banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jun 2024, 05:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
E sad nešto hitno, treba mi hitno odgovor na par pitanja.

Win modem, da li je to hardverski ili softverski modem, vjerovatno softverski ali mi treba potvrda. Radi se o Diamond Supra win modemu sa Lucent chipom, zna li ko šta o ovom modemu, kakav je?

Naime planiram se riješiti mog Conexanta softverskog jer me zna zezati, nevaljaju drajveri, pa sam mislio uzeti neki hardverski pa mi brat nabavio Cirrus Logic koji mi je sad u mašini a nabavio je i ovaj win modem Lucent pa ne znam šta da radim a treba još danas u toku dana da odlučim. Cirrus mi je u mašini već desetak dana a ovaj Lucent još nisam probao a teško da ću i moći. Ovaj Cirrus Logic je jako glasan kad se konektuje, zna li neko kako to da smanjim, onaj Speaker Volume ne radi ništa kad ga smanjim. Pored toga u zadnje vrijeme mi se često dešavalo da se ne mogu konektovati na blic iz prvog pokušaja, bude kao zauzeto pa ne znam da li je do modema ili je i ostalima tako. Da li imate problema pri konektovanju na blic?

Nešto sam kontao da bih radije umjesto glasnog Sirrus Logica uzeo neki hardverski Lucent jer čujem da su dosta dobri za naše loše veze ali sad ako je birati između soft Lucenta i hardverskog Logica za razliku od 10 KM onda je valjda bolje uzeti ovaj Sirrus Logic, pogotovo ako problemi pri konektovanju nisu do modema a još neko mi reče da ima probleme pri konektovanju. Još ako bih ga nekako uspio utišati...

Odgovor mi treba što hitnije u toku dana, dakle čim ovo pročitate pišite šta znate :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 09:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Imam hardverski Lucent i pici ko' lud.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 11:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
vader: pa sta ja znam ... probaj ipak hardwerski uzeti ...
win modem jeste soft modem ... zavisi kako ga ko obiljezi :)

sto se zvuka tice, probaj u extra settings (inicijalizacijski string) dodati L0 L1 (2,3) itd (npr atx3L1 itd ... to pojavaca i stisava zvuk pri konektovanju

sto se cdrw-a tice .. ne znam .. teac je poprilicno povoljan, a odlicno radi svoj posao ...... naravno plextor je favorit, ali cijena mu je zanimljiva :)))) ima tu i nec-a, samsunga itd .... no meni je teac nekako drag i dobar :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Athlon znaš li koja firma u BL prodaje hardverske Lucente i znaš li možda koliko su?

mIRCon probao sam sa atx3L1 i nije pomoglo a pošto ja nisam nikad čačkao te extra stringove nemam pojma šta da probavam pa ako znaš šta bi moglo pomoći napiši mi doslovno šta da tamo upišem da ja to samo copy/paste tamo pa da probam.
Probao sam atx3L0, atx3L1, atx3L2, atx3L3 (jesi to mislio da probam?) i nije pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 12:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader: da. .na to sam mislio ... hmmmm cudi me onda sto ne sljaka... ne znam, pogledaj s paramatre u knjzici koju si dobio uz modem (ili u .pdf fajlicu na cd-u -> sto je sve cesci nacin na koji proizvodjaci pisu i prave uputstva :)

..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 17:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Mislim da "Planet computers" prodaju ove modeme. Nisam siguran ali evo ti njihov tel. br. pa probaj.
051/425-005
Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 18:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Da ... Davor ih prodaje (Planet comp) vidis skroz sam zaboravio na njega ;)))) ehhe a kod njega skoro sve nabavljam ;))))))

................. ;) ........................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2002, 23:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Ovo sa drajverima za graficku je bilo probano, u principu radi, ali moram jako da povecam gammu. Prakticno, kad nisam u igri, osjecam vjetar elektrona kako me iz monitora siba u vugla. Onda moram vracat gammu na normal, sto zna biti malo dosadno. Ipak, hvala za savjet.

Davor ima dobrih stvari po povoljnim cjenama, ali kako razlikovati softverski od hardverskog modema?

Sem toga, sa ovom danasnjom snagom procesora, i nisam ubjedjen u neke velike razlike izmedju doticnih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2002, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
razlika izmedju hard i soft modema je prvenostveno u cijeni
recimo da je hardv jedno 30-40% skuplji .
a druga stvar je izgled odnosno tezina ,.
soft modemi imajyu samo jedan cip, dok su hard ipak malo
nabudzeniji i imaju UART port znaci serijski port.
e sad .,. obicno i na kutiji pishe da li je soft ili hard


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 15:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
Jest da se nakupilo odgovora, ali hajde da se i ja javim (dobro je da se malo poredimo). Elem:
Intel Celeron 500 MHz, maticna QDI Advance 133, 128 MB RAM, GeForce MX 200, HDD 20 GB Zoltrix ili tako nekako (vazda zaboravim ime) monitor Daewoo 15", Samsungov CD ROM 40X mis sa tri tipkice, i obicna tastatura. Eh da: i modem GVC 33600 bps.
U principu, zadovoljan sam masinom. Posto uglavnom igram igrice na njoj, prema brzini je i procjenjujem. Mogu igrati sve stare i nove igrice, s tim da u dogoledno vrijeme moram pojacati RAM (cekam da pojeftini) i dici procesor na bar 700-800 MHz. Tako sam onomad nabavio Baldur Gate II i nisam mkogao igrati sve dok nisam podesio konfiguraciju za igranje na "middle level" Sto se tice ostalih aplikacija, nema zastajkivanja i zamrzavanja, i uglavnom radi bez problema.
Jedino me malo zeza CD ROM. Star je (ima mu oko 4 godine), a najvise mi steka kod gledanj DiVX filmica. Treba mu minut-dva, da zarola, pa da uhvati .ini fajl i tako to, pa sam prinudjen da uvijek filmove prvo presnimim na HDD pa da ih odatle gledam.
Eto, toliko od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 15:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> U principu, zadovoljan sam masinom. Posto uglavnom igram igrice na njoj, prema brzini je i procjenjujem</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

:eek: :eek: :???:

Nije mi jasno? Zadovoljan si??
Kako ti imaš podešenu mašinu kad si zadovoljan sa njom? Ja od tebe imam samo slabiji procesor i to ne mnogo ali duplo više rama i bolju grafičku pa se novije igre vuku opasno. Wolfenstein igram samo u 640x480 sa minimum detalja i opet štreca kad dođe do bitke, ista stvar i sa Medal of Honor a samo sam te dve od jačih igara i probao u zadnje vrijeme. Tako (tj. nikako, jedva) bi radila hrpa novijih igara da sam probao.

To mi je najviše žao zbog toga što ne mogu igrati ovu novu Jedi Knight II, jednu od najboljih igara koje su izašle u zadnje vrijeme. Uh kako bih je rado igrao...

Ma najgore je onima koji igraju igre, njima treba što bolji računar ako bi htjeli da mogu igrati nove igre, sve ostalo se može raditi i na slabijima. Ja nisam fanatik koji bi htio da u svakom trenutku ima vrhunski računar, čak sam trenutno zadovoljan sadašnjim iako je star 2 godine i 4 mjeseca jer ima hrpa starijih igara koje bih igrao a koje sam propustio, jedino mi je velika frka kad izadje neka nova baš dobra igra kao ovaj Jedi Knight II a ne mogu je igrati, pitanje je da li ću moći igrati Warcraft III :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 16:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Nov 2001, 01:00
Postovi: 190
Lokacija: Danska
COMPAQ MV740 Color Monitor 17 `
C: Harddisk . . . . . . . . . 12.028 GB
D: Harddisk . . . . . . . . . 1.942 GB
E: CD/PDCD/DVD/CDRW Drive
F: CD/PDCD/DVD/CDRW
DriveIntel(R) 810e Chipset Graphics
sb4100 surfboard motorola cable /modem
JBL platinum series /zvucnici
98 win i mish ....

cool je nije me obmanuo osim jedna tastatura prilikom instalacije sto je tehnicka greska i zamjena u startu ..
..
za sada radi prilicno dobro ne ljutim se vec 14 mjeseci ,zadovoljan sam s obzirom da ne ganjam previse racunare ...
cisto zbog snimanja muzike zezanja ili pisanja skolskih zadataka , pogledam nekada film mada mi zvezebe na monitoru , nije to to sto treba da je to ....

trenutno ne mislim da ga mjenjam jer nemam radi cega ima sve meni potrebne funkcije koje rade uvjek i nisu previse zastarjele .....

nadam se da sam pogodio podatke na diagnostic sam kopirao jer sam lammer ......

ali za mene je cool sto imam c-64 kasetofon ,floppy drajvom , quickshoot 2 ,, 1574 igre medju njima elite , druid /naslovnica prvog specijalnog broja sveta kompjutera posvecenog igrama/ za koji mi je lijepo cuti da izlazi jos i danas ,par kertridza abc turbo, skate rock , saboteur , ace ....

mada imam emulator instaliran i sve ali ....

mozda s ovog jedno predjem na zx48k .,.... §;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 17:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
MSI GeForce MX 200,32Mb.
Da li je ovo kvalitetna graficka karta, kakve su joj osobine, i da li neko ima iskustva sa njom. I naravno cijena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 17:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
GeForce su, prema mom iskustvu, a evo imam vec drugu po redu (sad je MX200 64 MB, bila je MX Tornado 32 MB), najbolje za igrice i ostale 3D zanimacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 19:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ja bih zaobišao bilo koji MX 200 u velikom luku, ako već uzimaš GF MX onda uzmi MX400 koji je dosta bolji od MX200. Kad sam mislio kupovati MX400 Aneks je imao tj. trebao da nabavi MSI i gledao sam na netu uporedne testove MX200 i MX400 i to mislim da su bile baš MSI, MX400 je često bila i duplo bolja (čitaj: brža) od MX200. MX je oslabljeni GF2 a MX200 je oslabljeni MX, dakle dvaput oslabljen i nije za preporuku pogotovo sad kad su tu GF4 pa je pala cijena čistokrvnim GF2, GF2 Titanium a mislim da ni ove GF4 MX440 nisu loše, mislim da im je cijena kao GF2 Ti.

Oko nove godine je MSI MX 200 u Aneksu bio 145 KM, ne znam kakve su sad cijene. Ja sam sebi mislio nabavljati MX400 ali sam na kraju nabavio Hercules 3D Prophet MX koji je takođe bolji od MX200.

MSI sam po sebi je dosta dobar, ako uspiješ doći do MSI MX400 i bude ti odgovarao cijenom uzmi ga. Ja sam mislio uzeti tukartiucu ali je nisam mogao naći, Aneks je dobijao samo MSI MX200 i Chaintech MX400 sa 64 MB a to mi nije odgovaralo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2002, 21:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Slazem se sa Vaderom u potpunosti. Ako nije neka velika razlika u cjeni obavezno uzmi MX-400, neces se pokajati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2002, 07:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
[quote]
Nije mi jasno? Zadovoljan si??
Kako ti imaš podešenu mašinu kad si zadovoljan sa njom? Ja od tebe imam samo slabiji procesor i to ne mnogo ali duplo više rama i bolju grafičku pa se novije igre vuku opasno. Wolfenstein igram samo u 640x480 sa minimum detalja i opet štreca kad dođe do bitke, ista stvar i sa Medal of Honor a samo sam te dve od jačih igara i probao u zadnje vrijeme. Tako (tj. nikako, jedva) bi radila hrpa novijih igara da sam probao.
[quote]

Ja nisam rekao da mi je masina nesto "ekstra", ali nije losa jer do sada sam UGLAVNOM mogao igrati igrice do kojih sam dosao. Diablo II, Sacrifice, Battle Realms i ostale koje zahtijevaju 3D konfiguraciju isle su bez problema. Mozda sam zaboravio napomenuti da konfiguraciju igrice (detalji, teksture itd.) uvijek podesim na "medium", a ako i dalje zapinje, detalje skinem na "low". Nije velika razlika u grafici, a dosta ubrza performans.
I ja sam odigrao turu "Wolfenstaina". I meni je zapinjalo dok nisam skontao da je po "default"-u podesen na "high detail" ili tako nekako, pa sam ga snizio do medium.
A to koja je bolja ili losija graficka,ko ima bolji procesor i tako to, relativna je stvar.

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: konjovodac dana 23.04.2002. 08:24 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2002, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Planet computers???
Molim tacnu adresu i broj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2002, 15:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2002, 01:00
Postovi: 159
Lokacija: Republika Srpska
Mare Mitrov 3
Vrbanja
051/425-005


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2002, 22:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Ej narode, odlucio sam da upgradujem plocu i procesor, tj zamjenim ih za nesto bolje uz doplatu. Bio sam kod dva simpaticna lika u komsiluku (PC Centar - lokal u pripremi) i oni su mi ponudili nesto sto mi realno odgovara.

Medjutim, muci me jedna dilema. Ja bih zelio Intelov procesor, Celeron na 700/800/900 Mhz, a oni imaju samo ploce sa VIA-inim chipsetom, za tu klasu procesora (ili sam opet zaboravio oprati usi). S obzirom da slabije razumijem u ove novije(?) procesore i podrsku za njih, ne znam tacne modele ni proizvodjace, ali je prije bila fama da ova kombinacija u sebi ne sadrzi ni trunku razuma. Imal iko kakav savjet ovako na slijepo, i da li bi ipak trebao odustati od Celerona i pazariti Duron?

Znam da se dosta o ovim stvarima raspravljalo,
medjutim tu je bilo i mnogo suplje price.
Mozda se vremenom nesto iskristalisalo,
ali ja sam stvarno tukac sto se ovog tice.
(Malo poezije, ha ha.)

Unaprijed zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs