banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 16:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Nov 2017, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Je li dobijas 12 mjeseci * 5gb ili 5gb jednokratno? Na bht se dobija 1GB*12 tj.ukupno 12GB+ jos mb zavisno koji tarifni paket uzmes.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 20:47 
govori za pre paid, kupi se 5 gb za 11,7 km i vazi mjesec dana


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Meni je bitno da ja platim nesto sto cu iskoristiti. Ja trosim oko 1gb mjesecno tako da tih 5gb meni bi bilo neiskoristeno. A sto se tice bht ako predjes dobijes 1gb gratis i na pre paidu-ultri, a koliko kosta ovako ne znam. Znam da ima ultra net tarifa gdje je povoljniji net za korisnike koji imaju vecu potrebu za netom.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 21:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja gledam neki paket za majku, koja je trenutno na m:tel mreži i koristi Moj mix mini paket [1].
U tom paketu ima 100 minuta, 100 poruka i 150 mb interneta.
Paket sa PDV-om košta oko 22 KM.

Jedna opcija je Eronetov Super 15 [2], gdje bi imala 100 minuta, 100 poruka i 500 mb interneta za nekih 16 KM mjesečno uz ugovor na godinu dana.
Druga opcija je takođe Eronetov paket, !hej savršena [3]. Ovdje bi imala 80 minuta, 150 poruka i 200 mb interneta (+ 500 mb svaki mjesec unutar godinu dana zbog prelaska na njihovu mrežu).
Ovaj prepaid paket bi koštao 10KM mjesečno.

Koliko sam vidio, nijedan telefon se ne isplati uzeti sa ovim jeftinim paketima, sem možda ovog Alkatela [4], koji bi uz ugovor na godinu dana koštao 300 KM.
U poređenju sa Xiaomi telefonima se ni ovo ne isplati, ali me baš nešto brinu oni.
Hajde da sebi kupujem telefon, pa i nekako da se zezam sa tim glupostima, ali kontam kako bi ona žena izašla na kraj sa tim svim stvarima...

Ja mislim da je najbolja ova prepaid opcija, mada nisam siguran šta će ona reći na dopunjavanje računa... :D
Imate li neki možda bolji prijedlog što se paketa tiče?

[1] http://www.mtel.ba/moj-mixtarifa
[2] http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... er-tarife/
[3] http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... -savrsena/
[4] http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... dol-4-dsvr

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Imaš akciju moj mix mini na mtelu za 11 i nešto KM koliko znam...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 21:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Sad sam vidio da m:tel nudi Moj mix mini za 11,11 KM [1].
I to je prilično OK ponuda, jedino me nervira što uvijek ima nekih dodatnih troškova.
Kao na primjer neke čudne poruke što se naplaćuju, a prilično sam siguran da ona ne koristi neke čudne usluge i slično.

Prednost nad prepaid tarifom je ta što može da plati parking, dopuni drugi prepaid račun i tako te stvari...

EDIT: Sad sam vidio da si i ti predložio ovo. Dobra je ponuda, ruku na srce. Jedini je problem što se ugovorom vežeš na dvije godine.

[1] http://blog.mtel.ba/moj-mix-mini-upola-cijene/

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 08 Nov 2017, 21:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Tek sad vidim da je za nove korisnike. Nevjerovatan je ovaj mtel.
http://www.mtel.ba/single-article/4188

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 22:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nema veze, ona je trenutno na tom istom paketu. Kako je istekao ugovor, možemo da je prebacimo na prepaid pa onda vratimo. Onda bi trebalo da se računa kao da je novi korisnik...

Citiraj:
Ova ponuda je namijenjena svim novim pretplatnicima, kao i onima koji odluče preći sa prepaida na postpaid.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Šta nudi BH Telekom sada za prenos broja?

Prošlo godinu dana na Eronetu i sad mi ništa tamo ne paše. :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 11:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Što to?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 11:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
ssaassaa je napisao:
Tek sad vidim da je za nove korisnike. Nevjerovatan je ovaj mtel.
http://www.mtel.ba/single-article/4188


2x me zvali od kako sam podnijeo zahtjev za raskid ugovora i nudili mi ovu tarifu, dakle ovo sto je @Sargas rekao se moze izvesti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Sargas je napisao:
Što to?



Šta što to? :lol:

Ne paše mi ništa zato što ja skoro pa i ne trošim ništa sem neta. SMS nisam poslala ima brat bratu bar godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 12:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Daću ti ja broj pa pošalji mi SMS nekada. Da te želja mine :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Nice try. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 13:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
A šta se i radi... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Realno gledajuci, mtel sa ovom ponudom od 20 GB je zeznuo sviju, s tim da je pretplata 33 KM. Ne znam da li se mogu i postojeci korisnici prebaciti? Kod Eroneta ima super 35, oko 35 KM,s tim da se dobije dosta vise minuta, a 5 ili 6 GB je vise nego dovoljno za jedan mjesec. Dok super net 25, 125 minuta i 5 gb neta, opet malo minuta. Nije ni mtel lud, da su povecali minute makar na 200 na moj mix net onda bi to bilo ok, ovako 100 minuta je malo, ko iole prica na telefon. A BH Telekom kao sto vi kazete, nikako ne vidim kao isplativo. A cijene telefona vece nego u mtelu...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
To je ponuda za naivnu benu, mreža je u tako očajnom stanju da oni znaju da se ne može potrošiti ni pola toga iznosa jer su brzine minimalne. U prosjeku jedva preko 300-400kbit/s, u mtelu sigurno znaju za realne brzine, mogli su reći 30 i 40GB svejedno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 16:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
@nuvolari Nebih da ulazim u raspravu... svako ima svoje mišljenje, pa ću tako i ja samo iznijeti svoje mišljenje na osnovu svog iskustva. Do sada sam bio pretplatnik m:tel (Moj Mix 25-stara tarifa) i Eronet (Super 25 tarifa). Na Eronet sam prešao 2015. iz razloga jer je tadašnja Super 25 tarifa imala 50min i 4x više mob. neta više u odnosu na m:tel. Početkom 2017. sam se vratio u m:tel na Moj Mix NET tarifu (privuklo me više interneta i potpuno besplatan poziv prema jednom broju iz m:tel mreže).
Što se tiče kvaliteta interneta kod ova dva operatera, moje iskustvo je sldeće: područje Banjaluke je pogodnije za korištenje Eronet-a i to samo zbog manje opterećenosti baznih stanica, međutim problem je čim se malo udaljite od BL 3G signal slabi... M:tel ima problem sa opterećenjem baznih stanica pa se zbog toga stvara slika da je njihov internet totalna 0. Boravkom u Drvaru, koristio sam m:tel internet na brzinama do 64kbps i internet mi je bukvalno letioooo. Dakle, samo je pitanje zauzeća baznih stanica.
Da sad imam priliku da pređem kod nekog drugog operatera, to bi ponovo bio Eronet ali Super 35 sa popustom (29,25KM) jer mi je savršen omjer min i neta u toj tarifi ili bih prešao na Moj Mix Top sa popustom. Jednostavno, mobilnog operatera biram u skladu sa potrebama koje u tom trenutku imam. Mislim da ću i dalje nastaviti prelaziti od jednog do drugog operatera sve dok ne budu promjenili politiku prema svojim starim korisnicima. Promo ponude se rade samo za nove korisnike (duplo više interneta, 20GB interneta, 50% niža pretplata itd. a mi stari nemamo nikakvu pogodnost).
Evo i ova akcija kod m:tel-a sa 20GB neta u Moj Mix NET tarifi je samo za nove korisnike ili korisnike koji produže ugovor do kraja Novembra....
Svako treba izabrati ponudu operatera koja njemu iz bilo kog razloga u tom trenutku odgovara... Moj savjet je da se što više prelazi od jednog do drugog operatera jer se samo tako može uticati na monopolistički položaj tri dominantna mobilna operatera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
mrkvica je napisao:
Šta nudi BH Telekom sada za prenos broja?

Prošlo godinu dana na Eronetu i sad mi ništa tamo ne paše. :/
Pa vec sam nedavno pisao nude 1gb mjesecno godinu dana uz potpis ugovora na godinu dana. Meni je to ok ponuda, jer sam prosle god na toj akciji presao kod njih i zadovoljan sam. Mtel ima akciju na pola cijene pretplate pa izadje 11km umjesto 22 km ali te poslije isteka akcije te vracaju na 22km. Eronet ima super ovo za tarifu super 35 a mtel za net tarifu koja otprilike isto tako kosta, tako da je to dobra ponuda ko trosi toliko, ali meni 1gb i kucni wifi dovoljan. Sto se tice jacine 3g i brzine neta tu je bht ubjedljivo najjaci.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Jeste u pravu si, u BL je jedva upotrebljiv a tako je u ostalim većim opštinama. Mogu da shvatim neka okupljanja, da je opterećenje, ali kod mtela skoro stalno zagušenje. Jednom sam tako prijavio kvar, priznaju da je prosjek brzina mali, kažu da češće restartujem telefon i oni svoje uređaje restartuju kažu pomaže, niđe veze. Uglavnom upecaće se ljudi, u to nema sumnje. Ja imam 4GB ne znam kada sam zadnji put uspiopotrošiti cijeli iznos, a koristim ga i na laptopu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs