banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Razni vidovi pomoci
PostPoslato: 31 Okt 2009, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Postoji ovakva tema na software, pa zasto ne i na hardware :D :D

Evo ja cu zapoceti...

Treba mi iskusan kompjuteras da mi predlozi da li da uzmem WD ili Hitachi SATA HDD... Nasao sam 500GB za 112KM(WD) i 115KM(Hitachi)...Kao sto vidite, razlika u cijeni je mala, tako da to nema veze...Pa me sada interesuje koji je bolji uopsteno, posto se u to ne razumijem.... Hvala unaprijed :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2009, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Mislim da ce svi da ti kazu da uzmes WD, mada ja nikad nisam volio davati prednost nekom brendum nego uvijek gledam koji je model bolji, tako da cu ovdje da ostanem za sada neutralan....
Evo ja cu samo da te malo uputim, da ako ikako mozes da pogledas serijski broj i jednog i drugog, pa da nam kazes da vidimo da li je sa dve ili tri ploce.
Dobro bi bilo da nam navedes i ostale specifikacije oba HDD da bi mogli u potpunosti da te posavjetujemo...

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2009, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Evo ovako:

Western Digital Caviar Blue WD5000AAKS
Kapacitet: 500GB
Brzina: 7200rpm
Interfejs: SATA/300
Memorijski Buffer: 16MB
Cijena: 112KM

A za hitachi sam nasao samo ovo: http://www.infocom.ba/v2/artikl.php?id=01818, posto iz InfoComa je taj hdd...Tako da nisam siguran za ovaj Hitachijev sta gdje ima.... Ovaj prvi je iz Declan Computers....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2009, 21:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Sve je to manje-vise isto. Uzmi onaj s duzom garancijom. Na wd bi trebala biti 3 godine, na hitachi 2 (koliko se sjecam). I uz neki back-up vaznih podataka, miran si 3, odnosno 2 godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2009, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Nasao sam neki compare na netu...uglavnom western digital ima sporije ocitavanje za 0.2ms i latency veci za 0.03ms, sto znaci da su manje vise isti... a ovo zadnje nisam razumio...Nesto Interface: kod WD je 1.5Gb/sec a kod hitachija je 3Gb/sec...care to explain?? :D :D :D i da... Hitachi ima 5/10 glava, a WD 4/8.... Isto neko malo objasnjenje...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2009, 00:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
^^Kao sto kolega prije mene rece, uzmi koji je jeftiniji i koji ima duzu garanciju. Sve je to u sustini isto....

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2009, 22:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Archangel je napisao:
Postoji ovakva tema na software, pa zasto ne i na hardware :D :D

Evo ja cu zapoceti...

Treba mi iskusan kompjuteras da mi predlozi da li da uzmem WD ili Hitachi SATA HDD... Nasao sam 500GB za 112KM(WD) i 115KM(Hitachi)...Kao sto vidite, razlika u cijeni je mala, tako da to nema veze...Pa me sada interesuje koji je bolji uopsteno, posto se u to ne razumijem.... Hvala unaprijed :D

Ukro si mi fazon bar se udostoji da napišeš naziv teme ćirilicom. Inače nisam mogo vjerovati da će ljudi biti tolko zainteresovani, baš se skupilo dosta odgovora na nju.
WD uopšte nije neki brend, a ovaj hitači je bolji od WD-a što si ga opiso. Moja preporuka je seagate i oni daju garanciju na 5 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2009, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Nisam uspio naci seagate za te pare i ta velicina...Ova dva su najslicnija, zato imam izbor izmedju ta dva... Sutra bih trebao kupiti, tako da imam jos par sati da odlucim :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2009, 23:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Rodjak je napisao:
WD uopšte nije neki brend, a ovaj hitači je bolji od WD-a što si ga opiso. Moja preporuka je seagate i oni daju garanciju na 5 godina.

1. WD jeste neki brand;
2. WD je generalno bolji od Hitachija (zavisi od modela koje uzimaš u obzir);
3. Seagate daje garanciju 3 godine.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2009, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Ama ljudi pustite rodjaka.

On kad lupi onda ga baš kvalitetno lupi.

ON Topic:

Ako možeš da izdvojiš par maraka više, onda je moja proporuka WD5001AALS

500GB, 32MB Cache, 5GODINA GARANCIJE :wink:

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2009, 17:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
<Enter_name> je napisao:
Rodjak je napisao:
WD uopšte nije neki brend, a ovaj hitači je bolji od WD-a što si ga opiso. Moja preporuka je seagate i oni daju garanciju na 5 godina.

1. WD jeste neki brand;
2. WD je generalno bolji od Hitachija (zavisi od modela koje uzimaš u obzir);
3. Seagate daje garanciju 3 godine.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 00:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

Nekad bilo, sad se samo spominje...

Seagate slashes warranty from 5 years to 3 on selected bare drives

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 09:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Archangel je napisao:
Nasao sam neki compare na netu...uglavnom western digital ima sporije ocitavanje za 0.2ms i latency veci za 0.03ms, sto znaci da su manje vise isti... a ovo zadnje nisam razumio...Nesto Interface: kod WD je 1.5Gb/sec a kod hitachija je 3Gb/sec...care to explain?? :D :D :D i da... Hitachi ima 5/10 glava, a WD 4/8.... Isto neko malo objasnjenje...


WD ti je SATA I, dok je Hitachi SATA II
samim tim izbor ide na Hitachi

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Gorenavedeni Western Digital ima SATA II interfejs.

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=301

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 18:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Možda treba jumper sa zadnje strane prebaciti na pinove za sata 2. I to neki diskovi imaju mogućnost.
Možda sam ja potrefio na robu sa garancijom na 5 god od seagate-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Rodjak je napisao:
Možda treba jumper sa zadnje strane prebaciti na pinove za sata 2. I to neki diskovi imaju mogućnost.
Možda sam ja potrefio na robu sa garancijom na 5 god od seagate-a.


Jumperi na diskovima su izbačeni sa SATA konekcijom.

postoji jumper na nekim matičnim pločama za setovanje chipseta na SATA (1,5GB/s) ili na SATA II (3GB/s)

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 20:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
Kod Seagate HDD-ova SATA/SATA II mod se podesava jumperima. Isto sam vidio i kod nekih modela WD, a i Hitachi-a ili Samsung-a, zaboravio sam. Za neke HDD-ove postoje alati s kojima se softverski podesava mod.
Prebacivanje u SATA-I mod je potrebno samo za neke starije SATA kontrolore, dok ostali automatski prilagodjavaju prema HDD-u. Ni na jednoj ploci nisam vidio jumper za setovanje SATA/SATA II moda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 22:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
laka je napisao:
Kod Seagate HDD-ova SATA/SATA II mod se podesava jumperima. Isto sam vidio i kod nekih modela WD, a i Hitachi-a ili Samsung-a, zaboravio sam. Za neke HDD-ove postoje alati s kojima se softverski podesava mod.
Prebacivanje u SATA-I mod je potrebno samo za neke starije SATA kontrolore, dok ostali automatski prilagodjavaju prema HDD-u. Ni na jednoj ploci nisam vidio jumper za setovanje SATA/SATA II moda.

Nisi vidio zato što takvo nešto ne postoji i nema razloga da postoji. Svi hard diskovi koji su imali sata II interfejs sa kojima sam dolazio u kontakt su imali jumpere pozadi za podešavanje interfejsa radi kompatibilnosti sa starijim matičnim pločama koje su podržavale samo sata I.
Ali kad Dellboy lupi onda baš kvalitetno lupi.
Na njegov poslednji post bi dodo još 10 lolova ali ne smijem jer možda je tiquan i u pravu, na svijetu postoji preko 1000000 različitih modela matičnih ploča, ko zna šta sve ima na njima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2009, 23:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
E jos jedno pitanje... Znaci ako imam sata controller, nebitno je li disk sata I ili sata II, on ce moci na njega??? najverovatnije cu onda uzeti hitachi, ako je to slucaj...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Archangel je napisao:
E jos jedno pitanje... Znaci ako imam sata controller, nebitno je li disk sata I ili sata II, on ce moci na njega??? najverovatnije cu onda uzeti hitachi, ako je to slucaj...

naravno da može.

S tim da ako je controller SATA a ti imaš SATA II onda će ti prenos podataka biti 1,5GB/s (SATA)

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs