banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 15:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2010, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Apple iPad u USA rasprodan (prevedeno sa Google-prevodiocem, originalni clanak ovdje).

Znaci, prva serija obuhvata cirka 250 000 komada. Ko nije do sada rezervisao iPad, mora cekati do 12. aprila.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2010, 18:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Možda je bolje o iPadu pisati na temi iPad - Apple desavanje 27. januara (dodao sam iPad u naziv teme), pošto je to multifunction uređaj koji može raditi kao čitač knjiga ali mu to nije primarna funkcija, i ne vjerujem da se po tom pitanju može porediti sa pravim e-book readerom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2010, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sat sa E-Ink ekranom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2010, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nova generacija E Inkovih zaslona
Tvrtka E Ink koja neprestance predstavlja nekakve prototipove svojih zaslona baziranih na elektronskoj tinti najavila je novu generaciju ovih uređaja, navodno uočljivo boljih od trenutne. Najveće zamjerke trenutnoj tehnologiji bile su relativno mali kontrast (7:1), samo 16 nijansi sive boje i brzina osvježavanja od 74 stotinke što je nedostatno za bilo kakvu animaciju.

Nova generacija zaslona adresira sve ove probleme pa je kontrast povećan na 12:1, a brzina osvježavanja je navodno dostatna za jednostavnije animacije. Zaslon je i fleksibilniji nego dosadašnji model te je izdržljiviji i u stanju je primiti udarce „muški“, bez oštećenja, odnosno paljenja ili gašenja piksela.

Serijska proizvodnja kreće početkom iduće godine.


http://www.bug.hr/vijesti/nova-generaci ... 01671.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2010, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Vidio sam da je amazonov reader bas spustio cijenu, neki dan sam vidio par reklama po sajtovima na 200-250$ mislim

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 16:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nook popularniji od Kindlea?
Kako saznati koliko se Kindlea kupuje kada Amazon odbija objaviti podatke o prodaji? Nikako ili vrlo teško, pa je stoga DigiTimes objavio anketu dalekoistočnih proizvođača ovih čitača iz koje je otkriveno da je od ukupnog broja e-čitača isporučenih u SAD u ožujku, njih 53% išlo na adresu Barnesa & Noblea koji u ponudi imaju Nook, hibridni e-čitač kojemu glavni ekran koristi e-tintu, a manji, sekundarni je klasični LCD u boji.

DigiTimesovi analitičari pripisuju ovaj rast popularnosti novopridošlog Nooka i time što je Kindle već dulje vrijeme u prodaji, pa su kupci odlučili isprobati i što se novo nudi na području e-čitača. Također, Barnes & Noble osim preko Interneta prodaje svoj Nook i u vlastitim dućanima i van SAD-a, dok je Amazonov Kindle bio dobavljiv samo online.

Isporuka svih čitača e-knjiga u prvom kvartalu ove godine dosegla je 1,43 milijuna primjeraka, a u drugom kvartalu će narasti na 2,02 milijuna, prognozira DigiTimes, dok će na svjetskoj razini do kraja ove godine biti isporučeno sveukupno 11,4 milijuna primjeraka.

http://www.bug.hr/vijesti/nook-popularn ... 01761.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Frenki je napisao:
Vidio sam da je amazonov reader bas spustio cijenu, neki dan sam vidio par reklama po sajtovima na 200-250$ mislim


Mislim da se radi o Kindle 2, a ne Kindle DX. Kod DX-a koliko vidim nije spustena cijena, a dvojka kosta 259$

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2010, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Od prije 3 dana na njemackom Amazonu:

Slika

http://wetab.mobi/en/product-details

11.6 incha! :oops:

Ovdje mozete pogledati i specifikaciju tableta (istovremeno mozete uporediti osobine sa iPad-om): http://wetab.mobi/files/product_specifi ... 100506.pdf (u svakom pogledu maltene bolji od iPad-a, jedino ga zeza baterija)

Evo i HTML verzija poredjenja sa iPad-om: http://wetab.mobi/en/product-comparison

Video-prezentacije: http://wetab.mobi/galerie

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 08 Maj 2010, 21:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2010, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Čitači e-knjiga u rastu
O čitačima e-knjiga slušamo sve više, a broj tvrtki koje imaju neki od modela u svojoj ponudi raste iz dana u dan, pa je iz tog razloga analitičarska kuća In-Stat procjenjila da će ovaj segment tržišta potrošačke elektronike biti među najpropulzivnijima u idućem razdoblju. Tako za kraj ove godine očekuju prodaju oko 10 milijuna primjeraka diljem svijeta, a u 2013. bi tržište trebalo narasti na čak 28,5 milijuna komada. Stoga se očekuje i povećana konkurencija i još veći broj sofisticiranih modela koji bi mogli slijediti primjer Nooka koji pored e-papira u čitaču objedinjuje i maleni navigacijski LCD u boji osjetljiv na dodir.

Pored toga, očekuje se da će e-tinta u boji postati sastavni dio ovih uređaja čime bi im se otvorilo i tržište edukativnih naslova i poslovnih sadržaja gdje je grafika apsolutno neizostavni dio sadržaja.

Što se tiče MID-ova (mobile Internet device) i tabletnih uređaja, In-Stat ne očekuje da će ih se prodati više od 16 milijuna u 2013., ali također predviđa i njihovu konvergenciju s čitačima e-knjiga koja se već da nazrijeti.


http://www.bug.hr/vijesti/citaci-knjiga ... 01886.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2010, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da, valjda su mnogi proizvodjaci najavili da ce izbaciti na trziste svoje verzije citaca, preporucuje se da se saceka do kraja godine da se malo spuste cijene i da se vidi kakav ce izbor biti. Bice interesantno vidjeti sta ce nam sve ponuditi.

Sad procitah da je na jednom francuskom sajtu na kojem se objavljuju informacije o Apple produktima iskrsla i cijena iPad-a za Evropu: 16 GB verzija, bez UMTS i GPS-a ce kostati navodno 474.05 € (dok Amerikanci placaju 377 €).

Citam dalje da se u Kini pojavio i imitat iPad-a (a ko bi to ocekivao :lol: )

Spoiler:
Slika


Firma Medion iz Essena (Njemacka) zeli do Bozica izbaciti pristupacniju verziju iPad-a na trziste:

Spoiler:
Slika


Ne spominje se cijena, ali bi trebao biti dosta jeftiniji od iPad-a i prodavao bi se u lancima jeftinih supermarketa.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2010, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vijesti o iPadu i njegovoj konkurenciji je bolje postavljati u temu o iPadu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bolji e-papir u boji
Fujitsu je najavio novu generaciju e-papira koja drastično popravlja prikaz boja. Novo rješenje moglo bi riješiti mnoge nedostatke koji se trenutno vežu za tehnologiju.

Novi ekrani u boji imaju tri puta veći kontrast u usporedbi s ranijim rješenjima, tvrde iz kompanije. Iako podatak o kontrastu koji iznosi 7:1 zvuči neuvjerljivo, crna boja navodno se puno bolje prikazuje, a Fujitsuov ekran već je okarakteriziran kao najbolji u klasi.

Također, osim kontrasta poboljšana je i brzina iscrtavanja stranica. U odnosu na ranije pokušaje, brzina je sada udvostručena, poručuju iz kompanije. Slika rezolucije 1.024 x 768 piksela može se prikazati za 0,7 sekundi, što je i dalje presporo za video, ali i bliže performansama crno-bijelog e-papira.


http://www.bug.hr/vijesti/bolji-papir-boji/102005.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 09:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Budućnost Kindle čitača
Od kako je Amazon predstavio svoj e-čitač Kindle, na tržištu ovih uređaja su se desile brojne promene. Predstavljeni su neki novi uređaji, smart telefoni su postali savršeniji i pogodniji za svrhu e-čitanja i pojavio se iPad. Pre nekoliko dana je osvanula informacija da kompanija Amazon radi na Kindle aplikaciji za Android telefone. Ali šta je sledeće? Amazon ima nekoliko opcija šta da uradi. Jedna je da napravi uređaj većeg ekrana od trenutnih čitača, možda čak i nešto nalik iPad tabletu. Druga opcija je da ništa ne radi već nastavi da podržava svoj uređaj takav kakav je, dok je treća da kreira e-čitač budućnosti. Nalik sadašnjem Kindle-u ali moćniji i drugačiji od iPad-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2010, 09:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Stiže novi Kindle?
Hoće li iPad utjecati na daljnji razvoj Kindlea za sada se ne zna

Prema tvrdnjama dva izvora koje prenosi Bloomberg, Amazon se sprema za lansiranje nove verzije Kindlea. Novi će čitač e-knjiga biti tanji, te će navodno imati bolji E Ink ekran – s većom rezolucijom, te kraćim vremenom iscrtavanja stranica.

Novi Kindle, ako je vjerovati izvorima, stiže tokom kolovoza, no također se navodi kako će ekran i dalje biti monokromatski, te da neće biti osjetljiv na dodir. Amazonov šef Jeff Bezos već je najavio da kompanija nema namjeru kopirati iPad, te da će se i dalje fokusirati isključivo na tržište e-knjiga.

Ipak, posljednji Amazonovi potezi sugeriraju drugačije. Kompanija je, naime kupila tvrtku specijaliziranu za multi-touch kontrole, a prema nekim informacijama, razmatraju i ponudu modela s LCD ekranom.


http://www.bug.hr/vijesti/stize-novi-kindle/102321.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2010, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Osvježeni Kindle DX
Amazon je predstavio blago osvježenu verziju Kindlea DX. Taj 9,7-inčni čitač e-knjiga umjesto u bijeloj boji, sada će biti dostupan i u grafitnoj.

Također, još je jedna novost na uređaju, a tiče se E Ink ekrana. Naime, prema tvrdnjama Amazona, novi ekran nudi za 50% bolji kontrast zahvaljujući kojemu je prikaz teksta tamniji, a time i čitljiviji. Rezolucija ekrana ostala je jednaka, te iznosi 1.200 x 824 piksela, no dostupni kapacitet povećan je na 4 GB.

Kao najvažnija novost ističe se sniženje cijene tako da Kindle DX sada košta 380 dolara, umjesto dosadašnjih 490.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2010, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
E-čitanje je sporije
Čitanje s e-papira zamjetno je sporije od čitanja klasičnih knjiga, potvrdilo je istraživanje tvrtke Nielsen. S obzirom da je u istraživanju sudjelovalo svega 24 korisnika e-čitača, rezultati možda i nisu toliko mjerodavni, no svejedno su zanimljivi.

Svaki je ispitanik morao pročitati isti odjeljak na Kindleu 2, iPadu i knjizi. Oni koji su čitali na iPadu u prosjeku su bili sporiji za 6,2% od papira, dok su oni na Kindleu bili sporiji za 10,7%. Ocjene kojima su svoje iskustvo čitanja ispitanici opisali iPad, Kindle i knjigu redom su 5,8, 5,7 i 5,6 (od mogućih sedam bodova). Računalo je imalo znatno lošiji rezultat koji je iznosio 3,6, a istraživači vjeruju kako je problem u tome što korisnici računalo povezuju s radom.

Ekrani veće rezolucije neće previše promijeniti percepciju uređaja za čitanje među korisnicima, vjeruju u Nielsenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2010, 08:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Jul 2009, 10:08
Postovi: 1
A Nook (bez 3g) sada kosta 149$.
http://www.barnesandnoble.com/nook/index.asp

Doduse, ne moze se naruciti izvan USA, ali ako imate nekoga ko dolazi odatle...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2010, 21:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
StevanBL je napisao:
A Nook (bez 3g) sada kosta 149$.
http://www.barnesandnoble.com/nook/index.asp

Doduse, ne moze se naruciti izvan USA, ali ako imate nekoga ko dolazi odatle...

Nook mi izgleda fenomenalno. Za pdf knjige je odlican. Naravno nema knjiga na nasem ali citanje na eng nije isto lose.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2010, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Misliš nema kupiti knjiga na našem ili nema ih naći na našem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2010, 15:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Vader je napisao:
Misliš nema kupiti knjiga na našem ili nema ih naći na našem?

Pa ne nude bas knjige na srpskom a ne znam da li kod nas ima online knjizara uopste da se moze kupiti knjiga u pdf-u ili nekom e-reader formatu na nasem jeziku?

A ne rade shipping Nook-a u BiH ali se vjerovatno moze naci negdje online tipa ebay.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs