Ja, kao GRADJANIN, nemam obavezu, a jos manje pravo (wtf??) da trazim od bilo kog radnika da mi pokazu prijavu o radu, ili da ispitujem legalni status njegovog radnog mjesta, ili bilo koji drugi tome slican dokument. Za takve aktivnosti postoje zakonom propisane institucije, kojima je to posao. Ne znam sto ti to treba, da pricas ovakve besmislice :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
MuskoBre je napisao:
Pricas stvari koje nemaju veze sa istinom. Ja, kao GRADJANIN, nemam obavezu, a jos manje pravo (wtf??) da trazim od bilo kog radnika da mi pokazu prijavu o radu, ili da ispitujem legalni status njegovog radnog mjesta, ili bilo koji drugi tome slican dokument. Za takve aktivnosti postoje zakonom propisane institucije, kojima je to posao. Ne znam sto ti to treba, da pricas ovakve besmislice :lol:

Па, ни ја немам ни право ни обавезу да на Пајрат беју тражим потврду о легалности софтвера који скидам. Ја то узимам у доброј вјери да је све ОК, јер постоје институције које су ту да се тиме баве и чији је то посао да провјере.
Значи, док постоји на нету онда је ОК, јер да није онда би институције чији је то посао затвориле. Ја не кршим закон кад скинем пиратски софтвер, а то како је онај од кога скидам дошао до њега - није моја ствар.

Јел то покушаваш да ми кажеш? :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Ljudi, jel stvarno do tog došlo da će se hvatati nečije izjave kao davljenik za slamku samo da bi neko dokazao da je u pravu??? Mislim da je ovdje svima jasno da je piraterija protivzakonita, da nanosi direktnu štetu nekome, da živimo u društvu gdje je novac sve (sami smo sebi to smislili, mada mislim da će se naći neko ko će i ovo osporiti) i da se sve oko njega vrti. Isto tako je jasno da će piraterija ostati poprilično zastupljena sve dok se ne krene istjerivati mak na konac, a ako nekom to bude u interesu - tako će i biti. Sad ići na to da živimo u društvu u kakvom živimo, kako nam je država trula i sve ostalo da bi se ovo opravdalo... nema smisla.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Evil_Dead je napisao:
Значи, док постоји на нету онда је ОК, јер да није онда би институције чији је то посао затвориле. Ја не кршим закон кад скинем пиратски софтвер, а то како је онај од кога скидам дошао до њега - није моја ствар.

Јел то покушаваш да ми кажеш? :)


http://www.bbc.co.uk/news/technology-16642369

Ring a bell?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
sve je to lijepo. al M$ je napravio profit od 20B $ a vise od 80% win7 je piratizovano. da je sve legalno zaradio bi 50B(mozda i vise) jer troskovi su pokriveni. zasto ne bi oni spustili cijenu win7 za 50% pa bi ga vise narod kupovao(iznajmljivao)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
MuskoBre je napisao:

Наравно. Не да ми се сад тражити неки линк како је инспекција нашла неког непријављеног радника... итд...

Само покушавам да твоје ватрено заступање ауторских права (у којем нема ништа спорно) преведем на шири контекст и да слиједим твој начин резоновања.

Инспекција рецимо затвори радњу у којој се продаје одјећа са фалш етикетама разних робних марки. Да ли су они који су куповали у тој радњи криминалци? Да ли треба да буду кажњени?
Институција је затворила Мегааплоуд. Да ли су они који су скидали садржај са њега криминалци? Да ли треба да буду кажњени?

Ако сам у тренутку куповине знао да се у тој радњи продавала роба са фалш ознакама, да ли сам криминалац?
Ако сам са Мегааплоуда скинуо садржај за који сам знао да је нелегално ту, да ли сам криминалац?

У чему је разлика између овог двога, ако је има?

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs