banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 990 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2024, 20:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 105
Lokacija: Gradiška
Zorge je napisao:
U manjim sredinama optika ima po zgradama
Ko ima kuće , ostaje na vdsl-u


Ne mora značiti za kuće. Eto, kod nas su počeli s radom krajem novembra i postavili žute LC-LC kablove uz svaku kuću (jedno 30-ak). Doduše, nije nikad bilo VDSL-a, samo ADSL i koaks.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2024, 21:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Koje mjesto?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2024, 21:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Klikneš na link i piše u regionu Bijeljine, Brčkog i Milića.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2024, 22:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
To sam pročitao
Sigurno su mali uzorci
Ozbiljne pare mtel zaradi svake godine.
Negde sam pročitao da su prošle godine imali dobit od 80 miliona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2024, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Kako ih je preuzeo mtel, svako malo nestane interneta na sat vremena. Nevjerovatno

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2024, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Grupni prekid


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 12:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Zovu malo čas iz m:tel-a da me obavjeste da se trion tel od 01.03. pripaja njima ali oni za mene imaju specijalnu ponudu tj. NET S+ paket m:tel-a sa brzinom od 50/25Mbps koji bih prvih 12 mjeseci plaćao 20KM a ostatak redovnu cijenu od 34,50KM. U startu sam rekao da nisam zainteresovan pogotovo što brzine i cijene trion internet paketa ostaju iste i nakon pripajanja m:tel-u.
Kaže čovjek, od koga ste dobili tu informaciju, kao, provjeriće on da li je to tačno pa će mi javiti...
Koja navlakuša... Ne nasjedajte na njihove SPECIJALNE ponude.
Pošto sam ja bez UO, kaže mi on da ću se svakako morati javiti u Trion tel od 26.01. jer nemam UO.
Kakve veze ima UO?

Pošto će me zvati opet, samo ću mu reći da ću pristati na prelazak u m:tel ako mi daju 24mj. po 20KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 12:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Nisam baš siguran da možeš zadržati stari Trionov paket... svakako javi epilog.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 12:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Iz saopštenja...
"Važno nam je da znate da će sadašnji korisnici internet usluga Trion Tel-a i dalјe moći da koriste postojeće, ranije odabrane pakete usluga po istim uslovima i cijenama kao i do sada. Svi ugovori koje su korisnici zaklјučili sa nama nastavlјaju da se primjenjuju u cjelosti, a Mtel a.d. Banjaluka će kao univerzalni pravni slјedbenik preuzeti sva prava i obaveze koje je Trion Tel imao prema krajnjim korisnicima."

https://triontel.net/obavjestenje-za-korisnike/

EDIT: Samo me zanima šta će ponuditi korisnicima trion-a tamo gdje nema m:tel optike?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 12:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1002
Pa to je sad optika od mtela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 12:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Nebi baš rekao da oni to tako doživljavaju...
Sad npr. da pokušam odraditi preseljenje internet paketa trion tel-a na adresu gdje trion tel nije doveo svoju optiku a postoji m:tel infrastruktura, nebi mogao jer bi mi rekli da nema tehničke mogućnosti.

Sve u svemu, niti ću potpisati UO sa trion-om jer ne vidim zašto bih, niti ću uzeti m:tel paket po uslovima koje su mi ponudili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 13:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 105
Lokacija: Gradiška
Kao što dosadašnji korisnici Blica, Elte i Telrada i dalje mogu koristiti postojeće ugovore bez ili s minimalnim trajanjem ugovorne obaveze, tako će moći i korisnici Triona.

E sad, od 3. 1. sve to postoje m:telovo, tako da ako budeš htio preseliti na novu lokaciju gdje sad ima Trionova, a nema m:telova optika, to će sve od tog datuma biti m:telova optika i u bilo kojem slučaju moraćeš uzeti neki od njihovih (m:telovih) paketa.

Moguće je da će dodati i doplatu za gigabitne brzine koje je Trion imao s obzirom na to da su nedavno dodali doplatu za 300/150 Mbps što se prije nije moglo imati, ali vidjećemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 13:16 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3060
Da mi neko objasni kojom logikom kod mene u naselju uvode optiku ali samo u onim ulicama koje su ranije bile na Elti? Bukvalno 50m od mene u ulicu uvode optiku, kod nas koji smo od ranije na mtelu, crnačko spolovilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 13:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Ma naravno, ovo je samo njihova navlakuša da prebace sve korisnike na m:tel.
Jedino što će poslije 01.03. biti ne moguće jeste uzeti "trion" internet paket kao novi korisnik i što će nas korisnike trion-a zezati u slučaju kvara terminalne opreme a nemamo UO, tražiće da potpišemo novu UO sa m:tel-om ili će tražiti novčanu naknadu za izlazak tehničara i popravku.

Tako su nedavno navukli neke moje rođake da uzmu paket kod Supernove jer kao BlicNet više ne postoji a ni paket koji su oni imali više ne postoji. Hajde, dobili su više kanala, brži net ali i veću cijenu za 10KM.
S druge strane, mi Trionovci ne dobijamo ništa da pređemo na m:tel, samo dobijamo gore u tome je poenta.

EDIT: @jovic23 Pumpaju broj korisnika glavne firme m:tel. Ti si već korisnik m:tel-a a tamo gdje je Elta, dosta njih koristi Eltu koja ima coax, pa će im m:tel dati optiku da ih na finjaka prebaci na zbir korisnika glavne firme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 14:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 105
Lokacija: Gradiška
jovic23 je napisao:
Da mi neko objasni kojom logikom kod mene u naselju uvode optiku ali samo u onim ulicama koje su ranije bile na Elti? Bukvalno 50m od mene u ulicu uvode optiku, kod nas koji smo od ranije na mtelu, crnačko spolovilo.


Tako su počeli s radovima i kod mene isto, negdje krajem novembra u ulici gdje 90% ljudi koristi Blic. Poenta je da ljudi pređu na glavnu kompaniju, tj. m:tel, jer sam pitao ove iz prodaje i kažu da se optika neće moći koristiti u sklopu postojećih niti novih ugovora na Supernovoj (iako je navedeno da može ići GPON na 150/50 Mbps), već će se morati preći na m:tel za optiku. Konkretno, žena u prodaji kaže da "moraju tražiti zakup opreme" od svojih vlasnika da koriste optički kabal koji je prokopan. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 15:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
Situacija je sledeća...
U kancelariji Trion-a svi su do bola pesimistični, po neko drzak, prave se da nemaju pojma a onda kad vide da korisnik zna razliku izmedju ugovora i UO malo popuste i kažu "pa nama su rekli tako".
Rečeno im je da govore da trion tel od 01.03. neće postojati i da m:tel prebacuje korisnike sebi uz nove m:tel-ove UO pa kad vide da korisnik nešto zna... Onda kažu, potpišite ugovor ili sa nama ili sa njima, nama je tako rečeno. Mi ništa više ne znamo...
Na sve to, kažu mi da u njihovoj arhivi nemaju moj primjerak ugovora, pa ako mogu da im dostavim.

Dostaviću ja njima primjerak ugovora ali potpisati UO neću tj. hoću ako mi trion ponudi pogodnost, što naravno neće uraditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 105
Lokacija: Gradiška
Dakle, rečeno im je praktički da koga mogu zajebat da pređe na gori ugovor da pređe. :lol:

Nema šta, drži se postojećeg ugovora do kad može i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Jel moguće sada otići u Trion i potpisati najnoviji ugovor po Trionu? I je**ti se sa m:tel-om poslije prelaska? Pa dokle doguramo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 15:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1196
@drakula Nije mi najjasnije tvoje pitanje... Ako živiš negdje gdje je dovedena trion tel optika, trebalo bi da možeš potpisati novi ugovor i da te priključe. To uradi u naredna dva dana jer vrlo vjerovatno neće još dugo moći...
Mada, možda ti i sada kažu da te ne mogu priključiti i da ideš u m:tel.
Ako si već postojeći korisnik, nemaš šta raditi reugovor jer sa njim ne dobijaš ništa. Čemu potpisivanje nove UO na 24mj. sa trion-om kad će ti sve ostati isto kao i do sada (cijena paketa i brzina), samo će ti računi od 01.03. stizati od m:tel-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2024, 07:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Uzmeš bolji paket od svega što mtel nudi i pratiš kako ti smanjuju brzinu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 990 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs