banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Bolji je..
Viber 26%  26%  [ 12 ]
WhatsApp 64%  64%  [ 30 ]
Neki treci program 11%  11%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 47
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Maj 2016, 00:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Dugo vremena koristio Viber, svi moji kontakti iz BL i regiona koriste isti. Nefunkcionalan program, gomila nabacanih stikera, igrica i raznih nepotrebnih stvari. Koci, poziv se cuje kao da sam metar odaljen od telefona i pokusavam pricati na njega, tako i druga strana.

Zbog stranih kontakata prije 20ak dana instaliram Whatsapp i mogu reci da je mnogo bolji, fluidniji, brzi, ljepsi, bez gomile nepotrebnih stvari i sto je vrlo bitno sa kvalitetnijim pozivom.
Gledajuci popularnost Vibera, jedino je kod nas i u istocnoj Evropi popularniji od WhatsAppa.
Neki treci messenger po meni otpada jer je broj ljudi koji ga koriste a meni su bitni vrlo mali.

Mana Whatsappa je sto nema video poziv, mada to namjeravaju uskoro uvesti.

Koje je vase misljenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
WhatsApp je i po meni puno bolji i saglasan sam sa tobom.
Bar je tako na Androidu, dok na Windows-u oba rade skoro isto, a na iOS-u tek isprobavam ovih dana.
Ali kao što i sam vidiš, kod nas se većinom koristi Viber dok npr. Švabe (i ostali Evropljani) gotive WhatsApp.
Nadam se da će WhatsApp postati popularniji otkako je postao besplatan.
Posebno mi je dobro što najskorije korišteni smajliji odu na vrh i ne moram skrolovati da ih nađem, kao kod Vibera.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 00:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Rider on the storm je napisao:
dok na Windows-u oba rade skoro isto


Ne bih se složio, Whatsapp radi mnogo bolje od Vibera na WindowsPhoneu... Notifikacije su trenutne, za razliku od Vibera gdje morate gatati, neka su ok, a nekad kasne ili se pogube dok ne uđeš u program...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 02:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Whatsapp poziv je odlican, neuporedivo kvalitetniji od vibera. Na viber pozive se ne javljam vec godinu dvije, poruke ok ali za pozive na viber nemam zivaca. Whatsapp je tri klase iznad vibera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 04:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
i po mom misljenju je bolji whatsapp. uvijek je bio besplatan, to ssto su govorili da treba placati je bila navlakusa. a i laksi je za telefon

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 05:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
I meni je Whatsapp bolji , puno bolje radi i brzi je od vibera ali imam samo par prijatelja sto koriste Whatsapp , vise je zastupljen viber .. Narod navikao na njega :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 07:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ja sam asocijalna osoba, pa ne koristim te socijalne aplikacije :D Viber sam koristio 3 dana (zarad potrebe puta), WA koristim zbog jednog čovjeka. Što se tiče poziva, WA je definitivno bolji. Opet, stvar je šta je popularnije u kojoj državi; kod nas je to Viber, koliko god on bolji ili lošiji bio.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 07:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Zapad vise koristi WU, mislim da je u Svici cak i blokiran od strane operatera, znam da je bar bio. Prijatelji iz USA i Novog Zelanda koriste samo WU. Njemci samo WU. Jedino kolege iz AT mi se javljaju preko Vibera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 07:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Koristim i jednu i drugu aplikaciju. Na androidu nisam primjećivala neke razlike sem što je par dana viber baš bio zaglupio. Tad se i jesam prešaltala na wa a do tad sam ga rijetko koristila. Na Windowsu je wa bolji od vibera, jer kao što neko napisa, nekad poruke na viberu vidim tek kad uđem na viber. Isto bih istakla prednost wa što stikeri koji se koriste iskaču na vrh. Što se tiče poziva, na viber se ne javljam jer mi pokida živce a na wa je već solidno.
Moji kontakti su većinom na viberu, tj većina ih ima i wa ali su više navikli na viber, kao u ostalom što sam i ja bila. Video pozive ne koristim jer za kontakte za koje mi trebaju, koristim skype.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 08:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Whatsapp mi je laksi i brzi za dopisivanje, al' viber koristi vecina tako da... Viber zna s' vremena na vrijeme da zaglupi i zakuca dok WA nije imao taj problem

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 11:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Whatsapp dosta bolji, ali sta ti to znaci kada ga dosta manje ljudi koristi.

Kakav je Skype kvalitet poziva na telefonu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 12:35 
ja sam prije iskljucivo whatsapp koristio, sada samo viber...whatsapp mi je bio bolji, nekako brzi i ostalo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Meni je to sve zavisilo od telefona i brzine interneta, a ne do aplikacija.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2016, 13:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Za razgovore sa inostranstvom kad je net malo slabijeg protoka Whatsapp je bolji, za sve ostalo tu je Viber ili Vajber :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2016, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Biber ili Bajber?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2016, 12:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Biber :lol:

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2016, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Metheny je napisao:
Rider on the storm je napisao:
dok na Windows-u oba rade skoro isto


Ne bih se složio, Whatsapp radi mnogo bolje od Vibera na WindowsPhoneu... Notifikacije su trenutne, za razliku od Vibera gdje morate gatati, neka su ok, a nekad kasne ili se pogube dok ne uđeš u program...


To sam i ja primjetio na WPu, Viber tim je dao oficijalnu izjavu da je to problem do windowsa i da su napravili kao "workaround", ali i dalje ne rade notifikacije kako treba, dok WA radi normalno na windowsu, tako da kontam da je problem ipak do Viber-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2016, 16:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Viber je kod nas postao popularan zbog dječurlije koja je masovno slala srculenca, pusice i ostala sranja od stikera i svakim danom je bilo sve više i više novih stikera i svako ko je imao manje od 14 godina je bio ekstremno cool ako pošalje stiker koji još niko nije koristio. Samo kao sekundarnu funkciju je korišten kao besplatna alternativa SMS-u. Onda su ostali skontali da svi koriste nekakav Viber i da ima besplatne poruke i više nije bilo nazad.
Whatsapp je neuporedivo bolji od Vibera ako se gleda VOIP jer Viber ponekad toliko nervira kvalitetom zvuka i prekida do te mjere da ljudi više ne žele ni da se javljaju na pozive (kao što već neki napisaše). S druge strane treba biti iskren pa reći da je Viber uvodio nove funkcije daleko prije WA, ako ne računamo ovaj zadnji fazon sa "zaštitom" prepiske zbog end-to-end enkripcije, koju je WA uveo prije Vibera.

Vani gdje ljudi prvenstveno gledaju kvalitet usluge, WA je naravno daleko popularniji. Ali ovdje je klincima najbitnija količina besplatnih stikera, a stariji jednostavno ne žele da mijenjaju navike (to nam je u genezi) i uvijek imaju savršeno opravdanje za sve (pa kad svi drugi koriste, moram i ja). Nikom ne pada na pamet da kaže: Nemoj me kontaktirati na Viber, ako želiš da me dobiješ, javi mi se na WA.

Ja recimo koristim oba. I meni je najbitniji razlog da dam glas za WA (čak i bitniji od kvaliteta zvuka) to što se WA bez problema backup-uje i prebaci na drugi telefon, a kod Vibera možeš da se uhvatiš za uši i da pjevaš. Današnji telefoni se vrlo često mijenjaju (ne zato što bih ja tako htio već je globalizacija jednostavno progutala svijet), a ako u toj situaciji imam aplikaciju koju mogu spasiti i prebaciti na drugi telefon za dva minuta dok za drugu ne pomažu nikakvi backup alati, već svaki put moram ispočetka, moj izbor je jasan.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2016, 17:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
WA>Viber al dzaba kad je vecina na Viberu. :-(

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2016, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
skypostman je napisao:
WA>Viber al dzaba kad je vecina na Viberu. :-(

Ma lakse narodu za izgovaranje reci viber nego wa. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs