banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 09:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jan 2009, 20:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Okt 2008, 10:47
Postovi: 58
Dakle,ime sve govori koja je po vama najbolja konfiguracija danasnjice (uopsteno)?

_________________
Kada ti zivot donese limune zatrazi tekilu i so i nazovi me


http://www.oocentar.org/forum
http://www.sipovo.org/forum
http://www.exyuforum.co.cc/phpbb2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2009, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
ReveNger je napisao:
Dakle,ime sve govori koja je po vama najbolja konfiguracija danasnjice (uopsteno)?


konfiguracija za šta???

Office računar?
Gamer računar?
Računar za obradu Video zapisa...

imaš milion stvari

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2009, 20:27 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Okt 2008, 10:47
Postovi: 58
Mislio sam uopsteno al ajde posveticemo se samo Gamer racunarima.

_________________
Kada ti zivot donese limune zatrazi tekilu i so i nazovi me


http://www.oocentar.org/forum
http://www.sipovo.org/forum
http://www.exyuforum.co.cc/phpbb2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2009, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Najbolja je ona koja sutra stiže u prodavnicu!!!

:banghead:

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2009, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koliko sam ja vidio obično se za igre preporučuje uzeti solidan CPU, ne najbolji i najskuplji, i uzeti što bolju grafičku karticu. Sad je DDR2 RAM jeftin pa može i njega više. Mada to sve zavisi i od toga koliki monitor korisnik ima i na kojim rezolucijama bi igrao, sa većim monitorom i ako želi igrati u native rezoluciji treba imati jači kompjuter, posebno grafičku karticu. Zavisi i na kojem operativnom sistemu bi igrao, Visti treba više RAM-a, za Win7 ne znam.

Inače ne znam šta ti znači "najbolja konfiguracija", nema tu nekog limita, uvijek može bolje, zato je bolje govoriti o trenutno najoptimalnijoj konfiguraciji za all-around upotrebu sa naglaskom na igrama kao najzahtjevnijoj aktivnosti. Ja planiram kupovati upravo tako nešto, možda već uskoro. Planirao sam sledeći kompjuter bazirati na Intelu, nešto ranije bi to bio neki C2Q a sada bi to bio Core i7, ali sve više razmišljam o Phenomu II koji upravo sad kreće u prodaju a sutra se skida NDA (Non-disclosure agreement) pa kreću testovi sa njim ali po dosadašnjim je u rangu sa Q9550 sve ukupno, mene zanima kako će raditi u igrama na većim rezolucijama. Za njega idu jeftine AM2+ ploče i jeftini DDR2. Kasnije se to može zamijeniti za AM3 i DDR3 kad postanu jeftiniji i isplativiji.

Core i7 platforma je odlična, ali skupa, a u igrama nije toliko bolja, mada sve ćemo vidjeti narednih dana.

Mene zanima kad će se Phenom II moći nabaviti u firmama u BL, i po kojim cijenama. Čim neko čuje neka viče :). Čujem da se u Beogradu očekuju već iza božića i da će ih biti u dovoljnim količinama, predviđena cijena je 270 € za najjači model Phenom II 940 (3 GHz, Black Edition, 8 MB cache ukupno).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2009, 11:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hm mozda neka ploca sa P45 chipsetom, C2D E8400, 4 GB rama i HD 4870X2

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2009, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
BSE je napisao:
hm mozda neka ploca sa P45 chipsetom, C2D E8400, 4 GB rama i HD 4870X2


hah

šta kažeš na ovo???

Slika

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/desktop-xps-730x?c=ba&l=en&s=bsd

Biraj konfiguraciju.

Zbog ovog je glup naslov

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2009, 19:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Za koliko se u BL firmama može nabaviti Q9550?
A neka odgovarajuća ploča? I koja bi to na primjer bila?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2009, 20:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2005, 16:26
Postovi: 302
@Vader
Može na P35 i novijim pločama da radi. Intelova matrica kompatibilnosti procesora/čipseta:

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2009, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hvala ali pitam za konkretan model ploče a ne chipset, ima li neko neki prijedlog za samu ploču :), znači ne neka overklokerska ni SLI/Crossfire već obična ali dobra, sa svim osnovnim što bi moglo zatrebati, ne preskupa. Ima puno LGA755 ploča a nisam pratio ništa oko njih ni chipseta pa pitam, bar da manjim izbor na nekoliko modela pa ću onda već izabrati neku od njih. Sad sam pogledao ovu tvoju sliku, može Q9550 na puno chipseta :)

Ustvari što se overkloka tiče može možda doći u obzir neki osnovni, onoliko koliko može na vazdušnom hlađenju na default naponima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2009, 00:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
Tiki the Boyler je napisao:
Najbolja je ona koja sutra stiže u prodavnicu!!!

:banghead:


Tačno!

samo, komponente koje se nalaze u računaru koji uskoro dolazi kod nas, već su "stare" u inostranstvu...

Dakle, konfiguracija koja sutra dolazi u prodavnice u SAD-u ili nekim zemljama EU je najbolja...
Samo, ona koja doljazi prekosutra je bolja...
A ona koja dolazi sljedeće sedmice je još bolja...
itd.

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2009, 14:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 04:10
Postovi: 14
DELLBOY mogu li te zamoliti da mi se javiš,treba mi tvoja pomoć...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2009, 20:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:29
Postovi: 5
Gledao sam test novog Phenom II 9850 BBE overclockovan na 3.6 sa air coolingom, daje bolje rezultate od Core i7 nove generacije quad core procesora iz Intela, iako Ci7 radi na default taktovima, treba uzeti u obzir da je Phenom 3x jeftiniji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2009, 14:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Od konfiguracije koju imam je bolja samo ona koju bih želio imati.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Za igrice uopste ne treba nacifran procesor. Athlon 6400 zdere sve igrice UZ ODGOVARAJUCU GRAFICKU KARTICU. Njabolje uzeti neki Phenom 9700 ili 9800 isl, jer su jeftini a dobri. Neces vidjeti doslovno nikakvu razliku u igricama izmedju phenoma 9750 i nekog i7. U principu, kad ti zastari takav phenom ( za godinu ili dve) uzmes sebi nekidrugi, tada aktuelan procesor. A na grafickoj ne stediti. Samo da kazem da ati serija 47xx je.. mater sam sebi. Maticna ploca gygabyte ga-ma78g-ds3h mogla bi biti jeftinija samon da je potpuno besplatna. asrock, ecs, (???ASUS???) nikad ne bi preporucio nikome. Asus je tesko pitanje, to su dobre ploce. Ipak negativna iskustva sa njima mi ne dozvoljavaju da ih preporucim nekome.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 17:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12635
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Hm i ja planiram uskoro ulugati u racunar, ali sam mentol sto se tice svega toga? Ako moze mala pomoc, gdje je najbolje i najjefitnije u gradu? Sa naglaskom prije svega na ovo najbolje? 8)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2009, 07:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Rodjak je napisao:
asrock, ecs, (???ASUS???) nikad ne bi preporucio nikome. Asus je tesko pitanje, to su dobre ploce. Ipak negativna iskustva sa njima mi ne dozvoljavaju da ih preporucim nekome.


mozda imas negativna iskustva sa Asusom jer si dolazio u kontakt sa plocama sa sufiksima SE, X, MX i sl. koje predstavljaju dno ponude
slicna je situacija sa recimo MSI plocama koje nisu nesto posebno, dok serije Platinum i Diamond znaju biti prava poslastica
ja, eto, nisam ljubitelj J&W ploca, ali nedavno sam imao primjerak iz neke Extreme edicije i stvarno sam se prijatno odusevio

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2009, 10:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
Upravo tako.Moj sekundarni racunar ima Asus A7N8X DeLuxe plocu i nikad nisam imao problema s njom,a kupio sam je novu.Jos da dodam da vise ni ASRock nije tako los.U zadnje vrijeme proizvode odlicne ploce,cak su i obarani overclock rekordi na nekim njihovim plocama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2009, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Ili možda da napomene koji laptop???

http://www1.euro.dell.com/content/produ ... l=en&s=bsd

Jedini laptop sa AGEIA PhysX Accelerator

* The AGEIA PhysX Accelerator uses tens of thousands of "smart particles" to help ensure that every hair, gust of wind and spec of dust reacts as though it were real.
* Dual NVIDIA SLI graphics with DirectX 10 allows two graphics cards to run in parallel for up to twice the performance of a single card.
* Up to 1GB of dedicated video RAM ensure fast graphics.
* Two x16 graphics channels offer a spectacular 3D experience.

Slika

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2009, 14:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Dje si BSE stara rago. Ima li te u urcu. Nisam uopste JA koristio asus, nego odredjena grupa ljudi, koji su me zamolili da im reinstaliram windows, pa me izje... ona floppy disketa pri instalaciji da im, iako sam dobar s njima, naplatim 20-30km. Bivsem skolskom drugu je dreknila maticna asus, ne znam kak se zove al ima nastavak deluxe i prije 5 mjeseci platio je 300 km u veleprodaji. Ukratko, gigabyte je bolji i jeftiniji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs