banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 13:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Prije mjesec-dva sam prešao na win 8.1 i od tada mi se bar jednom dnevno desi sledeće:

kada se monitor ugasi zbog neaktivnosti neće opet da se uključi kada mrdnem miš ili nešto pritisnem na tastaturi...

kućište radi normalno, nije u pitanju sleep, znači u onoj power plan šemi svi oblici sleepa, hibernacije i uštede energije su ugašene... ja onda moram na dugme da ugasim kućište (pritisnem kratko i aktivira se shutdown) i opet ga upalim i sve ok, i danas se monitor ugasiti par i paliće se normalno, ali jednom će se desiti da neće...

ovo mi se nije nikada dešavalo na 7ici pa sumnjam da je nešto do osmice

nisam uspio ništa posebno naći na google u vezi ovog, pa ako je neko imao slično iskustvo.... ?


(Tema može ili i u software pa izvin'te ako sam 'mašio)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
RAM.
Kada se ugasi monitor naprezanje računara opada pa se memorija hladi, naročito sada kada je prošlo ljeto pa i napolju zahladilo što dodatno ohladi memoriju. Znaš i sam pojavu da se stvari skupe i rašire zavisno od temperature, to radi memorija i zato dolazi do prekida. Pokušaj sljedeće raditi, kad ostaviš računar upaljen a nećeš raditi njemu, ostavi neki program koji zauzme memoriju npr Firefox sa Flash playerom uključene i samo ih minimiziraj, pa ako se problem prestane javljati onda je to.
Može biti isto ako imaš više različitih memorija ili čak od različitih proizvođača.
Mogu biti kablovi od Diskova.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
pokusacu, mada meni se cini da kompjuter normalno funkcionise osim sto nema slike, cini mi se cak i kada stisnem na kucistu dugme za gasenje da se cuje onaj zvuk gasenja kao da je sve ok...

ali ekserimentisacu jos


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23512
Kako ti onda gasi monitor zbog neaktivnosti ako je to isključeno u Windowsu?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Peca je napisao:
pokusacu, mada meni se cini da kompjuter normalno funkcionise osim sto nema slike, cini mi se cak i kada stisnem na kucistu dugme za gasenje da se cuje onaj zvuk gasenja kao da je sve ok...

ali ekserimentisacu jos

Na osnovu čega misliš da normalno funkcioniše? Ostavi upaljen skype, pa ako imaš neki drugi uređaj sa skypeom nazovi se na računar, ako ima zvuka od skypea onda nije do ovoga što sam ja tipkao.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 18:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Monitor se gasi jer je podesen da se gasi nakon 15 min neaktivnosti, a napisao sam sam da su pogašeni sleep, hibernacija i power saving sranja...

Mislim da normalno funkcioniše jer caps lock i numlock lampice reaguju, kad stisnem vise dugmica "pišti", i kad stisnem alt +f4 i enter kompjuter se ugasi, i cuje se onaj kratki zvuk kad se gasi kompjuter... zbog čega mislim da nije ram vec nešto vezano za neka podesavanja ili šta li već u windows 8, jer kao što rekoh na sedmici koju sam imao do skoro to se nije dešavalo nikada...
(Svi drajveri i to su svjezi i OK)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
PKT je napisao:
RAM.
Kada se ugasi monitor naprezanje računara opada pa se memorija hladi, naročito sada kada je prošlo ljeto pa i napolju zahladilo što dodatno ohladi memoriju. Znaš i sam pojavu da se stvari skupe i rašire zavisno od temperature, to radi memorija i zato dolazi do prekida. Pokušaj sljedeće raditi, kad ostaviš računar upaljen a nećeš raditi njemu, ostavi neki program koji zauzme memoriju npr Firefox sa Flash playerom uključene i samo ih minimiziraj, pa ako se problem prestane javljati onda je to.
Može biti isto ako imaš više različitih memorija ili čak od različitih proizvođača.
Mogu biti kablovi od Diskova.

Preko deset godina iskustva u svijetu servisiranja kompjuterskog hardware-a i software-a ostalo je zatečeno i razjapljene vilice kao u peša na suvom nakon što sam ovo pročitao...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@Peca
Koja grafička je u pitanju i koje si drivere koristio za nju? I da li se radi o Windows 8 ili 8.1 OS-u?

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
dtb_pro je napisao:
PKT je napisao:
RAM.
Kada se ugasi monitor naprezanje računara opada pa se memorija hladi, naročito sada kada je prošlo ljeto pa i napolju zahladilo što dodatno ohladi memoriju. Znaš i sam pojavu da se stvari skupe i rašire zavisno od temperature, to radi memorija i zato dolazi do prekida. Pokušaj sljedeće raditi, kad ostaviš računar upaljen a nećeš raditi njemu, ostavi neki program koji zauzme memoriju npr Firefox sa Flash playerom uključene i samo ih minimiziraj, pa ako se problem prestane javljati onda je to.
Može biti isto ako imaš više različitih memorija ili čak od različitih proizvođača.
Mogu biti kablovi od Diskova.

Preko deset godina iskustva u svijetu servisiranja kompjuterskog hardware-a i software-a ostalo je zatečeno i razjapljene vilice kao u peša na suvom nakon što sam ovo pročitao...


Ajde da vidimo maestra na djelu kako u dva koraka riješava problem.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Grafička je ati radeon hd 7700
Za driver na AMD catalyst control center piše: Driver Packaging Version 13.251.9001.1001-140704a-173665E-ATI
skinuo sam driver sa amd sajta baš za win 8

Windows je 8.1

Smijem reći da se i ja solidno "razumijem u kompjutere" jer ih također servisiram dugo i radim još svašta nešto usput, tako da prilično sam siguran da nije neka glupa greška oko loše instaliranog sistema, drivera ili nekog drugog softwera, koristim update na osmici ako išta znači...

napominjem opet isti komp imam godinu dana i do prije nekoliko mi se na 7 nikad to nije dešavalo

još nešto što upućuje na osmicu, prije par mjeseci sam na par dana isto imao win 8.1 i isto mi se desilo jednom-dva puta sa monitorom, ali tada sam mislio da je nešto do "mene" jer sam eksperimentisao sa osmicom, tj 8.1...

ajde dtbpro ako ti ne riješiš neće niko :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2337
I meni se to par puta desilo na Win 8.1 (čak imam i istu seriju grafičke kao i ti). I ja bih rekao da je nešto do grafičke, kao da kad ugasi monitor, ugasi i grafičku, pa je ne može ponovo pokrenuti.
@PKT
Tvoja teorija je stvarno u najmanju ruku čudna, kakvo skupljanje i širenje memorije, pa koliko ona u radu uopšte mijenja temperaturu. Šta bi se onda trebalo dešavati sa procesorom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Da se memorija tako skuplja i širi ako ništa napravila bi spoj i ko zna šta bi sve pocrkalo na ploči... :)
A i mislim da materijal električnih kompjuterskih komponenti nije baš sposoban da se širi i skuplja tako... ali pustite sad to mora biti neki fix za ovo što se dešava....evo pregledao sam settings grafičke, podešena je na high performanse, nema nikakvih ušteda energije i spavanja i šta god...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
PKT je napisao:
Ajde da vidimo maestra na djelu kako u dva koraka riješava problem.

Izvini što mi ovo tvoje navedeno nema veze za logikom, ostavljam naravno varijantu da nisam u pravu. Čovjek svakim danom može nešto novo da nauči. Mada mnogo češće svakim danom čuje sve više i više nebuloza. Ali nebitno to sad.
Nisam nikakav maestro, ali evo u dva koraka: ako mrdanje mišom ne pomaže, vjerovatno će pomoći ovo:
1. pogasiš monitor (a ne računar)
2. ponovo upališ monitor.
To će vjerovatno odraditi posao i u dva koraka je, ali to nije rješenje problema. Problem je što grafička ne daje pobudu monitoru da ga vrati iz stand-by stanja, a generalno tu može biti kriv uglavnom driver za istu. Odnosno njegov rad pod Windows 8 OS-om. Doduše, imao sam tih problema i sa nekim modelima monitora preko DVI I/O, ali to je pravilo problem i na Win7, tako da ovdje ta varijanta otpada.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2337
Meni nije bilo to rješenje (mada opet, meni se takva situacija desila 5-6 puta za pola godine) i pokušavao sam fizički ugasiti i upaliti monitor. Samo je izbacivalo da nema ulaznog signala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 22:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Pokušaću sa paljenjem i gašenjem monitora, e sad pade mi i napamet još nešto na monitoru koristim dvi priključak a ne vga, možda će na vga biti drugačije....(mada sumnjam)

i ako to ne upali onda ću da eksperimentišem sa nekim drugim driverom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23512
Podesi da se monitor ne gasi nakon 15 min i riješen problem.
Jedan korak :)

Ovo oko RAM-a i skupljanja i širenja... Morao sam dva puta da pročitam.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 17 Sep 2014, 23:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
dtb_pro je napisao:
PKT je napisao:
RAM.
Kada se ugasi monitor naprezanje računara opada pa se memorija hladi, naročito sada kada je prošlo ljeto pa i napolju zahladilo što dodatno ohladi memoriju. Znaš i sam pojavu da se stvari skupe i rašire zavisno od temperature, to radi memorija i zato dolazi do prekida. Pokušaj sljedeće raditi, kad ostaviš računar upaljen a nećeš raditi njemu, ostavi neki program koji zauzme memoriju npr Firefox sa Flash playerom uključene i samo ih minimiziraj, pa ako se problem prestane javljati onda je to.
Može biti isto ako imaš više različitih memorija ili čak od različitih proizvođača.
Mogu biti kablovi od Diskova.

Preko deset godina iskustva u svijetu servisiranja kompjuterskog hardware-a i software-a ostalo je zatečeno i razjapljene vilice kao u peša na suvom nakon što sam ovo pročitao...

Ниси једини...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 12 Okt 2014, 12:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Imao sam isti problem prije sa Gigabyte 7870 OC i Win 8.1. To je meni bilo zbog drajvera tako da ti je najbolje skinuti najnoviji drajver i vidjeti da li jos imas taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 12 Okt 2014, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ja imam taj problem na laptopu. Laptop nekad (jednom u 50) ode u sleep i ne budi se. Kada ga palim na dugme hard se zavrti ali samo na sekundu. Još nisam provalio kako i zašto, ali nakon par pokušaja ga upalim ali na dugme... Čak i tad samo nastavi tamo gdje je stao, opera ili sl. Global warming, šta li je..

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gasenje monitora
PostPoslato: 12 Okt 2014, 14:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Moje se rijesilo..... a nisam ni ja siguran kako, instalirao sam drugu verziju drivera na osmici... i od tada se smanjilo ali nije prestalo...

ja onda nakon par dana bezveze podesim monitor da se gasi nakon 15 minuta neaktivnosti umjesto 10 i od tada se ne desava belaj.... pa ti budi pametan :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs