banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 00:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2002, 22:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 666
Lokacija: Banja Luka
Eeee vidis, nisam o tome ni mislio a vjerovatno je to tog problem.Jer imam 2 modula, jedan je 128 a drugo 256 i ne rade na istoj brzini tako da je moguce i to problem
hvala i probacu to sad uraditi
cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2002, 20:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 666
Lokacija: Banja Luka
Buraz moj.
Uradio sam kao sto si rekao, skinuo sam jedan modul i normalno upalio racunar i u biosu digo magistralu na 83Mhz i normalno snimio i restartovao
I onda mi se nije mogao upaliti comp, upali se on ali je monitor crn, ne reaguje.Racunar suti, HD ne radi itd.....
Uglavnom ja sam se isfurao i morao sam rastavljati racunar i izvaditi bateriju za bios da bi se vratio na default.I onda sam ga podigao normalno.Ne znam sta da radim sa overklokovanjem.
Ne ide nikako.Jel to moze biti do procesora???
odo
zivio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2002, 22:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2002, 01:00
Postovi: 42
A da prvo probas sa 75MHz? I da li si probao samo drugi modul?
75NHz ne bi trebalo biti preveliko opterecenje za procesor. A eventualno pregrijavanje dolazi tek kasnije, pri dizanju sistema ili radu u njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2002, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 19
Ne bi trebalo da zeza oko razlicitih mem. modula. Ja imam 2x32 MB PC100 i 1x64 MB PC133 i radi veoma stabilno na 83 Mhz (CAS 3, WinME).
Si razmisljao o nekom kvalitetnom cooler-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Mar 2002, 00:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 666
Lokacija: Banja Luka
probao sma sa obadva modula.I ne moze biti do zagrijavanja jer sam ga tek bio stabio na 83Mhz i skroz mi se blokirao racunar, nisam ni sistem mogao dici a monitor mi je bio kao mrtav.
Probao sam i na 75 i isto mi se desi
ne znam do cega moze biti???
zivio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2002, 05:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Australija
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 27.03.2002. 12:11, Delija_BL je napisao:
Bios..kako doci do toga?
A na overclockovanje sam mislio da ga dignem na 1GHz pa sam se pitao jel ja to mogu ovako ili moram nesto nadogradjivati...
Ocigledno ne kontate da sam totalni pocetnik pa ne znam ni sta je BIOS :smile:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Onda brate nemoj ni da se pokusavas zajebavati sa tim jer cesh samo izgubiti garanciju, nego trebao si fino povesti nekoga ko se razumije u kompjutere i kupiti pravu masinu , ne od ACERa nego negdje gdje ih sastavljaju po narudzbi, izadje te puno jeftinije ( mislim da u buducnosti ne bi trebao imati dodatnih troskova ), a imash masinu koja ce te vjerno sluziti i izvrsavati sve tvoje naredbe bez pogovora i plavih budalestina, a zajebavati se sa overklokovanjem i neznati gdje se nalazi BIOS pa josh nalaziti odgovore na ovom forumu i primjenjivati ne tako pouzdane promjene na sistemu, po meni samo zvuchi kao gubljenje vremena i vjerovatno para, jer ti ACER sigurno nece priznati garanciju ako nesto pojastuchish u kompjuteru
Nije da sam kritican, nego samo zelim da ti objasnim da sam i ja najvise volio takve musterije jer se ne moras brate puno zajebavati sa instalacijom posebnih komponenti , jer si samo skracjues vrijeme gradnje jednog kompjutera i naravno ako neka komponenta pisne ( tj. prdne pod rosu ) samo se gradis iza garancije i rijecima da moraju da sacekaju par sedmica jer moram plocu da posaljem dobavljacu i brate ciste ruke :wink: jer i onako samo takve stvari prodajem Australcima i onima kojima nije bash stalo do igranja a hoce neki jeftiniji sistem za internet i te gluposti

Nista brale drugi put pamet u glavu i ako budesh kupovao novi kompjuter onda se fino obrati ovom forumu da ti pomogne u izboru ploce graficke kartice i drugih komponenti. Ili vidi da prodash taj preko oglasa i naglasi da ima garancije ( ne znam koliko ti je ostalo gorepomenute) i fino dodash par stotina markica ili sta se vec sada tamo koristi kao novcana jedinica i imash posten kompjuter ( to ti govorim jer ovaj text ti dolazi sa ACER Veriton 7100 serije koji je naravno integrisan do bolesti)
Pozdav


_________________
Sloboda Narodu

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: stastopojo dana 01.05.2002. 06:45 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Busilica
PostPoslato: 26 Jun 2002, 04:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Australija
Brate delijo, a da ti fino uzmesh busilicu , pa da fino izbusish tu plocu , pa uz pomoc sarafcigera i par sarafa i matica dodas jedan fini AGP slot koji ce da ti omoguci zdondovanje u 3D okruzenju, zahvat jeste malo potezak , ali se trud isplati kad vidish grafiku
:wink:

_________________
don't touch myself !!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2002, 09:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
Rijesio sam se ja tog s*anja davno i sad imam p4 1.6GHz, 512MB RAM, GF2Ti/Pro sa 64MB DDR memorije i 40 GB HDD-a.


Poslednji put menjao delija_bl dana 31 Dec 2002, 16:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2002, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
auu delija koko te to kostalo posto vidim da si uzeo P4 malo si se zajebo al necemo nikom reci :P
(za upucene - jel taj njegov P4 1.6 na wiliamete ili na tualatin jezgri?)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2002, 23:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
Sto sam se za*ebo?
Pentium4 je vrlo dobar procesor. Po mom misljenju najbolji, ti AMD fanatiku! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs