banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: HTPC - iskustva
PostPoslato: 23 Avg 2016, 14:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Imate li kakvih iskustava u sklapanju/kupovini/korištenju računara kao HTPC (Home Theater PC)?
Ja sam se smorio od downloadovanja filmova/serija, pa razvlacanje kablova i kopcanja laptopa na TV preko HDMI kabla itd. Pored djeteta i ostalih obaveza i tako mi ostane malo vremena pa kad hocu da pogledam nesto, smor mi je na pripremu trositi dodatnih 20ak min (lazem i 2 min mi je previse :)). Trenutno sam dijelom rijesio problem. Ubacio sam jedan desktop PC koji ne koristim u ladicu nakojoj sam izbusio ledja da bi komp imao protok vazduha. Naravno povezao sam ga sa TV-om hdmi kablom. Na komp sam instalirao KodiUbuntu, Linux operativni sistem koji je modifikovan za (skoro) samo jednu namjenu a to je pokretanje Kodija. https://kodi.tv/ Kodi je namijenjen za reprodukciju video i audio saržaja, kako sa lokalnih destinacija, tako i sa net-a preko odgovarajućih add-onova. U principu se mogu naći svi filmovi i serije koje se mogu download-ovati/gledati sa raznih torrent ili sličnih sajtova ali sve je jako dobro sortirano sa opisima sadržaja i sl. Plus tu su i dodatni sadržaji poput radija, addonovi za pregledanje slika, za Youtube itd. Kao daljinski je moguće koristiti neku od par android aplikacija ili bezicnu tastaturu (ja trenutno koristim i jedno i drugo kako mi sta padne pod ruku). Takođe, za 10ak dolara se može naručiti i daljinski namjenjen specijalno za Kodi. Meni je u planu da naručim CVC adapter tako da ću moći da iskoritim daljinski od tv-a

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HTPC - iskustva
PostPoslato: 23 Avg 2016, 14:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
dupla tema... brisati

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs