banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 06:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jul 2002, 15:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2002, 01:00
Postovi: 42
Jedno pitanje: Gdje i kod koga kupujete kompjutersku opremu?
Znamo svi da nam je izbor komponenti u BL dosta slab. Imamo npr. takozvane dilere, koji autobusima dovlace komponente iz Beograda, daju robu bez poreza, po dosta povoljnim cijena, ali su problematicni po pitanju garancije.
Tu su i ove male firme koje nicu kao pecurke, a uglavnom se brzo gase. Opet kriticno po pitanju garancije. U pocetku su dosta efikasni i azurni, ali kasnije se utapaju u sivilo.
I na kraju, tzv. velike firme, koje imaju ime i za koje se zna. Imaju dosta velike cijene, klepaju po usima, ali su koliko-toliko sigurne za garanciju. Ali odrzavanje kompjutera im je jako slaba tacka (spori su do bola), a i cesto prepotentni u nastupima prema kupcu.

Dakle, gdje, kako i kakva su generalno iskustva?

Ja se orijentisem na one prve, posto je u Beogradu mnogo bolji izbor komponenti, ima cak i egzotike, mada moja bolja polovina cesto insistira na "poznatim i sigurnim" (velike firme), gdje se svaki put iznova razocaram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jul 2002, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
otkad sam pre 3 god kupi comp uzeo sam ga kod Declan computers
zasada sam zadvoljan jer imaju solidne cjene ( medju jeftinijim u gradu )
sto se tice tog "na crno" jebiga ipak garancija je garancija nemam sta da kazem... mozda ako ces uzimati nesto vrlo jeftino ( do 150 kM ) pa ne zalis pare ali uzimati nesto preko 200 km na crnjaka vrlo rizicno.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sreca i poznanstvo
PostPoslato: 05 Jul 2002, 07:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
Ja sam svoju prvu konfiguraciju jos 1997. uzeo u jednoj firmi u Prijedoru - AlfaNet. Kasnije sam nasao jednog tipa koji se bavi: racunarima, stampanjem, prelamanjem, kuvanjem i jos radi svasta - stvarno svestran tip. On ima neke cudne kanale, pa na neki volseban nacin nabavlja nove komponente bez poreza i tako to, ugradjuje, i jos imas garanciju godinu dana. Tako sam, na primjer, nedavno od njega uzeo novu Geforce2 MX400 64MB graficku za 70 DM. A donio je neraspakovanu, bez felera, i sto je najvaznije - nije ukradena. A da ne govorim o jeftinom RAM-u (128 MB - 60 DM...) i tako dalje.
Inace, mislim da je najbolje tako uzimati robu "ispod ruke", jer ove firme i firmice koje se kao bave racunarima oglobise do kosti, a oprema im nije nista bolja od ove koja se uzima ispod zita...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jul 2002, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Slusaj moju pricu:
Posto imam jadni celeroncic na 333 i 32 mb rama :cry: odlucim se ja negdje u ovo doba prosle godine da prosirim memoriju i tako neke sitnice. I tako marku po marku skupim ja neke pare i skontam da kupim 256 mb da se vise ne mucim (moze da stane 256 po slotu). Al upravo tada cijene memorije skocise u nebeske visine i ja kao pametan, bistar i razuman momak odlucim da malo pricekam. Kad su na proljece procvjetale travke vidim i u Beogradu cijena memorije pala pa kontam valjda ce i kod ovih nasih levata uskoro. :oops:
A ovde kod nas haos! Udjem u firmu pitam za memoriju a sekretarica me u cudu gleda: "sta sad bi ta memorija???" uglavnom imaju module po 128 a skoro niko po 256 a i to kad imaju prodaju po proslovjekovnim cijenama (doslovno proslovjekovnim! :roll: ),
a najcesci odgovor na pitanje "kol'ko je memorija?" je "pa znate, mi se bavimo samo krupnijim stvarima - konfiguracijama na tako male i nevazne stvari kao sto su te... kako ste rekli? ... a da, memorije mi ne obracamo paznju!" ( :D :D :D ), a ja kontam u sebi majko moja pa dje si me to rodila???? :roll:
Sto se tice brand name racunara i tako tih stvari to ovde kod nas ne postoji. A da to sam zaboravio ja sam svoju masinu kupio prije jedno 2.5 godine u CoSIM-u i nemam se na sta pozaliti jest da sam to isto mogo nabaviti za skoro u pola manje para al odluka nije bila moja, uglavnom ljudi su mi dali garanciju na 2 godine kad je svaka druga veca firma davala samo 1 god. , sad cujem daju i tri al su im cijene..... :o (no comment). Sto se masine tice radi ko sat (osim kad je grom puko u zgradu pa mu se cmos izbriso al smo to brzo popravili).
Toliko od mene.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs