banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 12:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ako se ne varam skuplji je od Sony PRS-505.

Ni mene ne zanima pretjerano wireless ni touch screen. Te funkcije su zgodne onima koji bi preko samog readera kupovali nove knjige i novine. Pošto zasad kod nas nema takvih e-knjižara onda meni to zasad nije bitno. Mada vjerujem da će se i kod nas pojaviti e-knjižare u kojima će knjige biti jeftinije od papirnih izdanja. S te strane stvarno ispada da bi mi Sony PRS-505 zasad bio dobar izbor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Vader, predlazem ti se da se registrujes za Newsletter kod proizvodjaca koji ti odgovaraju.

@dejane, prednost eInk tehnologije je sto smanjuje potrosnju energije a razlog tome je upravo sto nema stalnog osvjetljenja u ekranu jer izvor svjetlosti nije u samom ekranu nego dolazi spolja, kao kod papira. Pri okretanju stranice u displayu na kratko prodje struja pri cemu se kristalne kuglice rastera (cije su polovice razlicito naelektrisane i ofarbane u crno, odnosno bijelo) okrenu tako da bude ili crna ili bijela polovina kuglice okrenuta prema gore. Tako se stvara slika na eInk display-ima. Znaci struja ne tece dok funkcije citaca ne aktiviras, dok samo citas tekst nema utroska struje. Jedino ako ti je aktiviran wireless onda se trosi struja ali neznatno.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
I...? kako si zadovoljan sa tim svojim čitačem?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nisam jos kupio citac, ja sam samo techno-freak :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mislila sam da si kupio... nego kad kaže čitač digitalnih "knjiga" prvo pomislim da je imalo veći tekst (da ne kažem knjigu) mnogo teško tako čitati.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Moze se naravno citati i veci format, 9'' display je sasvim ok za citanje ne samo knjiga u A4 formatu nego i novina. A imas citace sa cak 11+ cola display-om.
Samo, veci display vise kosta.

Vjerujem da cu ipak u skorije vrijeme uzeti jedan citac pa cu napisati detaljan review.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 13:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nije ona mislila na veličine displeja nego uopšteno na čitanje sa takvih uređaja. Bar sam ja tako shvatio njenu opasku.

Lično ne vjerujem da je teško čitati sa njih, veličina im je otprilike kao veličina knjige, samo su tanji i možda lakši za držanje u ruci. Uostalom ko je gledao Zvjezdane staze zna kako to izgleda :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Sve to stoji ali je drugacije kad uzmes knjigu i e-citac. Moje licno misljenje je da ne bih mogao da npr. citam vecu knjigu, neki clanak ok ali knjigu ili da ucim to sto citam sa e-citaca nema sanse.Koliko imam elektroske literature za faks ja je jednostavno moram istampati da bi mogao uciti.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Kao sto rekoh, mislim da su ti citaci sasvim novo iskustvo i da ne treba zuriti sa zakljuccima. A i treba vremena da se jedna paradigma zamijeni drugom.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, meni je lakše čitati sa papira nego sa displeja, pogotovo ako ima više teksta. Sve tekstove iz pdf-a ne čitam preko računara nego ištampam jer mi je tako lakše.
Naravno, ako je tekst manjeg obima to je praktično, jer čitač može biti uvijek pri ruci.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
To jeste tako kad je u pitanju čitanje sa kompjutera, ni ja ne volim veću količinu teksta čitati sa kompjutera, knjigu nikad ne bih mogao čitati sa kompjutera a imam puno knjiga u elektronskom formatu koje teško da bih mogao naći u prodaji. A da štampam knjige nema smila jer bi trebalo baš puno štampati, puno papira, a nije ni ekološki :). Ali stvar kod ovih čitača je upravo ta da su napravljeni tako da ti njegov displej djeluje kao pravi papir, zato je korištena posebna tehnologija displeja (što je možda i razlog za tu njihovu cijenu) koja ne umara oči kao displeji kod monitora i mobilnih telefona već očima djeluje kao da čitaš iz papirne knjige.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 18:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
A to sam i ja pitao... dakle, nema niko prakticno iskustvo, da je nesto duze citao s ovih citaca? Znam da oni to reklamiraju da je za oci kao obican papir, da ih ne umara... al "s istim sloganom" su u pocetku i reklamirali LCD monitore.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ko zeli moze se prijaviti kod Amazon-a za e-mail obavijestenje kad iPad krene u prodaju:

http://www.amazon.com/Apple-iPad-Tablet ... 924&sr=8-1

dejane, kao sto rekoh u eInk nema pozadinskog zracenja svjetlosti niti magnetnih polja koja izazivaju zamaranje ociju. U mraku ne mozes ukljuciti citac i citati knjigu jer nema svjetlosti u njemu. znaci bez vanjskog izvora svjetlosti nema citanja. Struja protice kroz display samo kad se kristali polariziraju da bi proizveli sliku. Posljedica toga je da se slika ne mora obnavljati 50-90 puta u sekundi sto znaci i da nema treperenja slike. Problem kod eInt (a koji sam nagovijestio u prvom postu) je sto ta tehnologija trenutno ne daje mogucnost za display-e u boji upravo zbog relativno jednostavnog nacina funkcionisanja koji dopusta samo dva stanja u kristalima.

Puno se ocekuje i od tzv. Marisol display-tehnologije koja bi se uskoro trebala pojaviti u citacima na trzistu:

http://www.nealharmon.net/archives/2010 ... hnologies/

http://www.arfic.com/2009/11/qualcomms- ... reens.html

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2010, 21:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
dejan je napisao:
dakle, nema niko prakticno iskustvo, da je nesto duze citao s ovih citaca?

Ovde na forumu izgleda da nema niko (čekamo da Hristov kupi pa iznese utiske :)), ali možeš potražiti na drugim forumima, posebno stranim. Ja nisam previše tražio oko toga ali se sjećam da su neki rekli da im je prijatno čitanje sa readera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2010, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dolazi i ovo

LG Debuts Flexible E-Paper


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2010, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Danas mi je stigao Kindle DX. Jedino sto za sada imam da kazem je: ne citajte recenzije iskompleksiranih hi-tech manijaka koji bi nakon sto ustanove da tipke na citacu nisu one boje koja oni misle da bi definitivno trebala biti, digli u vazduh citav Amazon. U jednoj recenziji kaze covjek da mu smeta sto se tipke za listanje stranica cuju (click') kad ih pritisne :lol: :lol: :lol: Ja ne znam kolike usi covjek mora imati da bio cuo taj zvuk a koliko tanke zivce da ga to iznervira. Na drugom mjestu kaze jedan da DX izgleda kao da je radjen u ruskoj tvornici guma... Mislim da ti ljudi treba da se obrate ... nasoj google :D

Evo par slika, detalji drugom prilikom, ako bude bilo interesa. Boli me glava i prst mi osjetljiv na obaracu, zato je bolje da postavljate samo ocima ugodne komentare :D (zao mi je zbog dijelom loseg kvaliteta slika, potrudio sam se ali ne mogu nista protiv refleksije)

Spoiler:
Slika Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2010, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Hvala Hristov za fotke i detalje,definitivno je nesto sto cu sljedece kupiti,nest razmisljam ,sad kad krene pomama za iPad-om da ce ovim pasti cijena tako da cu sacekati i sebe pocastiti za osmi mart hehe,ja sam navikla na lpt citati knjige u pdf formatu i nije mi problem,al' me nervira prebacivanje laptopa po krevetu :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hehe kome govoris, imam mrkelu od 17 cola monitor i moram ga vuci sa sobom :D A zamisli ovo: ugasis lapija, ugasis svijetlo u sobi, ukljucis citac, a on ne proizvodi nikakav zvuk (0 dB), ususkas se u krevet, pustis laganu muziku na citacu, upalis eLuminator lampicu i citas... :D Ima li iko od nas da nije tu gotivu zamisljao :)

Meni je zbog mojih PDF-ova krivo sto nema eInk display-a u boji pa da mogu da uzivam u sarolikosti boja, ali nadam se da necemo dugo cekati na to.

Na internetu je primjetna euforija zbog tih citaca, ali zbog cijene se ljudu neckaju, ne samo kod nas nego i na Zapadu.

Bilo mi je interesantno kad sam otvorio paket, vidio sam sliku na display-u i mislio da je nesto naslikano na foliji koja pokriva display (zbog te folije se vidi jaka refleksija na prvoj fotki btw.) , kad sam skinuo foliju da uklonim sliku, imao sam sta vidjeti.. :D Znaci proizveli sliku na display-u i ugasili uredjaj, a slika ostala :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Dok ste imali desktop masinu onda je bilo a da mi je nabaviti laptop da mogu sjediti u fotelji citat, surfat,... sad bi jos i lezat.E nasm mukama izgleda nikad kraja.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ima i text-to-speech opcija na DX-u tako da ne moras cak ni citati (http://www.youtube.com/watch?v=SZS-VdeJcSE). Sto rece jedna moja prijateljica, jos samo ne usisava i ne ide u trgovinu umjesto nas :lol:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 02 Feb 2010, 00:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs