banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 17:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2015, 17:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
poz

ima li ko ideju gdjeima to za uzeti u BL?
Dosadilo mi da četkam komponente :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 17:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Odneses racunar na pumpu pa ga izduvas kompresorom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 18:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Last December je napisao:
poz

ima li ko ideju gdjeima to za uzeti u BL?
Dosadilo mi da četkam komponente :D


Mislim da to nije dobro razbacuje prasinu najbolje kombinovat cetku ili stapice za usi na primjer i odma kupiti jakim usisivacem na kojem se nalazi onaj spicasti nastavak za usisavanje nepristupacnih coskova,takodje mozes skinuti hladnjake i oprati ih al da ne pokvasis stranu koja nalijeze na procesor na pr.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 18:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Nemam kola pa je pumpa isključena, mada sam planirao kupiti onaj malo Einhel kompresor da imam i a druge potrebe. Neki kažu da ti kompresori izbacuju kapljice ulja pa nisu baš pogodni za kompove


A ova duga opcija mi je dosadila, tako sam radio do sada, skidao sve komponente pa lagano kistom, super se očisti ali komplikovano brate. Kontam da iznesem sve naplje samo poskidam stranice i opletem s tim vazduhom kako se inače radi na pumpama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 19:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
To sam ti isto tjeo reci za to sto kazu da kompresor navodno izbacuje kapljice ulja ako je istina nije dobro za komponente u racunaru,problem je to inace sto je ta prasina inace zalijepljena dobrim djelom bilo da se mjesa sa masnocama koje dolaze iz kuhinje prilikom kuhanja i pecenja i kozna cega pa ih sto kazes potrebno necim prethodno sastrugat pa usisat inace sam usisivac malo pokupi,ono sto je nezgodno sto kompresor moze odgurati prasinu na neko drugo mjesto,najbolje rastavljat pa cistit kao sto si radio :) iako oduzima vrijeme,propelere na kulerima treba ocistit s vremena na vrijeme ili ih promjenit ako su bucni :) pa opet kako ti zelis uradi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 19:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Propelere ću ručno kao i do sad, samo da ne moram skidat ploču i module, to mi je smor. Inače ne bude nikad toliko prašine da se zaglavljuje, bude malo paučine, to pokupim nekakvom klipom a onda lagano sa kistom za boje očistim elektroniku.

Vidim ima na PIKu limenka ovog vazduha za cenera al u Sarajvo, vjerovatno ima i u BL, treba obići malo...

Moram i neko bolje kućište uzet, kod mene je sve na odšarafljivanje to je takav smor kad treba vadit HDDove i ostalo a imam ih 4, moram prvo njih odšrafit da bi mogao izvadit ventilatore koji su ispod njih :roll:
A ima lijepih kućišta, sve na klik, to mi treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 19:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17169
Lokacija: Q5HW+6W
Napravište nauku od ničega :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Stvarno. Jbt, uzmi nožnu pumpu za duvanje dušeka, stavi na kraj crijeva vrh hemijske olovke i udri. Kad je sezona pumpu možeš kupiti za 2,3KM i ne treba ti ništa bolje. Godinama tako izduvavam prasinu iz napajanja, ventilatora, ploče itd.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 20:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Last December je napisao:
Propelere ću ručno kao i do sad, samo da ne moram skidat ploču i module, to mi je smor. Inače ne bude nikad toliko prašine da se zaglavljuje, bude malo paučine, to pokupim nekakvom klipom a onda lagano sa kistom za boje očistim elektroniku.

Vidim ima na PIKu limenka ovog vazduha za cenera al u Sarajvo, vjerovatno ima i u BL, treba obići malo...

Moram i neko bolje kućište uzet, kod mene je sve na odšarafljivanje to je takav smor kad treba vadit HDDove i ostalo a imam ih 4, moram prvo njih odšrafit da bi mogao izvadit ventilatore koji su ispod njih :roll:
A ima lijepih kućišta, sve na klik, to mi treba.

Mozes i na pijaci onoj velikoj kupiti brendirano kuciste -kupis neispravan racuna recimo DELL ili Siemens ,HPimaju lezista za HD-ove napravljena tako da se samo utakne HD unutra obicno tako sto se prethodno na diskove navrnu plasticni drzaci koji dodju sa kuciste i onda nema odvrtanja sarafa samo ga izvuces napolje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Kompresovani vazduh imaš u skoro svakoj prodavnici računarske opreme. Meni lično je malo bezze davati cenera za nešto što bukvalno potrošiš u jednom naletu ukoliko je kućište malo jače zaprljano. Kompresori na benzinskim pumpama su sada skoro svi automatski (nemaju ručicu sa manometrom i ventilom kojim možeš dozirati u usmjeravati strujanje vazduha) tako da se mora koristiti režim rada "prazna guma - flat tire" da bi uopšte se ventil otvorio i pustio vazduh pod pritiskom. Osim toga s onim crijevom i malim priključom na kraju nije lako baratati, a na to se onda nadovezuje priča o rasipanju kapljica ulja što je normalno za te velike kompresore koji se rijetko održavaju.
Svaki servis računara ima manji kompresor koji im služi upravo u tu svrhu, a uvijek se pazi (barem bi trebalo :-)) da li slučajno u vazduhu ima kondenzovane vode ili nedajtibože ulja. Možda ti to ne bi bila loša varijanta.
Ili otiđi do najbliže prodavnice pa pljuni cenera ili polako šrafciger, četkicu i štapiće u ruke pa kao i dosad...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Uzmes kompresor i stavis na njega filter sa preciscavanje i ne sekiraj se. Investicija od 30km.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 22:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Last December je napisao:
Nemam kola pa je pumpa isključena, mada sam planirao kupiti onaj malo Einhel kompresor da imam i a druge potrebe. Neki kažu da ti kompresori izbacuju kapljice ulja pa nisu baš pogodni za kompove


A ova duga opcija mi je dosadila, tako sam radio do sada, skidao sve komponente pa lagano kistom, super se očisti ali komplikovano brate. Kontam da iznesem sve naplje samo poskidam stranice i opletem s tim vazduhom kako se inače radi na pumpama.

Ako je istina da bacaju kapljice ulja definitivno nije dobro pogotovo ako ulju dospije u slotove gdje kartica uspostavlja kontakte sa plocom,netreba puno pa da nemoze da vodi,par puta sam za ciscenje obicnog grla za sijalicu koristio VD40 sprej ne razmisljajuci da sadrzi masnocu poslje toga sijalica nije mogla nikako raditi :D a kamoli racunar kad u njega dospije masnoca gdje netreba :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Zapravo, meni nije jasno zašto bi neko rastavljao kućište samo da bi očistio prašinu ? Pa nije pun blata i pijeska, da se mora četkati i čistiti. I ja ponekad izduvam ventilatore i očistim oštrice propelera štapićima za uši, da normalno sijeku i izbacuju vazduh. Ram, grafiku i ostale komponente vadim samo ako ima problema sa njima, pa izduvam slotove i prebrišem kontaktna polja. U prethodnom postu sam naveo na koji način izduvavam prašinu iz kućišta.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 23:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
gavranpero je napisao:
Zapravo, meni nije jasno zašto bi neko rastavljao kućište samo da bi očistio prašinu ? Pa nije pun blata i pijeska, da se mora četkati i čistiti. I ja ponekad izduvam ventilatore i očistim oštrice propelera štapićima za uši, da normalno sijeku i izbacuju vazduh. Ram, grafiku i ostale komponente vadim samo ako ima problema sa njima, pa izduvam slotove i prebrišem kontaktna polja. U prethodnom postu sam naveo na koji način izduvavam prašinu iz kućišta.


Da to sam i ja tjeo reci nema potrebe plocu skidati,najbitnije je svremena na vrijeme u par godina skinuti onaj hladnjak sa procesora pa ocistiti detaljno hladnjak jer toliko navuce prasine i oni cupica i koje cega da hladjenje nefunkcionise kako treba i pokupis prasinu sa gornje strane ploce na limovima kucista i nesmeta ako se nemoze sve usisati ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 00:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ala svakakvih likova...par godina ne cistis? Pa imas li sta očistiti za par godina? Pa racunar je kao covjek. Ajde se ti ne kupaj par mjeseci pa vidi kako ti je!
Računar da bi radio optimalno bez pregrijavanja trebalo bi da se čisti svaka 3 mjeseca. Ko zeli da napojna jedinica dugo radi posao kao i sam cpu poželjno je da cisti.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 04:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ala svakakvih likova...par godina ne cistis? Pa imas li sta očistiti za par godina? Pa racunar je kao covjek. Ajde se ti ne kupaj par mjeseci pa vidi kako ti je!
Računar da bi radio optimalno bez pregrijavanja trebalo bi da se čisti svaka 3 mjeseca. Ko zeli da napojna jedinica dugo radi posao kao i sam cpu poželjno je da cisti.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Sad pretjerujes samo je masina :lol: bas svaka tri mjeseca da cistis(cisti ako imas vremena )-nisu toliko osjetljivi na prasinu,bitno je da ventilatori efikasno hlade,godinu dana moze biti najmanje kad se jednom dobro ocisti mada zavisi od uslova u kojima radi,ako se u medjuvremenu mjenjaju ili dogradjuju nove komponente pozeljno ocistit malo prije toga ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 07:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17169
Lokacija: Q5HW+6W
Eto, ja nisam čistio jedno godinu dana i CPU se ne zagrije ni do 50°C pri punom opterećenju... i kako će prašina da mu naškodi? Nije valjda alergičan na prašinu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 07:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Meni neki dan prokrcao laptom poslije godinu dana besprekornog rada. Ih kad danas krenem da sarafam i cistim :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9238
Ufatse za radijator jednom rukom... :-D :-D :-D :-D :-D :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 10:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ala svakakvih likova...par godina ne cistis? Pa imas li sta očistiti za par godina? Pa racunar je kao covjek. Ajde se ti ne kupaj par mjeseci pa vidi kako ti je!
Računar da bi radio optimalno bez pregrijavanja trebalo bi da se čisti svaka 3 mjeseca. Ko zeli da napojna jedinica dugo radi posao kao i sam cpu poželjno je da cisti.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
Ja sam svoj prošli računar za osam-devet godina očistio par puta, pet u vr' glave. I nije se pregrijavao, niti imao problema sa performansama.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs