banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 20:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jul 2017, 18:14 
ne znam kako je sa novijim mtk chipsetima (vec godinu i kusur imam jedan te isti telefon pa nisam puno pratio stanje), ali stari mtk su bili haos kada je nadogradnja u pitanju, cak i u xda zajednici nije bilo moguce nadograditi telefon (iako je bio popularan) samo jer je imao mtk chipset....bilo je romova za te telefone, ali ne i nadogradnje na noviju verziju androida...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
To znam za MTK chipsete...al ajd mi objasnite ove verzije...international, global, i ova verzija gdje ne pise nista...u cemu je razlika, koju da kupujem...?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 20:50 
vjerovatno u softveru, kod nekih telefona kineske verzije nisu imale instalisan play store ili su imale nekakav bloatware na kineskom jeziku...doduse znala je biti i razlika u hardveru, najbolje da sam proguglas sta uzimas


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 22:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2017, 09:40
Postovi: 357
U pravu jw Milan. Global je nama bliži sa upotrebu, imaš Playstore za razliku od onog za Kineze koji ima taj bloatware pa je teže nekad raditi s njim jer neke appse ne možeš naći, jednostavno nisu na raspolaganju. Imaš na pik-u tipa koji prodaje samo Xiaomi, s njim dogovoriš, iz BL je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 08:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Kod Xiaomi-a postoje različite verzije software-a i hardware-a,
software:
1. Original Official ROM ( Chinese & English, OTA Update ) - ovde nama GP, ima redovno ažuriranje i namjenjen je prevashodno kineskom tržištu sa dodanim nekim kineskim aplikacijama
2. Global Official Stable ( OTA Update,Multi-languages, Google Playstore+apps, No Chinese apps ) - ovde imam GP, ima redovno ažuriranje i namjenjen je (uslovno rečeno) ostatku svijeta, nema onih kineskih aplikacija
3. Customized Global ROM( Multi-languages, Google Playstore+apps,No Chinese apps )- ovo je prerađeni global ROM, takozvani vendor ROM, prilagođen od strane prodavca, nema mogućnosti ažuriranja, ima dosta bloatwares-a,

Preporuka je uvijek birati prilikom kupovine Global Official Stable (pod 2), ali i ako dođe drugi rom na telefonu, lako se pregazi sa global rom-om

E ali Xiaomi ima razlike hardware-a, konkretno ovaj Xiaomi Redmi Note 4X
Ima obični Xiaomi Redmi Note 4X i global (Internacionalna) verzija...Ja koliko sam uspio upratiti, ova global ima EU adapter i podržava dodatne frekvencije za 4G
global (Internacionalna) verzija
obični Xiaomi Redmi Note 4X


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Već smo napisali biraj izmedju 4x i 4 global. Kod mene je global verzija (EU punjač), kako je to @despot777 lijepo objasnio dobiješ global official stable ROM. Takodje, imaš dvije vrste displeja BOE i Tianma, kao i dvije vrste senzora, Samsung i Sony. Meni konkretno je došla "slabija" kombinacija BOE i Samsung senzor, gdje za nekih mjesec dana korištenja nisam zapazio neke nedostatke. Uglavnom napravili su pravu špansku seriju sa ovom Note serijom, uskoro izlazi Note 5 pa ako ti se ne žuri možeš sacekati, mozda tu bude malo jasnija situacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Kako u pm naci globalnog, kad dosta tih prodavaca muljaju. Uzmu kineski pa ubace naknadno neki rom...

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Jedino da se proba na licu mjesta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Mega_Byte_Me je napisao:
Kako u pm naci globalnog, kad dosta tih prodavaca muljaju. Uzmu kineski pa ubace naknadno neki rom...

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Kupi od provjerenog prodavca. Npr. GeekBuying ili Fantacy na Aliju.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Mislim da global budu u vakum pakovanju, barem sam tako dobio. Najprostije ganjaj telefon sa Snapdragon procesorom, a sam biraj hoces li verziju Note 4x ili Note 4 (3/32, 4/64) :).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Delicious je napisao:
Mega_Byte_Me je napisao:
Kako u pm naci globalnog, kad dosta tih prodavaca muljaju. Uzmu kineski pa ubace naknadno neki rom...

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Kupi od provjerenog prodavca. Npr. GeekBuying ili Fantacy na Aliju.

Je l' fercera PayPal na Aliju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Ne. Oni imaju svoj AliPay. Podjednako je sigurno i jedno i drugo jer prodavac pare dobije tek kad ti potvrdiš da je pošiljka stigla i da je sve OK...

Sent from my Redmi Note 4

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
da

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Delicious je napisao:
Ne. Oni imaju svoj AliPay. Podjednako je sigurno i jedno i drugo jer prodavac pare dobije tek kad ti potvrdiš da je pošiljka stigla i da je sve OK...

Sent from my Redmi Note 4

OK. Vidio sam i taj Alipay ali nikako da se reg., hvala za info.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Delicious je napisao:
Ne. Oni imaju svoj AliPay. Podjednako je sigurno i jedno i drugo jer prodavac pare dobije tek kad ti potvrdiš da je pošiljka stigla i da je sve OK...

Sent from my Redmi Note 4

U slucaju da mi isporuci telefon kom npr ne radi touch displej, jel hoce da isplate novac (u iznosu displeja ili pune cijene telefona)?
Ja se nisam. registrovao na Alipay, ali svaki put kad platim nesto na Aliexpresu prikaze se ikonica "Alipay secure payment". U sustini ja sad kad bi htio pare nazad, mogu ih dobiti ili moram da se reg. na taj sajt Alipay-a?


Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 16:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Možeš se dogovoriti sa prodavcem. Ja do sada nisam imao problema što se refundacija tiče kad pošiljke nisu stizale...
Možeš, ne treba se posebno registrovati na AliPay jer ako si već nešto plaćao karticom na AliExpress-u oni automatski kreiraju AliPay nalog.

Sent from my Redmi Note 4

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 17:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
ima li neko iskustva sa kineskim telefonom uhans....ne znam da li sam se zeznula, juče sam ga naručila preko neta jer je imao super karakteristike za male pare??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 22:04 
lovely je napisao:
ima li neko iskustva sa kineskim telefonom uhans....ne znam da li sam se zeznula, juče sam ga naručila preko neta jer je imao super karakteristike za male pare??


to ces sama saznati


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jul 2017, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
lovely je napisao:
ima li neko iskustva sa kineskim telefonom uhans....ne znam da li sam se zeznula, juče sam ga naručila preko neta jer je imao super karakteristike za male pare??

Ja sam narucio dva komada s pika nekim poznanicima hoce to i glava dolje, ne znam vise tacan model oko 200km komad bio, ima mozda nekih pola godine,obojici je napukao touch ali rade kao da je citav :)
Ma nisi se zeznula, mene danas g3 oprzio, ja sam se zeznuo ali jbg, htio g3 i otrpim kad me oprzi :)


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2017, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
lovely je napisao:
ima li neko iskustva sa kineskim telefonom uhans....ne znam da li sam se zeznula, juče sam ga naručila preko neta jer je imao super karakteristike za male pare??
dal je realno da. tel sa takim imenom uliva povjerenje??? garazni brand. smece tj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs