banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Nov 2020, 10:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
_зока je napisao:
Kako vama baterija tako dugo traje? Imam Redmi Note7 i baterija sastavi dan maksimalno.


Meni ne traje dva dana osim ako je na standby. Normalno jedan dan, ali ne primjeti se da je izgubila kapacitet poslije dvije godine aktivne upotrebe.

Nije na WIFI, uglavnom sam na LTE, pokazala se dobro baterija, možda sam imao sreće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2020, 10:32 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
_зока je napisao:
Dce/02 je napisao:
Last December je napisao:
Ja imam Redmi 5 Plus, a poslije 2 godine beterija je još uvijek bila manje više bez promjena, a punio sam ga dosta često. Sad mi je taj telefon rezerva a uzeo sam novi S20 i bateriju moram puniti 3 puta dnevno u prosjeku. Imam 25W superfast punjač ali to su tri ciklusa dnevno, pitam se hoće li ta baterija doživjeti bar godinu dana staža. :roll:
Ja Redmi 5 plus koristim evo 2.5 godine i hvala bogu bez problema.
Baterija i dalje 2 dana sasvim normalno. Još i ostane.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Kako vama baterija tako dugo traje? Imam Redmi Note7 i baterija sastavi dan maksimalno.

Pa iskreno uglavnom je na wi fi. Fb imam onu lite verziju, ostale društvene aplikacije nemam.
Ne koristim previše za razgovore. Umjereno. Iskreno najviše bateriju mi troši yt i chrome.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Zavisno od koristenja... 7-9h SOT-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
jel cemu Realme 7 pro 8 Gb ?? imam xiaomi mi 9 lite, pa da ga nakon godinu zamijenim..

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Kontam da je to s konja na magaraca prica

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
siguran?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Ovako na piku gledajući cijene za Realme 7 pro, meni lično bolji izbor za isto novca je Poco F2 pro. Drugi izbor bi mi bio OnePlus Nord 12/256GB


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2020, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
supersonic je napisao:
Kontam da je to s konja na magaraca prica
Cisto sumnjam

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Planiram uskoro da kupim novi telefon i izbor je pao na ova dva telefona pa sad se još premišljam šta i kako između Meizu 16 i Realme 6.
Meizu jeste možda malo stariji model koji još uvijek može da parira novijim modelima, ali u svoje vrijeme (prije dvije 2 godine je bio top), sad Realme nije loš ali i dalje nije superioran da bih sad izabrao njega. Kod Meizu mi se svidja to sto ima Amoled ekran, što je manjih dimenzija i što je od metala, a smeta mi nešto lošija baterija. Upravo mi je baterija presudna i jedan od razloga zašto uopšte mijenjam telefon pa bih nešto što može izdržati 1 dan. Koliko sam gledao i Realme 6 unatoč jačem kapacitetu baterije nije puno bolji 6 i po sati, dok ovaj ima 5 i po do 6 sati.

Eto neko Vaše mišljenje bitna mi je baterija, kamera i kvalitet izrade telefona za cijenu do 300 KM.

link komparacije https://www.devicespecifications.com/en ... c9e219fa77


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2522
Last December je napisao:
Pfc88 je napisao:
Ko rekao to za trajnost Xiaomi telefona?
Kod mene cetvrti i jos ni na jednom bilo kakav kvar nisam imao, a jedan ne kod buraza vec peta godina.


Kakva je baterija poslije 4-5 godina?
Sad tek vidim pitanje, mislim da je losija nego sto je bila, ali za njegove potrebe poprilicno dobra. Da je kod mene vjerovatno bi bilo problema.
Ali opet nigdje veze nema trajnost uredjaja sa tim kakva ce mu baterija biti za 4-5 godina, uostalom ko danas i koristi jedan telefon 5 godina. I na autu akumulator posle isteka garancije mozes jebat.
Opet ponavljam pored sitnih stvari koje znaju nervirati, uredjaj za svoju cijenu nudi i vise od ocekivanog.
Najveci problem meni licno za Xiaomi je problem sa snimanjem video zapisa muzike uzivo ili tako nekih pojacanih tonova. Nevjerovatno da taj problem ne otklanjanju vec godinama, i na svim prethodnih telefonima isti problem je postojao.
Rjesenje je open camera, ali opet neshvatljivo da nista po tom pitanju nisu uradili.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 16:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Takođe.
Ja imam Mi 8 Lite preko dvije godine.
U principu radi fino, s vremena na vrijeme ima nekih pizdarija koje me izlude, ali je u suštini dobro potrošen novac...

Baterija mi bez problema drži 1+ dan.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2020, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
BL Boy je napisao:
Planiram uskoro da kupim novi telefon i izbor je pao na ova dva telefona pa sad se još premišljam šta i kako između Meizu 16 i Realme 6.
Meizu jeste možda malo stariji model koji još uvijek može da parira novijim modelima, ali u svoje vrijeme (prije dvije 2 godine je bio top), sad Realme nije loš ali i dalje nije superioran da bih sad izabrao njega. Kod Meizu mi se svidja to sto ima Amoled ekran, što je manjih dimenzija i što je od metala, a smeta mi nešto lošija baterija. Upravo mi je baterija presudna i jedan od razloga zašto uopšte mijenjam telefon pa bih nešto što može izdržati 1 dan. Koliko sam gledao i Realme 6 unatoč jačem kapacitetu baterije nije puno bolji 6 i po sati, dok ovaj ima 5 i po do 6 sati.

Eto neko Vaše mišljenje bitna mi je baterija, kamera i kvalitet izrade telefona za cijenu do 300 KM.

link komparacije https://www.devicespecifications.com/en ... c9e219fa77
Meizu bih zaboravio. Glas za Realme 6.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Isključivo Xiaomi.
Postojeći RN5 Pro ne bi ni mijenjao da nije izrazbijan najstrašnije, a dokusurio ga je zadnji žestok pad kad je otišao ekran i pukao kablic od baterije. Zbog situacije sa Alijem i skupim shippingom, a i iz ličnog iskustva jako loših ekrana sa Ebaya, nemam živaca više krpiti to.
Naručio na OLX-u MI 9T sa m:tel garancijom, ali ničim izazvan vrisnuo mi donji dio ekrana nakon samo nekoliko dana, uz vrlo čest ghost touch (valjda poznat problem).
Sreća garancija tek krenula, pa kontam da mi sad slijedi višemjesečno čekanje nakon ostavljanja na popravci.
I usput, imao sam i gore navedeni Redmi 5 Plus - SD 625 je čudovište što se tiče štedljivosti, i nije ni čudo što je ugrađivan u ogroman broj modela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 17:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Megabyte je napisao:
BL Boy je napisao:
Planiram uskoro da kupim novi telefon i izbor je pao na ova dva telefona pa sad se još premišljam šta i kako između Meizu 16 i Realme 6.
Meizu jeste možda malo stariji model koji još uvijek može da parira novijim modelima, ali u svoje vrijeme (prije dvije 2 godine je bio top), sad Realme nije loš ali i dalje nije superioran da bih sad izabrao njega. Kod Meizu mi se svidja to sto ima Amoled ekran, što je manjih dimenzija i što je od metala, a smeta mi nešto lošija baterija. Upravo mi je baterija presudna i jedan od razloga zašto uopšte mijenjam telefon pa bih nešto što može izdržati 1 dan. Koliko sam gledao i Realme 6 unatoč jačem kapacitetu baterije nije puno bolji 6 i po sati, dok ovaj ima 5 i po do 6 sati.

Eto neko Vaše mišljenje bitna mi je baterija, kamera i kvalitet izrade telefona za cijenu do 300 KM.

link komparacije https://www.devicespecifications.com/en ... c9e219fa77
Meizu bih zaboravio. Glas za Realme 6.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Iz kog razloga bi zaboravio Meizu. Oni prave strašno dobre tefone dokaz serija 15 i 16. Meni sam prethodno nabavio Meizu 15 lite i prezadovoljna. Ovaj Meizu 16 je flagship bio kada je izašao i sad je vrlo aktuelan. Kamera, ekran i izrada mnogo bolja nego Xiaomi redmi note 8 ili 9 tako da nisam ni razmatrao Xiaomi. Zna li neko kad se očekuje ponovo otvaranje poštanskog saobraćaja iz Kine ka BiH koje je prestalo zbog Korone. U svim zemljama u okruženju radi dostava samo u BiH ne.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 19:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
ziv bio ja dobio 5-6 paketa iz Kine..poruceni jul avg sept

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Aliexpress standard shipping nije još nikako proradio, a prije korone sve radilo normalno.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2020, 23:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 771
I nece jos dugo

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 10:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Ne znam što ne bi. Glupost je bila što su uopšte ukidali. Kako svuda u EU dostavlja samo kod nas ne? Negdje sam pročitao da su se pošte oglasile da je proradilo slanje pošiljaka, ali eto koliko vidim Aliexpress nije.
Ne znam šta im znači ovo DHL EU no custums, kao da DHL-om ide bez carine. Čitao sam propise u EU al je roba izvan EU, a do 150EuR ide pdv, a ne ide carina. Nije kao kod nas gdje ne ide ni pdv ni carina za robu do 300KM.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
odlicna ponuda na ekupi.ba od danas..ko ima Visa Rajfajzen sjajan popust..pazario sam za 464 km odlican Poco X3 NFC 128 gb..2 god prave garancije,mada nece trebati nadam se...zaista sjajna cijena

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2020, 14:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Odlična cijena!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs