banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2024, 18:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2008, 14:20
Postovi: 449
Zove me danas komšo da mu pomognem oko spajanja dodatnog rutera ali nismo uspjeli kako je on zamislio pa molim za pomoć.
Trudiću se objasniti što bolje umijem.
On ima optiku - Huawei HG8145V5 (192.168.100.1) sa njega iz LAN 1 ide kabal u svič gdje su spojeni i ostali uređaji poput TV, media player, desktop... a sa sviča je išao kabal u LAN 1 port starog rutera ZTE 267 (192.168.1.1) koji mu je ostao od ranije i koristi ga jer tvrdi da mu je bolji domet WiFi-ja koji je na Huawei isključen. Na tom ZTE bio je isključen DHCP server a LAN IP adresa je promijenjena u 192.168.100.10 koja mu je također dodijeljena sa Huawei HG8145V5-DHCP Static IP Configuration po MAC adresi.
Važno je da je imao pristup web interfejsu nad oba rutera. To je tako radilo godinama kao nekakav AP mod ali sada je ZTE totalno crkao...
Kupio je negdje jeftino nov ruter Xiaomi 4A (192.168.31.1), mi smo to povezali kao što je bio ZTE ali ne radi kao on. Svašta smo onda probavali DHCP on/off, WAN/LAN port, ali nikako kada se nakači na svič ne možemo mu pristupiti sa desktopa putem web interfejsa bilo sa 192.168.31.1 ili 192.168.100.10. ili bilo koja koju mu Huawei dodijeli.
Jedino što nismo uspjeli promjeniti LAN adresu na Xiaomi u 192.168.100.10 kao što je bilo na ZTE jer je ispisivao poruku LAN and WAN can't have the same network segment.
Bitno mu je da ima WiFi sa Xiaomi i da ima pristup na oba rutera sa desktop računara koji je također na sviču. Ako ništa neka traži taj ZTE ponovo... ja više ne znam šta pokušati.
Ne znam koliko sam dobro objasnio ali eto, bar da pokušam. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2024, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pa daj broj od lika i reci mu da spremi desetoicu ili cvaju....

:-D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs