banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Apr 2017, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Ma ja sam to sastavio od dijelova sa pika i nakon godinu eto vidis stalo :)

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 08:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Može mala pomoć? Naime, imam FullHD ono 1080p Philips-ov monitor koji mi je povezan na računar preko HDMI kabla i hoću da povežem na isti taj računar i Smart TV (Samsung 6000 - 4K TV - 40inčni).
Znači da imam i monitor i TV (kao drugi monitor) na računaru, znam da se to može uraditi al ne znam način. E problem je sljedeći, na grafičkoj kartici model AMD Radeon R9 390 - 8GB imam jedan onaj DVI izlaz, 1 HDMI izlaz i 3 neka Display port izlaza. Na tom jednom HDMI izlazu je Monitor, a iz TV-a ima isto 2 HDMI izlaza, al nema više tih HDMI izlaza na grafičkoj kartici ako me razumijete. Jel postoji neki kabal ili adapter koji na jednom kraju ima HDMI a na drugom Display port izlaz i gdje se može nabaviti. I hoću da mi rezolucija na tom TV-u bude 3840x2160 pikselčića dakle 4K, pretpostavljam da mora biti neki kvalitetan kabal/adapter koji ima brz protok ili Bandwith i po mogućnost da mi Refresh rate na toj rezoluciji bude na 60Hz?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 08:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Radic95 je napisao:
Može mala pomoć? Naime, imam FullHD ono 1080p Philips-ov monitor koji mi je povezan na računar preko HDMI kabla i hoću da povežem na isti taj računar i Smart TV (Samsung 6000 - 4K TV - 40inčni).
Znači da imam i monitor i TV (kao drugi monitor) na računaru, znam da se to može uraditi al ne znam način. E problem je sljedeći, na grafičkoj kartici model AMD Radeon R9 390 - 8GB imam jedan onaj DVI izlaz, 1 HDMI izlaz i 3 neka Display port izlaza. Na tom jednom HDMI izlazu je Monitor, a iz TV-a ima isto 2 HDMI izlaza, al nema više tih HDMI izlaza na grafičkoj kartici ako me razumijete. Jel postoji neki kabal ili adapter koji na jednom kraju ima HDMI a na drugom Display port izlaz i gdje se može nabaviti. I hoću da mi rezolucija na tom TV-u bude 3840x2160 pikselčića dakle 4K, pretpostavljam da mora biti neki kvalitetan kabal/adapter koji ima brz protok ili Bandwith i po mogućnost da mi Refresh rate na toj rezoluciji bude na 60Hz?


Da imaš sliku istovremeno na monitoru i TV-u, postavljaš iz control panela, dispay settings, imaju 2-3 opcije, lako se snadješ.

Imaš adaptere DVI to HDMI, dakle taj prelaz stavljaš na jedan kraj DVI kabla, u prikopčaš na TV.

Jel ti TV ima 4K?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 10:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Taj DVI iz graficke skopcaj na taj monitor jer je FulHD,nemas potrebe za HDMI. Vjerovatno si i kabal dobio sa monitorom ili grafickom, pa ne moras kupovati? Hdmi kupi i ustekaj u tv. Ako bas hoces tih 60Hz moras kupiti Premium High Speed HDMI kabal, a to iskreno ne znam ko ima (Osim na ebay). Ako ces da ti radi na 30Hz, taj kabal nije skup i ima u sve i jednoj prodavnici koja prodaje racunare, samo procitaj da li pise na kablu High Speed (mozes iskoristiti i taj sto imas)?
Samsung ima jednu super aplikaciju za PC/MAC/Android, a zove se Smart View. Ako mislis pustiti po nekad film ili seriju na TV-u, mozes preko te aplikacije koja radi preko mreze i u tom slucaju ti ne treba HDMI kabal :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2017, 11:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Mr.Speed je napisao:
Taj DVI iz graficke skopcaj na taj monitor jer je FulHD,nemas potrebe za HDMI. Vjerovatno si i kabal dobio sa monitorom ili grafickom, pa ne moras kupovati? Hdmi kupi i ustekaj u tv. Ako bas hoces tih 60Hz moras kupiti Premium High Speed HDMI kabal, a to iskreno ne znam ko ima (Osim na ebay). Ako ces da ti radi na 30Hz, taj kabal nije skup i ima u sve i jednoj prodavnici koja prodaje racunare, samo procitaj da li pise na kablu High Speed (mozes iskoristiti i taj sto imas)?
Samsung ima jednu super aplikaciju za PC/MAC/Android, a zove se Smart View. Ako mislis pustiti po nekad film ili seriju na TV-u, mozes preko te aplikacije koja radi preko mreze i u tom slucaju ti ne treba HDMI kabal :D


Hvala puno na korisnim savjetima potražiću taj High Speed HDMI.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 12:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Nigdje nemaju taj HDMI to DisplayPort 4K adapter, bila sam u East Code, u Biskomu, u Delta PC, niko nema.
Doduse nasla sam kabal ali je sposoban da prenese samo sliku u FullHD rezoluciji, nema podršku za 4k.

Nasla sam nesto na netu
https://www.startech.com/AV/Displayport ... DP2HD4K60S
https://www.amazon.com/Club3D-Displaypo ... B017BQ8I54

Zna li neko gdje jos mogu da potrazim ovaj kabal ili adapter?


Edit.
Monitor je Philips 1080p, aspekt 16:9
TV je Samsung 6000 series 40inch 4K UHD TV
Grafička kartica je Radeon R9 390 G1 Gaming 8 GB (u specifikacijama piše da može da podrži UHD standard a i prilično je poskupa tako da sam sigurna da je problem u kablu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
DisplayPort vs HDMI

Hoćeš 4K i 60Hz?! Moraš naći prelaz sa DisplayPort-a tvoje grafulje na HDMI 2.0 (da, kao ove što si našao na netu) i onda kvalitetan HDMI 2.0 kabl za spajanje na TV. Ako se nismo razumjeli, DisplayPort je "jači" od HDMI-a. Najbolje bi bilo da tvoj TV ima DisplayPort.

E sad, postavlja se pitanje koji će ti qrac 4K i 60 Hz, ali ja bih izbjegao svaku raspravu sa čovjekom koji u kompu ima AMD R9 390 8GB na koju je bacio basnoslovne pare umjesto na NVIDIA-inu grafičku karticu pa čak i niže klase od te. Stoga to pitanje neću ni postavljati, nadam se da ti taj ćeif ima nekog smisla osim želje da provjeriš šta je ralnost, a šta marketing iliti ga "šišanje ovaca"...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 17:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
dtb_pro je napisao:
DisplayPort vs HDMI

Hoćeš 4K i 60Hz?! Moraš naći prelaz sa DisplayPort-a tvoje grafulje na HDMI 2.0 (da, kao ove što si našao na netu) i onda kvalitetan HDMI 2.0 kabl za spajanje na TV. Ako se nismo razumjeli, DisplayPort je "jači" od HDMI-a. Najbolje bi bilo da tvoj TV ima DisplayPort.

E sad, postavlja se pitanje koji će ti qrac 4K i 60 Hz, ali ja bih izbjegao svaku raspravu sa čovjekom koji u kompu ima AMD R9 390 8GB na koju je bacio basnoslovne pare umjesto na NVIDIA-inu grafičku karticu pa čak i niže klase od te. Stoga to pitanje neću ni postavljati, nadam se da ti taj ćeif ima nekog smisla osim želje da provjeriš šta je ralnost, a šta marketing iliti ga "šišanje ovaca"...


Kao prvo ja sam žensko. Momak mi je prošle godine sastavljao konfiguraciju tako da ne znam ni ja čemu ta grafička, valjda je zbog gejminga iako na računaru od igrica ima samo GTA V, al šta je tu je, da se mijenja sad je kasno, a i nema se toliko novaca za bacanje. Ja sam našla "HDMI to Displayport" kabal al radi samo na 1080p60Hz, meni treba takav kabal ili adapter koji će raditi na 4K pa makar i na 30Hz. Samo me zanima gdje u BL mogu naći taj kabal jer ako ne mogu nigdje naručiću preko Ebay-a.

Edit: TV nema displayport samo 2 HDMI izlaza i 2 USB izlaza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 19:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Kako East Code nema? Ja sam kod njih kupio LogiLink kabal koji pusti normalno 4k rezoluciju ali samo do 30Hz.Kad prebacim na vise zapjeva Džej onu pjesmu Mrak, mrak :D Cak i pise na njemu High Speed 4K :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 19:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Mr.Speed je napisao:
Kako East Code nema? Ja sam kod njih kupio LogiLink kabal koji pusti normalno 4k rezoluciju ali samo do 30Hz.Kad prebacim na vise zapjeva Džej onu pjesmu Mrak, mrak :D Cak i pise na njemu High Speed 4K :)


Nema, bili mi danas, East Code kod pasarele na Starčevici, ima neki čovjek naporan oko 50 godina star, on je kao neki šef. Lupa k'o maxim po diviziji. Kao on znaš provjerava sa dobavljačima da bi nam nakon pola sata rekao da nema. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 19:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ne mogu izmjeniti komentar.Ja sam kupio cisti HDMI kabal (2x A - muški) da nebi bilo zabune.Taj Display Port na HDMI nisam nigdje vidjeo kod nas.Nemam pojma sto to ne nabave...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 19:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Mr.Speed je napisao:
Ne mogu izmjeniti komentar.Ja sam kupio cisti HDMI kabal (2x A - muški) da nebi bilo zabune.Taj Display Port na HDMI nisam nigdje vidjeo kod nas.Nemam pojma sto to ne nabave...



Očigledno zato što ne dolazi svaki dan neka pametnica poput mene koja spaja TV sa računarom. :D
Ma ako ne nađem sutra naručiću na Ebay i čekati 2 mjeseca, šta'š.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 20:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Pogledaj u FIS-u, na odjelu tehnike. Oni znaju imati svakakvih kablova.. Mada mislim da ce ti ipak to postar donijeti :D Sta kaze stari, nema kod dobavljaca.. Pa ko im je dobavljac tehnike kad nemaju to.. Pik vrbovec :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Kimtec, Comtrade, Genelec, Orbiter, Asbis, System One... hoćeš da nastavim? :-)
To me podsjeća na događaj sa onim Trifunovićem iz Buke, dośao prije 5-6 godina da traži kabl da spoji svoj ajfon sa novom tojotom, i onda se čudio kako to nema niko u gradu pobogu. K'o da smo NY tržište sa kupovnom moći pojedinca otprilike kao sultan Bruneja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Radic95 je napisao:
Mr.Speed je napisao:
Kako East Code nema? Ja sam kod njih kupio LogiLink kabal koji pusti normalno 4k rezoluciju ali samo do 30Hz.Kad prebacim na vise zapjeva Džej onu pjesmu Mrak, mrak :D Cak i pise na njemu High Speed 4K :)


Nema, bili mi danas, East Code kod pasarele na Starčevici, ima neki čovjek naporan oko 50 godina star, on je kao neki šef. Lupa k'o maxim po diviziji. Kao on znaš provjerava sa dobavljačima da bi nam nakon pola sata rekao da nema.

Nemojte mu zamjeriti, obično je takav kad ne popije lekić il ne pusti "djecu u bazen"



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 22:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
munja.alex je napisao:
Kimtec, Comtrade, Genelec, Orbiter, Asbis, System One... hoćeš da nastavim? :-)
To me podsjeća na događaj sa onim Trifunovićem iz Buke, dośao prije 5-6 godina da traži kabl da spoji svoj ajfon sa novom tojotom, i onda se čudio kako to nema niko u gradu pobogu. K'o da smo NY tržište sa kupovnom moći pojedinca otprilike kao sultan Bruneja...


Pa zar je moguce da niko od pomenutih dobavljaca nema kabal koji moze pustiti 4K sa kompa na Tv? :D I East Code prodaje televizore sa UHD rezolucijom a i graficke karte koje podrzavaju UHD.To sto nije neko imao kabal koji povezuje Iphone i Toyotu razumijem jer niko i nije bio ovlasteni ili generalni za Iphone u BL.Ali gore pomenuti dobavljaci svakako imaju veze sa ovim jer su mnogi generalni uvoznici... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Šta ćeš gledati na TV-u u toj rezoluciji? Ako filmovi i serije, onda ako TV ima LAN i/ili wireless, onda fino preko mreže se spoji sa PC-om. U Windows 10 se fino podesi i radi media streaming, samo na video fajll desnim klikom i cast to device... Jedino sa prevodom tu malo šteka, pa ga treba integrisati.
Ima jednostavnih i brzih programa kao MKVToolNix. On čak i mp4 prebaci u mkv sa prevodom. I ovo uradi baš brzo.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 23:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
danijell je napisao:
Šta ćeš gledati na TV-u u toj rezoluciji? Ako filmovi i serije, onda ako TV ima LAN i/ili wireless, onda fino preko mreže se spoji sa PC-om. U Windows 10 se fino podesi i radi media streaming, samo na video fajll desnim klikom i cast to device... Jedino sa prevodom tu malo šteka, pa ga treba integrisati.
Ima jednostavnih i brzih programa kao MKVToolNix. On čak i mp4 prebaci u mkv sa prevodom. I ovo uradi baš brzo.


Bavim se video produkcijom i montažom i radim od kuće za razne guzonje i gazdurine firmi. Obzirom da radim uglavnom u Adobe Premiere i Sound Forge, TV koristim kao preview monitor, a monitor na računaru kao main monitor, tj radno okruženje, timeline i kontrole. Trenutno radi sve kako treba. TV sam spojila sa PC-jem, ali sa jeftinim HDMI to DisplayPort kablom, koji ne može prenjeti sliku u 4K, nego samo 1080p. A priznaćeš na 40inčnom TV se itekako primjeti razlika između FullHD i 4K slike. Ako mi je TV 4K, hoću da ga koristim u 4K.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
A u cemu je problem sa AMD grafikom?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2017, 23:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
goxon je napisao:
A u cemu je problem sa AMD grafikom?


Nije problem. Grafika je perverzija, problem je u kablu. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1547 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs