banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jun 2016, 11:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Ne znam da li sam promašio podforum sa ovim pitanjem, izvinjavam se unaprijed ako jesam.

Naime, treba mi informacija, ako neko zna, da li, i gdje u Banjaluci može da se kupi HDMI na HDMI kabl, ali da je 1.4 (ARC) verzija? Pretpostavljam da ovi divlji bez ikakvih oznaka (gledao u Biscommu) nisu ta, već 1.3 verzija.

Spojio bih TV sa bluray playerom tim kablom umjesto optičkim, manje je bitan razlog, koliko misterija da li je u BL to uopšte nabavljivo, ili valja eBay koristiti?

Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2016, 12:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Bilo koji kabl sa punim ožičenjem (za ARC su bitni pinovi 14, 17 i 19) će raditi posao.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2016, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Hmm, a kako to tražiti pri kupovini? Dobar dan, imate li kabl sa punim ožičenjem? :)

Kad smo već tu, da te priupitam za savjet možda, i objasnim u čemu je problem :)

Spajam Apple TV box > TV Samsung > Bluray player.

Između Apple TV-a i TV-a je HDMI veza.

Između TVa i Bluray playera je optički audio kabl za zvuk, i HDMI za sliku.

Problem je što kad recimo pustim film sa USB sticka od TVa, mogu da izaberem opciju DTS ili Dolby Digital, uglavnom 5.1 može, pored standardne PCM opcije koja je tiha u odnosu na ove. Ali kada vučem film wirelessom preko Apple TVa sa kompjutera, ili kada pustim bilo šta sa iTunesa, samo PCM kao opcija postoji, kada prebacim na Dolby Digital - nema zvuka (inače, Apple TV box podržava između ostalog Dolby Digital 5.1 i Dolby Digital Plus 7.1).

Pa sad kontam, Bluray player ima HDMI ARC, ima i TV, ako bih tim kablom spojio to dvoje, i da je kompletan put od Apple TVa do Playera HDMI kablovima riješen, možda bi išao 5.1 Dolby. Jer kad utaknem neki obični HDMI kabl, izvadim optički, zvuka više nema na relaciji Apple TV - Bluray player (a ima kada se pusti nešto na Bluray playeru direktno)...

Izludio sam od ovoga, muči me već neko vrijeme, a po forumima nigdje jasnog, pa ni bilo kakvog pojašnjenja :)

Ako je išta jasno od ovog što sam objasnio, svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala, pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2016, 13:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Ništ ja tebe nisam skontao :D OK, imaš TV (kao centralnu tačku), Apple TV i BluRay Player. Kada reprodukuješ zvuk, sa čega on ide (ne mislim na izvor, već krajnju tačku)?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2016, 14:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Hahah, izvini :)

Preko Apple TV-a i aplikacije Infuse imam wireless pristup kompjuteru, odnosno, hard disku gdje su filmovi. Apple TV je spojen na TV HDMI kablom.

Zvučnici, 5.1 su spojeni na bluray player. Bluray player u TV HDMI kablom za sliku, a optičkim kablom za zvuk.

Nadam se da je preciznije :)

Ako iz priče neutrališemo Apple TV, kada film pustim na TVu sa usb stika, u opcijama samog TVa imam da sa PCM prebacim na DTS ili Dolby Digital, i onda zvuk bude znatno bolji i glasniji (tipa na 25 je veoma glasno). A kada pustim film koristeći Apple TV, sa zvučnika izlazi samo PCM, i valja pojačati na 40 da bi se čulo iole dobro. I u opcijama TVa u tom slučaju ne dozvoljava ništa osim PCM.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs