banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jun 2010, 22:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Frenki je napisao:
Toljaga kao sto neko rece jedno je iznosenje misljenja a drugo nametanje istoga. A ostali za te stvari imate pm. Drzite se teme. Nego nisam kompetentan da pricam o lcd vs plazma posto nisam mnogo citao o toj materiji ali kad sam kupovao tv uzeo sam samsunga mislim 6. serija. I zadovoljan sam istim a plazmu nisam htio uzimati jer mi je iz nekog razloga vukla na kafanske televizore, mozda zbog onog stakla preko ekrana.. .ne bih znao.. Ali kao uvijek najbolje je otici u market i pogledati isti program na vise njih...

Otkad nisam bio na forumu... ja sam lijepo reko: pogledaj u izlogu isti sadržaj na plazmi i LCD. Šta ti više odgovara kupi. A ljudi ovdje pišu da to ne treba gledati zbog neke refleksije svjetlosti, i da su plazme bolje. Opet da kažem da plazme jesu mnogo bolje od LCD ali 1024x768 je premalena rezolucija. Da je bar malo veća.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2010, 16:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
druze toljaga bojim se da nisi bas toliko strucan u davanju savjetu oko ove tehnologije pa to prepusti nekima koji vise znaju i od tebe i od mene...

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2010, 10:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Moze neka preporuka za LCD TV do 1500 KM, velicina 37".. recimo neki samsung ili sony?

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2010, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Planiram sebi uzeti TV i prvo sebi postavljeno pitanje na koje sam zapeo je koju dijagonalu uzeti?
Našao sam na netu ovu tabelu, ali sam takodje u nekim novinama pročitao da se za 24inča preporučuje 80cm udaljenosti, dok u ovoj tabeli vidim da za 20inča je optimalna udaljenost 1,7m. Soba u kojoj će televizor biti smješten je mala i maximalna udaljenost oko 3m.
Slika

Citiraj:
Among the screen types there are the LCD and the Plasma ones. Due to rapid development in the LCD type, both offer quite similar picture quality. But, in case you intend to buy a very large screen indeed such as the one greater than 40 inches or so, a Plasma screen is often preferable. The choice between HD and Full HD sets becomes clearer when factors such as the viewing distance and point are taken into account. For example, a Full HD is required in case you intend to view a very large screen from a comparatively small distance. But if the viewing distance is large enough, such specifications cease to matter. A Full HD offers better quality in case you desire to connect the TV set with a gaming console or computer etc.


Na osnovu ovog texta sam zaključio da mi je logičniji izbor LCD s obzirom da ne namjeravam uzimati mrcinu od TV-a.

Prvo sam razmišljao o dodatnim priključcima TVa u šta mi je pod obavezno spadalo da ima USB priključak s mogućnošću čitanja svih poznatijih formata ili još bolje wireless prikljčak pa da s kompa prenosim sadržaj na TV...ali sve te zezancije opasno dižu cijenu TVu pa sam možda radije za opciju da kasnije uzme neki WD player...ali sad pročita da ima način da se s TV koji ima USB priključak namjenjen isključivo za pregledavanje slika i puštanje mp3ica podesi da pušta i video fajlove. Kako se tačno to radi?

..i zadnja stvar koju htjede pitati..Ne namjeravam sebi uvoditi kablovsku već gledati digitalnu televiziju što emituju HR programi. Znam da velika većina tv-a ako ne i svi sad dostupni imaju DVB-t, ali da li to znači da direktno hvataju digitalni signal ili mora se dodatno prikopčati na neku antenu..i s obzirom da za digitalni signal nije potrebna neka velika antena da li postoji neki vid antene koji bi bio iza tv-a tj. da se ne vidi a da opet hvata dig. signal? Mrsko mi provlačiti kablove do terase i kačiti antenu na istu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2010, 10:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
noriginal je napisao:
Moze neka preporuka za LCD TV do 1500 KM, velicina 37".. recimo neki samsung ili sony?


izbor pao na samsung lcd 37c650 :)

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 13:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Recite mi da li je bolje uzeti LG lcd 32 inca full HD ili 720? I zasto ste napisali da je na 32 inca full HD overkill kad postoje monitori od 21,5 inca full HD?

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 14:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Hard and Heavy je napisao:
Recite mi da li je bolje uzeti LG lcd 32 inca full HD ili 720? I zasto ste napisali da je na 32 inca full HD overkill kad postoje monitori od 21,5 inca full HD?


Prvo pitanje, zavisi od udaljenosti s koje gledas. A i od izvora, sta ces gledati. Mada, ako nije znacajna razlika u cijeni, danas bih isao na full hd. Drugo pitanje, ponovo udaljenost. Monitor gledas s metar najvise, dok TV s najmanje par metara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 14:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Hvala, razlika u cijeni je samo 40
KM, tako da i ja mislim da je bolje full HD.

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 15:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
E, a reko si da zavisi sta se gleda, recimo za kablovsku tv kakvi su tu programi, da li su 720 ili mozda full HD, odnosno koje su rezolucije i je li to digitalno, odnosno da li su kablovski programi ista bolji na lcd u odnosu na debele tv? Pojasni mi to malo. I da li lcd imaju s-video prikljucak da spojim sa kompom i mogu li onda n tv uzeti full HD rezoluciju.

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 15:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Slike sa kablovske će na 32"LCD-u izgledati lošije nego na "običnom" TV-u. Jednostavno je premalena rezolucija videa, a ekran prevelik. Na 32" sa 2 metra nećeš uočiti razliku između nazovi Full HD i HD Ready TV-a (ako puštaš HD materijal). Takođe gledajući da naše televizije tek sanjaju o digitali, a o HD-u da ne pričamo, a HD kanali su skupi na kablovskoj... u svako slučaju, ako je razlika u cijeni 40 KM, kupi Full HD televizor i to je to. I naravno, najjeftiniji TV-ovi daju, uslovno rečeno, lošu sliku, kako se cijena povećava tako i raste kvalitet prikaza...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 16:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Mislio sam da kablovska ima makar malo bolju sliku od zemaljske antene, znaci, nema? I ona, je li, ima istu PAL rezoluciju, 720x576? Ja imam TotalTV, da li je kod njega ista bolja situacija? I da li npr. HRT digitalni ima ista drugaciju rezol. od obicnih kanala? Hvala za odgovor od maloprije.

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 16:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Ako je u pitanju digitalna zemaljska i digitalna kablovska - slika je identična; na digitalnoj kablovskoj je slika mrvu bolja (u odnosu na običnu) jer ne pati od problema koje prate običnu kablovsku (pod uslovom da je signal dovoljno jak). TotalTV ima izuzetno malene bitrate-ove, tako da im je slika generalno loša (prosjek je između 2 i 3 Mbps; kod hrvata je ta cifra oko 5 Mbps). PAL standard (koji mi koristimo) definiše 576 vertikalnih linija, dok je broj tačkica u liniji obično 720 (mada može biti i drugačiji, npr. 704 ili čak i manji); naravno, ovo se sve odnosi na SD (Standard Definition), ne HD.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 16:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Hvala na objasnjenju i strpljenju. I jos nesto, zasto je digitalna tv bolja od obicne (bilo zemaljska, bilo kablovska), da li ima visu rezoluciju ili sta?

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 19:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Bolja je u tome što je na digitali slika na prijemu uvijek ista (ako je dovoljno jak signal), dok je analogni signal pogodan degradaciji (snijeg, duhovi...).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 19:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Ok, pa da li onda ima ikakve svrhe kupiti LCD samo za televiziju i gledati TotalTV ili kablovsku ili digitalnu HRT i RTL, hrvatske televizije ili neke druge? Ili ostati na debelom crt tv i cekati da imamo HDTV kao recimo u Njemackoj ili u Engleskoj?

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 21:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno da ima: veći ekran + kompjuter ili neki HD player (npr. WD HD TV, Xtreamer...)...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 21:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Ali za televiziju... E, da, imaju li LCD televizori s-video da nakacim na komp i da li se onda moze odabrati full HD rez? To sam pitao iznad. Nvidia je...

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 21:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
S-Video ne može progurati HD rezoluciju. Možeš koristiti VGA kabl (lošija opcija, ali je podržava većina TV-ova) ili DVI -> HDMI adapter (ali onda nemaš zvuka kroz HDMI, moraš ga dovoditi posebno), ili sam HDMI ako ga imaš na grafičkoj (AGP grafičke ne mogu progurati zvuk kroz HDMI).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 21:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Nemam HDMI na graf. Koliko kosta DVI HDMI adapter i sta ima veze sto nema zvuka na tv-u, ako ce se zvuk cuti na zvucnicima od kompa?

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 22:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Taj adapter se obično dobije uz grafičku, mada nije isključeno da ima negdje i kupiti. Što se tiče zvuka - može i tako, ja sam mislio na posebno dovođenje sa još jednim kablom sa zvučne...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs