banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Piro je napisao:
A uz to vjerovatno naruci nesto za 2$ sto kod nas kosta 20KM i onda jos vraca tih 1.80... ganci pravi i vjerovatno se osjeca ponosno sav na sebe jer je uspio zajebati kineza.

Pitanje koje bih ja postavljao da sam na tvom mjestu je: zasto je nesto sto ide iz Kine sa svim postarinama avionima bogovima-cudima dostavljeno meni za citava 2 dolara iliti 3,30 BAM a meni to ovde prodaju za 20 BAM? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Da li dhl-om dostavu vrsi nas postar ili njihovi radnici? Ja kad sam god narucivao dostavljaju oni, kombi sa njihovim logom?
Bukvalno bi nasa posta trebala pregovarati sa kinezima da ih uvrste pod shipping da bi ti bio zadovoljan? Jesi li realan. Nemoj vise narucivati zivota ti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 14:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Ilija Čvorović je napisao:
Znači logika je da uzmše pare od Kineza, jer naše pošte naplaćuju 1,80KM, a sa ciljem da se naši zapitaju što nam Kinezi više ne šalju pakete... Logika ti u pičku materinu...

Ok, logika nije idealna :) Predlozi alternativnu?
Da se poklopimo po usima i cutimo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Alternativa je da ti vise ne narucujes, mada vjerovatno neces ni moci, zajwdno s nama ostalima

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
goxon je napisao:
Alternativa je da ti vise ne narucujes, mada vjerovatno neces ni moci, zajwdno s nama ostalima
To je glupa alternativa :) Osim da se poklopimo po usima, ima li iko pametniji prijedlog?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Pa ti se poklopi, trebao si odavno!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Otvoriš kompaniju koja se bavi poštanskim uslugama, potpišeš ugovor sa Kinezima i dostavljaš bez dodatnih troškova. Pomogao i sebi i svima ostalima.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Znaci nema alternative :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Nije mi palo na pamet da kinezima uvaljujem glupost koju su smislili nasi idioti. To sto mi zivimo u go??etu od drzave, nije do kineza. Ja bih ipak da kinez dostavlja kao i ranije, a nasa evolucija ide dalje onako kako ide (nikako).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
drakula je napisao:
Nije mi palo na pamet da kinezima uvaljujem glupost koju su smislili nasi idioti. To sto mi zivimo u go??etu od drzave, nije do kineza. Ja bih ipak da kinez dostavlja kao i ranije, a nasa evolucija ide dalje onako kako ide (nikako).
To je podanicka logika, logika jednog noja koja mu nalaze da na svaku opasnost zabije glavu u pijesak...a oni neka guze, bitno je da je glava u pijesku.
Kinez bira shipping company kad salje paket, ne biram je ja. Kinez placa postarinu i taj iznos postarine ukalkulise u svoju cijenu, cijenu koju na kraju meni ispostavi kao cijenu kostanja artikla. Dio tog novca na kraju dobiju i Poste Srpske da bi isporucili paket primaocu a oni to cesto ne urade, naravno kradu pakete.
Ne vidim razlog zasto bih ja trebao da dodatno placam ista vise nego sto sam inicijalno platio artikal na kome pise "free shipping".
Niko vama ne brani da pognete glavu i da platite - vasa stvar.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Kakav jad od čovjeka. Nadam se da će ti nakon tih brojnih refunda zabraniti kupovinu.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
epek je napisao:
drakula je napisao:
Nije mi palo na pamet da kinezima uvaljujem glupost koju su smislili nasi idioti. To sto mi zivimo u go??etu od drzave, nije do kineza. Ja bih ipak da kinez dostavlja kao i ranije, a nasa evolucija ide dalje onako kako ide (nikako).
To je podanicka logika, logika jednog noja koja mu nalaze da na svaku opasnost zabije glavu u pijesak...a oni neka guze, bitno je da je glava u pijesku.
Kinez bira shipping company kad salje paket, ne biram je ja. Kinez placa postarinu i taj iznos postarine ukalkulise u svoju cijenu, cijenu koju na kraju meni ispostavi kao cijenu kostanja artikla. Dio tog novca na kraju dobiju i Poste Srpske da bi isporucili paket primaocu a oni to cesto ne urade, naravno kradu pakete.
Ne vidim razlog zasto bih ja trebao da dodatno placam ista vise nego sto sam inicijalno platio artikal na kome pise "free shipping".
Niko vama ne brani da pognete glavu i da platite - vasa stvar.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Nema razloga biti vulgaran i nekulturan, prije svega.

Ni ja, ni ti, ni svi mi ovdje zajedno, ne mozemo uticati na bilo sta sto padne na pamet menadzmentu nasih postanskih operatera. Oni su nedostatak sredstava rijesili tako kako su rijesili i to se ne svidja jednom promilu gradjana. Kinez nema nista s tim i sada bira shipping company i definise cijenu na nacin da je besmisleno bilo sta naruciti nama odavde. To je jedino sto je postignuto. Ako mislis da ce se neko u postama nasikirati zbog toboze manjeg broja posiljki, grdno si se zeznuo. Samo ce ismisliti neku trecu glupost po ledjima korisnika usluga, i tako u krug.

A i realno, ovo je primjer jedne sitnice u nasem Apsurdistanu.

Da i ja budem malo vulgaran, nagu??ni smo mi na mnogo razlicitih nacina i ne samo da smo zabili glavu u pijesak, nego trazimo da nas jos g??e, i jos dodajemo lubrikant i uzivamo u tome... To cemo potvrditi polovinom novembra, kao i za dvije godine...

Da skratim, problem je evolutivnog karaktera. Mini revolucije stete samo onima koji ih prave.

Vjerujem da ne kapiras sta sam napisao, pa unaprijed napominjem da necu odgovarati vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2020, 21:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
epek je napisao:
Ilija Čvorović je napisao:
Znači logika je da uzmše pare od Kineza, jer naše pošte naplaćuju 1,80KM, a sa ciljem da se naši zapitaju što nam Kinezi više ne šalju pakete... Logika ti u pičku materinu...

Ok, logika nije idealna :) Predlozi alternativnu?
Da se poklopimo po usima i cutimo?

Jesi li ti stvarno u svojoj glavi iskonstruisao da radiš nešto principijelno i pozitivno? Alternativa ti je veoma jednostavna, žali se našoj pošti a ne Aliju, ako si već zapeo na buntovnom duhu i principima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2020, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Bas htjedoh reci, ako mislis da si nesto napravio time sto ostavis negativan dojam kinezu za nesto sa cim on nikakve veze nema, varas se. Nikako kinezi ne mogu uticati na nasu postu i namet koji su izmislili. Samo lose cinis svima. Ako hoces da ne placas ovih 1.8 odaberi skuplju postarinu ili DHL, pa ti nasi nece nista naplatiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2020, 14:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2015, 10:10
Postovi: 153
Koliko je Geekbuying safe za kupovinu smartphonea? Ovaj novi Xiaomi mi je zanimljiv, ali sam i dalje skeptik i plašljiv po pitanju "kineza" preko interneta (zbog garancije i sl.).

https://geek.hr/mobiteli/recenzije/mi-n ... 20-godinu/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2020, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
pouzdan, narucivao sam ja 10ak puta

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2020, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Jel na tom geekbuyingu shipping normalan?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2020, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
mislim da ne. zbog nekih smo dosli na sve crne liste, postarine su od 50$ pa navise

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2020, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ti epek tačno nisi u vinklu.
Ne treba nas nikad ni skidati sa tih crnih lista kad smo govna bjelosvjetska.
Evo ja lično znam nekoliko morona koji čekaju zadnji dan predviđen rokom dostave, pa da traže refund. I onda se hvale kako su zajebali glupe Kineze kad stigne i roba i pare.
Na nivou smo statističke greške u toj online kupovini, pa neka nas i tretiraju kao nebitne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2020, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zato je meni Kinez skoro suzu pustio kada sam mu vratio refundirani novac :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs