banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 122  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Feb 2017, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Bezrepipele je napisao:
gishas je napisao:
Kroz mrezu je najlakse pustati preko Smart View aplikacije

Smart View aplikacija je jako dobra, ali ima jednu nezgodnu osobinu - ne pušta titlove ako ime filma sadrži previše slova i riječi! Npr. ime filma i titla - Indiana Jones And The Kingdom of the Crystal Skull (2008-1080p), mora da se promijeni na - Indiana Jones And The Kingdom of the Cr, da bi pustio titlove. :iconbiggrin:

Nije strašno, ali dok se ne otkrije u kom čuču grmi zec, 'oću reći grmu čuči zec, može biti raznih nezgodacija, čupanja kose, lupanja stvari po kući... i tako dalje i tome slično.

Kod mene all view pušta i titlove sa podužim nazivom bez problema...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2017, 22:38 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
gishas je napisao:
http://www.olx.ba/artikal/24040445/univerzalni-daljinski-za-lg-i-samsung-smart-tv/
http://www.olx.ba/artikal/22443911/dalj ... -daljinac/
Mislim da sam uzimao u antena sopu ovako nesto.


lg i samsung..kod mene grundig..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2017, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
munja.alex je napisao:
Bezrepipele je napisao:
gishas je napisao:
Kroz mrezu je najlakse pustati preko Smart View aplikacije

Smart View aplikacija je jako dobra, ali ima jednu nezgodnu osobinu - ne pušta titlove ako ime filma sadrži previše slova i riječi! Npr. ime filma i titla - Indiana Jones And The Kingdom of the Crystal Skull (2008-1080p), mora da se promijeni na - Indiana Jones And The Kingdom of the Cr, da bi pustio titlove. :iconbiggrin:

Nije strašno, ali dok se ne otkrije u kom čuču grmi zec, 'oću reći grmu čuči zec, može biti raznih nezgodacija, čupanja kose, lupanja stvari po kući... i tako dalje i tome slično.

Kod mene all view pušta i titlove sa podužim nazivom bez problema...

All share, pardon!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 00:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
@munja.alex, Samsung AllShare aplikacija pušta sve formate video fajlova, titlove, slike i audio datoteke bez ikakvih problema. To mi je najjednostavniji i omiljeni program za dijeljenje filmova i muzike sa računara na uređaje u kućnoj wifi mreži. Ja ne vidim nikakvog nesporazuma. :iconbiggrin: Šteta što je Samsung zaustavio razvoj te aplikacije. Sad ima nova app - Samsung Link, koja mi se i nije baš dojmila, ali to je već neka druga priča. :-?

Moja primjedba se odnosila na program za PC - Smart View. U slučaju da se nekome dogodi da neće da pušta titlove u filmovima dugačkog naziva, postoji rješenje! Treba skratiti naziv filma i titla na nekih 40-tak slova i trebalo bi da proradi! Eto, na to sam mislio. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 00:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Da li neko zna kako da ubacim titlove na Philips televizorima u home networku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 00:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Aikus je napisao:
Da li neko zna kako da ubacim titlove na Philips televizorima u home networku?

Isto naziv mora biti u istom fajlu gdje je film. Kad pustis idi u toku film na option pa provjeri enkoding zbog čćžš jel east europe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 00:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Deksinjo je napisao:
Aikus je napisao:
Da li neko zna kako da ubacim titlove na Philips televizorima u home networku?

Isto naziv mora biti u istom fajlu gdje je film. Kad pustis idi u toku film na option pa provjeri enkoding zbog čćžš jel east europe.



Nemam east europe. Probao sam sve ostale ali neće. muku mučim sa tim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 07:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Jel ga uopste nema ili samo greska u enkodingu ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 07:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Imas u tom dodatnom meniju ili u options tokom filma i opciju za palenje i gasenje titla ? Koji je model tv tacno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 08:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Pp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
spavac je napisao:
gishas je napisao:
http://www.olx.ba/artikal/24040445/univerzalni-daljinski-za-lg-i-samsung-smart-tv/
http://www.olx.ba/artikal/22443911/dalj ... -daljinac/
Mislim da sam uzimao u antena sopu ovako nesto.


lg i samsung..kod mene grundig..

Zato sam postavio dva linka :D
Ovako se to programira na Superior-u
https://youtu.be/XTuCsQHH1F8


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2017, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
spavac je napisao:
kod mene grundig..

Omega uvozi grundig, pa ih pitaj imaju li daljinski ili mogu li nabaviti za tvoj model.
Ev' linka: http://www.omega.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 11:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Još jednom da sumiram utiske za Samsung UE50KU6072, odnosno da iznesem jednu problematiku koja vjerovatno nikoga ovde neće zanimati, ali ajd, odgovarajuće je za temu. :)

Ovaj Samsung barem (prethodna dva Samsunga nisu imala tih problema) ne funkcioniše baš najbolje uz ranije pomenuti box (Apple TV), odnosno, slika povremeno trza (uprkos aktiviranoj opciji za judder reduction). Kada vučem sadržaj sa kompa preko Apple TV-a, bez obzira što je ethernetom spojen (dakle nije problem wifi ili nešto tako), dešava se periodično trzanje, a moradoh u svoj život upustiti i budalaštinu zvanu praćenje frame ratea. Tako kad pustim fajl kom je frame rate 50, ili 25 (a apple tv na 60Hz radi i hdmi kablom je povezan sa tv-om), slika trza i generalno je negledljiv video. Kad prebacim Apple TV na 50 Hz, slika je odlična. A onda pustim bilo koji film (Warcraft recimo) i negledljiv je na 50 Hz, i mora se vratiti na 60. :-? Opcija "refresh rate: AUTO" (na Apple TVu) očito ne funkcioniše kako treba, ili na Samsungu neće da prilagodi sa 60 na 50Hz po potrebi, nemam pojma.

Ovih problema nema kada se bilo koji fajl stavi na USB i utakne u TV direktno.

Zašto je to sad tako, i do čega je, nemam pojma, jer nikad se nisam sa ovim susretao, a isti su uslovi (isti Apple TV, ista konekcija, sve isto, samo umjesto jednog Samsunga, stigao noviji). Šta je to drugačije bilo na starijem televizoru u odnosu na ovaj novi, izuzev činjenice da je ovaj 4k a prošli full hd. Sve ostalo je realno isto...

Guglao sam, ali nema mnogo pomoći, niti na TVu neke skrivene opcije da se ugasi/uključi. Tako je kako je. :)

Inače, slika besprijekorna, predivna na TVu, nikakvih zamjerki po tom pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 13:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
Da probaš nadograditi softver na TV-u, možda pomogne?
Kod mene, malo je starija generacija televizora, pritisneš meni taster na daljinskom pa onda - podrška/ažuriranje softvera/ažuriraj odmah. Pošto preko TV-a uvijek kasne nove verzije, možeš posjetiti Samsung sajt pa skinuti i ručno, preko USB-a, ažurirati softver.

Možda su ispeglali kod i otklonili greške u novim verzijama firmware-a? Ne znam šta drugo možeš uraditi :-?



Edit: Verzija 1163.0 od 25.1.2017. je trenutno aktuelna za tvoj model TV-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 14:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Hvala na savjetu, pokušao sam to odmah, nadogradio softver, nadavši se da će da upali, ali ništa...

Apple TV je takođe na najnovijem softveru.

Nema šta sve nisam probao, gasio WiFi na TVu, onda spazih neki antivirus skener, šta god, u TVu, pa ugasih i njega, i sve ostale napredne funkcije (digital view, motion plus), kombinovao različite modove za gledanje... Nemam pojma, zaista. Baš mi je čudno to, neočekivano u najmanju ruku, ali istraživaću još, možda nešto iskrsne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Kakva imas podesavanja za titlove, npr. kada pustis sa USB-HDD, mozes li mijenjati izgled (boju) titla. Kod mene bijeli titlovi u svijetlim scenama znaju biti necitljivi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 15:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Promijenio sam jedino veličinu na small, bilo je na medium, pa mi preveliki bili. Na small su sasvim ok, ali nema nikakvih drugih opcija što se tiče boja i fontova.

Uglavnom filmove gledam preko drugih stvari (Kodi, Infuse aplikacija u Apple TVu), a to sve ima svoja podešavanja za titlove nevezano za TV.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Tako je i kod mene, a kako si radio update softvera, moze li automatski ili si rucno i jesi na mtelu sa kablovskom i netom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2017, 15:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Može automatski update. TV ima WiFi ugrađen. Trajao update 15ak minuta.

Na mtelu, samo na internetu (ADSL).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Sondri je napisao:
Eldini nosači se proizvode u jednoj garaži u Rosuljama :) Sarađivao sam jedno vrijeme s gospodinom koji ih proizvodi i distribuira po cijeloj BIH :)


A meni su rekli (kad sam kupovao TV kod njih u februaru 2016.) da se nosači prave u Gradišci.
Inače sam ja kupio onaj najjeftiniji, fiksni, pa se lik koji je postavljao TV žalio da je teško za staviti, da sam trebao kupiti onaj skuplji.

A za fiskalni račun i blijeđenje, jel' me zezate da ne znate šta u tom slučaju? Fiskalni računi se kopiraju i tako imaš kopiju koja neće izblijediti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 122  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs