banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jan 2021, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
goxon Biće da je nesto drugo, dok je telefon zakljucan, ne korisiti se, normalno se pojavi dolazni poziv i slušalica za javljanje, a kada je u korištenju onada izleti samo notifikacija na vrhu sa Decline - Answer.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ja koristim običnu adguard aplikaciju već duže vremena (bez roota), free verziju, blokiranje reklama u browseru fercera odlično. Kad vidim spisak šta je sve blokirano, tačno se bolje osjećam.
Što se tiče samog miui-ja, reklama uopšte nema.
Ne znam čemu je razlika kod ovog načina i ručnog unošenja koje ste opisali ovde.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 11:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Piro je napisao:
_зока je napisao:
Čovjek bi rekao da vam reklame iskaču non-stop i prekrivaju bar dve trećine ekrana kad se toliko trudite da ih uklonite.


Na MIUI znaju iskociti preko sistema reklame i zauzmu cijeli ekran i jako su iritantne, to sam vec pisao na onoj temi gdje se moze ukloniti sistemska app koja ovo radi, jedini nacin da se ove blokiraju je DNS, VPN ili hosts(root) bez brisanja app-a, a za browser se moze koristiti neki browser koji ima built in adblocker.

Godinu dana imam Redmi Note 7, nisam baš osjetio takve probleme sa reklamama. Odradio sam ja to što si predlagao na onoj temi al' ne zbog reklama nego zbog trajanja baterije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Hvala na preporuci za DNS, probao ali mi ne odgovara. Neke linkove mi nije htjelo otvoriti pa sam ga uklonio. Nema opcije da dodam linkove na whitelist kao kod AdAway, meni je on savršeno radio, nisam skontao nikakvo sporije učitavanje ili povećano trošenje baterije...
Probaću ove APK na VPN fazon što ste spominjali...
Smoriše reklame, kad se navikneš da ih nema... :/

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
gishas je napisao:
goxon Biće da je nesto drugo, dok je telefon zakljucan, ne korisiti se, normalno se pojavi dolazni poziv i slušalica za javljanje, a kada je u korištenju onada izleti samo notifikacija na vrhu sa Decline - Answer.


To je funkcija Androida već odavno, kao da te ne ometa u tome što trenutno radiš tako što ne zauzme čitav ekran.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
A jest' im funkcija, hvala u svakom slučaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 16:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1188
Tražim temu za Samsung al' ne nađoh. Evo postaviću ovde pitanje... Imam Samsung A40 i od nedavno mi se pojavi obavjest tipa AppCloud - Process Updates - Initializing the experience.
Obavjest se ne može ukloniti, već sama nestane nakon nekog vremena. Pretpostavljam da je ovo nešto vezano uz Samsung acount i njegovu Cloud uslugu. Cloud ne koristim, samo acount za Samsung prodavnicu.
Imate li ovu obavjest i znate li kako je isključiti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 20:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Skoro dvije godine imao sam A2, Android one, nikada ne bi uzeo da je MIUI! Baaaas je poceo da steka u zadnjih mjesec dva, sitnice ali koje smetaju, npr, notfikacije ne rade, pa onda ne mogu da se javim itd. Onda sam vidio Realme 6. Moj maks. budzet za telefon je zaista 400 KM. *sirotinjo i bogu si teska:) >>>>Kupio sam ga kod covjeka na olx iz firma iz Jajca, nakon sto sam pogledao nekoliko video recenezija, procitao deset i vise i svi su ga nahvalili. Evo koristim 15 dana i odlican je zaista. Brz, displej 90 Hz, velicina dobra. Odlican. Naravno mana je sto je njihov launcher nemoguce kustomizovati pa sam stavio Nova >Luncher i prilagodio ga, onda svaki dan je po 200 puta kontaktirao neki heytapmobile.com. Iako na mrezi imam PiHole kao blokator reklama i pracenja, nisam uspjevao da zaustavim veze prema ovom servisu i prikaz reklama. Znaci ugradili su neko DNS podesavanje u sistem. Medjutim, vrlo lako sam to rijesio sa Private DNS podesavanjem i to koristim nextdns.io, obavezno pogledajte ovaj servis, ima Denylist i allowlist, I koristio sam ADB shell i izbrisao tonu aplikacija koje su dosle fabricki. Nema reklama nema pracenja, jer nexdns u korijenu sasjece sve konekcije prema OPPO sajtovima. Jedino sam ostavo ota.coloros.com jer ajde volio bi da dobijem android 11 koji su najavili za ovaj mjesec.Tako da je Realme tj. OPPO bas udario na Xiaomi i vodi se borba izmedju nijh u "budget" segmentu. Samsung pokusava da se umetne ali za sada cini mi se da nije uspio. MEne su sa Realme privukli i bas sam zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2021, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nista posebno nemam reci ni za ni protiv xiaomi telefona. Samo koristim situaciju da se zahvalim na rjesenju za dosadne reklame :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2021, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ja ne razumijem gdje vi vidite te reklame. Koristite kineski ROM? Evo koristim skoro dvije godine Mi 9T i još ni jedne reklame nisam vidio.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2021, 00:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Vidiš li reklamu kad instaliraš neku aplikaciju??

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2021, 00:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ako mislis unutar PLAYSTORa, NE...to se negdje samo ugasi u standardnim podesavanjima, al ubij me, ne mogu se sjetiti...googlaj :)

Najvise reklama iskace unutar samih aplikacija koje skines i koristis...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2021, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Da, to standardno, vidim reklamu unutar neke aplikacije, tipa CPU-Z, ali u samom MIUI nisam nikada vidio.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2021, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
Ja nikada ni jednu reklamu nisam imao osim kada instaliram novu app pa skenira za viruse


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2021, 14:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
E na to sam mislio...
Ostale reklame sam uspio isključiti, čini mi se...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
A da probaš sa Meizu i Flyme o.s.
Odlični i pouzdani telefoni sa boljim hardverom i boljim ekranom a po povoljnoj cijeni. Tipa Meizu 16-ka košta do 300KM a telefon je vrh i dan danas. Dobra kamera, ekran, zvuk, metalni i uz to dosta memorije ima 128GB.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 09:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Eno Tramp stavio i Xiaomi na nekakvu listu, zabranjuje se Amerima ulaganje u Xiaomi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
Zar vam stvarno smetaju reklame kada instalirate neki app? Snobovi jedni :D
BL Boy, ne bih se složio za Meizu. Iako je veoma dobar telefon i na drugom mi je mjestu po izboru, Xiaomi j opet bolji. Meizu je poznat po tome što brzo gubi pofršku za OS i Android. Brzo se odriču svojih modela, dok npr Xiaomi to ne radi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Smetaju mi reklame i baneri kada citam tekst na nekom od portala u hromu, te kojekakvi pop up-ovi. Adguard je to rijesio.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2021, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
15. januar 2021.
Odlazeća Trampova administracija, odlučila je da u fotofinišu svoje vladavine zagorča život još jednoj kineskoj kompaniji. Nakon ZTE i Huawei, red je došao i na Xiaomi! Kako prenosi Reuters, američko Ministarstvo odbrane proširilo je spisak problematičnih kompanija iz Kine koje se terete za špijunažu. Novih stavki je devet, a jedna od njih je i proizvođač telefona.

SK 06/2019 – Huawei na crnoj listi

Kao i u prethodnim slučajevima, posledica ovakve mere je trgovinski embargo koji zabranjuje američkim kompanijama da trguju sa Xiaomijem (a tako im je dobro išlo). Stoga, budući telefoni mogli bi da ostanu bez Google servisa, što je za većinu korisnika Android telefona van Kine, veliki problem. Zabrana bi trebalo da stupi na snagu 11. novembra 2021. godine. Alternativa svakako ima (Tom Tom, AppGallery), sigurno će se i pukom nomenklaturom pojedini modeli izmigoljiti iz kandži sankcija, ali sve je to još uvek prilično jalovo.


Jao ljudi ja imam šaomi redmi note 4, šta će biti sa mojim telefonom?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs