banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
 Tema posta: Gdje kupiti mobilni?
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Samo pripazite ako kupujete Samsung uredjaje. Ti prodavci znaju namjerno/nenamjerno uzeti Samsung uredjaj po niskim cijenama, ali su za strano trziste (Indija, Kina, UAE, itd). I kad se nesto pokvari, dobavljac odbije popravku. Licno prisustvovao kad je osoba reklamirala displej u garanciji, dobavljac drzao mjesec dana uredjaj i odbili da poprave jer nije za EU trziste, a oni taj uredjaj prodali maloprodajnoj radnji… I ovi o svom trosku to rijese, jbg.

Po meni je najbolje ganjati da vam neko uzme u mtelu, 2 godine garancije i mirni ste. Cak im i Apple uredjaji od marta prosle godine imaju 2 godine garancije, jer su oni sad uvoznici, a ne Mekline kao godinama prije. Ali je svakako najbolje uzimati od nekoga koga poznajete u radnji i znas sta god da se desi da mozes otici reklamirati i da ti nece zajebavati i petljati pa makar bilo skuplje 50-100 KM, ali se spasis nervoze kasnije. Ja sam se isto opekao par puta kod tih radnji i od tada samo u mtelu uzimam i nisam imao problema, a uzeo sam 6-7 uredjaja boljih uredjaja.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Kako ide to sa kupovinom u mtelu, nisam nikad uzimao kod njih. Jel moram cekati da mi istekne ugovor pa onda produziti ili mogu odmah, ostalo mi je nekih 10 mjeseci vazeceg ugovora?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Jeste u mtelu 2 god garancie al zato svaki put kad treba popravka 20 dana si bez telefona. Imao sam ja od njih telefon doduse prije oko 2-3 godine se to desavalo, ali svaki put za bilo sta se znalo-predam telefon, dobijem zamjenski nekj Huawey i narednih 3 sedmice sam na tome. Cak jednom kad je valjda otisla maticna, oni su cekali uredno 40 dana da istekne onaj rok i tek tada mi poslali novi uredjaj... Mislim kome je to u redu neka radi tako, mada mene je smorilo.

Da, takodje dobio ja taj zamjenski Huawey sa napuklim staklom, kad sam vracao telefon nakon sto su moj popravili, kazu "nije staklo bilo razbijeno, u ugovoru pise da uredjaj nije imao nikakve kvarove, niti razbijen ekran" i tako ja morao pljusnuti 40 KM na zamjenu njihovog razbijenog ekrana koji nisam razbio uopste.

Nije im ta garancija za neki kurac, osim sto traje 2 godine, to je jedino pozitivno. Ali ni to bar ja licno nisam shvatio kao nesto super. Iz mog primjera.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Maloprodajna trgovina nema izbora kad kupuje telefone od veleprodaje. Trgovina je 4. ili 5. po redu u lancu nabave telefona. Kad kupujes od "piljare" moras biti svjestan da ces navjerovatnije dobiti Samsung sa nekog od tih trzista ali po dosta manjoj cijeni. Ako ga moras poslati na garanciju to ti je skup srece i dobre volje prodavca. Kad procitas garanciju ispade da ne smijes telefon pogresno pogledati inace ti nece prihvatiti garanciju. Ko hoce garanciju uzima od Domoda, Tehno Mag, Sancta Domenica, Technoshop ali uporedite cijene sa radnjama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
skypostman je napisao:
Kako ide to sa kupovinom u mtelu, nisam nikad uzimao kod njih. Jel moram cekati da mi istekne ugovor pa onda produziti ili mogu odmah, ostalo mi je nekih 10 mjeseci vazeceg ugovora?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Možeš uzeti telefon 3 mjeseca prije isteka ugovora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
staklo je napisao:
Maloprodajna trgovina nema izbora kad kupuje telefone od veleprodaje. Trgovina je 4. ili 5. po redu u lancu nabave telefona. Kad kupujes od "piljare" moras biti svjestan da ces navjerovatnije dobiti Samsung sa nekog od tih trzista ali po dosta manjoj cijeni. Ako ga moras poslati na garanciju to ti je skup srece i dobre volje prodavca. Kad procitas garanciju ispade da ne smijes telefon pogresno pogledati inace ti nece prihvatiti garanciju. Ko hoce garanciju uzima od Domoda, Tehno Mag, Sancta Domenica, Technoshop ali uporedite cijene sa radnjama


Zato i kazem da valja imati fiksalni racun i u slucaju "lose volje" preko inapekcije traziti pravdu

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 12:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
jovic23 je napisao:
skypostman je napisao:
Kako ide to sa kupovinom u mtelu, nisam nikad uzimao kod njih. Jel moram cekati da mi istekne ugovor pa onda produziti ili mogu odmah, ostalo mi je nekih 10 mjeseci vazeceg ugovora?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Možeš uzeti telefon 3 mjeseca prije isteka ugovora.
E to me zanimalo. Taman, ovaj ce posluziti jos pola godine fino, pa onda da vidimo sta cemo.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Od proslog mjeseca je na snazi “novi” Zakon o zastiti o potrosaca. Moze i slip od kartice mislim, fiskalni vise nije potreban. Ima na stranici NSRS izmijenjeni zakon. Technoshop, Sancta, Tehno Mag su ujedno i zvanicni uvoznici pojedinih brendova. Ako planirate LG, samo Technoshop. Sancta Sony i Samsung, Tehno Mag Samsung i mozda jos nesto. Npr.: PS5 ima problema sa dzojstikom i driftanjem analoga, u Sancta Domenici, ako Vam se to desi, odmah mijenjaju dzojstik, salju novi i od tog dana opet tece garancija godinu dana na dzojstik. Ostali ili popravljaju ili govore da ne mogu nista, itd.

Jbg, zakonski rok je takav kakav je, a mtel kao mtel, ako nemas semu kao i za sve zivo kod njih, cekaces 30-40 dana jer eto moze im se, ali makar dobijes zamjenski telefon. I tu bi trebao ti zbog sebe kad si preuzeo razbijeni telefon da trazis potvrdu o preuzimanju tog i tog modela u takvom i takvom stanju. Jer su smecari.

A sto se tice ovo gore sto je neko spomenuo da je maloprodaja 4. ili 5. u lancu ne bih se slozio. Malo ozbiljnije maloprodajne radnje uzimaju od ovlastenih uvoznika, npr od veleprodaje (prva ruka u BIH) Tehno Mag-a, Samsung telefon, formiraju svoju cijenu i prodaju. Ove piljare uzimaju ili telefone sa mreze, ili za druga podrucja, ili kroz neke svoje kanale.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 15:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
vojopd je napisao:
A sto se tice ovo gore sto je neko spomenuo da je maloprodaja 4. ili 5. u lancu ne bih se slozio. Malo ozbiljnije maloprodajne radnje uzimaju od ovlastenih uvoznika, npr od veleprodaje (prva ruka u BIH) Tehno Mag-a, Samsung telefon, formiraju svoju cijenu i prodaju. Ove piljare uzimaju ili telefone sa mreze, ili za druga podrucja, ili kroz neke svoje kanale.


Radio sam to i znam kako se nabavljaju telefoni i vecina piljara jeste 4. ili 5. u lancu. A to sto se ti ne slazes je druga prica. Ovo se ne odnosi na ovlastene uvoznike. Neki od tih piljara sami sebi uvoze telefone ali se vecinom ni to ne isplati. Dovoljno je da registrujes radnju kao D.O.O. i uvozis telefone. Cak i da stupis u kontakt sa dobavljacem u EU koji kupuje direktno od fabrike nece s tobom da prica osim ako ne uzimas 100.000 komada. Jedino da ganjas veleprodaje po Ceskoj, Madjarskoj, Poljskoj itd. Narucis npr 50 komada i svi oni salju kurirskim postama: FedEx, DHL, UPS i ostale. Onda moras platiti carinu, PDV, spediciju, pregled paketa, to odrade kod nas brze poste koje imaju ugovor s njima, ti samo platis. I onda skontas da opet zaradis u prosjeku 30-35KM po telefonu. Alibabu ne treba uopste gledati, Alibaba nema originalnu i markiranu robu, 99% je scammera.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2021, 10:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ja sam zadnja 3-4 telefona sve kupovao preko mtela. Nekako mi se to na kraju ucini kao najbezbolnija varijanta. Ja cu njihove usluge koristiti pa cu ih koristiti. Cijene telefona, koliko sam obracao paznju, nisu drasticno razlicite od kupovine u nekoj prodavnici, a ako i jesu to mi se nekako razvodni obzirom da ga placam u ratama.

Sto se tice Univerzalno, drzim da bih se prije odrekao upotrebe telefona nego nesto kupio kod njih.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2023, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
Ima li negdje u Banjaluci da se kupi telefon Nokia 8000 4G?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 131 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs