banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2860 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 139, 140, 141, 142, 143
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 11:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Gdje se u BL može kupiti korišten laptop,a da ipak ima neki kvalitet i sigurnost? Ne bih volio,da kupim pa da za mjesec-dva,kao nešto najbezopasnije što se može desiti,moram mijenjati bateriju. A laptop mi treba za neku kućnu upotrebu-intwrnet,office,poneki film da se pogleda,itd. I šta bi po konfiguraciji,bilo nešto najoptimalnije. Dilema je trenutno izmedju HP Elitebook 850 G3 - I7 6500U 16 GB DDR4, 512 GB SSD,koja je grafika,ne znam, i HP PROBOOK 430 G6 I5 8265U 250GB SSD 8GB. Ili je bolji neki lenovo laptop,od HP,generalno.
I,neki vaš prijedlog. Nadam se da me razumijete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Elitebook je viša klasa od Probook i sasvim su to oba pristojna laptopa za vas...koji vam više džepu paše. Ni sa novim niko ne kaže da neće baterija crknuti za 2-3 godine, više faktora - navike korisnika,.sreća, kvalitet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Upravo to kako piše Munja, s tim da dodam da baterija može krepati za par mjeseci, može gurati godinama.
Kupi laptop kojem možeš nabaviti bateriju i to je to, a neki nude i reparaciju.

Imaš prodavnica koje nude i garanciju, čak i trgovci preko Pika.
Znam ljude koji su kupovali polovne laptope i nisam čuo od njih da su imali hardverski problem, pogotovo na polovnim laptopima više klase. Ne znači, da ti nećeš imati, pa kupi on nekog prodavca koji ima kakvu-takvu reputaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 14:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Što se tiče cijene,razlika i nije velika. Ne brinem ja toliko za hardwer,koliko za tu bateriju,jer sam jednom baš nasjeo,pa sam sad oprezan,i više nego što bi možda trebalo. A,da li godina proizvodnje,igra neku ulogu u kvaliteti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Jbg doktore, nije vino, čipovi su i elektronika. Naravno da koju godinu staro, a jeftino, nije loše. Ali ne treba kupovati ni 7+godina staro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 17:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Jbg,ne znam za čipove,ali za nešto drugo,ako je starije,i bolje,odlično znam .
hvala na ovoj informaciji za 7+.
Znači,oko 2018/19 bi trebao tražiti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Ja imam jedan laptop star 20 godina, bukvalno, kojeg povremeno upalim, doduše ne može pustiti yt video u 4k, ali radi. Kupljen nov.
Mnogo je stariji od 7 godina.

Godište ne znači ništa, ali noviji je uvijek bolji (više RAM-a, noviji procesor...) :)
Doduše, dosta poslovnih modela polovnih laptopa neki nabavljaju na kilo, bukvalno, a mnogi se vani prema poslovnim laptopima odnose malo bolje jer ih zadužuju od firmi, pa ih čuvaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 05 Feb 2024, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
U principu, ako nisi siguran kupi novi laptop. Ili kupi onaj model polovnog od kojeg te neće zaboljeti novčanik ako krepa.

I imaš forumaša koji prodaje i polovne laptope pa probaj izboksovati neki popust na konto foruma :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 06 Feb 2024, 08:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
A forumaš koji prodaje laptope je....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 06 Feb 2024, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
dr medici je napisao:
Jbg,ne znam za čipove,ali za nešto drugo,ako je starije,i bolje,odlično znam .
hvala na ovoj informaciji za 7+.
Znači,oko 2018/19 bi trebao tražiti?
Opet, nema pravila striktnih ali iz prakse, statistički, što mlađe - bolje. K'o sa ženama u slučaju da smo momci od 28-30 godina.
Elem, ako treba preporuka , mickey84 forumaš ima preduzeće u Trnu koje se bavi polovnom i novom robom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 06 Feb 2024, 14:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Znam za mikija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 00:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
pošto ne pazarih rajderov rotirajući laptop sveo sam izbor na 2 ulazna modela (ako imate prijedlog za još neki pište, ali je ograničen budžet na 700 KM). Oba mi se čine istih specifikacija, pa ostaje samo izbor izmedju Lenova i Asusa, s obzirom da sam imao dobra iskustva s ovim proizvođačima nisam razmatrao Dell, HP i Ace.

Ovaj je na akciji trenutno ne ekupi i za te pare ga se ne može naći ni na piku pa sam najblizi njemu. Jedino nema OS, ali na drugoj temi smo konstatovali da se moze rijesti za cca 50 KM.

https://www.ekupi.ba/bs/Ra%C4%8Dunari/L ... K000570734

a drugi je ovaj što je korisnica foruma korfnica pazarila (doduse sa slabijim procesorom)

https://www.bcgroup-online.com/laptopov ... %29-197024

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 11:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2004, 18:04
Postovi: 367
Lokacija: Srbija
dtkbl je napisao:
pošto ne pazarih rajderov rotirajući laptop sveo sam izbor na 2 ulazna modela (ako imate prijedlog za još neki pište, ali je ograničen budžet na 700 KM). Oba mi se čine istih specifikacija, pa ostaje samo izbor izmedju Lenova i Asusa, s obzirom da sam imao dobra iskustva s ovim proizvođačima nisam razmatrao Dell, HP i Ace.


Ovaj je na akciji trenutno ne ekupi i za te pare ga se ne može naći ni na piku pa sam najblizi njemu. Jedino nema OS, ali na drugoj temi smo konstatovali da se moze rijesti za cca 50 KM.

https://www.ekupi.ba/bs/Ra%C4%8Dunari/L ... K000570734

a drugi je ovaj što je korisnica foruma korfnica pazarila (doduse sa slabijim procesorom)

https://www.bcgroup-online.com/laptopov ... %29-197024


Ako razmisljas o ovom Asusu, isti model sa preinstaliranim win 11 pro je skuplji svega 8000 dinara(u bcgroup imaju na stanju trenutno). Takodje na sajtu Comtradeshopa imas Lenovo Idea Pad slim 3 sa win 11 home, po istoj ceni kao i ovaj Asus. Opet zavisi ako si ogranicen budzetom onda uzmi Asus ili Lenovo bez operativnog sistema... Svakako je ista konfiguracija, sad zavisi koju marku vise preferiras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
@dtkbl Ja sam kratko vrijeme imao ovaj model Lenovo IdeaPad kod sebe i dao sam ga sestri. Bio je nov, po meni fantastičan laptop. Fantastična baterija, ekran i vidljivost, lagan, tanak, ma nemam zamjerku...
Moj model je imao 16GB rama i koliko vidim to je jedina razlika.

Na ekupi, model od sa 16GB rama oko 1100KM a ovaj sa 8GB rama na akciji 700KM. Ja bih bez razmišljanja uzeo ovaj od 700KM. Ako ti je problem što nema OS, evo ja ću ti instalirati OS i osnovne programe za 20-30 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
Okej, ali mi trenutno nije bas na ruku da skoknem u Srbiju po laptop

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 12:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
@dtkbl Kakvu Srbiju? Pa ovaj Lenovo je sa ekupi.ba i dostavljaju ti na adresu.
Kako god... Ovo je baš dobra cijena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
Mislim.na Bcgroup, vidis cijenu u dinarima


Sent from my SM-G990B using Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 13:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Da, vidio sam da je Asus laptop iz Srbije ali ne vrijedi se cimati jer je razlika možda 30-ak KM.
Možda se i iscimaš za kupovinu ali šta ćeš ako ti zatreba popravka u roku garantnog roka?

Sve u svemu, kome god treba dobar a jeftin nov laptop, ovo na ekupi je TOP ponuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 17:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 772
dtkbl je napisao:
Jedino nema OS, ali na drugoj temi smo konstatovali da se moze rijesti za cca 50 KM.

Nećeš valjda plaćati OS? U životu nisam marke dao ni za jedan OS.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina laptopa?
PostPoslato: 09 Feb 2024, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
Kupim kljuc za "legalan" win i office, sta fali tome. Ili smaram nekog ko zna instalirati, ili platim postenom forumasu.
Pa nismo svi znalci za IT.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2860 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 139, 140, 141, 142, 143

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs