banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 20:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2002, 22:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Danas sam apgrejdovao svoju masinu (abit KT7a-raid) i ubaci asusovu a7a266 (ali makig1 chipset) plocu i ddr ram..
Masina odlicno sljaka, i "przi" ali ima jedan problem...
uzrok za sad nisam otkrio pa pisem cisto da ne trazim previse po netu - mozda neko vec zna ..

kad se pokrenu aplikacije koje rade sa opengl/direct3d-om (znaci igrice) slika je uzasna tj. krzava, presavijena i mrda se horizontalno (kao da se prelama) .. znaci skoro da se i ne vidi nista osim razmeljanih boja i drhtave slike .. sve ostalo sljaka odlicno
graficka kartica je Inno3d GFII MX400, 32 mb ram..
od ostalih komponenti tu su jos creative sb live! 5.1 platinum, mrezna i tv tuner ... (isti problem je bio i kad su samo graficka i zvucna bile "nakacene")
ovakvih problema nije bilo sa bivsom plocom, sto ce reci da je razlog u novoj ...
probao sam razne kombinacije, drajvere, update-e itd ..
ostaje mi jedino da ganjam na netu slicne probleme valjda ce biti odgovora ..

baj d vej, ovu plocu sam uzeo samo zato sto nije bilo abitove KR7A-raid (a ni verzije bez raid-a) pa dodje kao neki prelazni period (a mozda i ostane zavisi od finansija ali to nije ni bitno)

Ako je neko cuo za ovaj problem neka napise ovdje par redova .. da se ne mucim .. :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2002, 04:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
Hop..cisto da spomenem, mozda i nece biti relevantno...
Prijatelj moj ima GeForce 2 MX400 64MB i pod W2k sa OpenGl igrice nikako ne rade.Znam da non-stop galami kako ga isfurava sto OpenGL,W2k nije kompatibilno sa GeForce 2 chipsetom.Sad opet ne znam koji ti je OS...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2002, 09:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne znam šta bih ti rekao ali znam da ja ni pod razno ne bih uzeo Ali Magik, ne zato što sam čuo da je loš već zato što nisam čuo da je dobar. Trenutno najbolji chipset za AMD i DDR je Via KT266A, stvarno je dobar i to svi kažu. Baš nekidan sam čitao koliko u realnom radu DDR daje bolje rezultate od SDR-a i kaže da sa Via KT266 daje 0-10%, neki AMD-ov chipset 10-15% a Via KT266A 20%. ALi-ja u toj tabeli nije ni bilo. KT266 je bio loš, kontroverzan, nije izvlačio iz DDR-a mnogo pa su mnogi galamili, bili razočarani i sl. pa je Via napravila KT266A i on je od svih ocijenjen kao jako dobar. Inače ovi sa slovom A su bolji, KT133A je bolji od KT133 :smile:

Zašto tebe zeza ne znam jer lunjam po forumima ali ne nailazim baš na ljude koji uzmu Ali Magik. Moj ti je prijedlog ono što uvijek predložim nekome ko ima kakvih pitanja (problema) vezano za hardver a ja ne mogu da pomognem - trk na http://www.benchmark.co.yu/forum/ i onda na podforum za ploče i procesore i ovo tamo pitaj.

Možda je chipset u pitanju mada teoretski ne bi smjelo, stvano nemam ideju, možda treba neki patch za Ali kao 4in1 za Via-u...

Ovaj tvoj problem nema veze sa operativnim sistemom jer se to ne bi smjelo dešavati ni na jednom.

Jesi li ti to u BL nabavljao, koliko košta ta ploča?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2002, 20:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh .. da .. znam
i cekam da dodje neka sa kt266a chipsetom :)
moj izbor je bio KR7A (raid ili bez raid nije ni bitno, iako na raid kontroleru postize bolje ide prerformanse (bar u ata100 modu, iako raid contrl. podrzava ata133)

Ali, Ali ... crni Ali ..
ma skontao sam problem ... agp 4x nije podrzan .. tj podrzava ga ploca ali u kombinaciji sa mojom grafickom ne sljaka kako treba ... (a sa proslom kt7a-raid agp 4x je sljakao kao lud) ..

Ono je bio win98 (kad je slika bila poremecena) a sad sam na win2k ..

on jeste osjetljiviji na promjene i detaljna podesavanja ali jednom kad se podesi sljaka kao lud ..
i ja sam sa prvom plocom imao problema oko graficke (isto kao i tvoj drug) ali sam oko fastwrite-a i brzine agp-a smirio nestasnog w2k-a ;)

tako je i sad bilo .. dok se nisam vratio na agp 2x nije sljakalo nista sto pici u direct3d/opengl-u ..

sad sljaka .. sve je ok i gura ...

no cekam da dodje bilo koja ploca sa kt266 ili kt266a pa da se vratim svojoj via-i omiljenoj ;)

Vader: imao sam sve ali_agp i ali_ide driver-e .. ali nije pomagalo :)))) nisam se prvi put sretao sa tim problemom pa sam ispucao sve sto sam znao u tom trenutku prije nego sto cu napisati ovdje na forumu .. ;)
heh .. flashovao sam bios da podrzava athlon xp ... :) sad imam i sse instruksije (sse2, logicno, ne podrzava, amd ih jos nije implementirao a vjerovatno se radi i o saglasnosti intela ...)

Sto se tvog druga tice, neka proba cackati oko brzine agp-a i fastwrite-a mozda proradi, i naravno sve moguce update-a (sp, via, detonator) neka odradi :)))))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> no cekam da dodje bilo koja ploca sa kt266 ili kt266a</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Prijateljski savjet, nemoj KT266 već obavezno KT266A jer je dosta bolji, bolje iskorištava DDR memoriju a već sad ima mnogo odličnih ploča sa njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 00:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader: naravno .. citam i ja strane bench site-ove ;)
moj izbor je KR7A-raid (ili be raid-a) sa kt266a chipsetom ;)
odlicna ploca i u vise testova sam gledao rezultate koji u nekim stvarima gaze u nekim us malo bolji od konkurencije (epox, asus, msi)
no posto te ploce nema odje uzecu najvjerovatnije asusov primjerak sa istim chipsetom ;)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ja da sad nabavljam KT266A ploču a pošto ne bih uzimao raid uzeo bih Soltek 75DRV2. Ako si čitao po netu onda vjerovatno znaš da je ova ploča napravila pravi *BUM* u svijetu hardvera. Svi veći i jači sajtovi su je testirali i osuševljeni su. Mislim da neko reče da je Tom's Hardware radio test desetak ploča (među njima Asus i Abit) i na kraju dobio da je ova Soltek najbolja. Stabilna je kao stijena, veoma brza i odlična za overklok i uz sve to veoma jeftina. Svi preporučuju ovu ploču kad je u pitanju DDR ploča za AMD. To što nije neko ime kao npr. Asus meni ne smeta, meni je glavno ono što komad hardvera stvarno nudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 10:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Slazem se ...

Pitanje je jedino da li ces je moci ovdje naci ...

I ja sam htio kr7a pa nema ni u bg-u (kazu da su u bg skoro totalno izbacili abit-a iz ponude)

Toliko od mene .. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Soltek se vjerujem može naći u Beogradu.

Vjerovatno si čuo za Via KT333. Evo šta je bilo jutros na benchu na vijestima

"Poslednjih nedelju dana traju nagadjanja oko toga sta ce tacno biti implementirano u VIA-in novi KT333 cipset. Vest od pre neki dan da ce cipset imati AGP 8x i V-Link 512MB/s, ocigledno nije bila tacna, kako smo i pretpostavili. Po poslednjim vestima, ponovo ne proverenim, KT333 ce biti samo KT266A cipset sa podrskom za DDR333 SDRAM, i nista vise. Tek ce VIA KT333A imati implementiran i AGP 8x i V-Link 512MB/s, a pratice ga i novi southbridge sa podrskom za USB2.0.
Kako god na kraju bilo, veoma je interesantno kako VIA uopste planira da prodaje KT333 cipset, kad je vec najavila njegovu reviziju, na koju ce se najverovatnije cekati oko 2 meseca."

Dakle oko maja izlazi KT333A. Kod Via-e je uvijek najbolje čekati reviziju čipseta sa oznakom "A" :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 14:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh vader: citam bug, redovno pravim domaci bench i par stranih site-ova .. tako da sam upoznat sa novostima, hvala na informacijama .. :)

Da .. zanimljiva je ta A verzija ..
kod kt133a je donijela 133 MHz FSB, kod kt266a (kod nekih ploca ata133 podrsku) znaci stalno nesto 133 :))))))
da hoce uz kt333a dolaziti 133 MB DDR-a bilo bi super (cisto da se nastavi tradicija 133-ce :))))))

Toliko od mene ... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Imaš li možda zadnji PC Press?
Inače ga ne čitam ali u zadnjem ima nešto što me interesuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 18:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Ajojjjjjjj ..
PcPress :))))))))
imam kamaru, jos bolje - brdo, pcpress-ova ali starih brojeva ...
od neke 98 sam ga prestao citati ... tj 98 na 99 pocetak 99 ...

a sve ga je manje bilo u prodaji .. za razliku od boljih hrvatskih .. (bug, vidi) koji su poceli blago receno nadolaziti kao bujica :))))

Nemam nove brojeve , sorry .. ako ima sta na njihovom site-u on-line probaj potraziti .. objave dio tekstova ;)

Toliko od mene ... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 17:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Ima jedna novost ... veceras dolazi A7V266-E ploca iz bg-a kod mog dobavljaca .. :)
pa cu je sutra najverovatnije posjedovati ..
Ploca je Asusova i bazira se na KT-266A chipsetu ... i poprilicno je dobra .. mozda nije najbolja ali je blizu vrha u svakom slucaju :)

Elem, prinova je dosla u vidu nove graficke - Asus V7700 GTS u PRO verziji, sa 32 mb ddr memorije .. mala ne da je dobra .. no pored performansi (koje mi i nisu bile toliko bitne
svi problemi su nestali kad sam svog ukletog mx400 shit-a uklonio .. cak i tw tuner tj. njegov capture radi odlicno .. presnimio sam odmah par dokumentarnih kaseta i prebacio u divx ...... (radio je tv tuner i prije, ali nije mogao snimati tv program/kompozitni/svhs ulaz ...
a sistem tek sad osjetno lakse dise ...
u kombinaciji sa win2k pici kao lud .. a nisam vecinu stvari oko optimizacije odradio (to tek ga dobijem novu plocu) ..
i od sutra ne planiram ni dinara vise uloziti u ovu metalnu kutiju naredne 1,5 do 2 godine :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2002, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
mIRCon pogledaj ovaj test KT266A ploča http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1578

A na drugoj stranici testa imaš KT266A vs ALi Magik 1, mada nisu pisali ništa detaljno, samo su rekli da je KT266A bolji a to znamo :smile:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs