banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4187 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Sep 2019, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Čekajući Godoa :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 16:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Dok god budemo gledali dajemo li naše pare Hrvatima, Bošnjacima, Srbima ili bilo kome drugome, nema nam napretka. Ne razumijem zašto to ljudi rade? Evo npr. šta bi da Telekom Srbije (time i m:tel) jednog dana ode pod Njemački telekom. Tada bi svi "Srbi" trebali prestati koristiti tu mrežu?
Ja trenutno koristim Eronet i uvijek gledam da za svoje pare dobijem što je moguće više isto kao što i telekom operateri (bili oni u bilo čijem vlasništvu) gledaju da dobiju što više profita za što manje "usluga".

Zašto bih ja ostao u m:tel mreži koja u najmanjoj tarifi od 22,23KM daje bijednih 100min/100sms/150mb kad ostala dva operatera za 20KM daju minimum 500min/500sms/2GB?

P.S. Ništa od novih tarifa u m:tel-u jer je akcija sa 50% popusta na S Net + tarifu produžena do kraja Novembra. Nadao sam se da će doći do izmjena jer su i prošle godine pojačali tarife 01.09.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 16:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Odlično si sve napisao, potpuno se slažem sa tobom.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Dobro...realno nije 22.23KM, vec 11.12KM /mjesecno (tu tarifu koristim. .i sasvim mi je dovoljno minuta i sms, ali nedostaje mi neta). Samo zbog neta mi se ne daje +22KM na postojecu tarifu, ali bih bez previse razmisljanja doplatio do 10KM.

S NET+ tarifa sa -50% je dobar fazon na koji bih sigurno presao, ali su sjebali to sa skracivanjem perioda popusta (sa 2 god na 1 god) , kao i konstantnim onemogucavanjem postojecih korisnika da se prebace na tu varijantu :/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
dejang93 je napisao:
Dok god budemo gledali dajemo li naše pare Hrvatima, Bošnjacima, Srbima ili bilo kome drugome, nema nam napretka. Ne razumijem zašto to ljudi rade? Evo npr. šta bi da Telekom Srbije (time i m:tel) jednog dana ode pod Njemački telekom. Tada bi svi "Srbi" trebali prestati koristiti tu mrežu?
Ja trenutno koristim Eronet i uvijek gledam da za svoje pare dobijem što je moguće više isto kao što i telekom operateri (bili oni u bilo čijem vlasništvu) gledaju da dobiju što više profita za što manje "usluga".

Zašto bih ja ostao u m:tel mreži koja u najmanjoj tarifi od 22,23KM daje bijednih 100min/100sms/150mb kad ostala dva operatera za 20KM daju minimum 500min/500sms/2GB?

P.S. Ništa od novih tarifa u m:tel-u jer je akcija sa 50% popusta na S Net + tarifu produžena do kraja Novembra. Nadao sam se da će doći do izmjena jer su i prošle godine pojačali tarife 01.09.
A to oko para...nije sve bas tako kako si napisao... MTEL ima zaposlenu armiju ljudu u RS, takodje porez placa u RS...tako da mi je svakako drazi od Eroneta,ili BH TELEKOMa

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
dejang93 je napisao:

Zašto bih ja ostao u m:tel mreži koja u najmanjoj tarifi od 22,23KM daje bijednih 100min/100sms/150mb kad ostala dva operatera za 20KM daju minimum 500min/500sms/2GB?
.


Koja tarifa na eronetu ima ovo. 500/500/2 za 20 km.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
wizzy_bl je napisao:
Dobro...realno nije 22.23KM, vec 11.12KM /mjesecno (tu tarifu koristim. .i sasvim mi je dovoljno minuta i sms, ali nedostaje mi neta). Samo zbog neta mi se ne daje +22KM na postojecu tarifu, ali bih bez previse razmisljanja doplatio do 10KM.

S NET+ tarifa sa -50% je dobar fazon na koji bih sigurno presao, ali su sjebali to sa skracivanjem perioda popusta (sa 2 god na 1 god) , kao i konstantnim onemogucavanjem postojecih korisnika da se prebace na tu varijantu :/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


11,12KM je sa 50% popusta bez kupovine uređaja. Dok ja plaćam tarifu 20KM sa kupovinom uređaja... Ako ti fali neta, dokupi 2GB za 11,70KM ili 20GB za 20KM. Samo predlažem, sve je stvar izbora...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
sta ste navalili s tim cekanjem da mtel ponudi takve tarife kao da je jedini operater....imate alternativu koju ste i sami naveli, kao da morate biti na mtelu....a jos mozete i broj zadrzati

ove "extra" tarife na bh mobile su super pogotovo uz ugovor na 2 godine....a za studente ovaj paket za 15 KM koji nudi 15 KM racuna i 10 GB neta je odlican


Poslednji put menjao mark05 dana 01 Sep 2019, 17:36, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
Iskreno, jebe mi se ko je čiji, isto kao što su njima svima podjednako drage pare od sva tri naroda. Imam toliko lošeg iskustva sa mtelom da ih prezirem, nisu u stanju na jebeni mejl odgovoriti više od mjesec dana, a o njihovim "uslugama" je suvišno govoriti.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
@wizzy_bl Stoji ova činjenica što si naveo ali opet stoji sa druge strane da ne treba plaćati nešto 2-3x skuplje ako se može proći jeftinije. Jednostavno "tržišna utakmica"!

@Dce/02 U Eronetu SMART 20 tarifa za 20KM daje 600MIN/600SMS/3GB + kupovina uređaja a BH Telekom za 17,60KM daje 500MIN/500SMS/2GB neta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
mark05 je napisao:
sta ste navalili s tim cekanjem da mtel ponudi takve tarife kao da je jedini operater....imate alternativu koju ste i sami naveli, kao da morate biti na mtelu....a jos mozete i broj zadrzati

ove "extra" tarife na bh mobile su super pogotovo uz ugovor na 2 godine....a za studente ovaj paket za 15 KM koji nudi 15 KM racuna i 10 GB neta je odlican
Vidiš da neki moraju ostati na mtelu zbog patriotizma bez obzira na cijenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Volta je napisao:
sinip je napisao:
Какав курчев 4Г, ево цронгорски Телеком даје 4Г и 1000 гига у 20 дана, пошто мој телефон нема 4 него само 3Г све ради к'о зврк. Мислим, де буди нормалан и потроши терабајт за 20 дана на нешто што није торент. :) Е то нама недостаје а не 4Г. У принципу.


Kontam da ti je jasno da je tih 1000GB, kao i 1500GB kojih nudi Telekom, ništa drugo do klasičan marketinški trik, i da će rijetko koji korisnik potrošiti i 10% tog saobraćaja. :) Osim manijaka koji će ljetovanje provesti u gledanju i strimovanju 4K videa, i stalnom skidanju torenta, a takvih je skroz zanemariv broj.

Pored toga, konstatacija ti je kontradiktorna, jer na 3G je tolika količina neta apsolutno beskorisna. :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Па констатација је да нормалном кориснику не треба курчев 4Г него неких рецимо 50-100 гига нета мјесечно да се не мисли и то је то.

Ево одгледао сам трку Формуле 1 преко нета и отишао гигабајт. Јасно ми је да не могу да потрошим терабајт за 20 дана али фазон је што уопште не морам да мислим о томе. А то је управо добар маркетинг.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 18:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
wizzy_bl je napisao:
Zato sto mi je opet draze dati nasim supcima nego Hrvatima...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ако је ико задрт по том питању - ја сам. Али ко јебе наше шупке кад нису у стању да мрежу направе да ради како треба плус да направе нормалан пакет.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2019, 18:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
nisam lud da zbog nekog patriJotizma dajem duplo vise za istu ponudu,ne pada mi na pamet...takva glupost postoji samo u BiH....tom logikom bi u Srbiji svi trebali koristiti mts, a ni slucajno Telenor ili Vip...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма нема ту никаквог националног предзнака, то су све приватне фирме гдје власник има тзв. новцозгртску националност. Гледаш шта ти је боље и то је то ;) Да је неки патриотизам, мтел би се звао м:српска, Еронет би био -U-net, једино бх телеком има то бх, мада и они би могли неког алаха убацити у име :lol: :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па били су Mobihtel у почетку, ако се добро сјећам. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 11:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
realno slabo sta bi se tu popravilo cak i da dodju Nijemci sa T-mobile il Spanci sa O2...samo bi se prilagodili trzistu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
wizzy_bl je napisao:
...

S NET+ tarifa sa -50% je dobar fazon na koji bih sigurno presao, ali su sjebali to sa skracivanjem perioda popusta (sa 2 god na 1 god) , kao i konstantnim onemogucavanjem postojecih korisnika da se prebace na tu varijantu :/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
U redu je biti patriota, ako je cijena i kvalitet tu negdje, ali biti patriota na konto vlastitog džepa to je već iracionalno ponašanje i to zaista ima samo u BiH. Da smo tolike patriote ne bi imali ovako malu pokrivenost uvoza izvozom. Izgleda da je to samo u slučaju kada se bira između proizvoda iz federacije, a sve ostalo rado biramo i više koristimo nego domaće. Tako oni tamo, tako mi ovamo i eto zašto nam je ekonomija loša. Radimo u koriaćst naše štete. A kad smo već kod poreza i dobiti mtel pošto je u vlasništvu mts polaže pravo na svu dobit iz mtel, tako da ništa ne ostaje kako u RS tako ni u FBiH, tj. BiH dok BH telecom bar dobit rasporedi u BiH ili reinvestira.

Sent from my LEX657 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Mtel plaća porez na dobit u budžet RS.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4187 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs