banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 19:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Maj 2010, 16:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Imam Hitachijev eksterni hdd (2.5") koji je uz sebe originalno dobio kabl koji sa jedne strane ima mini USB, a sa druge 2 standardna USB konektora. Da bi disk radio, potrebno je u racunar ukljuciti oba (kako sam negdje procitao, jedan za napajanje, drugi za prenos podataka :oops:). Pre neki dan sam pronasao u kuci kabl koji je identican ovom, samo sto zavrsava sa jednim standardnim USB konektorom. Probao sam ga sa HDDom i radi najnormalnije (moze se pristupiti svim podacima, prenos se odvija istom brzinom kao i kada je u pitanju originalni kabl, itd..). Interesuje me, kol'ko je sigurno koristiti ovaj 'alternativni' kabl? Dal' bi moglo doci do nekog kvara? S obzirom da ga ukljucujem u laptop, nerijetko mi se desi da mi nedostaje USB portova pa bi mi ova opcija koristenja samo jednog porta dobro dosla :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Imas garanciju od 2 god na isti, prema tome - samo uzivaj :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 16:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Na starijim pločama USB port je davao 100 mA, što nije dovoljno za napajanje HD-a; zato je uz HD priložen Y USB kabl. Novije ploče daju 500 mA na USB portu, tako da HD može raditi samo na jednom USB portu :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
s obzirom koliko ti je star računar ti bi trebao imati kabl sa tri USB konektora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Nov je racunar u pitanju, ono kod tebe kupljeno je odavno u smecu :lol:
<Enter_name>, hvala!

Citiraj:
Imas garanciju od 2 god na isti, prema tome - samo uzivaj


:D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Aj da ne otvaram novu temu...Dellboy, da ne znaš nekoga ko rastura polovnjake laptope? Prije nekih 7-8 mjeseci za sitne pare pazario sam Toshiba Tecru M2, ali mi je juče crkao disk. Ako neko ima isti da mu ne treba, da izvadi i da mi proda. I pošto već dosta dugo nisam u tim vodama, takođe interesuje me i sljedeće - može li se podići sistem sa eksternog diska? Morao bih spašavati neke podatke sa ovog, ali trenutno ništa pametno nemam na umu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
pilot babo je napisao:
Aj da ne otvaram novu temu...Dellboy, da ne znaš nekoga ko rastura polovnjake laptope? Prije nekih 7-8 mjeseci za sitne pare pazario sam Toshiba Tecru M2, ali mi je juče crkao disk. Ako neko ima isti da mu ne treba, da izvadi i da mi proda. I pošto već dosta dugo nisam u tim vodama, takođe interesuje me i sljedeće - može li se podići sistem sa eksternog diska? Morao bih spašavati neke podatke sa ovog, ali trenutno ništa pametno nemam na umu.


Media Market - laptop 249KM... piči ti reklama na TV-u svaki dan... :roll: :roll: :roll: :roll:

Igore, naleti do mene pa da ti Žaki sredi to :D

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2010, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ih...sad sam se sjetio da sam pisao po ovoj temi :) Jebiga, prolazim onuda svakodnevno jer se motam oko mupa, ali nikad mi nije palo na pamet da bacim oko. Ti i Žare radite tamo? Šta je sa Žapcem? Aj da ne smaram ovde, navratiću jedan dan naredne sedmice. Se vidimo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zna li neko kako stvari stoje po gradu sa eklsternih hard diskovima, volio bih neki manji i jeftiniji ali koliko vidim nema ništa manje do 250 GB i 320 GB. Na EastCode sajtu ima neki Transcend 320 GB za 130 KM i to je najjeftinija varijanta, za sam hard disk nemam pojma kakav je. Mada sam se ja nadao da se može naći nešto manje i jeftinije.

Zna li neko kakvi su ovi
http://www.conrad.at/ce/de/product/4139 ... AU/0413120
http://www.conrad.at/ce/de/product/4138 ... GB-SCHWARZ

i ovaj WD Elements koji kapacitetom i cijenom djeluje dosta dobro

http://www.conrad.at/ce/de/product/4129 ... AAR5000ABK


Pretpostavljam da svi oni rade sa jednim USB kablom, da im ne treba dodatni za napajanje (npr. za onaj WD TV Live HD player)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ma jooooook, dog se sa Mikcem :D, dilerom našim starim, nek ti on poruči, biće ti jeftinije ;).

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 07:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Mada sam se ja nadao da se može naći nešto manje i jeftinije.


Manje u smislu kapaciteta ili manje u smislu dimenzija diska?
Jesi li gledao na netu (ebay/amazon)?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 10:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Feb 2009, 20:11
Postovi: 393
ja sam pre neki dan gledao neki apacer ac203 500gb za nekih 140km i ucinio mi se ok sa cenom pa ga mozda i uzmem,zna li neko nesto o tom brendu jel cemu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
uzmeš neki koji ti nudi 3g garancije i mirna bosna!

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mislio sam na jeftiniji a samim tim i kapacitetom manji, pošto bih ga koristio uz onaj WD TV HD palyer, a većina filmova bi (bar zasad) bili DivX uz poneki HD film pa kontam da mi preveliki HDD ne treba, pa ako već trebam dati oko 200 KM na sam player nadao sam se da mogu sa HDD da jeftinije prođem, ali teško. Zasad mi najbolje u odnosu cijena-kapacitet djeluje onaj WD Elements koji je oko 130 KM za 500 GB ovde, sad sam baš gledao te diskove na eBay i nisu jeftiniji nego tu. A veći HDD svakako ima prednosti.

Pošto bi wireless streaming trebao da radi sasvim dobro uključujući i HD filmove možda za početak budem to koristio a kasnije uzmem hard disk.


palpantine gdje si vidio taj Apacer 500 GB za 140 KM?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
http://www.infocom.ba/v2/artikl.php?id=05104
http://www.infocom.ba/v2/artikli.php?ka ... 6&parent=7

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 13:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo domaći test tog Apacera, djeluje sasvim dobro

http://hardwarebase.net/recenzije/3725/ ... c601-320gb

U Infocomu imaju i 320 GB za 130 KM i 500 GB za 141 KM. Koliku garanciju Infocom daje na njih?

Zvanična stranica

http://emea.apacer.com/en/products/AC60 ... _Drive.htm


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sada kada ima pare i pristup ebay ja prosto ne mogu da se odlucim model. Na slatkim sam mukama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Između kojih modela se dvoumiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Vader, radije izdvoji nesto malo manje para pa si kupi HDD veceg kapaciteta.
Barem je oduvijek bilo poznato da HDD prostora nikad nije dovoljno, a pogotovo sada kada su i filmovi i serije uveliko u HD formatu.
Ja sam ovim Hitachijem prezadovoljan.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Meni je zapao za oko ovaj Apacer od 320 GB, a na ebay ima za 60$ sa postarinom no name modela od 500 GB. Citam komentare ljudi da su zadovoljni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs