banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 504 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 12 Mar 2022, 15:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Mislim da trebas “strucno lice” :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 12 Mar 2022, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Srećno sa tim lakšim rješenjem. Ako je na računaru Windows 7, ima dosta starih grafičkih koje nisu baš podržaneu Win10 pa zato su dosta jeftine. Samo koliko je star računar? Prvo vidi koje grafičke podržava. PCIe i/ili AGP.
Da li uopšte daje neku sliku monitor? Na primjer na početku čim se upali, pa poslije nema više slike.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 12 Mar 2022, 16:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Srećno sa tim lakšim rješenjem. Ako je na računaru Windows 7, ima dosta starih grafičkih koje nisu baš podržaneu Win10 pa zato su dosta jeftine. Samo koliko je star računar? Prvo vidi koje grafičke podržava. PCIe i/ili AGP.
Da li uopšte daje neku sliku monitor? Na primjer na početku čim se upali, pa poslije nema više slike.

Ne daje nikakvu sliku, ne prepoznaje uopste, vga ulaz je malo odvaljen sa donje strane pa kontam da nije lem neki popustio. Graficka mi je integrisana, a komp je star 14 godina :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 12 Mar 2022, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Izvadi hard disk i spoji na neki ispravan računar da izvučeš podatke ako imaš šta bitno, a onda zajedno sa ostatkom daj sakupljačima sekundarnih sirovina.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 12 Mar 2022, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Philby je napisao:
Izvadi hard disk i spoji na neki ispravan računar da izvučeš podatke ako imaš šta bitno, a onda zajedno sa ostatkom daj sakupljačima sekundarnih sirovina.

Imam drugi ispravan, kontam spojiti hdd na taj, ali se bojim neke havarije :D . Imam milion stvari sto mi trebaju na tom pokvarenom kompu. Koliko vidim napajanje je skoro isto na oba, pa kontam da nece nista usrati, valjda....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 14 Mar 2022, 10:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Nemam monitora osim sa vga ulazom, pa bih nasao taj konvertor i probao na usb ulaz u kompu, moze li uopste tako?
Mislim mogu odnijeti da mi promijeni vga ulaz na kucistu, ali kontam da je ovo lakse.

skeva je napisao:
Imam drugi ispravan, kontam spojiti hdd na taj, ali se bojim neke havarije :D . Imam milion stvari sto mi trebaju na tom pokvarenom kompu. Koliko vidim napajanje je skoro isto na oba, pa kontam da nece nista usrati, valjda....


Rocker je napisao:
Mislim da trebas “strucno lice” :)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 23 Mar 2022, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ovako, imam matičnu b450m I uradio sam update na najnoviji firmware da bih instalirao w11. Nesto sam ja bio zeznu u podešavanjima, tako da sam morao da uradim hard reset matične da bih uopšte došao do biosa. E tu mi počinju problemi. Računar se nasumicno "ugasi". Centralna i dalje radi. Isti sam problem imao kada sam sklopio računar i mislim da je problem pravio ram, ali nisam siguran. Nesto oko podešavanja brzine. Ram Ballistix sport mi je na 3000ghz, pa sam morao da upalim xmp profil da bi matična izvukla tu brzinu. Sada se ne mogu sjetiti sta sam uradio da mi se prestane resetovati računar.
Da li treba nesto da podesim u biosu i sta (trenutno je na default)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 26 Mar 2022, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Da li je moguće kod nas naći negdje ovaj monitor? https://www.tehnomanija.rs/it-shop/moni ... -quot.html

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 26 Mar 2022, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
skeva je napisao:
Philby je napisao:
Izvadi hard disk i spoji na neki ispravan računar da izvučeš podatke ako imaš šta bitno, a onda zajedno sa ostatkom daj sakupljačima sekundarnih sirovina.

Imam drugi ispravan, kontam spojiti hdd na taj, ali se bojim neke havarije :D . Imam milion stvari sto mi trebaju na tom pokvarenom kompu. Koliko vidim napajanje je skoro isto na oba, pa kontam da nece nista usrati, valjda....
Ako si se toliko stisnuo za jedan servis prebacivanja podataka, evo imaš od mene, jbt....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 26 Mar 2022, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Aikus je napisao:
Ovako, imam matičnu b450m I uradio sam update na najnoviji firmware da bih instalirao w11. Nesto sam ja bio zeznu u podešavanjima, tako da sam morao da uradim hard reset matične da bih uopšte došao do biosa. E tu mi počinju problemi. Računar se nasumicno "ugasi". Centralna i dalje radi. Isti sam problem imao kada sam sklopio računar i mislim da je problem pravio ram, ali nisam siguran. Nesto oko podešavanja brzine. Ram Ballistix sport mi je na 3000ghz, pa sam morao da upalim xmp profil da bi matična izvukla tu brzinu. Sada se ne mogu sjetiti sta sam uradio da mi se prestane resetovati računar.
Da li treba nesto da podesim u biosu i sta (trenutno je na default)
Jebo te Win11. Prodaj stan. :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 26 Mar 2022, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
X2 bolje kuću nek proda

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 26 Mar 2022, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
munja.alex je napisao:
Aikus je napisao:
Ovako, imam matičnu b450m I uradio sam update na najnoviji firmware da bih instalirao w11. Nesto sam ja bio zeznu u podešavanjima, tako da sam morao da uradim hard reset matične da bih uopšte došao do biosa. E tu mi počinju problemi. Računar se nasumicno "ugasi". Centralna i dalje radi. Isti sam problem imao kada sam sklopio računar i mislim da je problem pravio ram, ali nisam siguran. Nesto oko podešavanja brzine. Ram Ballistix sport mi je na 3000ghz, pa sam morao da upalim xmp profil da bi matična izvukla tu brzinu. Sada se ne mogu sjetiti sta sam uradio da mi se prestane resetovati računar.
Da li treba nesto da podesim u biosu i sta (trenutno je na default)
Jebo te Win11. Prodaj stan. :-D


Morao sam da naštimam multiplayer na 29,33. Sada radi ok :) Još da mi ne crasha svako malo windows explorer :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Mar 2022, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Multiplier bi se trebao sam nastimati za fabricku max freq tog procesora, koji je to CPU?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 27 Mar 2022, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
X3, bolje kucu prodati

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 28 Mar 2022, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Piro je napisao:
Multiplier bi se trebao sam nastimati za fabricku max freq tog procesora, koji je to CPU?


Ryzen 5 2600. naštima se autimatski na 30, ali stalno kreša. Na 29.66 radi kod doksa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 28 Mar 2022, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nešto ti se grije jarane :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 28 Mar 2022, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ne mora znaciti da se grije, mozda je samo nestabilan na toj freq, pusti prime95 neko vrijeme da vidis da li ti je stabilan taj 29.66, a vjerovatno nije jer razlika izmedju 29.66 i 30 je mala, onda vrati MP na 30 i digni mu voltazu za nijansu, pa opet prime i trebao bi biti stabilan na fabrickoj freq, imao sam taj 2600 isti problem, kao da je cijela linija nestabilna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 28 Mar 2022, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ne grije. Kao što sam napisao, to se dešava od trenutka prvog sklapanja. Provjeravao sam temperature, sve uredno (ryzen inace i radi na malo višoj temp). A ne može se nikako zagrijati ako je u leru, a cooleru uredno rade :)
Prije mislimd a je nestabilan, kao što Piro reće. Ugl, sada radi i iništa ne diram. Inače ću morati da prodam stan :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 28 Mar 2022, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
“Nestabilan” zbog cega?
Sta moze biti uzrok nestabilnosti osim grijanja neke od komponenti?
Jab to presprico led sprejOm i onda gledo stas desava :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razna pitanja
PostPoslato: 29 Mar 2022, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rocker je napisao:
“Nestabilan” zbog cega?
Sta moze biti uzrok nestabilnosti osim grijanja neke od komponenti?


Moze biti los bin, pa mu treba vise voltaze da bude stabilan, imao sam taj 2600, ne grije se u idle a crasha stalno racunar nasumicno, povecanje voltaze od 0.05v na vCore je rijesilo problem, moze jos biti ploca da ne radi nesto dobro sa naponima ili XMP nije stabilan. Jer da se crasha od grijanja, povecanje voltaze bi napravilo jos veci problem/temperaturu, ne bi ga napravilo stabilnim recimo, probaj to, garantujem ti da nece biti stabilan na 26.xx MP jer je to neznatno, opet kazem probaj prime95 small FFT jednu 2 sata.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 504 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs