banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Maj 2020, 18:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ne, za prodavca je sve isto kao obična kartična transakcija. Banka uzima proviziju ali samo onoliku koliku uzima i za "jednokratnu"kupovinu.
Edit
Evo odgovora koji sam ja dobio kada sam na mail poslao upit o tome smije li se uvećavati cijena za kupovinu šoping karticama:
"Zahvaljujemo na povratnoj informaciji, kao što smo u prethodnom mail-u naveli, u skladu sa ugovorenim poslovnim odnosom sa Bankom, trgovac ne može povećati cijenu robe ukoliko se ista prodaje na više rata. Sam proizvod kartica na rate NLB Banke je kartica odloženog plaćanja bez kamate.

Izvršićemo provjeru, naplate robe na rate, a kad je u pitanju Vaš zahtjev, potvrđujemo Vam da je anonimnost u potpunosti zagarantovana.

 

Hvala Vam što koristite usluge NLB Banke a.d. Banja Luka.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na rasolaganju."


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Znači lopovluk. Ajd da je to 20 KM više pa u redu al na cijenu tel od npr 700 KM da platiš još 250 KM, to je čisti bezobrazluk. Još se prodavačica meni pravda: "šta hoćete, ovo vam je cijena za keš a ovo na rate"...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 18:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Samo prijava banci. Ako treba i inspekciji.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Meni se cini da preko kartice moraju prodati legalan uredjaj ,tj nabavljen od distributera, koji je prosao carinu i pdv (i to je cc 30% prodajne cijene).

Kad prodaju za kes, cisto sumnjam da ces dobiti fiskalni racun za tu cijenu -30% ...samim tim, neces dobiti ni pravu garanciju od uvoznika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 18:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ne znam za mobilne ali ovo šti sam ja prijavio je bio salon namještaja i za sve si dobijao fiskalni.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
wizzy_bl je napisao:
Meni se cini da preko kartice moraju prodati legalan uredjaj ,tj nabavljen od distributera, koji je prosao carinu i pdv (i to je cc 30% prodajne cijene).

Kad prodaju za kes, cisto sumnjam da ces dobiti fiskalni racun za tu cijenu -30% ...samim tim, neces dobiti ni pravu garanciju od uvoznika.


Može biti muljaža tog tipa, ali i ovde dobiješ fiskalni i za gotovinsko plaćanje i na rate, kao i potpuno isti telefon. Bio je jedan na stanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
_зока je napisao:
Ne, za prodavca je sve isto kao obična kartična transakcija. Banka uzima proviziju ali samo onoliku koliku uzima i za "jednokratnu"kupovinu.
Edit
Evo odgovora koji sam ja dobio kada sam na mail poslao upit o tome smije li se uvećavati cijena za kupovinu šoping karticama:
"Zahvaljujemo na povratnoj informaciji, kao što smo u prethodnom mail-u naveli, u skladu sa ugovorenim poslovnim odnosom sa Bankom, trgovac ne može povećati cijenu robe ukoliko se ista prodaje na više rata. Sam proizvod kartica na rate NLB Banke je kartica odloženog plaćanja bez kamate.

Izvršićemo provjeru, naplate robe na rate, a kad je u pitanju Vaš zahtjev, potvrđujemo Vam da je anonimnost u potpunosti zagarantovana.

 

Hvala Vam što koristite usluge NLB Banke a.d. Banja Luka.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na rasolaganju."


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Pa i nije bas tacno. Kod mene RF za obicnu transakciju uzima 3% i dodatnih 3% ako ide soping na rate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 20:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nama rekoše da opterećenje za nas nike ništa veće kada su nam uvodili i tu opciju. Provjeriću.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Poenta je da ti papci koji tako daju 2 cijene neće da udare redovnu cijenu tu veću jer pobjegoše kupci. Tu cijenu za keš generalno imaju da ubrzaju obrt robe i novca unatoč uslovno sitnoj marži, zbog bonusa koji ih čeka na kraju perioda zbog veće količine robe. Ono što sam u praksi vidio je da kod nekih koji rade regularno i istaknu cijenu koja bi bila ista i na rate, može se spustiti cijena kad se plaća odjednom kešom. E sad, ove šeme sa telefonima nisu regularne zbog kako reče gore prethodnik, neplaćanja pdv i minimalne marže. Razlog sam naveo - bonus. Problemi nastaju pri reklamacijama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2020, 02:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
prodavac u maloprodaji moze odobriti razne popuste prilikom prodaje a najcesci je popust na gotovinsko placanje, 5-10%.

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 12:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2013, 00:22
Postovi: 31
Definitivno ne u 3D BOX-u! Žao mi je što nemam gdje ostaviti recenziju ali evo bar ovdje: kupio sam telefon kod njih prije 3 mjeseca, za vrijeme ove korone i izolacije telefon je počeo da gubi određene fukcije koje bi proradile nakon restarta. Nisam mogao odmah da idem da reklamiram telefon jer se nije radilo zbog vanrednog stanja. Pa sam nakon sve ove buke oko korone otišao do njih, ostavio telefon na servis oni su mi odmah rekli da je najvjerovatnije u pitanju softverski kvar i da će to biti relativno brzo gotovo (kroz 5 dana) te da će me nazvati kad telefon bude gotov.

Nakon što je prošlo 10 dana od kako je na servisu, otišao sam do njih da provjerim, da se informišem, žena koja radi u radnji kaže da ne zna ništa osim da zna da još nije popravljen jer ga ne vidi tamo negdje iza pulta. Na moje pitanje da li okvirno može da mi kaže kad će biti gotov ona kaže da ne zna te da će provjeriti i javiti mi telefonom. Niko me nije kontaktirao, ništa.

Evo već 15-ak dana (možda i više) ja nemam telefon, nemam nikakve informacije, šta je sa telefonom, kad će biti popravljen jedno veliko NIŠTA! Pa sam odlučio da ih nazovem da se raspitam, opet osoba sa kojom sam razgovarao nema pojma o statusu mog telefona niti ima broj o departmanu ili osobi koja ima pojma. Priča se svodi da oni imaju puno telefona na servisu i da može da se popravlja i do 45 dana jer je to po zakonu (kao zakonski rok), kao provjeriće pa će mi javiti. Pa valjda je cilj da imaš zadovoljne kupce i da im izađeš u susret i popraviš telefon što je prije moguće, a ako već nije moguće prije onda bar pokaži kupcu da ti je stalo da mu riješiš problem, tako što ćeš mu dati neke relevantnije informacije a ne 45 dana zakonski rok.

Što se tiče prodaje i kvara, to apsolutno razumijem i jasno mi je da se takve stvari dešavaju, kupiš nov telefon i poslije 30 dana se pokvari. Ali nikako ne mogu da razumijem taj odnos sa kupcem koji je kupio kod tebe i ti nemaš poštovanja prema tom kupcu, nećeš da ga informišeš o statusu servisa, da mu fino saopštiš šta je problem i do kad bi se moglo čekati. Ali ne oni se ponašaju kao da oni nemaju veze sa kupcem, kupio si telefon koji se pokvario sad čekaj jbg.

_________________
Goodbye, blue sky...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Koji telefon si kupio ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 13:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Ja sam kod njih kupio pretposljednji telefon prije 4 godine i nikada više. Strašno neljubazni i neprofesionalni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 07:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Obrati se inspekciji pismenim putem i prijavi ih. Imas garanciju, telefon je prolupao. Cudi me da oni zezaju sa popravkom, ako si kupio telefon nov u kutiji sa garancijom i isti se pokvario, trazi zamjenski uredjaj. Ja samo znam da su smecari sto se tice akcija, jednom je bila akcija za samsung smartwatch, cijena oko 599, promovisu placanje karticom, itd itd. I dodjem da uzmem on kaze 799. Skoro 200 KM skuplje je bilo, zato i ne uzimam nista vise od njih. Ali da daju oficijalnu samsung garanciju, daju. Isto znam momka koji je imao problema sa huawei mate 20 i onim zelenilom preko ekrana, 2 put mu mijenjali uredjaj i treci je bio dobar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2020, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Ima li di kupiti telefon na rate kod nas?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2020, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Код мтела :-P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2020, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ima na ekupi, upravo vidio reklamu. I to ista cijena kao i za gotovinu, to reklamiraju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2020, 08:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Gazda1970 je napisao:
Ima li di kupiti telefon na rate kod nas?
Ako imaš krdditnu karticu od banke, svugdje....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2020, 09:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Sep 2015, 11:46
Postovi: 4
Ima li gdje da se kupi mobilni telefon, moze biti i koristen, bitno mi je da ima zvanicnu garanciju. Note 10+ je u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2020, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Imas preko puta kastela, radnja se zove mobil ili tako nesto, na pocetku reda onih radnji prema dzamiji.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs