banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Amd Radeon HD6320
PostPoslato: 26 Dec 2015, 19:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Ovako,dobio sam laptop... Manje-vise kontam sve oko njegovih specifikacija osim oko graficke.
Da ne bude zabune,nisam neki strucnjak i nije sramota pitati. Do sad sam znao samo koliko megabajta ima graficka i to mi je bilo mjerilo.
Guglao sam ali strane sajtove i ono sto pise me samo jos vise zbunjuje.

Elem,pitanje glasi,kakva je ovo graficka (tipa jel dobra za ovu konfiguraciju i jel se mogu igrate neke kvalitetnije igre na njemu jer ce ga koristiti i moj burazer) a ona je sljedeca:

Samsung RV515
Procesor: AMD E-450 APU with radeon (tm) HD graphic 1.65 Ghz dual core
RAM 4GB
64-bitni OS win 10 pro.
Znaci,osim oko graficke ne bi bilo lose usput da saznam sto vise o samom laptopu. Jel se moze nadogradjivati i slicno.
Eto to je za sad pa ako treba jos neki info pitajte.

'Fala unaprijed. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amd Radeon HD6320
PostPoslato: 26 Dec 2015, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
to ti je u klasi sa Atom procesorima od Intela, grafika je malo bolja al je to jako slabo za bilo kakvo igranje(ozbiljnije)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amd Radeon HD6320
PostPoslato: 27 Dec 2015, 00:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Na sta tacno mislis da je slabo? Proc ili graficka? Ili oboje?
Realno,nece se igrati nesto naj,naj, ali tipa emulacije sonija dvojke. Jel se moze stogod napucati na ovaj racunar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amd Radeon HD6320
PostPoslato: 27 Dec 2015, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Bez uvrede, ali jedino što se tu može napucati je taj laptop nogom. Taj laptop jedva da može poslužiti za normalan rad kad su surfanje, office i multimedija u pitanju, tako da nikakav gaming ne dolazi u obzir. Nadam se samo da ga niste puno platili, jer ta konfiguracija je bila među najjeftinijim i kad je laptop bio nov. Procesor je blagi očaj, da nema jednojezgrenih AMD E1 go*ana iz tog perioda, oni bi bili samo dno. Ti tu nemaš šta nadograditi. 4 GB RAM-a je i više nego dovoljno za sve što taj laptop može potjerati, ni megabajt mu više ne treba. Grafika za koju se raspituješ je APU grafika odnosno grafički čip koji je integrisan u jedno sa procesorskim čipom ("fusion"), tako da zapravo procesor u sebi ima i grafički čip. S druge strane, ovaj procesor je utisnut u matičnu ploču, a ne nalazi se u posebnom socket-u iz kojeg se može izvaditi. Dakle ni njemu ne možeš ništa. Uživaj u YT, FB i sl. gledaj filmove i slušaj mjuzu jer to ti je što ti je.

I generalno da se zna, kod laptopa se može nadograditi RAM, staviti eventulano veći HDD ili ubaciti brži SSD i u rijetkim slučajevima se može staviti (malo) jači procesor. Nezavisna grafika se u 99% slučajeva nalazi ne može mijenjati jer je to čip utisnut u matičnu ploču (kad je integrisna grafika u pitanju, onda se ona u današnje vrijeme nalazi u procesoru, pa se eventualnom zamjenom procesora nekim boljim i ona promijeni). Tu se sva priča završava.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amd Radeon HD6320
PostPoslato: 28 Dec 2015, 12:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Dtb,ma kakva uvreda, cak sta vise tvoj odg. sam i prizeljkivao jer se kontas u materiju. :D
Laptop je dobijen na poklon a poklonu se u zube ne gleda. :D Nego saznah da je ovih 4 gb rama na jednom slotu a ima jos jedan.
Znaci kao sto si rek'o moze se dodati.
Jedino te nisam shvatio u vezi procesora, sta sa njim? Jel se ovaj moze klokovati ili se moze staviti jaci?
Mozda su pitanja glupa ali stvarno se slabo kontam u lapove.

EDIT: Skontah... Znaci ne mogu mu nista.
Nist... Neka ga kod burazera. Bice sretan i sa njim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs