banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 08:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Reciklaza ketridza
PostPoslato: 29 Jun 2002, 23:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
Otisao sam neki dan u "Abakus" sa praznim ketridzom (crna boja) za HP deskjet 695C ("pljuckavac") da mi ga recikliraju. Oni su to uradili, medjutim sada mi jako lose printa crnu boju - slova se gotovo i ne vide. U ketridzu ima tinte (osjeti se da je pun pri muckanju), ocistio sam ga detaljno, ali i dalje isto. U cemu moze biti problem? Moze li tinta biti tako losa? Sve to ne bi bilo strasno da nisam za taj "ugodjaj" morao platiti 24 marke, koliko kosta punjenje. Da li da odem u ponedjeljak u "Abakus" i da im spomenem familiju?
Hvala unaprijed za savjet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2002, 23:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Ja sam recikliram svoje kertridze za HP 840 (isto pljuckavac). U principu jednostavna radnja, bez nekih velikih mogucnosti da krene lose. Crni sam dosad punio 5-6 puta i na moje iznenadjenje jos uvjek odlicno radi.

Koliko ti je vremena kertridz stajao prazan?

Kad sam ja svoj u boji punio prvi put (nestalo je bilo crvene), trebalo je da prodje 7-8 dana da se napunjena boja profiltrira i popuni glavu. Do tada je stampao samo par linijica boje, tj. oko 10% rupica na glavi je propustalo a ostale su bile zacepljene. Zbog toga je uvjek pozeljno napuniti boju PRIJE nego sto je potpuno nestane, ali kako HP za nase stampace nema software koji pokazuje stanje tinte, to je vrlo tesko odrediti kad je kertridz pri kraju. Isto tako postoji mogucnost da su ti stavili nekvalitetnu ili neodgovarajucu boju, ali sumnjam da bi dozvolili sebi takav blam. S obzirom da je sa crnim kertridzima situacije donekle drukcija, pretpostavljam da ako je sve u redu sa bojom, ona bi se morala pojaviti na svim rupicama za dan-dva (do ponedeljka). Sve ovo pod uslovom da ti kertridz nije stajao duze od desetak dana, a u tom slucaju je moguce i da je "zesce" zapekao i da mu treba tretman sa tecnoscu za procepljavanje (sanse da ga ova tecnost procisti su 50-50, prema mom licnom iskustvu).

U svakom slucaju, savjetujem ti da sacekas jos ova dva dana, a ako problem ostane, odes kod njih i objasnis im u cemu je stvar. Oni ga mogu pokusati osposobiti za rad sa pomenutom tecnoscu, ili da ga "produvaju" spricom (ovo je standardna stvar za moje kertridze, tvoji su drugaciji i ne znam da li se i na njih odnosi). Tek ako ni to ne uspije, i oni sloze facu u stilu "nemam pojma sto ne radi", onda im pomeni familiju :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2002, 23:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
Ketridz je bio dugo vremena, par mjeseci, prazan. Moguce, dakle, da se zapekao. A gdje se moze nabaviti tinta da sam sebi punim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2002, 00:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Ja tintu nabavljam u KPI firmi, na Paskulinovoj ciglini, u baraci gdje prije bio "Mont Computers". Adresa je, ako se dobro sjecam, Jovana Ducica 24 (ovo uzmi sa velikom dozom rezerve). Kod njih 100ml tinte kosta 35-40 KM, zavisi o kojoj se tinti radi. Preko te kolicine ima odredjenih popusta, npr 200ml bude 65-70 KM itd. Ja sam dzabe dobio potrebne sprice, igle, saraf za crni kertridz (mislim da za tvoje on ne treba) i uputstvo za punjenje. Mada, jednom mom prijatelju su prije nekih mjesec dana naplatili 20 KM pribor, uputstvo i prakticnu demonstraciju. I da ne zaboravim, u pitanju su tinte poznate firme"American Inc Jet", koje su ovde i u Srbiji dosta popularne. Konkretno, vrlo je tesko primjetiti razliku izmedju njihovih i orginalnih HP boja, jedino im je crvena nesto svijetlija. Ali ovo ne bi trebalo da te puno brine, sem ako nisi graficki profesinalac ili neka slicna fela kojoj je jako stalo da dobije sto vjernji print.

Ne znam koliko su ti tinte nalili u "Abacusu", ali ne vjerujem da je preko 20ml. Ti sad vidi u zavisnosti od svojih potreba (sta i koliko cesto stampas) da li ti se isplati da sam recikliras (po mom misljenju isplatilo bi se svima, ali ima ljudi koji jednostavno nece da se zamaraju sa tim, sto isto treba razumjeti) i onda odluci da li ces i koliko boje uzimati.

Nego, nesto mi drugo nije jasno. Da li su oni tebe prije punjenja pitali koliko je kertridz stajao prazan? Mislim, trebali su, i onda na osnovu tvog odgovora mogli su odmah poduzeti odgovarajuce radnje. Licno nisam siguran da li ce ti kertridz ponovo proraditi, mada jedan moj prijatelj na Starcevici ima isti stampac i crni kertridz mu je poslije dobrog ciscenja proradio iako je stajao skoro godinu dana. Nadam se najboljem :).

Ako ti treba jos neka informacija, slobodno pitaj, ukoliko znam o cemu je rijec, rado cu ti odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sad radi
PostPoslato: 02 Jul 2002, 18:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2002, 01:00
Postovi: 21
Lokacija: Gdje god prilegnem
Dragicka!

Otisao sam u "Abakus", odnio ketridz, oni mi ga produvali i - sada radi k'o sat.

Vlajicu, hvala na savjetima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2002, 23:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 43
Ma nema frke, bas mi je drago :) :) :) .

Jeb' ga, skup je novi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs