banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Maj 2010, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
@Toljaga

Zamolio bih te ako mozes da mi odgovoris na pitanje koje sam ti postavio. Da li ovi nasi kanali bolje izgledaju na plazmi rezolucije 1024x768 ili na LCD full hd (1920x1080)?
Naravno oba iz low-mid segmenta. I ako mozes u par crta objasniti svoj odgovor, da vidim da li se to poklapa sa mojim saznanjima. Hvala.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 21:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Eh, "Toljaga"...ja nisam taj koji je i u jednom trenutku nisam rekao da je lcd sranje. Rekoh, svaka tehnologija ima svoje prednosti i mane. Cak sam i sam neke ljude upravo nagovorio na lcd, isti sam i kupio roditeljima. Plazma se ipak mora malo pripaziti, i proci period formiranja slike, sto definitivno nije za svakog.
Zato te nagradi kvalitetnijom i prirodnijom slikom. I dalje stojim iza toga, da izlozbeni prostori favorizuju lcd (dok je u kucnim uslovima obrnuto). Da rezolucija nije najvaznija stavka kod HD televizora. Ove stvari su proste cinjenice, koje ne poticu od mene.

Dalje, sto se nerviranja tice... da se tako lako nerviram, ne bih imao preko 100kg :) A godine, mozda postoje ljudi koji me mogu nazvati balavcem, al ti ljudi ili su u penziji, ili jako blizu nje. Ako spadas u te, napomeni, da ti se pocnem obracati sa "vi".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Sjećam se prije jedno godinu i po na Plitvicama u HR organizovan je Philips-ov neki Roadshow. I sad počela prezentacija...
U jednom trenutku ispred nas postavljena tri LCD TV-a i samo im se vidi display. Sve ostalo prekriveno.
Na sva tri su pustili isti snimak. I postavlja sa se pitanje ''na kojem je najljepša slika'' mi svi u glas na lijevom.
Pitanje: šta mislite koje je marke (brand) taj TV... Naravno svi u glas Philips...
jest malo sutra.... bio je to ipak SHARP :wink:

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Toljaga kao sto neko rece jedno je iznosenje misljenja a drugo nametanje istoga. A ostali za te stvari imate pm. Drzite se teme. Nego nisam kompetentan da pricam o lcd vs plazma posto nisam mnogo citao o toj materiji ali kad sam kupovao tv uzeo sam samsunga mislim 6. serija. I zadovoljan sam istim a plazmu nisam htio uzimati jer mi je iz nekog razloga vukla na kafanske televizore, mozda zbog onog stakla preko ekrana.. .ne bih znao.. Ali kao uvijek najbolje je otici u market i pogledati isti program na vise njih...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 20:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Nakon visednevnog obilaska svih mogucih shopova po gradu, te iscitavanja raznoraznih foruma, reviewa, recenzija itd.. a i rasprava o lcd vs plazma, izbor je pao na Panasonic plazmu P42G20E. Tv smontiran u subotu i zasad sam odusevljen. Tv ima neki THX mod (smanjen kontrast, brightness...) u kojem ga treba drzati nekih 200-250 sati, pa cu onda uraditi kalibraciju slike prema nekim preporucenim postavkama sa nekih AV sajtova/foruma. Jos uvijek nisam testirao neke od prejakih fazone koje ima (spajanje na wireless router (ili lan kablom) da bi se koristio skype, youtube i ostale mrezne opcije), ali sto se tice prikaza slike ima ogromne prednosti nad lcd-om kao npr. veci ugao gledanja, prirodnije boje, mnogo veci kontrast.. a to se narocito primjeti kod gledanja zemaljskih kanala, divx-a i slicno, dok npr kod gledanja full hd-a i nema neke velike razlike. Eto mala recenzija pa koga interesuje...
PS Tv nije kupljen u BL posto ga niko nije imao, vec u VT Commercu iz Ljubuskog koji je distributer Panasonica za BiH.

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
noriginal je napisao:
Nakon visednevnog obilaska svih mogucih shopova po gradu, te iscitavanja raznoraznih foruma, reviewa, recenzija itd.. a i rasprava o lcd vs plazma, izbor je pao na Panasonic plazmu P42G20E. Tv smontiran u subotu i zasad sam odusevljen. Tv ima neki THX mod (smanjen kontrast, brightness...) u kojem ga treba drzati nekih 200-250 sati, pa cu onda uraditi kalibraciju slike prema nekim preporucenim postavkama sa nekih AV sajtova/foruma. Jos uvijek nisam testirao neke od prejakih fazone koje ima (spajanje na wireless router (ili lan kablom) da bi se koristio skype, youtube i ostale mrezne opcije), ali sto se tice prikaza slike ima ogromne prednosti nad lcd-om kao npr. veci ugao gledanja, prirodnije boje, mnogo veci kontrast.. a to se narocito primjeti kod gledanja zemaljskih kanala, divx-a i slicno, dok npr kod gledanja full hd-a i nema neke velike razlike. Eto mala recenzija pa koga interesuje...
PS Tv nije kupljen u BL posto ga niko nije imao, vec u VT Commercu iz Ljubuskog koji je distributer Panasonica za BiH.


Odlican TV, stvarno odlican imao sam prilike da ga gledam kod prijatelja i sve sto mogu da kazem da mu LCD priblizne vrijednosti/skuplji malo ne moze ni prici. Bitno je samo da prvih 200h obratis paznju da sva podesavanja drzis na pola, ne drzis na ekranu dugo staticnu sliku, kad gledas filmove zumiraj da nemas crnih traka itd. Poslije tih 200h mozes mu raditi sta zelis, a i poznato je da plazma nakod tih 200h ima bolju sliku nego kad je nova (valjda se malo razradi).
Ako nije tajna koliko si platio TV.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 21:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Nesto malo preko 2K

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 22:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
noriginal je napisao:
Nakon visednevnog obilaska svih mogucih shopova po gradu, te iscitavanja raznoraznih foruma, reviewa, recenzija itd.. a i rasprava o lcd vs plazma, izbor je pao na Panasonic plazmu P42G20E. Tv smontiran u subotu i zasad sam odusevljen. Tv ima neki THX mod (smanjen kontrast, brightness...) u kojem ga treba drzati nekih 200-250 sati, pa cu onda uraditi kalibraciju slike prema nekim preporucenim postavkama sa nekih AV sajtova/foruma. Jos uvijek nisam testirao neke od prejakih fazone koje ima (spajanje na wireless router (ili lan kablom) da bi se koristio skype, youtube i ostale mrezne opcije), ali sto se tice prikaza slike ima ogromne prednosti nad lcd-om kao npr. veci ugao gledanja, prirodnije boje, mnogo veci kontrast.. a to se narocito primjeti kod gledanja zemaljskih kanala, divx-a i slicno, dok npr kod gledanja full hd-a i nema neke velike razlike. Eto mala recenzija pa koga interesuje...
PS Tv nije kupljen u BL posto ga niko nije imao, vec u VT Commercu iz Ljubuskog koji je distributer Panasonica za BiH.


plačem.... al planiram uzeti isti tamo oko septembra... :) kad malo zaladi :))))

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 21:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
ja kontao uzeti samsung plazmu 42c450. Privukao me dizajn, cijena, usb movie, i sad daju 5 godina garancije do svjetskog.
Medjutim naletim na neke komentare da je reflexia tolika da se skoro ne moze gledati preko dana. Bas me to izu iz cipela pred kupovinu
Alternativa mi je i panasonic 42x20. Jel imao ko prilike malo bolje uporediti oba modela?

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 22:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
drapa je napisao:
ja kontao uzeti samsung plazmu 42c450. Privukao me dizajn, cijena, usb movie, i sad daju 5 godina garancije do svjetskog.
Medjutim naletim na neke komentare da je reflexia tolika da se skoro ne moze gledati preko dana. Bas me to izu iz cipela pred kupovinu
Alternativa mi je i panasonic 42x20. Jel imao ko prilike malo bolje uporediti oba modela?



bio je u Robotu jedan i bio je izložen pored nekog Samsunga LED LCD... mislim da je cijena oko 1200 KM, po meni je slika bila bolja na panasonicu :S

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 22:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Evo, iz prve ruke... jesu stariji modeli. Imao prvo panasonic 42pv8, dok se nije pokvario pa sad samsung ps50b430. Sto se refleksije tice, panasonic je definitivno bio bolji. Mada moram napomenuti da se ovaj model samsung-a razlikuje od b450 bas po tome sto nema taj anti-reflektivni sloj. Sad da je toliko strasno, nije. Jeste da smeta malo prvih 200 (ja sam radio 300) sati formiranja ekrana (kad se gleda na kontrastu od 50%) jer je slika tamnija. Poslije kad se podesi slika po ukusu, odnosno podigne kontrast, ne stvara neki problem.
Opet kazem, u tom polju panasonic je bolji, al meni ne toliko da bih samo zbog toga zaobisao samsung. Mada, moram da napomenem, i na panasonicu i na samsungu postoji odredjeni stepen refleksije (kao i na svakom staklu). Tako da ako ce tv biti u prostoriji u kojoj ima bas bas mnogo svjetla, to je jedna od situacija gdje je bolji lcd.
Sto se tice poredjenja panasonic-samsung, za ova dva modela (samsung je generaciju noviji) samsung je definitivno bolji televizor. A ta dva modela, vidio sam kod prijatelja 42x20, i neces pogrijesiti koji god da uzmes.
A na kraju ne mogu da ne ponovim... samo zbog bezobraznih i nesposobonih ljudi u servisu od eurospleta (zvanici za panasonic u bl), nikad vise nista necu uzeti od panasonica. Sa drugima servisima nisam imao problema, pa ne mogu suditi... al svakom savjetujem da zaobidje eurosplet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 10:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
boogie jesi siguran da je u Robotu bio C450, mislim da se tek prosle sedmice pojavio u Tehnomark. i Tehnomagu? Mozda je bio B430.

dejane kad si kupovao samsung jel razlika bila izmedju b430 i b450 jer ovaj prvi nema AR? Opet na nekim drugim forumima kazu da taj AR sloj nema nikakvu ulogu kod nizih serija cak ispada za C450 da mu to doprinosi da reflexia bude jos gora!

nisam ni planirao uzimati u eurospletu, u merkatoru imam na popust 42x20 za nekih milju, ako se odlucim za njega, al opet sam mislio dati prednost samsungu zbog dizajna i usb-a sa kojeg se moze pustati mkv, mada dok ne vidim uzivo C450 na svjetlu necu se zaletati.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 11:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Ako kupujes Panasonica pogledaj u VT komercu iz Ljubskog - oni su ti ovlasteni distributer za panasonica za BiH (Eurosplet kupuje robu od njih). Mozes pogledati na njihovom sajtu njihovu ponudu, a za cijenu ces morati nazvati. Sto se tice dostave, mislim da ide minimalno jednom sedmicno roba za BL.
Za Samsunga ti je najbolje da nazoves Europatrade (i oni su negdje iz Hercegovine) posto su oni distributer za BiH, ali ne rade maloprodaju, pa ih pitaj ko ih zastupa u BL (koliko ja znam da su to Elda - preko puta Eurospleta u Srpskoj ulici i cini mi se Zeus).

Eto, pa mozda ti pomogne da pronadjes najbolje cijene..

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 11:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
ma nije problem za kupovinu ima ih svugdje, nego sta kupiti. cekam recenziju C450 ali nigdje je na netu nema, za x20 sam citao ok je.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 12:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
http://www.avforums.com/review/Samsung- ... eview.html

Tu imas review.. doduse 50 inchni model je u pitanju.

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 12:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
A da priznam, nakon panasonica prilicno skeptican sam bio prema samsungovim plazmama (citao na netu kako imaju izrazeniji IR, vecu refleksiju, zuje i jos neke sitnice). Tako da prilicno skeptican otisao da pogledam po prodavnicama te nize serije samsunga. Sad tamo je naravno podeseno na "dynamic mode", vrte demo koji ima puno bljestecih i svjetlih boja, i u tom okruzenju (bez obzira na kolicinu svjetla) nema neke razlike u refleksiji.
E sad, tu verziju b450 nisam vidio u kucnim uslovima... ali je sam b530 (ima taj isti sloj) i meni nema ni vise, ni manje refleksije u odnosu na ovaj moj b430.
Ako te brine refleksija, prema onome sto sam citao, trebalo bi da je taj problem znacajno smanjen na ovogodisnjoj seriji "c". Mada, kao sto rekoh... to znacajniji problem moze da predstavlja tokom prvih 200 sati (ako uzmes samsung savjetujem ti 300) formiranja ekrana, kad redukujes kontrast i svjetlinu.
Sto se kupovine tice, mislim da su cijene samsunga svagdje manje-vise iste. Ja dok sam gledao, razlike su bile u 10km najvise. Ono sto je pozeljnije od cijene, da dogovoris s tim s kojim kupujes, da u slucaju reklamacije ti na vrijeme oni obezbjede prevoz od kuce do servisa. Plazme se moraju prevoziti vertikalno, a to je prakticno nemoguce u prosjecnom autu. I nikako nemoj baciti kutiju i stiropor od tv-a, inzistiraj da ti daju zapakovan tv, koji nije bio izlozen.
A konkretno, ako bih mogao birati izmedju panasonica (a da izbjegnem eurospletov servis) i samsunga, izabrao bih prvog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 12:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
ma da znam da c450 nema nist vise ref. od tvog b430 uzeo bi ga bez razmisljanja zbog kako sam naveo dobrog dizajna, skoro istih karakteristika kao x20 (koji me nervira jer nema usb movie, znaci automatski sam ustedio 200km da ne kupujem wd player) i te garancije od 5 godina koju daju do svjetskog.
Kontam uzeti iptv i uzivati u fudbalu na plazmi ali koji mi je fazon ako se u 2 preko dana budem ogledao u tv-u jer mi je soba poprilicno osuncana.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2010, 20:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Po mom iskustvu, kad gledas utakmice neces vidjeti neku refleksiju. To je problem samo kad je slika tamnija, preovladava crna na ekranu. Naravno, osim ako sunce bas direktno osvjetljava prostoriju.
Ono sto mene zabrinjava kod samsunga je zagrijavanje... jeste veci od starog panasonica, al daleko daleko vise se grije. Sto nikako nije dobro za trajnost. Al garancija od 5 godina to pokriva. Ma sta god da uzmes, neces nesto mnogo pogrijesiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2010, 22:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
onda cu najvjerovatnije uzeti panasonica i pustati filmove za kompa.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 19:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
http://www.benchmark.rs/benchmark-testo ... ale-od-37-–-42-inca-q2-2010.html

Zanimljiva usporedba nekih 15-16 modela, presjek trenutno dostupnih na "našem" tržištu i tehničke spec. na jednom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs