banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Headset - preporuka?
PostPoslato: 30 Jun 2020, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Moze li neko da preporuci neki solidan zicni headset do 100KM? Naime, dosad sam koristila razne po 40-50KM i redovno imam isti problem: mikrofon se veoma brzo pokvari. Koristim ga za radnu komunikaciju na racunaru. Dakle, ima li neko dobro iskustvo i moze li nesto, nabavljivo kod nas, da preporuci?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 11:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 251
Nešto od Plantronics-a na primjer ako možeš naći po toj cijeni ili Logitech headsetovi namijenjeni call centrima. Koristio sam Plantronics dugo, po 8 sati dnevno, mislim da je bio model BLACKWIRE 3220. I on je otkazao eventualno ali kvalitet zvuka je bio dobar a ni mušterije se nisu žalile na zvuk. Izbjegavaj ove nabudžene za muziku i igranje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Plantronics ili Dell Jabra.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Psychonaut je napisao:
Nešto od Plantronics-a na primjer ako možeš naći po toj cijeni ili Logitech headsetovi namijenjeni call centrima. Koristio sam Plantronics dugo, po 8 sati dnevno, mislim da je bio model BLACKWIRE 3220. I on je otkazao eventualno ali kvalitet zvuka je bio dobar a ni mušterije se nisu žalile na zvuk. Izbjegavaj ove nabudžene za muziku i igranje.


Zašto izbjegavati gejmerske slušalice? Imaju vrhunski zvuk. Naravno, pričam o profi slušalicama. Npr. Logitech G Pro X


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
A kakav je mikrofon kod tih modela koje spominjete? Slusalice budu manje-vise ok i kod ovih jeftinih, ali mikrofon se za- u najboljem slucaju-par mjeseci pokvari. A i kablovi se brzo zapetljaju u cvorove
...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 15:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ja preporučujem Logitech H390. Trebovao sam ih jedno 15ak zadnjih godinu dana i nijedne nisu zgazili korisnici. Cijena 60-70 KM sa PDV.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Такође препорука за Logitech-овке, али за ту цијену се баш и нема наћи неког крша, није мала цифра. Свакако мора и биће разлике у односу на те досадашње од 40 КМ.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 16:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
U firmi gdje radim imamo ili Plantronics ili Jabra uređaje.
Plantronics su kao jedna bežična slušalica, a Jabra klasične slušalice sa kablom.

Ja imam dva modela Plantronics i zadovoljan sam.
Uz slušalicu sam dobio i kutijicu u kojoj se puni. Evo kako ova jedna izgleda na postolju na stolu:
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 18:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 251
@aikus
Nisam koristio high-end gaming setove pa ne mogu reći. Ovi obični su se pokazali jako loše u smislu noise cancellinga te su se mušterije žalile na buku iz pozadine. Drugo, meni je teže bilo da čujem sagovornika kad zove iz bučnog okruženja, zvuk je bio puniji i sa basom što ne pomaže kad komuniciraš. Plantronics je nekako bolje filtrirao govor i zvuk je bio čistiji. Treće, deblji jastučići gaming setova nakon par sati postanu neudobni (ovo su mi i drugi pričali) a zapravo ovi manji i laganiji mogu duže da se trpe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ma ja sam samo želio reći da nema teorije da se prave gaming slušalice pokvare za mjesec dva i da su smeće. Jbg, ti znaš šta tebi najbolje paše za posao :) nadam se da ćeš pronaći nešto kvalitetno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ove su mi ok:

https://www.google.com/search?q=sennhei ... ie=plaji-i


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 22:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Ko kaže da su gejmerske neudobne? Jesu ove za cvaju, pa čak i ove do 100KM. Ja sam uvijek hejtovao glomazne slušalice ali sad me od HyperX-a ne bi puškom razdvojili. Naravno one debelo premašuju navedeni budžet ali nisu ni blizu najskupljih modela Logitecha i Steelseriesa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
The_new_Statesman je napisao:


Kaže google da ti je višak jedno s


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 07:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
"Ti znaš najbolje i sve, on jadan ne zna ništa, ti si najpametniji, aaaaaaaaaaaa...."



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Na osnovu vasih preporuka, a u skladu s tim sto sam uspjela pronaci na piku, kolebam se izmedju ova tri:

Ovdje je prednost to sto se Sennheiser inace bavi prvenstveno mikrofonima pa je za ocekivati da je ovdje kvalitetan.
SENNHEISER PC 36 CALL CONTROL

Od Plantronics-a ne nadjoh nista novo, a da je bolje od ovoga (i da nije 200+). Steta, jer sam prvi put cula za ovu firmu, a ocigledno vaze kao pouzdani, firme ih kupuju masovno itd. Bas sam raspolozena da im dam sansu...
PLANTRONICS Audio 355

I na kraju, Logitech- bas taj model koji je spomenut.
Logitech H390

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Logitech.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Na kraju i kupih Logitech H390 u Biscommu, za okruglo 90 KM, u Eastcode-u i u Infocomu nisu imali.
Jedino od preporuka što sam našla u našim radnjama. Radnik u Biscomm-u me pitao, kad sam upitala za taj model, da li radim u nekom call centru...to je bio znak da sam na pravom putu.
Testirala sam zvuk i slušalica i mikrofona, pri čemu me mikrofon posebno zanimao. Sve zvuči super testirano onim intergrisanim win tool-om, audacity, clyp.it, Zoom...ali na Skype Test Call je zvuk koji se čuje sa mog mikrofona loš, zavija, odjekuje, kao da je uključen neki nesretni efekat...nemam ideju o čemu se radi.
E sad, meni jeste najvažnije da je zvuk izvorno dobar, što dokazuju ovi ostali testovi, ali...
Sva sreća pa se Skype svakako sve manje koristi...

Inače, raspitivala sam se i za neku solidnu hd web kameru. Auuu... to je trenutno nemoguće naći. I na OLX su mahom kamere koje, kao, u stoje u ponudi, a zapravo su "na čekanju dok budu dobavljive" itd...
Inače, ne kupujte Borg hd kamere koje su se ovih dana pojavile na tržištu. Ništa nije kako piše.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
За проблем са Скајпом можда, али можда рјешење буде да малко извучеш џек из сокета (утора), на неким слушалицама или рачунарима зна бити проблема са звуком када је, да извинеш, гурнут до краја... Као да је звук тиши, кроз воду, замућенији, баш као што рече, као да је укључен неки несретни ефекат.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2020, 01:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Nema dzeka, samo usb.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2020, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bas zbog tih problema sa tim 2.5mm jack uzmi usb pouzdaniji je dosta, ja imam Logitech slusalice sa jack, ali koristim ovu sennheiser audio usb kartu i dosta je kvalitetan zvuk:

https://www.amazon.com/dp/B01ER49SCA

Ali da nemam to onda bi definitivno isao na usb varijantu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs