banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2001, 13:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2001, 01:00
Postovi: 13
Lokacija: Banja Luka
Ja imam 1,2GHz i procesor mi radi na 59-61 stepen Celzijusa. Treba mu 3 minuta da se zagrije do 59 i onda sljedecih par sati temperatura varira izmedju 59 i 61.
Da li je to normalno.

Zna li neko na koji nacin mogu da provjerim predvidjenu brzinu procesora bez otvaranja racunara? Odnosno kako mogu da provjerim da mi procesor nije recimo na 1 GHz ali je overclockovan na 1,2GHz, napominjem, bez otvaranja kucista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2001, 13:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Hmmmmm..

Temperatura ti nije OK ....
Ja imam Atlon 1.1 i maksimalno ide do 42-45 stepeni u punom opterecenju ..
Ranije je znala biti i niza ... no ionako planiram mijenjati procesor i kupiti bolji hladnjak kao i efikasniju termovodljivu pastu ..
Moj ti je savjet da mijenjas cooler ...
normalne temperature ne bi trebale prelaziti nekih 70 stepeni .. iako nista iznad 65 nije preporucljivo ...
meni sve preko 50 smrdi ...... no ja volim da je procesor "hladan" 50 stepeni je ok temp. pogotovo za 1.4 athlone ...

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2001, 17:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jul 2001, 01:00
Postovi: 5
Lokacija: Banjaluka
Naravno da mu je temperatura proca tako visoka. Pa ljudi to je Athlon, zar vi ne pratite scenu...Kupovina AMD-ovih proceva sad je u naglom padu, dionice su max. opale, sta mislite koji je glavni razlog....bingo "temperatura". Zasto bash temperatura, pa zato jer AMD hoce da napravi procesore od 1,2 GHz sa 0,18 mikronskom tehnologijom, tako nabijaju veliki broj tranzistora na mali prostor, rezultat toga ... pregrijavalje.
Intel hvala bogu to rijesava uvodjenjem 0,13 mikronske tehnologije, zato sad analiticari smatraju da intel krece na put u kojem dugo nece imati suparnika i kujem ce biti cisti monopol (intela naravno).
Zato se rijesite AMD-ovih proceva, ako je moguce prelazite na Intel...
Kao poredjenje i dokaz za ovo sto sam rekao je to da moj Pentium III 866Mhz trenutno radi na 30.5 stepeni i na njemu je PASIVNI hladnjak!!!

Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2001, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ona gore temperatura koju je berag naveo nije default temperatura tj. nemaju svi AMD procesori toliku temperaturu. Procitaj sta je mIRCon rekao koliku temperaturu ima pri punom opterecenju.
Intel jeste "hladniji" ali bih ja uvijek prije uzeo AMD i jaci cooler i tako dobio nesto topliji ali brzi i jeftiniji procesor :razz:

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2001, 21:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Hmm ... vader: slazem se s tobom ...
medi84: kod mene je tokom ljeta maks temp koju sam izmjerio bila 48 stepeni ... u pretoploj sobi a racunar je radio cijeli dan jedan test sa fibonacijevim nizovima ...
inace standardna temp na mom 1.1 athlonu varira od 30 do 33 a pod opterecenjem ne prelazi 42, 43 (trenutno je malo vise zbog termovodljive paste koje je manje i oslabila je ... jer sam mijenjao razne cooler-e radi nekog sitnog testiranja ..)
Uzimam za koji dan novi procesor (1.4) i planiram uzeti malo jaci kuler ... i sve je ok ..
pogledaj malo forume strane o procesorima .. ima ljudi koji guraju athlone 1,4 na 28 stepeni 32 pod max opterecenjem ... (nisam ni ja vjerovao... no citao sam upute .. ti ljudi su fanatici na kvadrat .. nema sta ne rade da dobiju jedan pisljivi stepen nize) ..
Dakle AMD i dalje vlada ... grije se ali zato radi brzo ...
Bolji mi je vruci a brzi nego hladni a spor :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs