banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 13:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2017, 11:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ajmo vi što koristite Redmi telefone.
Kakav im je taj njihov os? Vidim da na Note 4 dolazi 6.0 Android. Koristite li taj, ili tražite neke treće verzije?

Meni se kod moje Motorole stvarno sviđa standardni Guglov Android, pa me interesuje kolika je razlika...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2369
Skoro godinu dana koristim redmi 3s. Prvi put da mi ne pada na pamet da ga rootujem i mjenjam OS. Radi kao doksa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 13:01 
sta ja znam, meni je MIUI nekako bio kao sporiji u odnosu na neke druge, ali da ne bude zabune mislim na custom ROM-ve koje sam stavljao. Drugu forumasu sam narucivao dva redmi notea 2 kada su izasli i fino radi, a veceras se sa drugim forumasem trebam naci pa cu licno da vidim kako radi redmi note 4...e sada (:D) drud od treceg forumasa je takodje nedavno uzeo xiaomi i kaze da radi kao bombonica i da je prezadovoljan u odnosu na prethodni telefon, prethodni mu je huawei g630


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Sargas je napisao:
Ajmo vi što koristite Redmi telefone.
Kakav im je taj njihov os? Vidim da na Note 4 dolazi 6.0 Android. Koristite li taj, ili tražite neke treće verzije?

Meni se kod moje Motorole stvarno sviđa standardni Guglov Android, pa me interesuje kolika je razlika...
MIUI je odličan po mom mišljenju, ispeglan i ima sepet opcija za podešavanja. Pogotovo ovaj zadnji MIUI9 (Nougat, RN4x) su dodatno utegli, ubrzali animacije i poboljšali kameru (HDR).
Ja koristim weekly verziju (beta) sa Xiaomi.eu, svakog petka izlazi update...
Ako ti ne paše MIUI ima milion custom ROM-ova, od official LOS-a pa nadalje... Skuvali su već i neke bazirane na Oreu. :)

Sent from my Redmi Note 4

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 13:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ok, znači svi su zadovoljni sistemom.
Imate li neke zamjerki na Redmi telefone? Šta su im mane?

Ko ono sa foruma dila te telefone?
Da li je bolje od njega uzeti, sam naručiti ili neku prodavnicu ganjati?

Ja u principu mislim izdvojiti nekih 180 do 250 evra za telefon. Donja granica je novi Moto G, a gornja novi Moto G+. U principu mi je najbitniji odnos uloženo/dobijeno.

Šta mi još preporučujete u ovom cjenovnom rangu? Čini mi se da je Redmi Note 4 već nešto stariji, ima li planirana nova nrka verzija?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 13:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Freak on a leasH je uzeo Redmi Note 4 sa 3 giga rama za nekih 135 evra, tako da je to ubitačna ponuda...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5622
Lokacija: Banja Luka
Ima jedan lik na Piku, malo te skuplje izadje nego da narucujes. Dok drugi klepaju po usima sa cijenom.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
E vako...neka moja zapazanja u 4 dana koliko imam telefon.....

Prvo dvoumio sam se izmedju 4 i 4X i onda sam provalio da je 4X valjda potpuno isti telefon ali bez globalnog roma sa verzijom roma samo za kinesko trziste, njega kad prodaju pod global verziju znaci da je otpakovan i stavljan global rom od obicne cetvorke....ova tvrdnja ne mora da bude tacna al to je neki moj zakljucak iz svega procitanog po netu...znaci u sustini svejedno mi je bilo sto je note 4 stariji kad im je rom i sve ostalo isto....a note 4 dolazi u metalnom kucistu pa je i to jedna od prednosti....

Utisci su samo pozitivni...MIUI radi odlicno, znam da je izasao MIUI9 ali cekam zvanicni update jer stvarno nemam potrebe da ga sad rutujem jer treba izaci update svaki dan....koliko sam mogao da uporedim sa nekim drugim romovima ovaj MIUI je nudi dosta podesavanja a pri tome nije nabreko od raznoraznih aplikacija i gluposti...Skontao sam da mu kamera nije neka prejaka, ja sam za sada samo fotkao pod dobrim osvetljenjem i nisam naisao na zamjerke...moguce je da u tezim uslovima dolaze na vidjelo nedostatci....fingerprint senzor radi vrhunski iako ga ja ne koristim...i to je manje vise to....

EDIT : Baterija je vrhunska....pod solidnim opterecenjima izdrzi dva dana bez problema....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6144
Vidim da je izasao XIAOMI A1 ...i to je po meni neki best buy...za obicne smrtnike :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2017, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
MIUI koristim zadnje 3 godine još od 5. verzije i trenutno mi na Redmi Note-u, koji je star tri godine, MIUI 9. Svakom novom verzijom telefon je bio fluidniji a MIUI ispeglaniji. Ono što mi se svidja kod Xiaomi-ja da izbaci MIUI 9 za MI 2, telefon iz 2012. godine. Opet da biram izmedju A1 i Mi5X (koji su identični telefoni), izabrao bih Mi5X zbog MIUI-a.

Što se tiče preporuke za telefon od 180 do 250 evra, ja bih išao na Mi5 ili Mi5s.
Lično sam prije mjesec dana uzeo Mi5, mada za skoro isto novca sam mogao nabaviti Mi5s s nešto boljom kamerom i procesorom, ali Mi5 je po meni dosta ljepši jer je tanji, lakši i super izgleda sa staklom na obe strane. Pošto nikad nisam koristio maske za telefon volim da je telefon lijep na izgled, a Mi5s ima jednu boju zadnje strane aluminijuma, pa drugu boju prednje strane, još ako nećeš zlatni naplate papreno običnu sivu boju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 12:57 
Prestigio Grace R7, ima li neko iskustva za ovaj telefon?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Je l' neko može da mi preporuči neku provjerenu radnju sa PIK-a, što prodaje telefone?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
cika7 na olxu. Prodaje dosta jeftinije nego u prodavnicama. Ako ti se ne da narucivati sa neta i cekati dostavu on ti je najbolja opcija. Skoro drugar uzeo za nekih 360 maraka Xiaomi Redmi note 4 ili nesto zako slicno. 4GB rama/64 GB interne decta core Mediatek


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aj vako, nije za mene. Koja je razlika izmedju Samsunga A5 i J5.

Da li je neka Motorola bolja opcija. U sustini tel treba da izgura min dvije godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
A5 je bolji model u svakom pogledu.

Rezolucija, vodotoporan, kamera, radna memorija,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 14:52 
J5 je smece i ne vrijedi koliko god da kosta.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 15:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ok, fala.
Sargas, izbunarao sam ovu stranicu.
https://www.eglobalcentral.at/
Siva zona, ali vidim isporucuju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 18:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Hvala na odgovoru, pogledaću


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 10:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
"Maze Alpha" jel se ko susreo sa ovim cudom? Ili neka preporuka za no brands telefon do 150e (max 200e).

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5622
Lokacija: Banja Luka
Ljudino, mozes Xiaomi/Meizu za te pare, zasto eksperimentisati sa no name telefonima?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs