banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 17:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Odmah da kažem da je post ispao veći nego što sam mislio :smile:

mIRCon ti reče da si imao Inno3D MX400 pa me interesuje kako je radila. Nije mi mnogo bitno što daje recimo 2 fps manje nego Asusova jer je to zanemarljivo, interesuje me da li ti je pravila bilo kakve probleme, brljala sliku, zaglavljivala se u nekim igrama, zezala u 2D i slično. Interesuje me rad samo u 800x600. Kakvu sliku daje, mada mislim da slika nije nikakav problem, posebno u 800x600.

Planiram da nabavim grafičku i to ganjam već mjesec dana jer su mi uletile neke varijante pa sad se to odužilo i svašta nešto...

Nabavljaću u Beogradu. U jednoj firmi ima

Asus AGP-V7100 Pro GeForce2 MX-400, 32MB 190 DM
Microstar MSI-8835 GeForce2 MX-400 32MB 175 DM
Inno3D TORNADO GF 2 MX400 32MB (5ns) 145 DM

Ako je ova Asus ona prava V7100 Pro (jer sam čuo da mnogi u Beogradu prodaju neku lošiju pod tim imenom) onda je to odlična kartica ali i malo puno za MX400. Njena glavna prednost je što je 'made for overclock' (to je i Asusov slogan za ovu karticu), po defaultu ima 200/200 MHz i može se mnogo dizati ali...ja se ne mislim mnogo baviti overklokom, nisam to radio a i znam da overklok više daje na većim rezolucijama gdje grafička postaje usko grlo računara a na 800x600 se ne dobija mnogo a kako ja igram samo na 800x600 overklok me ne interesuje mnogo. Zbog toga je možda bolji izbor neka od ove druge dvije koje su jeftinije. Ja sam prije ganjao ovde u Aneksu MSI MX400 jer sam čuo da je dosta dobra ali je nemaju. Ja sam prije, još ljetos dosta čitao po forumima i čak testovima da se prilično hvali Inno3D jer ima odličan odnos cijena/performanse. On je ovde čitavih 45 DM jeftiniji od Asusa koji je skup prvenstveno zbog overklok mogućnosti koje ja baš ne bih mnogo koristio...a ako je ovaj Inno dobar onda je to odlična cijena. Možda je MSI kao zlatna sredina najbolji izbor :smile: mada razlika između MSI i ovog Asusa je samo 15 DM i ako je to onaj pravi V7100 Pro onda se isplati uzeti Asus... opis pravog V7100 Pro ima SK na http://www.sk.co.yu/200107/sktd04.html

Meni je u opticaju i četvrta kartica zbog koje i jesam ovoliko odlagao kupovinu. Forumskim kanalima sam saznao da je u Beograd stigla kartica koja je napravila svojevrsnu pometnju, radi se o Eagle GF2 Titanium koja je bila veoma jeftina za taj chip. Verzija sa 64 MB DDR je bila samo 210 DM a sa 32 MB samo 175 DM, dakle kao bolji MX400. Veoma primamljivo ali je djelovalo i da je u pitanju veliki škart zbog te niske cijena ali se ispostavilo da nije škart i da je kartica dosta dobra. U PC Press-u je bio njen opis pod imenom 'odlične grafičke za nisku cijenu' (nešto tako) opis nisam čitao ali oni koji su čitali su rekli da je kartica za svaku preporuku. Te kartice su toliko kupovane da je njima cijena u Beogradu počela da raste, bacio sam oko na ovu sa 32 MB DDR koja je prvo bila 175 DM da bi je potom nestalo u toj jednoj firmi da bih forumskim kanalima saznao da je ima druga firma (malo ko je ima) za 185 DM da bi sad u toj firmi stojala cijena od 200 DM iako su bezobraznici digli cijenu i ažurirali cjenovnik a osobi koju sam poslao po karticu rekli da je nemaju već nekoliko sedmica. Neko mi na forumu reče da se ova kartica može nabaviti samo preko velike štele...vidi se da je velika pomama za njom.
Raspitivao sam se o razlozima zašto je toliko jeftina, jedan je da ima underclockovanu memoriju na 350 MHz (umjesto 400) ali da se može dići do 425 MHz tako da se može dići na 400 bez problema i dobijaš 250/400 chip (što je default) i DDR memoriju za veoma nisku cijenu. Ali sad ju je vrlo teško naći.

Eagle sam po sebi nije nešto ali ih u Srbiji ima jako mnogo i koliko sam ja skontao sa foruma radi se o karticama koje su dosta dobre za svoju cijenu ali zavise od primjerka do primjerka, ili dobiješ primjerak koji radi odlično ili dobiješ primjerak koji te zeza. Jeftinije su jer su manje kvalitetne od brandova i imaju nešto lošiju memoriju i lošiju sliku koja se primjeti samo na velikim rezolucijama i to na dobrim monitorima a na 800x600 je isto kao na jačim karticama. Ali za ovaj Eagle titanium sam čuo da je dobar.

Provjeravam još jednu firmu gdje sam čuo da je imaju a ako je nemaju onda ću se odlučiti za neki od onih MX400. Meni je i u planu bilo da uzimam MX400 jer moj računar ne može u potpunosti ni nju iskoristiti a kamoli neki GTS ili slično pa nema smisla da nabavljam neku skuplju a još na 800x600 sve one daju približno iste rezultate, jedino na većim rezolucijama GTS daje veću prednost. Jedino me privukla ovj Eagle kad je bio 175 DM jer me to dođe kao neki jači MX400 pa onda kontam bolje nju...

Najvjerovatnije će se na kraju sve svesti ne neki od onih MX400 samo koji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2002, 20:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader:
ja bih ti preporucio ili asus ili msi
asto ne inno3d pa ne znam
tebi ce mozda raditi odlicno ...
meni nije nesto bila dobra ....
tj radila je ona ... ali tu i tamo ...
prvo jsam imao inno3d mx200 on nije mogao agp 4X a i fastwrite je zezao ..
onda sam se prebacio na inno3d mx400 (jebiga to je bilo jeftino) i on eje davao vidno bolje rezultate ... i sa mojom bivsom kt7a-raid je sljakao sa fastwrite-om i agp 4x .. no tv tuner nije sljakao .. tj ije sljakao capture (ni tv programa ni s-vhs ni composite ulaza a trebao sam prebacivati neke materijale sa kasete u mpg/divX)
Kad sam dobio ovu privrmenu asusovu a7a266 (ali chipset) agp 4x nije sljakao (zaledi se igrica ili neka opengl/d3d aplikacija kad se pocne ucitavati .. ili tokom igranja/gledanja)... vrsio sam razne kombinacije pa sam dosao do 2x + fastwrite no ni tad nije sljakao capture (igrice su tad radile)

Na kraju sam uzeo Asusov v7700pro (gts cip) koja sa agp4x + fastwire radi fantasticno, a i capture je po prvi put proradio (imao sam karticu (tv/fm tuner, capture) a poseban program za capture nikako nisam mogao pokrenuti dok nisam uzeo novu kartiu - kakav apsurd)

No to ne znaci da inno3d ne valja i ja sam cuo mnogo dobrih stvari o njihovim karticama .. ali eto mene je zadesila bagava verzija ...
Ne znam .. sto se mene tice ako se mozes stegnuti i nabaviti asusa bilo bi dobro .. no kad bolje razmislis msi je prava kombinacija ... nije ni skup a ni pretjerano jeftin .. zlatna sredina , a kvalitet sumnjam da je los ... ipak msi nije "od juce" ;))))
Tezak izbor ... no eto sad imas jedan argument vise (za ili protiv, to je do tebe :)

Toliko od mene ... ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs