banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 20:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Okt 2020, 21:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Upravo tako. Ja sam onomad pisao kako su ova all-in-one vodena hlađenja totalno bezveze i kako jedino kompleksna vodeno hlađenja rješenja imaju smisla...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2020, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Treba mi pomoc sa interesantnim problemom integrisane kamere na Lenovo laptopu...

Naime, najsvjeziji driveri su instalirani, i kada pokrenem Camera app iz Win10, radi sve normalno... Kada pokremen Lenovo Vantage, kamera radi normalno... Medjutim, u bilo kojoj drugoj aplikaciji: Zoom, Active Presenter, Skype i sl, kamera pokazuje samo crni ekran (mala lampica kod kamere svijetli, sto znaci da je kamera upaljena)...

Probao sam: reinstall drivera (win ili sa Lenovo stranice), promjena RegEdita za Windos Media Foundation (dodavanje EnableFrameServerMode), reinstalacija programa, podesavanja AntiVirusa (tj potpuno sam ga uklonio, jer je svejedno istekao), itd...

Takodje sam imao situaciju (ali to ne mogu vise replicirati) da, kad sam ukljucio usb kameru, integrisana kamera je proradila (npr u Zoom-u sam bio u podesavanjima, bio crn ekran za kameru, ukljucio usb kameru i samo odjednom proradi integrisana i u podesavanjima mi sada pokazuje mene)...

Moja pretpostavka je da nesto "koristi" kameru sve vrijeme, pa kada pokusam u Zoom koristiti, ima konflikt i ne radi (sto ide u ruku sa cinjenicom da kada sam ukljucio USB kameru, integrisana je proradila, jer konflikt nije vise postojao)...

Da li mozda ima ko kakvu ideju kako da ovo rijesim, posto me ubi u pojam?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2020, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Čačkao oko Privacy podešavanja za kameru?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 01:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Jup.... ukljuceno da mogu apps sa storea i desktop apps... od apps sa storea ukljucena samo kamera, posto za ostale mi ne treba (mislim, ukljucivao sam skype da testiram samo)... jedino ako ne treba neka od store aplikacija biti dozvoljena da bi desktop app radile... tipa neka krovna aplikacija

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 04:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
A da ga vratiš na fabrička (Win10) i onda probaš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 12:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Archangel je napisao:
Jup.... ukljuceno da mogu apps sa storea i desktop apps... od apps sa storea ukljucena samo kamera, posto za ostale mi ne treba (mislim, ukljucivao sam skype da testiram samo)... jedino ako ne treba neka od store aplikacija biti dozvoljena da bi desktop app radile... tipa neka krovna aplikacija


Pa probaj, uključi sve. Jer i tako od neke verzije ne bi trebalo biti problema sa tim da više aplikacija pristupa kameri. Da li si uradio update na 20H2 verziju Windows-a?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2020, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Archangel je napisao:
...Moja pretpostavka je da nesto "koristi" kameru sve vrijeme, pa kada pokusam u Zoom koristiti, ima konflikt i ne radi (sto ide u ruku sa cinjenicom da kada sam ukljucio USB kameru, integrisana je proradila, jer konflikt nije vise postojao)...


Ovo ti je prava pretpostavka. Neki proces u pozadini drži kameru "rezervisanom" pa je drugi proces ne može koristiti. Pogasi sve očigledno otvorene aplikacije, pa probaj. Nakon toga, ako ne ide, u task manager-u ubijaj redom procese za koje misliš da bi mogli držati kameru pa probaj. Ili ako želiš, deinstaliraj prvo sve što ne želiš da koristiš, a moglo bi držati kameru (Skype za Desktop, Skype App glupi integrisani u Win10, možeš i taj Lenovo Vantage, ne služi ti ničemu itd.) pa onda kreni u istu proceduru.

Sa srećom.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2020, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
danijell je napisao:
Archangel je napisao:
Jup.... ukljuceno da mogu apps sa storea i desktop apps... od apps sa storea ukljucena samo kamera, posto za ostale mi ne treba (mislim, ukljucivao sam skype da testiram samo)... jedino ako ne treba neka od store aplikacija biti dozvoljena da bi desktop app radile... tipa neka krovna aplikacija


Pa probaj, uključi sve. Jer i tako od neke verzije ne bi trebalo biti problema sa tim da više aplikacija pristupa kameri. Da li si uradio update na 20H2 verziju Windows-a?


Probao, ne radi... Nisam imao 20H2 instaliran, sinoc instalirao, opet nista....

munja.alex je napisao:
A da ga vratiš na fabrička (Win10) i onda probaš?


Ovo izbjegavam, jer cesto to dovodi do usporavanja win... Radije cu onda fresh install, a i to pokusavam da izbjegnem jer mi se iskreno ne da sve ispocetka podesavati :D

dtb_pro je napisao:
Archangel je napisao:
...Moja pretpostavka je da nesto "koristi" kameru sve vrijeme, pa kada pokusam u Zoom koristiti, ima konflikt i ne radi (sto ide u ruku sa cinjenicom da kada sam ukljucio USB kameru, integrisana je proradila, jer konflikt nije vise postojao)...


Ovo ti je prava pretpostavka. Neki proces u pozadini drži kameru "rezervisanom" pa je drugi proces ne može koristiti. Pogasi sve očigledno otvorene aplikacije, pa probaj. Nakon toga, ako ne ide, u task manager-u ubijaj redom procese za koje misliš da bi mogli držati kameru pa probaj. Ili ako želiš, deinstaliraj prvo sve što ne želiš da koristiš, a moglo bi držati kameru (Skype za Desktop, Skype App glupi integrisani u Win10, možeš i taj Lenovo Vantage, ne služi ti ničemu itd.) pa onda kreni u istu proceduru.

Sa srećom.


Da dodam... Chat-ovao sam u jednom trenutku sa Win support, i oni rekli da udjem u Appwiz.cpl, i da izbrisem aplikacije koje bi mogle imati veze sa kamerom... skontao sam da imam Lenovo Easy Cam applikaciju instaliranu, i kada sam je unistall, doslovno je odmah kamera proradila... bar do sljedeceg restarta... Medjutim, te aplikacije nema vise, tako da ne znam sta bi jos moglo biti... pokusacu pogasiti/izbrisati sve sto si naveo, pa cemo vidjeti...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
dtb_pro je napisao:
Archangel je napisao:
...Moja pretpostavka je da nesto "koristi" kameru sve vrijeme, pa kada pokusam u Zoom koristiti, ima konflikt i ne radi (sto ide u ruku sa cinjenicom da kada sam ukljucio USB kameru, integrisana je proradila, jer konflikt nije vise postojao)...


Ovo ti je prava pretpostavka. Neki proces u pozadini drži kameru "rezervisanom" pa je drugi proces ne može koristiti. Pogasi sve očigledno otvorene aplikacije, pa probaj. Nakon toga, ako ne ide, u task manager-u ubijaj redom procese za koje misliš da bi mogli držati kameru pa probaj. Ili ako želiš, deinstaliraj prvo sve što ne želiš da koristiš, a moglo bi držati kameru (Skype za Desktop, Skype App glupi integrisani u Win10, možeš i taj Lenovo Vantage, ne služi ti ničemu itd.) pa onda kreni u istu proceduru.

Sa srećom.


Ubio sam sve moguce procese, koji su se mogli ubiti (koje mi je Win dozvolio da ubijem), nema promjene... Ono sto je cudno, u jednom trenutku (nakon restarta), kamera je proradila u Zoom, ali to je trajalo 5min... Nakon sljedeceg paljenja aplikacije i podesavanja, nista...

Takodje sam pobrisao programe tipa Skype i sl, cisto da ne smeta... Ali ne pomaze...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 06:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
munja.alex je napisao:
A da ga vratiš na fabrička (Win10) i onda probaš?
Ne vidim kako dovodi do usporenja, ako ga vratiš na fabrička pa pokrpiš na nivo 20H2.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Imam problem sa računarom od roditelja.
Ovako, kada se upali, radi nekih 10ak sekundi, na ekranu ništa ne pokazuje i onda se sam ugasi da bi potom odmah ponovo krenuo i tako u krug.
Desktop računar, star nekoliko godina, nije pretjerano puno korišćen.
Win 7.

Napajanje ili nešto drugo?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 14:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
U spojleru je konfiguracija mog računara. Star je cca 7 godina, rad sam da ga malo apdejtujem ali pošto ga više ne koristim nego što koristim nisam spreman za neka veća ulaganja. Postoji li nešto što se može uraditi sa nekim manjim ulaganjima ili da ganjam novu mašinu?
Spoiler:
ProcessorIntel(R) Pentium(R) CPU G2020 @ 2.90GHz
ManufacturerIntel
Speed2.9 GHz
Number of Cores2
CPU IDBFEBFBFF000306A9
Family06
Model3A
Stepping9
Revision
Memory
RAM4.0 GB
Video Card
Video CardAMD Radeon HD 7700 Series
Manufacturer
ChipsetAMD Radeon HD 7700 Series
Dedicated Memory1.0 GB
Total Memory3.0 GB
Pixel Shader Version
Vertex Shader Version
Hardware T & LYes
Vendor ID1002
Device683F
Plug and Play IDVEN_1002&DEV_683F&SUBSYS_04271043&REV_00
Driver Version26.20.12028.2
Operating System
Operating SystemWindows 10
Service Pack0
Size64-bit
Edition
Version10.0.18362
Locale181A

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 15:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@Dce
Upali se skroz, uđe u Windows?
Da li se isključi nakon nekog vremena ako samo uđeš u BIOS?

Može biti svašta...
Imaš li išta od komponentni za testiranje? Ako nemaš, probaj da otkačiš sve pa jedno po jedno dodaješ nazad i gledaš da li radi...

@Zoka
Najisplativija nadogradnja je da ubaciš 4 GB memorije (cirka 30 KM) i 120 GB ssd (cirka 40 KM).
Koliko je to smisleno, ne znam. Zavisi za šta ga koristiš...

Opet ti ostaje usko grlo taj procesor. Mogao bi nabaviti nei i5 3. generacije za još cirka 30 KM.
Ali si onda već uložio 100 KM, a opet to nije to...

Ja bih ili dodao memoriju i SSD ili prodao to i kupio nešto novije.
Za šta ti treba komp?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 16:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
MS Teams, MS Office, net, pokoja igrica (Rome TW2, Commandos HD, uglavnom neki stariji naslovi koji već rade). Gdje da uzmem memoriju i SSD?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Castra je napisao:
@Dce
Upali se skroz, uđe u Windows?
Da li se isključi nakon nekog vremena ako samo uđeš u BIOS?

Može biti svašta...
Imaš li išta od komponentni za testiranje? Ako nemaš, probaj da otkačiš sve pa jedno po jedno dodaješ nazad i gledaš da li radi...

@Zoka
Najisplativija nadogradnja je da ubaciš 4 GB memorije (cirka 30 KM) i 120 GB ssd (cirka 40 KM).
Koliko je to smisleno, ne znam. Zavisi za šta ga koristiš...

Opet ti ostaje usko grlo taj procesor. Mogao bi nabaviti nei i5 3. generacije za još cirka 30 KM.
Ali si onda već uložio 100 KM, a opet to nije to...

Ja bih ili dodao memoriju i SSD ili prodao to i kupio nešto novije.
Za šta ti treba komp?
Ne dođe do biosa uopšte. Znači maksimalno 10ak sekundi radi po pritisku paljenja i ond ase ugasi i nakon par sekundi ponovo pokrene. Beskonačni loop.

Iskreno jedino da sa svog računara skinem napajanje i tako mijenjam, ali baš i nisam vičan tom hardverskom dijelu.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 17:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
_зока je napisao:
MS Teams, MS Office, net, pokoja igrica (Rome TW2, Commandos HD, uglavnom neki stariji naslovi koji već rade). Gdje da uzmem memoriju i SSD?


Mislim da imam i ja nešto kući, ako ti nije žurba pa da sačekaš do sredine decembra.
U suprotnom Pik ti je najbolja opcija..

Dce/02 je napisao:
Ne dođe do biosa uopšte. Znači maksimalno 10ak sekundi radi po pritisku paljenja i ond ase ugasi i nakon par sekundi ponovo pokrene. Beskonačni loop.

Iskreno jedino da sa svog računara skinem napajanje i tako mijenjam, ali baš i nisam vičan tom hardverskom dijelu.


Ištekaj sve. Ostavi samo ploču, procesor i memoriju pa probaj upaliti. Ako bude pištalo, to je dobar signal. Onda uštekavaj jedno po jedno.
Ako ne bude pištalo, onda vadi memoriju, pa ćemo dalje probavati.

Da li ploča ima ikakve LED za dijagnozu ili nešto? Provjeri da li računar ima uštekan onaj mali zvučnik na ploči...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zna li neko gdje ima kod nas uzeti po normalnoj cijeni one blitzwolf ili neke druge pametne uticnice koje rade preko wifi sa google home do 2.5KW?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
@Dce/02 ako nemas nista bitno od podataka instaliraj Windows 10.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Piro je napisao:
zna li neko gdje ima kod nas uzeti po normalnoj cijeni one blitzwolf ili neke druge pametne uticnice koje rade preko wifi sa google home do 2.5KW?
Pitaj Castru. On je nabavljao sebi....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2020, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Dce/02 je napisao:
Castra je napisao:
@Dce
Upali se skroz, uđe u Windows?
Da li se isključi nakon nekog vremena ako samo uđeš u BIOS?

Može biti svašta...
Imaš li išta od komponentni za testiranje? Ako nemaš, probaj da otkačiš sve pa jedno po jedno dodaješ nazad i gledaš da li radi...

@Zoka
Najisplativija nadogradnja je da ubaciš 4 GB memorije (cirka 30 KM) i 120 GB ssd (cirka 40 KM).
Koliko je to smisleno, ne znam. Zavisi za šta ga koristiš...

Opet ti ostaje usko grlo taj procesor. Mogao bi nabaviti nei i5 3. generacije za još cirka 30 KM.
Ali si onda već uložio 100 KM, a opet to nije to...

Ja bih ili dodao memoriju i SSD ili prodao to i kupio nešto novije.
Za šta ti treba komp?
Ne dođe do biosa uopšte. Znači maksimalno 10ak sekundi radi po pritisku paljenja i ond ase ugasi i nakon par sekundi ponovo pokrene. Beskonačni loop.

Iskreno jedino da sa svog računara skinem napajanje i tako mijenjam, ali baš i nisam vičan tom hardverskom dijelu.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Ako nemaš bitnih 20-30 KM odnesi to u servis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs