banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 13:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jul 2017, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
wizzy_bl je napisao:
znam da ce sad hrpa vas reci MTK, krs procesor
Neće, ja sam koristio puno telefona sa MTK čipsetima i nema ništa loše u vezi njih.
Oni samo nisu toliko ispolirani i unaprijeđeni kao Snapdragon, ali su odlični po pitanju odnosa cijene i brzine.
Prije su imali slabiji GPS signal, pojačano grijanje, povećanu potrošnju struje kad su "idle", slabije performanse po jezgru, itd.
Ali za običnog korisnika, pogotovo za žensko, a prosječno žensko razlikuje telefone samo po boji i brendu, MediaTek a.k.a. MTK je super stvar. 8)
Imao je i Qualcomm Snapdragon svojih bubica sa pregrijavanjem, a oba brenda prave i low budget i high budget čipsete pa ko šta voli.
Ja bih za sebe ipak prije izabrao Snapdragon, ali ja sam geek za te stvari pa i nisam mjerodavan.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
E овако, дош'о вакат да се узме нови фон (старом докрајчио екран кад ми испао са једно 4 м висине :lol: ). Обишао мало овдашње радње, да видим понуду... Успут, је ли имао ико искуства са оним IQ у господској? По фејсбуку читао да су коректни, али не мора да значи... Преко интернета са других континената нећу да наручујем, јер ми телефон тренутно треба што хитније (као замјену користим неку нокију, немам ни вајбер), дакле, набројаћу пар модела коеј сам нашао, па ако има неко искуства са њима или да каже штогод, био бих захвалан.

Укратко, жеља ми је да ми телефон може издржати бар годину ипо-двије (немам намјеру да их мијењам као чарапе), да је камера квалитетна, не за селфије и слично, већ да фино ухвати боје, да ми је искористљива малтене и у професионалном смислу (не у правом смислу ријечи, али претходник ми је дуго већ био Galaxy Ace, код кога је камера својевремено била једна од хваљенијих, дакле желио бих сада и бољу камеру, или бар исту по квалитети, пиксели су друго), да рад клизи, буде флуидан, да може и потегнути неки јачи програмчић, типа какве игрице, мада прије свега да не лагује при нормалном раду (нисам неки гејмер, да се разумијемо) и да је андроид минимум ММ, ако може и Нугат (нећу да као прошли пут, купим телефон, а за пола године имам 4 генерације андроида испред моје, али то је и најмање битно). Захтјеван јесам, јбг :D

-Xiaomi Redmi 4X
-Xiaomi Redmi 4A
-Xiaomi Redmi 4X Prime (буни ме то што на интернету налазим да се зове 4 Prime, а у IQ-у јасно видио да је писало 4Х Prime... Такође, у упоредном тесту камере на Gsm arena, Прајм је имао од ова три модела најлошију, мало ми чудно, но добро. Исправите ако није тако)
-Lenovo K5 (чини ми се на папиру одличан, мада ме одбија 5.0 Андроид, и нема надоградње)
-Oukitel U7 Plus, али највјероватније отпада због камере и, по мени, слабог процесора

Од брендираних бих узео у обзир Галакси Ј5 (мада за ту цијену од кинеза добијем више), Ј7, иако је скуп, али како сам сазнао, био би пун погодак и евентуално ЛГ К8 2016, мада и код њега ми процесор изгледа слаб (мтк)...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 12:45 
Za J5 2016 kazu da je dobar, ali dati 300 i kusur maraka za quad core na 1.2 i snapdragon 410...ne bih to nikako radio...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па знам, плус нема ону лед лампицу (згодна ствар, мада није неопходна),итд, види се да је нижекласни телефон. Иако камера је добра. Зато и гледам кинезе, ако ништа друго, да имам и то искуство, стално сам до сад имао самсунге у посљедњих мање од деценију :) Плус једна нокија.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Maj 2011, 18:21
Postovi: 240
Samo da se prijavim ovdje sa toplom preporukom za Redmi 4 Pro
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-R ... 73910.html
Narudzbu cekao nekih 20-22 dana. Za sada apsolutno prezadovoljan telefonom iako je kratko vrijeme za testiranje. Ono sto me za sada odusevljava je da mi je baterija sa 100% spala na 38% za 3 noci stajanja i 2 dana stalnog cackanja i proucavanja. Trenutno mi je nakon 2 puna dana normalne upotrebe baterija na 59%. Napominjem da ne igram igrice ali ipak ga koristim dosta.
MIUI mi se odmah update-ovao na 8.2.4. a Android je i dalje 6.0.1. Nije da mi je nesto presudno ali je li moguce unaprijediti verziju Androida?
Za one koji izbjegavaju online kupovinu, ovaj telefon sam platio 140 evra, a slican ali malo losiji u IQ mobile u Gospodskoj sam vidio da kosta nekih 440 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 13:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1080
Obični 4A je vrhunski izbor zbog odlične kamere. Performanse naravno neće biti neke vau, ali za 200 KM klasu, nema boljeg, pogotovo što je xiaomi i sigurno ima dosta manju ratu kvarova nego lijevi kineski brendovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2192
@Umetnik Ako ti je prioritet kamera onda svakako probaj prvo u radnji Xiaomi, kod njih u tim serijama Redmi kamera je najlošiji dio tel, al' opet ok za prosječnog korisnika.
@luckyll Kod verzije sa Snapdragon proc. bi trebalo moći, nadji zip za global beta verziju, prvi put ga ručno instaliraš, a kasnije ide automatski update.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 14:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1080
http://techpp.com/2017/03/27/redmi-4a-camera/


Review telefona i kamere. Za te novce, ovakvu kameru nema šanse da nadješ na bilo kom uredjaju, koliko vidim sony čip sa f 2.2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 14:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Maj 2011, 18:21
Postovi: 240
gishas je napisao:
@Umetnik Ako ti je prioritet kamera onda svakako probaj prvo u radnji Xiaomi, kod njih u tim serijama Redmi kamera je najlošiji dio tel, al' opet ok za prosječnog korisnika.
@luckyll Kod verzije sa Snapdragon proc. bi trebalo moći, nadji zip za global beta verziju, prvi put ga ručno instaliraš, a kasnije ide automatski update.

Izvini ali ja sam totalni laik za te stvari. Koji zip fajl da nadjem i postoji li opasnost od problema sa radom telefona nakon toga?
Nadam se da to ne zahtjeva vracanje telefona na fabricka podesavanja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 14:39 
zahtijeva


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
@Umetnik
Ja bih ti preporučio Redmi 4X. Bolji je u svemu od 4A. Kamere koje ugrađuju u Redmi seriju su sve tu negdje, mala razlika. Uzmi verziju sa 3GB RAM ako ti se uklapa u budžet.

Sent from my Redmi Note 4

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 16:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2192
zidarR je napisao:
http://techpp.com/2017/03/27/redmi-4a-camera/


Review telefona i kamere. Za te novce, ovakvu kameru nema šanse da nadješ na bilo kom uredjaju, koliko vidim sony čip sa f 2.2

Jedno je review koji je možda i plaćen, a drugo je situacija na terenu. Kod mene je Samsungov senzor, a po specifikacijama je trebao biti Sony. Opet ponavljam ako je kamera prioritet najbolje neka testira negdje u radnji, ako mu odgovara nema se šta dalje razmišljati.

@luckyll Ako nisi cackao oko toga sacekaj MIUI 9, za nekih sedam dana su najavili update.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 00:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
gishas je napisao:
zidarR je napisao:
http://techpp.com/2017/03/27/redmi-4a-camera/


Review telefona i kamere. Za te novce, ovakvu kameru nema šanse da nadješ na bilo kom uredjaju, koliko vidim sony čip sa f 2.2

Jedno je review koji je možda i plaćen, a drugo je situacija na terenu. Kod mene je Samsungov senzor, a po specifikacijama je trebao biti Sony. Opet ponavljam ako je kamera prioritet najbolje neka testira negdje u radnji, ako mu odgovara nema se šta dalje razmišljati.

@luckyll Ako nisi cackao oko toga sacekaj MIUI 9, za nekih sedam dana su najavili update.

Гледао сам неки упоредни тест на http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=8420 више да успоредим камере ова 3 Ксиаомија што сам пиковао, па сличне су ми од 4х и 4а, да будем искрен. И тај ривју ми се чини реалним, дакле камера је сасвим ок. Пробао сам на 5-6 телефона камере тамо у IQ, мада мање више сви су приказивали сличан резултат, гледао број мегабајта које заузима фотка, зумирао, међутим, тамо је унутрашње освјетљење, једино што сам могао да сликам била је полица телефона освјетљена неким неонкама или улица кроз затамљена стакла, тако да то није ни било мјеродавно, али по томе сам и успио да колико толико сузим избор. Хвала на савјетима, највјероватније да купујем неки од та 2 Ксиаомија (4X/4A), ако ништа, да видим и ја како је то имати кинеза :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Upravo čitam da će službeni novi MIUI 9 dobiti i 5 godina stari Mi 2.

@Umetnik
Šjaomi. ;)

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2192
Više kao crnogorci Śjaomi :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2017, 10:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Добро је да називе брендова још не пишу и на оним њиховим икс окс карикатурама :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2017, 10:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Imam 300-350 km, jel moze preporuka za telefon ?
Prioritet : Android, solidna kamera

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2017, 10:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
Ima li neko iskustva sa HTC U11, da li vrijedi dati preko 1000KM za taj telefon i kako se uopšte htc ponaša nakon korištenja određeno vrijeme, da li počinje štopati?

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2017, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Taj od milju maraka ne bi trebalo da ti zaštopa ni kad ga u živo blato ubaciš. Samo povremeno restartuj i čisti cash memoriju i ima da ti potraje godinama bez ikakvog štopanja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2017, 10:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ne znam šta vam je sa tim "štopanjem", štopaće svaki ako ga zatrpate i ako ne vodite računa o njemu.
Disable-ovati bloatware, kontrolisati aplikacije, detaljna podešavanja, čistiti cache, povremeni reboot da se oslobodi RAM i to je to.
Ako nakon duže vremena znatno uspori, udariti factory reset i sve ispočetka instalirati.
Svaki operativni sistem je živ i nakon puno update-a i dosta aplikacija mora doći do određenog usporenja, ali ako naučite kako ga kontrolisati onda neće biti problema.
Čak i iPhone, koji je poznat po stabilnosti, nakon više godina pokaže ove znakove u minimalnoj mjeri, ali kada se uradi svjež iTunes Restore, uređaj opet "prodiše".

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs