banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Avg 2018, 17:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Ma sad sam skeptičan da je svaki vendor i da neće moći da uradi update sistema bez flešovanja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Taj sto ti hoces je Global ROM. Ima nas jezik i radi mu azuriranje. Mislim da vendor romova vise i nema. Ovde mnogi glume da su pametni zato sto naseru roman koji te samo zbuni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Ili najjednostavnije, kada ga kupis uzmes pincete i odradis deep flush ili ako ti je to komplikovano onda možeš i jednim običnim kablićem od punjača, samo ga moraš prethodno preraditi za deep flash.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Ronaldo je napisao:
Ma sad sam skeptičan da je svaki vendor i da neće moći da uradi update sistema bez flešovanja...
Ovaj sto si stavio da bi da kupiš nije vendor. Kao sto rekose, malo ko vise i stavlja.
Vendor rom ima 5 brojeva u verziji, a normalni 4.
Npr. 9.6.3.0 - global stable
9.6.3.0.0 - vendor.
Imas to u slikama ovih sto su kupili taj telefon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ja kazem iz licnog iskustva - jos u februaru mi je stigao kineski Redmi 5 Plus sa tim vendor romom koji nije mogao da se updateuje. Neka modifikovana verzija ko zna kako nabacena (tom nekom test point metodom).
Samo ti kazem da Xiaomi vec par godina zakljucava bootloader, upravo zato da preprodavaci ne bi stavljali svakakvo smece. I to znam iz iskustva, jer sam nekad davno kupio Redmi Note 2, koji mi je stigao sa softverom punim smeca i kojekakvih reklama koje stalno iskacu, usput se nenormalno zagrijavajuci praznivsi bateriju u roku od sat vremena.
Otkljucavanje bootloadera je moguce iskljucivo preko Mi Accounta koji je vezan za tvoj telefonski broj, a to se nakon zahtjeva ceka 360 sati.
Kome nije bitan update, moze koristiti telefon bez ikakvih problema i razlike.
Eto, ja sam otkljucao jer sam zelio developer MIUI 10 rom (stable jos nije izasao).
Niko te ne primorava da to uradis sa kineskom verzijom telefona, ali onda se pomiri s tim da ti je takvo stanje za vijeke vijekova. Vecini ovo nista ne znaci, ali eto, ja volim da s vremena na vrijeme dobijem neki update sa nekim novim (uglavnom beskorisnim) mogucnostima :) A usput rootovanjem mogu nabaciti aplikaciju koja mi blokira reklame, sto mi je svakako bitno.

Sa global verzijom telefona, i isto tako regularnim global romom nemas problema, sve ide redovno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
I btw., vjerovatno bi ja i global telefon otkljucao.

Neki hamprc ne da mira, jebaji ga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Što je bilo dobro Note2 je u većini slučajeva dolazio sa već otklj. bootloaderom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
00dragan00 je napisao:
Haj ne lupaj. To je vendor rom koji prodavaci ubacuju i podvaljuju kao global rom. U stvari je kineski rom sa dodatim jezicima i ne može da se update-uje. Ali ima načina da se promjeni, ali nosi rizik. Regularni romovi su global stable i global developer i china stable i china developer. Pogledaj na njihovom sajtu koje verzije imaju da se skinu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



Aj se dogovori sa sobom je li vendor ili nije.

Taman kad sam pomislio da Global Rom radi update, pojavi se @pilot babo i opet me pokoleba. :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Zadnji put
Taj sto ti hoces sto si poslo link je Global Rom i sve mu radi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Tako sam i mislio od početka, ali vidiš šta mi pišu, a niko da im replicira...

Ne znam koji k.... spominju taj jbn vendor, ako to nije taj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2181
Ako sumnjaš pošalješ poruku prije narudzbe i vidiš sa njim šta ti šalje, da ne bi bilo kasnije ja mislio da ce biti taj, stigao neki drugi itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 23:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Ronaldo je napisao:
00dragan00 je napisao:
Haj ne lupaj. To je vendor rom koji prodavaci ubacuju i podvaljuju kao global rom. U stvari je kineski rom sa dodatim jezicima i ne može da se update-uje. Ali ima načina da se promjeni, ali nosi rizik. Regularni romovi su global stable i global developer i china stable i china developer. Pogledaj na njihovom sajtu koje verzije imaju da se skinu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



Aj se dogovori sa sobom je li vendor ili nije.

Taman kad sam pomislio da Global Rom radi update, pojavi se @pilot babo i opet me pokoleba. :iconbiggrin:
Ti druze stvarno ne kontas najbolje. Evo Nikola ti je rekao konkretno, jezikom koji ti razumijes.
Moj post koji si citirao se odnosio na post iznad od pilot babe.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5577
Lokacija: Banja Luka
Pilot babo a gdje si kupio taj telefon?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 06:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Banggood ili Geekbuying, nisam siguran.

Mislim da je prije ovaj drugi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 06:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
00dragan00 je napisao:
Ronaldo je napisao:
00dragan00 je napisao:
Haj ne lupaj. To je vendor rom koji prodavaci ubacuju i podvaljuju kao global rom. U stvari je kineski rom sa dodatim jezicima i ne može da se update-uje. Ali ima načina da se promjeni, ali nosi rizik. Regularni romovi su global stable i global developer i china stable i china developer. Pogledaj na njihovom sajtu koje verzije imaju da se skinu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



Aj se dogovori sa sobom je li vendor ili nije.

Taman kad sam pomislio da Global Rom radi update, pojavi se @pilot babo i opet me pokoleba. :iconbiggrin:
Ti druze stvarno ne kontas najbolje. Evo Nikola ti je rekao konkretno, jezikom koji ti razumijes.
Moj post koji si citirao se odnosio na post iznad od pilot babe.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Pa što ga onda nisi citirao, nego pišeš odmah iza mene. Ovo si napisao ispod mog posta gdje spominjem Global Rom. Kako da znam na koga se odnosi?

Naprđuješ tu 2 dana, čas ovako - čas onako. Tvrdio si da ne može update, dok se nisu pojavili ljudi koji očigledno bolje znaju, pa si promjenio ploču. I sad ja ne kontam... ma naravno. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 07:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5577
Lokacija: Banja Luka
pilot babo je napisao:
Banggood ili Geekbuying, nisam siguran.

Mislim da je prije ovaj drugi.
Mislim da na Aliju nema vendora, barem nisam nailazio.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 07:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
To je onda drugi par opanaka :)
Elem, jos da razjasnim ovo dev i stable - developer (ili skraceno dev) je beta verzija MIUI-ja, koja se apdejtuje svakih 7 dana. Iako nekad (vrlo rijetko) zna da se pojavi poneki bug, nema straha od svakodnevnog koristenja. Beta i jeste jer se implementiraju nove opcije, koje se nakon testiranja i peglanja ubacuju u stabilnu (stable) verziju.
Stabilna verzija je takva kako joj ime nalaze - stabilna i 100% funkcionalna. Updateovi izlaze nakon mjesec i kusur dana, i uglavnom nema gresaka.
E sad, zasto ja koristim developer rom - pa konkretno sad jer developer MIUI 10 vec koristim skoro dva mjeseca, a stabilna verzija nece izaci za jos nekoliko mjeseci (zadnja je 9.6 mislim).
Radi bez greske i za svo ovo vrijeme niti jedan bug se nije pojavio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 09:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Ronaldo je napisao:
00dragan00 je napisao:
Ronaldo je napisao:
00dragan00 je napisao:
Haj ne lupaj. To je vendor rom koji prodavaci ubacuju i podvaljuju kao global rom. U stvari je kineski rom sa dodatim jezicima i ne može da se update-uje. Ali ima načina da se promjeni, ali nosi rizik. Regularni romovi su global stable i global developer i china stable i china developer. Pogledaj na njihovom sajtu koje verzije imaju da se skinu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



Aj se dogovori sa sobom je li vendor ili nije.

Taman kad sam pomislio da Global Rom radi update, pojavi se @pilot babo i opet me pokoleba. :iconbiggrin:
Ti druze stvarno ne kontas najbolje. Evo Nikola ti je rekao konkretno, jezikom koji ti razumijes.
Moj post koji si citirao se odnosio na post iznad od pilot babe.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Pa što ga onda nisi citirao, nego pišeš odmah iza mene. Ovo si napisao ispod mog posta gdje spominjem Global Rom. Kako da znam na koga se odnosi?

Naprđuješ tu 2 dana, čas ovako - čas onako. Tvrdio si da ne može update, dok se nisu pojavili ljudi koji očigledno bolje znaju, pa si promjenio ploču. I sad ja ne kontam... ma naravno.
Tako što malo razmislis. Ne mijenjam ja plocu, vec stalno pricam isto, samo si ti tupav da skontas. Tebi ljudi 3 dana objasnjavaju, na sve nacine i dzabe. Tebe sve zbunjuje. Kao da kupujes avion, a ne jebeni telefon. I ako kupis sa vendor romom (koji jedini ne moze da se update-uje, svi ostali MOGU da se update-uju), i to se može promjeniti. Uostalom, pitaj prodavca koji rom je na telefonu i moze li update ili kupi na olx.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 11:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Ej Vendore, aj me zaobiđi, svega ti! Nemam namjeru sa tobom da se raspravljam.

Ko bude čitao ovo, vidjeće ko je bespotrebno zakomplikovao priču...

Ugodan dan!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 11:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Maj 2011, 18:21
Postovi: 240
Moze li neko objasniti ima li ikakvih ogranicenja za upotrebu kod telefona gdje pise ''CN Version Global ROM'' (pretpostavljam da se CN odnosi na kineski)? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: lemi_93 i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs