banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2001, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ajde da vas cujem.
Koji procesor vam je bolji kad se sve uzme u obzir? Koji procesor imate a koji biste htjeli da imate?

Za mene nema dileme, AMD je trenutno mnogo bolji po svim osnovama, doduse vise se grije ali sad ima dosta dobrih cooler-a pa to nije problem. Trenutno imam Celerona ali ce slijedeci racunar definitivno da mi bude sa AMD-om.

Citao sam da je novi Atlon 1.4 GHz brzi od Intel Pentium 4 na 2 GHz.
Evo sad dolaze Morgani da mijenjaju Durone i ja cu vjerovatno ici na nekog Morgana.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2001, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
S obzirom na jaku spregu Microsoft-Intel kad bih ovih dana kupovao računar, odlučio bih se na Intel, ali ne Celeron.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2001, 23:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2001, 01:00
Postovi: 85
Lokacija: Banjaluka
Po meni ta sprega Microsoft-Intel uopste nije bitna...
... kompatibilnost softvera i hardvera trenutno malo zavisi od procesora, a mnogo vise od ploce tj. chipseta i ostalih periferija....
npr. VIA je sasvim u rangu sa Intel-om ... i po trenutnoj situaciji ima dovoljnu softversku podrsku

Po meni Microsoft nema razloga da se odlucije ni za koju stranu .... oni ionako moraju igrati kako hardverska scena svira...
takva su kompanija ... Oni prave softver za velike mase ljudi i znalce i neznalice ... i za intelovce i za AMD-ovce...
Sem toga kod same arhitekture procesora postoje odredjeni standardi koje svi moraju postivati ... svi oni koriste u principu isti set asemblerskih instrukcija .. inace pola softvera ne bi radilo....

Ja sam naravno cistokrvni AMD-ovac od malih nogu i moje AMD 386DX sa 4MB rama hehehee....
Ta masina je gonila C&C ... mada je minimum bilo 486 sa 8MB hehehe

Sada imam K6-2/300 i ponosim se masinom.
Naravno moj trenutni izbor bi bio Athlon Thunderbird 1Ghz pa nadalje....

_________________
May the Force be with you ... always.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2001, 20:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
INTEL.....jedini razlog zato sto ja mislim da je bolji, a narocito se to primjeti kad poredis Intell recimo 933Mhz i AMD Athlon 1.33Ghz. To se narocito vidi u aplikacijama.Kliknes na link ili otvoris program, sa AMD ce ti uvjek biti taj delay od 1 sec(kao da mu treba vise da razmisli, uvjek ceka nesto) dok sa Intel je trenutacno. Nema cekanja.No sad, sto je AMD jeftiniji mu ide vise u prilog,ali kako nasi kazu You've get what u paid for!!!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2001, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
E svasta.
Ja koliko sam citao od ljudi koji su probali mnoge procesore (po brzini) kazu da se Duron sasvim fino nosi sa cistim Pentium III (Coperom) dok se Coper ne moze nositi sa Atlonom. Citao sam i da je ako se ne varam P 4 na 2 GHz slabiji od Atlon 1.4 GHz.
U poredjenju iste klase Duron (Morgan)-Celeron i Atlon-Pentium 3 ili 4 po istom taktu AMD je uvijek brzi i znatno jeftiniji. Treba pogledati testove na internetu i po casopisima.
Pored toga sad ima odlicnih ploca za AMD pa vise nema tog problema iako ga je bilo na pocetku. Nekidan je VIA promovisala novi chipset za AMD - KT266A koji je trenutno najbrzi i najstabilniji DDR chipset.

Taj Atlon 1.33 GHz moze biti slabiji od tog Intela na 933 samo ako je ploca losa ili ako ploca nije dobro podesena i sistem tweak-ovan, treba imati i najnovije VIA 4in1 instalirane i to sve pod uslovom da je sav ostali hardver isti pri tom poredjenju.
Kod AMD-a treba malo vise podesavati sistem da bi se optimizovao da radi na maksimimu (ne mislim na overklokovanje), poslije ovoga sistem radi mnogo brze.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2001, 22:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
No way , i na novijim mother i dalje se dobije mali ali osjetni delay. Sada, da AMD 1.33GHz vs P III 933Mhz jeste ima bolje performanse,to je nepobitno.No medjutim, cijena sve kaze.. :eek:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2001, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika

:grin: :grin:

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2001, 18:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heheh ..

AMD rules ..

gazi konkurenciju .... a jedino ga pretjerano grijanje handri ... no to je nebitno ..

Kod mene je Tbird 1.1 i sljaka odlicno.. nema delay-a ;))
hihi

Baj d vej .. jedna od najjacih kofiguracija koju sam ja imao prilike ugledati (i sastaviti) u gradu jeste upravo 1.4 athlon od prijatelja .. u sprezi sa GF3 64mbddr (asus) i 512 DDR (sys. rama) ne da juri .. nego przi sve pred sobom ....
jedina mana je glasan cooler ... no to je to fan-a .. da se i to srediti ..

Dakle .. Intel .. jeste dobar ... super krasan ... ali amd ga gazi i to duplo jeftinije .. moj izbog je nova generacija athlona ........ evo gledam athlon xp 1900+ .. na 1.6 ghz ... gazi ekvivalentnog P4 u sesnast ..... :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2001, 22:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Takva je razlika sada u performansama i cijeni da ja ne znam kako ljudi jos uvijek kupuju Intela :smile:
Hladjenje nije toliki problem, sad ima dobrih coolera, sad je nastala citava industrija proizvodnje tih coolera :smile:
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 15.11.2001. 18:23, mIRCon je napisao:
moj izbog je nova generacija athlona ........ evo gledam athlon xp 1900+ .. na 1.6 ghz ... gazi ekvivalentnog P4 u sesnast ..... :smile:

Toliko od mene ... :smile:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Jel' to u smislu da ces kupiti neki XP ili da bi ga zelio?
I ja sam vidio kako XP 1900+ dere P4 na 2 GHz

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2001, 04:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Australija
:wink:
E ovako
Sto se tice AMD i Intela ocigledno je da AMD dere, razvaljuje i cijepa Intela, ali ( uvijek ono "ali" ) Intel je Intel ma koliko mi to ne htjeli da priznamo!
Ja sam prije neki dan sastavio par Athlona na 1.33GHz i nisu mi se pokazali tako dobri kao sto je recimo PIII na 866 ( moj kompjuter ) mada sam optimizirao tadva sistema da rade kao zmajevi. Jeste da su poderali P IV 2GHz ko budala bukvar u 3D Benchmarku, sto je i moj pentium III ucinio (malo cudno ali istinito :roll: ); Ali taj delay od jedne sekunde ( nekad i vise od 5 ili deset sekundi ) stvvvvvvaaaaaaarno iritira.
Cak mu je i Celeron na 1GHz bio jako blizu po poenima, ali jebiga P IV je ocigledno jedan veliki Intelov promasaj ( nazalost :cry: )
Nista sa prekrstenim prstima cemo cekati neki bolji Intelov CPU :cool: ( BTW procitao sam u jednom casopisu da je posvjedocen Pentium IV na 3,5GHz i kazu da je jebacina keve dobar i brz
T

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: stastopojo dana 16.11.2001. 09:27 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2001, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zaista mi nije jasno kako ti Atlon 1.33 GHz radi sporije od P3 866 MHz.
Istina je da AMD procesore treba vise ustimavati na racunaru i malo se preganjati sa tim ali kad se praviono ustimaju (najnovije Via 4in1 i ostalo) onda lete.

O kakvom delayu se radi? Kad on to delaya, u kojim situacijama?

Znas sta je Intel uradio sa P4?
Ukupne performanse procesora su takt*broj instrukcija po taktu. Intel je smanjio broj instrukcijapo taktu za P4 u odnosu na P3 da bi mu drasticno mogao povecati takt (zato Intel ovako brzo napreduje u dizanju takta). Zasto? Pa zato da bi ovako marketinski uticao na svijest ljudi koji nisu mnogo upuceni jer se ljudi polakome za taktom. Covjek koji kupuje vidi i kaze 'ma uzecu ja ovaj Intel jer on ima 2 GHz a ne onaj AMD jer on ima samo 1.5 GHz' (iako je ovaj drugi brzi ali on to ne zna).

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2001, 22:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Nov 2001, 01:00
Postovi: 14
Lokacija: minhen
hej momci,
vi skoro svi pisete o brzini!
naravno da je amd brzi, ali samo na igricama i slabim programina ali kada je prica o office ili slicno, vidi se za cega je koji pravljen!
ja znam primjere gdje cd brener ili slicno nisu isli sa amd a sa intelom bez problema!
(naravno da je sva konfiguracija ista!)
to lezi na tome, da intel ima mnogo vise naredbi za neke programe, a ko samo igra njemu amd!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2001, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 20.11.2001. 22:25, boys+ je napisao:
naravno da je amd brzi, ali samo na igricama i slabim programina
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Varas se. Sadasnji Atloni (T-Bird a posebno XP) su bolji od Intela u ozbiljnim programima. Atlon XP ima trenutno najbolju FPU jedinicu (ovo je inace bila AMD-ova boljka ranije), brze radi od P4 u 3DS Maxu, Lightvave-u, Photoshopu itd od P4. Ovo su sve ozbiljni i zahtjevni programi u kojima AMD daje bolje rezultate od Intela na vecem taktu. Dokazano, pogledaj testove na internetu.
AMD je bolji i u programima i u igrama. To sto je bolji u igrama samo dokazuje njegovu moc jer su danasnje igre veoma, veoma zahtjevne, izvlace posljednji atom snage.

_________________
MATRIX HAS YOU

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 21.11.2001. 13:36 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2001, 16:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Hmmmm .. slazem se sa zadnjim postom .. uz jednu malu primjedbu ...... amd-ovi modeli su cak i losiji u igricama ...
blago losiji .. od konkurencije ...... naravno losiji su i u programima koji su optimizovani za sse2 set instrukcija koje intel podrzava ... doduse losiji su samo "za bobu" sto ce reci da amd radi posao odlicno cim moze da na obicni nacin uradi priblizno iste brzine odrejene operacije koje se rade precicom ....

No ostaje ona .. Intel je Intel ..... to je ipak procesor koji ce trajati ... no AMD mi je drag zbog toga sto je napokon stao na rep (bar mislimo da je .. ko zna sta ce biti sutra) Intelu i njegovom monopolizmu ..... jos da neko Microsoftu dohaka, bilo bi to lijepo :)

Ali trenutna situacija je takva da amd "ubi puru" tj. "odra zivog" Intela cak i sa slabijim modelima .....pa se nadamo da ce regulisati i taj opasni problem pregrijavanja..... da trziste napokon malo prodise .. :)))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2001, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zavisi od igre do igre. Gledao sam dosta testova po internetu, u nekim igrama je bolji Intel a u nekim AMD. Poznato je da je Quake 3 optimizovan za Intel i da u njemu Intelovi procesori daju bolje rezultate ali sa npr. UT je sasvim suprotno.
Bas nedavno sam gledao test na kom je bila sva familija AMD XP procesora u poredjenju sa P4 na 2 GHz. U Q3 je prvi bio P4 ali u UT je P4 bio iza svih AMD XP, pa i iza XP 1400+.

Treba uzeti u obzir i da najbrzi AMD XP 1900+ radi na nekih 1600 MHz sto je citavih 400 MHz manje od dotocnog P4. Sta bi bilo da su na istom taktu?

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2001, 06:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
Samo mali dodatak...mislim ono kaze se "You've got what you paid for", a sad kojim slucajem radim za Computer Service na Collegu, i mi onako narucujemo oko 1000 novih PC na godinu, i jos nikako nismo ni jedan put narucili sa AMD CPU. Ni jedna velika kompanija, a kamoli neko za server ama bas nikad "NECE" koristiti AMD, tu pogovora nema.Ono sto se zove Multitasking i sto je cijela poenta imati PC da ustedis na vremenu, da radi more then one thing at the time je INTEL, bio i ostao. Sto se tice home PC-ija i performansi, sve zavisi od config...uglavnom, ovo je tema bez kraja, posto svako zna svoje...Drago mi je cuti sta drugi misle...see ya :grin::D:D:D:D:D:D:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2001, 06:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Nov 2001, 01:00
Postovi: 1
Duno ja sam zadovoljan sa mojim Intel PIII za sad i necu ga menjati.
Intel jeste skup, ali sam ga ja dobio za dobru cenu.
I svemu tome mok komp je:
PIII 750 @ 934
447 MB RAM
2 HD's
I swe ostalo
I full load mi radi na 28 stepeni sa malo
ventilatora
Ne verujem da ima jedan AMD sto moze to da uradi.
Za P4 se slazem da je sranje i pre skupo ali stvarno ako vec odes preko neke granice/limita ne vidi se puna razlika u performansi da li je AMD ili Intel.

Po mom mislenju Intel se jos uvek dobro drzi, i mislim da je kvalitetnije uradjen. Video sam previse AMD cipova da su pregoreli ili da imaju polomljene krajeve sto ni na jednom Intelu nisam video

_________________
MOO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Dec 2001, 23:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2001, 01:00
Postovi: 85
Lokacija: Banjaluka
E da dodam i ja nesto...

- sto se tice grijanja... Athlon XP 1700+ ima za 20% manju potrosnju energije(dakle i grijanja) od Thunderbird jezgre

- sto se tice brzine i takta ovaj XP se imenuje(tj. njegov takt) po P4.... sto znaci da on iako radi na 1.47 GHz ima slicne(citaj bolje) performanse od P4 na tom taktu tj. 1700 MHz... to je ono sto je neko spomenuo da je XP 1900+ nesto jaci od P4 2GHz... taj Athlon 1900+ radi zapravo na 1,6GHz

To je trenutna situacija... to su cinjenice

sto se tice tog delay-a ja sam sada 3 dana "krsio" programima i igrama Athlon 1GHz sa 384 RAM-a GForce 3 Ti200 64 MB ... ASUS A7V naravno sa VIA chipsetom ... i nisam vidio nikakav delay ni u cemu.... picio sam igre Max Payne... AVP2... i Ballistics u 1600x1280 u 32bitnom coloru i depthu... laaaadddnnooooo...
u Corelu smo otvarali po 7-8 fajlova prepunih, ali stvarno prepunih objektima(arhitektonski modeli objekata) i sve je sljakalo smooth .... PIII se tu zaglavljivao ... ali iskreno i raniji AMD-ovi K6 I i II, za P4 stvarno ne znam.
Mislim da Balistics govori sam za sebe jer to je jedna od trenutno najzahtjevnijih igara..
Radio sam sa brand name PII i PIII i tada sam stvarno osjetio koliko se namjerno smanjuju performanse radi sigurnosti ... ali ne da ne bi slucajno "pregorili" vec da se korisnici koji ne znaju mnogo ne bi susretali sa nezgodnim screenovima kao sto je Blue ekran smrti itd. i to je jedan od razloga sto me Intel nervira... rade procesore za Microsoft i za radnike americke birokratije tj. radnike u kancelarijama ... to je moje licno misljenje hehehe .. pa neka se Intelovci ne isfuravaju... vi imate svoje razloge mi imamo svoje...tj. svako ima neku svoju licnu isfuranciju na onaj drugi procesor hehehe ... a ta vrsta zdrave konkurencije i takmicenja nije losa...
U globalu onaj ko se barem osrednje razumije u hardver bolje mu je da sam kupuje komponente i slaze ih ... pa bio to Intel ili AMD(ali naravno bolje AMD hehehe :smile:) profitirace na performansama

Ono sto je cinjenica i sto stoji je da Intel ima bolju i jacu tehnologiju... tj. moze da pici veci takt

Moje misljene je ... a ne mora biti tacno ... da AMD vise polaze na cache, a manje na broj tranzistora kao Intel i zato ga lagano dobija... e toliko ... fakat sam puno napisao i ne da mi se vise hehehe

Pozdrav svim hardverasima!

_________________
May the Force be with you ... always.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Dec 2001, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Nedavno sam stekao veliko povjerenje u Intel, kad sam slučajno otvorio kućište računara i ustanovio da se cooler jedva okreće, a računar je radio normalno (nije bilo blokiranja kad se procesor pregrije i sl.). Da sam imao AMD-ov procesor mislim da bi se istopio.
Pregrijavanje ipak nije nebitno kako je rekao jedan moj prethodnik.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2002, 00:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 6
Lokacija: banja luka
Da se i ja ukljucim u raspravu.Imam intelov procesor na 866 MHz. Prije toga sam imao AMD K6-2 kojem sam jebao sve po spisku svaki dan jer se non-stop pregrijavao(sjebao mi je maturski rad dva puta zbog plavih ekrana).AMD jeste mozda stigao INTEL po pitanu temperature i prestigao ga po pitanju performansi ali INTEL je i dalje mnogo pouzdaniji sto je meni veoma vazno. I jos jedna napomena- klokovao sam procesor na 975 MHZ(mnozilac takta mi je zakljucan a racunar je jos pod garancijom) a temperatura se podigla za nistavnih 6 celzijusa. Sve u svemu trenutno sam za INTEL mada ako AMD ucini nesto povodom te temperature(a ne da ja kupujem hladnjacu samo za procesor) spreman sam "pazariti" i nesto od njih.

_________________
Ne moze ona biti ruzna koliko ja mogu biti pijan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs