banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 985 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2020, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Ja ne znam sta se vi sprdate sa mtel monterima kad je za moje potrebe ovo savrseno mjesto za ruter. Centelna pozicija u stanu, gdje god se okrenem uvijek mi je pun signal, nema kablova. Sve uredjaje koristim preko wifi, osim tog stb risivera koji radi najnormalnije i kroz ovu vratolimiju pretvaranja telefonskog kabla u mrezni.

Da sam htio ruter na drugoj poziciji,naravno da bi to i trazio da urade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2020, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Castra je napisao:
Baš prava utičnica? Daj uslikaj mi to da vidim kako je urađeno... :)
Nemam alata :/

Stvarno se ne sjecam, nikad nisam otvarao ovu kutiju od kad su uveli internet.Moguce i da su spojilj sa zicom ...ali kakve to veze ima sa bilo cim. Sve frcera najnormalnije preko 3 godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2020, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Ovako rade iz mtela i dobro rade. Makar je meni uradjeno kako je trazeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2020, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Odosmo OT....poenta jeste da smo u zgradi imali ponudu i MTEL i ELTA optiku. Neki stanari su uzeli Mtel, neki Eltu...ali obje firme su imali razvedenu mrezu u objektu i ti kao korisnik mogao si da biras.Ista stvar i kdo buraza na Starcevici.

* naravno...tada Mtel i Elta nisu bili ista kompanija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2020, 21:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
wizzy_bl je napisao:
Castra je napisao:
Baš prava utičnica? Daj uslikaj mi to da vidim kako je urađeno... :)
Nemam alata :/

Stvarno se ne sjecam, nikad nisam otvarao ovu kutiju od kad su uveli internet.Moguce i da su spojilj sa zicom ...ali kakve to veze ima sa bilo cim. Sve frcera najnormalnije preko 3 godine.


Ajde 4 vijka možeš bilo čim odvrnuti, žrtvuj se malo za raju... :D

Pitam zato što sam ja u toj dilemi, vidi ovdje:
Castra je napisao:
Koja je najkulturnija opcija da spojim šuko utikač na puni strujni kabl?
Ne mogu da stavim utičnicu, pošto mi je gužva u razvodnoj kutiji u zidu, a ni da režem utikač pošto je riječ o napajanju za ruter...


Trenutno sam samo strujni kabl ufrkao oko konektora i izolovao. Taj kabl sam stavio na zaseban osigurač i to je to. Nije elegantno rješenje, ali nisam našao bolje. Evo kako sve izgleda s vana:
Slika

Na ekipu iz Mtela koja je meni dovlačila optiku nemam posebnu zamjerku.
Pali su mi neki planovi u vodu koje sam imao za razvlačenje mreže, tako da smo morali brzinski improvizovati.
Bilo je malo fušarenja naravno, ali nisam ni očekivao da će raditi pedantno kao što bih ja sebi uradio. Sve u svemu, 4+ od mene...

Ima li neko neki roast za moj ruter? :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2020, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Ajdv sutra cu....ne da mi se sad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2020, 02:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
wizzy_bl je napisao:
Odosmo OT....poenta jeste da smo u zgradi imali ponudu i MTEL i ELTA optiku. Neki stanari su uzeli Mtel, neki Eltu...ali obje firme su imali razvedenu mrezu u objektu i ti kao korisnik mogao si da biras.Ista stvar i kdo buraza na Starcevici.

* naravno...tada Mtel i Elta nisu bili ista kompanija
Čekaj brate, prvo kažeš ELTA kablovsku, pa sad optiku, i naknadno je još Mtel razvukao svoju optiku. Ja mislim, a možda se varam, da si u zgradi imao samo koaksijalu razvučenu na koju su se većina nakačili na Eltu. Zatim uletio Mtel sa optikom i razvodom po ulazu, koji si ti uzeo. A Elta optiku ne vjerujem da je iko uveo kroz koaksijalni razvod a da nije sam potegao da se to razvuče i pri tom imao rebrasta crijeva prohodna do stana. I ta razvučena kablaža optike je vlasništvo određene firme, ne može druga firma da dođe i iskoristi tu instalaciju, već mora se paralelno još jedna povući...
To za pretvaranje telefonskog u mrežni iz sobe u sobu, samo su na 4žilni kabl naštiklali mrežnu mikroutičnicu i proturili 10/100 konekciju od rutera do stb. To nisu ni morali raditi, mogli su sa powerline adapterima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2020, 05:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Ne znam kako i na koji nacin...ali znam sigurno da je pola stanara uzelo Elta optiku, jer su oni prvi krenuli sa reklamom. Kasnije se neki cak prebacivali na Mtel zbog SK i fudbala.

Da li se Mtel zakacio na Eltin prikljucak ...nemam pojma.

Isto tako, u toku gradnje dok sam gledao stan, ovaj sto je razvlacio struju mi je rekao da ce biti optika i da cu moci da biram izmedju Elte i Mtela. Tako je i bilo...kako, ne znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2020, 07:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
wizzy je u Boriku, novogradnja. Vjerovatno je investitor uradio dil sa Eltom da razvuku optiku, a kasnije došao i mtel.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2020, 07:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
Moze i nesto polovicno, dovedu u zgradu, a kada ulaze u stan odrade kroz staru, već postojeću koax. mrezu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2020, 11:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Zna li iko sta bi sa prolaskom optike kroz Budzak? Sjecam se onih slika na nekom portalu sa kablovima na banderama blizu kasarne i binga..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
gishas je napisao:
Moze i nesto polovicno, dovedu u zgradu, a kada ulaze u stan odrade kroz staru, već postojeću koax. mrezu.
To podrazumjeva prohodan bužir do stana i po stanu, u većini slučajeva nije tako.
Inače, kad se radi zgrada, tako ulijeću ovi iz operatera, Blic, Elta...isto kao i kad se rade ceste, dobije se čast ako se zovnu d a svoje kablove polože


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
SilverHawk je napisao:
Zna li iko sta bi sa prolaskom optike kroz Budzak? Sjecam se onih slika na nekom portalu sa kablovima na banderama blizu kasarne i binga..
Pa optike ima kojekude dole, te džigere što vise sa bandera su garant od Triona, pošto su u žiži zadnje vrijeme. Mada znam da i Blic ima optiku kod Jelšingrada, može i njihovo da bude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
munja.alex je napisao:
gishas je napisao:
Moze i nesto polovicno, dovedu u zgradu, a kada ulaze u stan odrade kroz staru, već postojeću koax. mrezu.
To podrazumjeva prohodan bužir do stana i po stanu, u većini slučajeva nije tako.
Inače, kad se radi zgrada, tako ulijeću ovi iz operatera, Blic, Elta...isto kao i kad se rade ceste, dobije se čast ako se zovnu d a svoje kablove polože
Na debeli coax namota se tanji i optika, onda se uspe malo ferry-ja za suđe u buzir da ide kao podmazano, na kraju ti ostaje da gledas samo sapunice Istina treba malo pipati, ali se odradi kako treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 03:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
To tamo gdje crijevo nije presjecano a kabl zamalterisan probao , no passaran. Nadzor građevinaca na zgradi je dogovorio to uz pečenje, ko će provjeravat prohodnost crijeva u XXI vijeku....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 08:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
"Dok se izvade prasici iz furnu mi će da pregledamo bužiri" ima i do voljnog momenta ovih sto uvode


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2020, 10:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
citam na drugim forumima da telemach nesto izvodi sa nazivima paketa pa se nekim ljudima pojavio naziv Trion paketa na mojtelemach portalu

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 20:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Eto, i ovaj grad je sagrađen. Od danas nadam se zadovoljni korisnik usluga TrionTel kompanije. Paket 200/100, izmjereno 100/100 preko WiFi na računaru (puna brzina je moguća samo direktnim spajanjem kabla u računar). Signal malo tanji na krajevima kuće(tipa ja u sobi imam 15/15), mnogo zidova i željeza=mora se kupiti ruter i to neki poskup očigledno. Sve je bilo gotovo za sat vremena, bila su šestorica momaka, svako ima svoje zaduženje i tim sam prijatno iznenađen. Stabilnost neta je vrhunska, ping 3, u igrama mi je zakucan na 40ms i ne oscilira što je vrlo pohvalno. Za 10 dana dolazi EON koji uzimaju od Telemacha, i šuška se da će biti neki paket od 100KM sa 270kanala, telefonom i 1000/200 netom što bi bilo vrhunski. Nisam ni išao do kancelarije da potpišemo ugovor, došao lik juče donio ugovor, potpisao i danas došli momci i montirali. Samo namještanje imena rutera, passworda, IP adrese i to je odrađeno sa njihove strane, samo su zovnuli telefonom i pitali koju šifru želim i da li želim da otključam sva 4 LAN porta na ruteru.

Ako nekog još nešto zanima pitajte :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
E još samo da se prošire i na ostatak /većinu grada i super. Pitanje je kako će mtel to dozvoliti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5608
Lokacija: Banja Luka
Daj nam speedtest.


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 985 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs